HCL.HR

Novosti iz svijeta hardvera

  • 1058 Odgovora
  • 372906 Hitova
*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Novosti iz svijeta hardvera
« Odgovori #615 : 12. Kolovoz, 2016., 21:23 »
Riješeno. Dupli http

Inače kad ne radi link možete jednostavno nači na googlu s tim naslovom

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Novosti iz svijeta hardvera
« Odgovori #616 : 16. Kolovoz, 2016., 14:17 »
Maxwell otisao u Legacy, nema vise drajvera http://www.nvidia.com/page/legacy.html  :hihi:

Bas nakon one vijesti da moraju platiti 30 dolara zbog 3.5GB featura... pa se ti žali  :mrgreen:


Tek sam sad ovaj post skužio... Legacy znači da se više ne prodaje i ne proitzvodi.
Nvidia svojim driverima prati još i seriju 400, a kamo li ne seriju 900!
Znači sve od serije 400 pa na više ima podršku za drivere, pa tako i Maxwell.
Redovno se izbacuju driveri...

*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: Novosti iz svijeta hardvera
« Odgovori #617 : 16. Kolovoz, 2016., 16:36 »
Izbacuju se drajveri koji ispravljaju određene BUG-ove ali optimizacija za nove naslove se ne radi. Isto tak je meni i za gtx 760 davnih dana dolazilo barem godinu dana nakon legacy-a obavijest za nove drjavere al koristi u igrama nikakave, vrlo brzo se poravnala po snazi sa r9 270x od koje je po izlasku bila 10-15 posto jaca.

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Novosti iz svijeta hardvera
« Odgovori #618 : 16. Kolovoz, 2016., 17:11 »
Da, ali buniš ljude kada kažeš
Maxwell otisao u Legacy, nema vise drajvera http://www.nvidia.com/page/legacy.html  :hihi:

Bas nakon one vijesti da moraju platiti 30 dolara zbog 3.5GB featura... pa se ti žali  :mrgreen:


To je totalna dezinformacija. Nvidia još izbacuje drivere za generaciju iz 2009. godine (ako se ne varam) što je 7 godina unatrag iliti 6 generacija!
Druga stvar je što nema više boostova u igrama, ali drivera kao takvih ima i kao što sam kažeš ima ispravljanja bugova.
Prema tome drivera IMA i bit će ih još dugo vremena, ali se optimizacija u novim igrama bazira na aktualnu generaciju.


Ovako možeš totalno zbuniti ljude koji ne razumiju te razlike i termine i odvratiti ih od kupnje ili si mogu zabrijati neke stvari koje nemaju veze s istinom.


*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: Novosti iz svijeta hardvera
« Odgovori #619 : 16. Kolovoz, 2016., 17:31 »
A zasto ti uvijek izmisljas toplu vodu? Zasto bi itko kupovao graficku za koju se ne rade optimizacije u igrama i koju ce po tradiciji biti okrljastena naspram nove serije i grafi iz drugog tabora? Glavna bit drajvera i jesu optimizacije za igre i boost koji donose u gameplayu, a to sta oni izbace drajver za staru seriju koji ce ispravit stvari tehnicke prirode tipa black screen, stutter ili te neke break deal gluposti radi kojih se neda igrat igra normalno nikome neznaci, kada boost u igrama nebudes dobivao.

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Novosti iz svijeta hardvera
« Odgovori #620 : 16. Kolovoz, 2016., 17:46 »
Zato što ljudi NEMAJU novaca. Pa i sam sudjeluješ u raspravama u temama za pomoć pri kupnji grafičke i/ili pomoć pri slaganju konfiguracija.
Koliko klinaca i ljudi općenito traže grafu do 1000kn, a nešto bolje u toj lovi su isključivo stare i polovne grafičke. I bolje mu je uzeti stariju grafu do 1000kn koja će imati bolje performanse i biti bolja i jača nego li neka nova do 1000kn s kojom neće moći pokrenuiti pola igara na fullHD rezoluciji i normalnim postavkama.


I onda kada kežeš da nema za te grafe drivera (A IMA IH) ljude buniš i onda će si kupiti neko smeće od grafe do 1000kn s kojom neće moć ništa, a mogao je uzeti jaču grafičku i pošteno se naigrati. Moraš malo razmišljati izvan svojih granica i staviti se u tuđe cipele.


Koliko puta si i sam preporučio polovne grafe ljudima?!? Pa znaš i sam o čemu pričam i zašto pričam.

