HCL.HR

Novosti iz svijeta hardvera

  • 1058 Odgovora
  • 372894 Hitova
*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: Novosti iz svijeta hardvera
« Odgovori #765 : 02. Ožujak, 2017., 16:47 »
Zasto bi to ikome bio plus? bio kloker ili ne svakom je bitno da proc moze dobit na sto vecim taktovima  :kava:

Inace da nebude nesporazuma, ja ne govorim da su ti procesori dosli bez lema pa da ih sad ides delidat da bi se vise klokali... Ja ti ocu rec da su ocito cipovi slabog potencijala zato su i stavljali lem jer bi bez njega bili u zescoj banani.
 
Zato kazem da smo u ovom slucaju imali cipove bez lema koji idu do 4.2, u tom slucaju bi ih mogli delidat i dobit 4.4 ili cak 4.5, tako da me sa te strane razocaralo kaj su vec zalemljeni a nejdu na vece taktove.

Kad smo kod Ryzena, recenzije su napravljene i sve se potkrijepilo sa onim tekstom sta sam jucer napisao... za render odlicni, za gejmanje sa strane dobri ili ako igras na 4k marginalno slabiji tako da... procevi su ok, nista tolko spektakularno kao je ekipa nasjela na hype i one tablice o cmeu sam pricao.
 
Ipak za cistokrvne gejmere je i dalje 7700k bog i batina, pogotovo za 144Hz monitor i reze ispod 4k.

Osobno nemam pojma kaj bi sad na kraju, sa jedne strane me privlaci pun kufer jezgri, a sa druge mi razum govori "kaj ce ti sve te jezgre kad ne radis nista gdje ces ih iskoristiti"...
Dok i7 7700K savrseno odgovara mojim potrebama, ali mi je zao davat istu lovu za proc sa duplo manje jezgri, bez obzira kaj je dosta bolji u gejmingu.

Imao sam u planu nadogradit monitor na 4k i onda pocetkom 2018te uzet Voltu, al dotle je jos puno vremena a dotle bi mi taj Ryzen mogao kasljucat sa jako klokanom gtx 1080 na 1440p max postavkama, gdje mi je svaki FPS bitan za lock sa V-syncom... Sa i7 7700k@5GHz bi imao taman rijesene sve brige oko toga (al opet samo 4 jezgre  :( )


*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Novosti iz svijeta hardvera
« Odgovori #766 : 02. Ožujak, 2017., 22:34 »
Šta sve neću pročitati

Citat:
po meni to kaj ima lem a prilicno oskudno klokanje je samo minus, da nema lem lakse bi ga se delidalo i jos osjetno spustilo temperaturu, ovak nis od toga.

:hihi:

Citat:
Inace da nebude nesporazuma, ja ne govorim da su ti procesori dosli bez lema pa da ih sad ides delidat da bi se vise klokali... Ja ti ocu rec da su ocito cipovi slabog potencijala zato su i stavljali lem jer bi bez njega bili u zescoj banani.

Takvi procesori MORAJU imati lem. Pogledaj intelove HEDT. Svi imaju lem. Na ovim nižim imaju jer se zajebavaju - ušteda ili činjenica da stavljanje lema kad im zatreba mogu prodati kao upgrade ili napredak u clockovima kad nebude išlo putem uArch

Uglavnom nisam stigao pregledati mnogo, moj dojam o zenu klik da ne copy pasteam.

Uglavnom dobro je to, u skladu s očekivanjima, barem mojim. Malo to treba još ispeglat sa biosima i raznim software updejtima. Evo jedna dobra slika, ako cinebench uzmemo kao neki srednjostrujaški ipc



pcper:

Cinebech clock per clock - single,multi.

Zatim na stock postavkama single, multi

Naravno ima svakakvih opcija, jer IPC nije statička vrijednost. Dakle i da je ispod haswella, ali i da je veći od od kaby/skylake npr. u cpu-z

Moram tu još dosta toga proučiti, pa dojmove sa pločama itd.
« Zadnja izmjena: 02. Ožujak, 2017., 22:38 andrash »

*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: Novosti iz svijeta hardvera
« Odgovori #767 : 02. Ožujak, 2017., 22:47 »
Krivo si shvatio ono iznad, normalno da se nijedna pasta nemoze mjerit sa lemom, ja samo kazem da sam malo razocaran nizim potencijalom overkloka sa time da su zalemljeni i vec dobivene maksimalne termalne mogucnosti samim time.

