HCL.HR

Nema signala na monitoru

  • 15 Odgovora
  • 15524 Hitova
*

$h4d0w

  • ******
  • 3910
  • Forever is an illusion...
    • Last.fm Profile
Nema signala na monitoru
« : 11. Prosinac, 2010., 17:29 »
Nakon što upalim komp i uključim monitor na ekranu samo izbaci "no signal detected" i inače zelena lampica sad svjetli žuto. Nije do monitora jer sam ga probao na drugom pc-u i radi bez beda tako da mora bit do pc-a.

Mislio sam da je možda zbog pecto prašine koja se bila nakupila unutra (to je inače moj prastari komp kojeg zadnjih 6-7 godina ponekad koriste starci tako da nije čišćen od tad :wildboy:) al nakon što sam ga cijelog očistio sa usisavačem i krpom, i dalje nema signala.

Neznam u čemu bi još mogo bit problem... Jel možda grafička crkla? Mislio sam reć starom da ga odfura na servis al ipak da prije ovdje pitam ako netko ima kakvo rješenje.
>> Last.fm Profile


>> Xfire Profile

*

WEAPONX

  • *****
  • 2209
  • Doom-driven
Odg: Nema signala na monitoru
« Odgovori #1 : 11. Prosinac, 2010., 17:38 »
Jel se dignu windowsi, jel čuješ beep kod paljenja?
Lijepo je biti važan, ali je važnije biti lijep.    PREĐENE IGRE | PLAYLISTA | IKONE

*

pilip

  • ******
  • 4442
Odg: Nema signala na monitoru
« Odgovori #2 : 11. Prosinac, 2010., 17:46 »
http://www.hcl.hr/forum/index.php?topic=13257.0

Urm.... ista stvar pa POTRAZI ODGOVOR TU, POZZZZZ
Hacker (1994.-2005.) R.I.P.

Ja volim:
Facuuuu, Gr4gu, CMC program i Rengurzica

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Nema signala na monitoru
« Odgovori #3 : 11. Prosinac, 2010., 17:59 »
Da, identične simptome sam imao, rješenje bijaše ovo

je se čuje beep pri paljenju?

ako se ne čuje, provjeri sve PCI kartice, radi li bez pa jednu po jednu natrag

rješenje je iz iskustva, meni konkretno je otišla mrežna

ako se beep čuje onda ovo šta noda kaže.


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

$h4d0w

  • ******
  • 3910
  • Forever is an illusion...
    • Last.fm Profile
Odg: Nema signala na monitoru
« Odgovori #4 : 11. Prosinac, 2010., 18:14 »
Ne čuje se nikakav beep pri paljenju. Šta to znači da se windowsi ne podižu?


ako se ne čuje, provjeri sve PCI kartice, radi li bez pa jednu po jednu natrag

rješenje je iz iskustva, meni konkretno je otišla mrežna
Koje su sve pci kartice? grafička, zvučna, mrežna?
>> Last.fm Profile


>> Xfire Profile

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Nema signala na monitoru
« Odgovori #5 : 11. Prosinac, 2010., 18:20 »
To znači da nešto šteka (iako ne garantiram, možda neke matične ne beepaju pri paljenju? je prije puštao beep?)

PCI kartice su sve kartice koje imaš u bijelim utorima ispod utora od grafičke, ako postoji... znači kartice pri dnu


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

noda

  • *****
  • 3184
Odg: Nema signala na monitoru
« Odgovori #6 : 11. Prosinac, 2010., 19:10 »
Grafička ti ne daje signal, tak da je 90% do grafičke.

*

$h4d0w

  • ******
  • 3910
  • Forever is an illusion...
    • Last.fm Profile
Odg: Nema signala na monitoru
« Odgovori #7 : 12. Prosinac, 2010., 19:27 »
PCI kartice su sve kartice koje imaš u bijelim utorima ispod utora od grafičke, ako postoji... znači kartice pri dnu
Aha. U tom slučaju samo zvučna onda. Znači, da maknem zvučnu iz utora i onda da probam upalit komp? Tako si ti riješio problem?