*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: Novosti iz svijeta hardvera
« Odgovori #621 : 16. Kolovoz, 2016., 18:02 »
Da, slazem se da je za 1000kn najbolje kupit polovno, sve do 1700kn ja osobno nebi kupovao iz ducana da nemoram, ali opet nisi primoran uzet maxwella to je cijela poanta, sve vrvi od polovnih r9 280, 380, 280x, 290, 290x, 390...

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Novosti iz svijeta hardvera
« Odgovori #622 : 16. Kolovoz, 2016., 18:06 »
Da, ali netko ima slabije napajanje i više mu paše recimo GTX 750ti za koje netreba dodatno kupovati novo napajanje jer je manji potrošač.
Uvijek postoji hrpetina faktora, a imam osjećaj da se ti voliš fokusirati samo na jedan. Kod tebe je ili crno ili bijelo, a u životu postoje u većini situacija nalaziš zebre ili sive magarce...
Moraš malo proširiti razmišljanje, kao što sam ti već ranije rekao. Možda netko ne voli AMD, možda netko nema novaca za novu grafu i novo napajanje i itd.
Ne možeš biti baš toliko samoisključiv i odmah okretati ploču na svoju stranu.

*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: Novosti iz svijeta hardvera
« Odgovori #623 : 16. Kolovoz, 2016., 20:17 »
Slazem se sa tobom, ali gtx 750ti je graficka koja ne kosta ni blizu 1000kn polovna, za ove koje sam nabrojao trebas 500-550w napajanje i normalno da onaj ko kupuje takvu grafu ima i komp prikladan za njih.... barem su danas 500-550w napajanja po 450kn sta ima gotovo svaki prosjecan komp.

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Novosti iz svijeta hardvera
« Odgovori #624 : 16. Kolovoz, 2016., 20:22 »
Ja ti samo hoću ukazati na tvoju isključivost. Za tebe je većina stvari crna ili bijela i nema sredine.
Znači ne postoje samo AMD, polovne kartice, nemaju sva računala 500W napajanja, nije nVidia ukinula drivere za seriju 9xx kao i za prijašnje generacije do serije 4xx.


Želim ti malo skrenuti pažnju da ne budeš samo isključiv nego da gledaš i ljude oko sebe i da vidiš da nisu sve stvari "uzmi zdravo za gotovo".


*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: Novosti iz svijeta hardvera
« Odgovori #625 : 16. Kolovoz, 2016., 20:38 »
Nije crno bijela, normalno ako se nađe dobar deal uzima se nebitno bilo AMD il Nvidia, samo kazem da Maxwell nema smisla jer je AMD puno dominantnija konkurencija, naravno ako osim u izoliranim slucajevima ako se bas ima na knap napajanje, kuciste ili nesto drugo je posrijedi, recimo cista simpatija prema određenom taboru!

Malo si pre kritican i cak bi rekao biased prema Nvidia-i kad god uđemo u neku temu o grafama, ameni je iskljucivo cilj da ljudi sto bolje prođu za svoje pare, a sa Maxwellom to nebudu.

Isto tako i Pascal je trenutno pomeo AMD (njihova greska sta nisu izbacili high end pa je Nvidia jedini izbor, i sta su im slabe posiljke rx 480 i ostalih koje su vani) sta se tice novih serija i tu sam vise za Nvidia-u, nisam fan nikog kupujem ono sta mi daje bolje rezultate na ekranu, tako da mijenjam i AMD i Nvidia grafe podjednako, oisno o situaciji na trzistu!


*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Novosti iz svijeta hardvera
« Odgovori #627 : 18. Kolovoz, 2016., 15:27 »
Da, upravo čitam o 32 jezgre  :loludara:


Kome će to čudi i koliko će se grijati?!? 180W TDP...
Što će hladit to čudo?

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Novosti iz svijeta hardvera
« Odgovori #628 : 18. Kolovoz, 2016., 15:34 »
To je za servere. Glasine su bile 180w, ali nije to ništa službeno.

Inače najnoviji xeon sa 24 jezgre (48 threadova) na naprednijih intelovih 14nm ima 165w TDP.

Ako je ovo sve dosad točno izgleda da je Jim Keller opet izveo neki magičan ižinjering
« Zadnja izmjena: 18. Kolovoz, 2016., 15:39 andrash »

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Novosti iz svijeta hardvera
« Odgovori #629 : 18. Kolovoz, 2016., 15:36 »
I serveri imaju i trebaju hlađenje, a do sada nisam vidio server s vodenim... A to ce tu definitivno trebat

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9