Za renderaše i slicne profi korisnike su odlicna kupnja, za gejming su super ak nisi entuzijast i trebas maksimum kaj mozes dobit od danasnje tehnologije, a to pruza jedino 7700k i to osjetno bolje od Ryzena.

Međutim mozda i uzmem Ryzena jer mi ej ubrzo cilj 4k, a tamo bas razlike kod proceva i ne dolaze do izrazaja al ti zato ostane dosta jezgri sa strane za sve ostalo kaj planiras radit  :kava:



*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Novosti iz svijeta hardvera
« Odgovori #768 : 02. Ožujak, 2017., 22:56 »
Ja sam više puta i pisao baš da će vjerojatno biti loš overclocker ili mediocre u najboljem slučaju. AMD je jednostavno odlučio ovaj puta ići da ih postavi što više na stock postavkama, taman da out of the box pobjede određene intelove procesore (npr. 1800x na i7 6900K) u poznatijim benchmarcima npr. cinebench. Na kraju krajeva to je 16 thread cpu, takvi se nikad nisu bajno clockali, no iskeno ne očekujem ni mnogo bolje od 4.2ghz ni na nižim modelima, no vidjet ćemo.

*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: Novosti iz svijeta hardvera
« Odgovori #769 : 02. Ožujak, 2017., 23:07 »
Pa sumnjam u bolje klokanje 6 core modela, ni 6800k se ne kloka bolje od 6900k  :kava:

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Novosti iz svijeta hardvera
« Odgovori #770 : 03. Ožujak, 2017., 11:31 »
Citat:
Joker Productions and Steve Burke from Gamersnexus speculate that the variance in game benchmarks and overall lower than performance in games is down to immature motherboard EFIs and old/buggy firmware.

Na pcper i tomshardware sam naletio praktično na worst case scenarije (civ 6, hitman itd.). Čak i sa neobjašnjivim gubitcima i SMT bugovima u nekim igrama prosjek izgleda odlično, a gaming mu praktično najslabija strana.



*R7 1800X = R7 1700 3.6-3.7ghz base clock

Tu će se negdje vritit i 6c12t, znači vjerojatno će i sa ovakvim stanjem u prosjeku biti ispred svih i5-ica

Kod youtubera izgleda odlično u gamingu (nisu koristili igre kao TH i pcper):

Linus gaming

Joker 1800X stock vs 6800K stock, 3.9ghz vs 4.3ghz (min i avg)

Joker R7 1700 3.9ghz vs i7 7700K 5ghz

Joker Ryzen 1700 vs i7 7700K | An Unbiased Look at Benchmarks


Odg: Novosti iz svijeta hardvera
« Odgovori #771 : 03. Ožujak, 2017., 13:23 »
Bilo bi dobro i vidjeti benchmarkove sa par disableanim jezgrama jer ubiti to bi trebalo reprezentirat performance R5 I R3 serije, iako je najbolje dat malo vremena da se benchmarkovi stabiliziraju pa onda procijenit sve. Za mene je launch solidan skroz, Izgleda da amd napokon ima arhitekturu koju će moći nadograđivat u budućnosti a da bude kompetenta sa intelom. Sad sve ovisi o mindshareu i koliko će uspijeti zaradit na ryzenu.

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Novosti iz svijeta hardvera
« Odgovori #772 : 03. Ožujak, 2017., 13:54 »
Da, pitanje je trenutka kad će simulirati hexe i octe

Inače nakon Jokera i na overclockers clubu je R7 1700 najbolji primjerak za OC  :thumbs:
Ne treba uopće bacati lovu na 1700X i 1800X. Postaviti 1700 recimo na 3.6 - 4ghz i prst u uho

Citat:
The big surprise was that the least expensive processor, the R7 1700, was the best overclocker in the group. It is the lowest TDP chip of the group and it responded with a stable applied 4.1GHz using 1.425v with the load line calibration set to high.