Grafička ti ne daje signal, tak da je 90% do grafičke.
To sam i ja odmah pomislio pošto je monitor direktno spojen na grafičku.
>> Last.fm Profile


>> Xfire Profile

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Nema signala na monitoru
« Odgovori #8 : 12. Prosinac, 2010., 21:27 »
PCI kartice su sve kartice koje imaš u bijelim utorima ispod utora od grafičke, ako postoji... znači kartice pri dnu
Aha. U tom slučaju samo zvučna onda. Znači, da maknem zvučnu iz utora i onda da probam upalit komp? Tako si ti riješio problem?

Ugrubo, da. Isto, ako imaš možda kakav USB čitač kartica (ono šta se u ordinacijama zna nać, ili za naplatu preko kartice) isto ga izvuci (to se desilo frendu)


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

noda

  • *****
  • 3184
Odg: Nema signala na monitoru
« Odgovori #9 : 13. Prosinac, 2010., 13:28 »
Ištekaj i ponovo uštekaj grafičku u utor. Može bit da je izašla iz ležišta, iako ak ne daje signal vjerojatno je kihnula. Napiši koju konfu imaš btw.

*

$h4d0w

  • ******
  • 3910
  • Forever is an illusion...
    • Last.fm Profile
Odg: Nema signala na monitoru
« Odgovori #10 : 13. Prosinac, 2010., 16:00 »
Ok, probam tih par stvari danas pa javim ako se šta promjenilo. :hug

Konfu stvarno neznam više. To je toliko prastaro da je zapravo smješno. Znam da ima 512 mb rama, proc mislim da je neki intelov od 1 ghz... pogledat ću još za grafu i ploču ako piše baš na njima pa tu dopišem.
>> Last.fm Profile


>> Xfire Profile

*

$h4d0w

  • ******
  • 3910
  • Forever is an illusion...
    • Last.fm Profile
Odg: Nema signala na monitoru
« Odgovori #11 : 19. Prosinac, 2010., 16:36 »
PCI kartice su sve kartice koje imaš u bijelim utorima ispod utora od grafičke, ako postoji... znači kartice pri dnu
Aha. U tom slučaju samo zvučna onda. Znači, da maknem zvučnu iz utora i onda da probam upalit komp? Tako si ti riješio problem?
Ugrubo, da.

Ištekaj i ponovo uštekaj grafičku u utor. Može bit da je izašla iz ležišta, iako ak ne daje signal vjerojatno je kihnula.

Probao to dvoje i opet isto, no signal. Znači riknula je ili matična ili grafička?

Btw grafička je 'geforce 4' a matična 'via'. To je to šta sam uspio vidit da piše na njima.

Šta da radim sad? :wildboy:
>> Last.fm Profile


>> Xfire Profile

*

noda

  • *****
  • 3184
Odg: Nema signala na monitoru
« Odgovori #12 : 19. Prosinac, 2010., 16:40 »
Ja mislim da je grafička otišla. AGP grafičkih više nema, jedino ak probaš nać neku prek oglasnika za 50-100kn.

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Nema signala na monitoru
« Odgovori #13 : 19. Prosinac, 2010., 17:01 »
pogle prvo ako imaš integriranu (plavi vga konektor ko i na grafičkoj samo gore među usbovima il gdje već)

mislim primjetio bi to, ali moram se praviti pametan  :hiha:


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

$h4d0w

  • ******
  • 3910
  • Forever is an illusion...
    • Last.fm Profile
Odg: Nema signala na monitoru
« Odgovori #14 : 19. Prosinac, 2010., 17:17 »
Nema integrirane. :wildboy:

Aha, trebala bi mi znači AGP grafička? Jel bitno koja je, kompatibilnost sa matičnom ovo ono, ili je svejedno, samo da je AGP utor?

Recimo, mogu pitat frenda koji doma još ima stari komp sličnog godišta kao i ovaj moj i više ga ne koristi pa da isprobam ako će radit.
>> Last.fm Profile


>> Xfire Profile

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9