Joker je dobio fenomenalan primejrak (doduše nije ga mogao ili znao preko 3.9ghz), gdje mu treba 1.30v za 3.9ghz i max temp 57C, a za 1800X mu je trebalo 1.345v za 3.9ghz i max temp 74C (za stock mu je bilo 69C). Stress mu je bio aida64 1h

BTW puklo milijun komada, čak je i AMD iznenađen

Crazy Demand Depletes AMD Ryzen 7 Processors Stock Again
« Zadnja izmjena: 03. Ožujak, 2017., 13:58 andrash »


*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Novosti iz svijeta hardvera
« Odgovori #774 : 03. Ožujak, 2017., 16:44 »
Te dionice su osjetljive na sve kao sam vrag. Pazi sa dolar i kusur su došle do 15$ na temelju ničeg opipljivog (prije launcha zena). Potpišu xy ugovor skoči malo, iskoči nešto drugo padne itd. Lako moguće da je dionica malo previše tj. nerealno porasla jer su najoptimističniji "stručnjaci" prognozirali da bi se  AMD mogao vratiti na 9$ AKO zen bude dobar. A ona došla do 15$ dok nije ni izašao...

Budući da je prema gornjem linku prodaja odlična, onda treba sačekati financijsko izvješće za Q1 2017, pa pogledati sutradan kolika je dionica. Predviđam skok  :mrgreen:
Mogla bi ići i do 20$, no kažem do "jučer" su bili na dolar i kusur, a prije krize su se vrtile oko 7-9$. Povijesni maximum vidim 92.5$
« Zadnja izmjena: 03. Ožujak, 2017., 16:48 andrash »

*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: Novosti iz svijeta hardvera
« Odgovori #775 : 03. Ožujak, 2017., 18:02 »
Ma mora jos taj Ryzen puno žganaca pojest da se iole priblizi i7 7700k u gejmingu, trenutno po interentu ima 100 vrsta razlicitih testova u gejmingu, uglavnom puno je vise onih gdje Ryzen osjetno zaostaje, eto mali info oko diskusije "Hardware unboxed" i "Joker-a" klik

Cak i u MAFIA 3 koja je ultra CPU heavy igra i7700k vodi protiv Ryzena i to dobro, tako da je i dalje a ostat ce jos barem koju godinu i7 4/8, visina takta, jacina IPC-a best bet, i sa tom snagom bez problema šišaju spore 8 core i njihovu razliku sa vise jezgri u svim cpu heavy igrama na pouzdanim kanalima.

Cekam youtubere da potvrde ovo sta pricam, trebalo bi do ponedeljka biti svega na youtubeu i sa postavkama u igrama i na vise rezolucija i side to side usporedbe sa konkurencijom.

Neznam sta je sa Digital Foundry-em i njihovom recenzijom, oni su imali zanimljive video uratke  :kava:

Da ne pricam oko masu neoptimizacija i Bug-ova, od problema sa brzom memorijom klik, problemi sa boostom, u gejmingu se SMT mora gasit kao i jos neke postavke, ovi sa BUG.hr nisu ni uspjeli napravit recenziju zbog problema klik
Sve je to jos nezrelo poprilicno i na silu izbaceno prije vremena, na maticnim plocama je ostalo jos dosta posla oko optimizacije...

Sa moje strane, ja sam sebi danas narucio i7 7700k (2850kn Uzi shop) i MSI Z270 Gaming M7 (2100kn Svijet medija, cijenu sam dogovorio da mi spuste preko mejla i odobrili su), za ono kaj treba meni i 90 posto korisnika osjetno bolji izbor od musicavih i gaming weak Ryzena, a neznam kaj tocno ti procesori nemogu odrendat brzo kome bas zatreba, a ove Ryzene nek kupuju renderasi i profi korisnici koji ce te jezgre upogonit u pravom alatu, ovak nevidim koristi od toga osim za kurcenje po forumima sa Cinebenchom i CPU-z benchmarkom.
« Zadnja izmjena: 03. Ožujak, 2017., 18:04 HighEnd »

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Novosti iz svijeta hardvera
« Odgovori #776 : 04. Ožujak, 2017., 00:01 »
Mogli bi se možda boostati sa biosima

Citat:
I will put this here for people wondering about the gaming results:

We had a lot of trouble benchmarking games with Ryzen. It seems we weren't the only ones, and many other reviewers have reported strangely low performance here. Our initial Asus board was plagued with bugs, and we saw some gains simply by switching to a Gigabyte or Asrock board. This really isn't the sort of behavior you'd expect, and AMD even acknowledged there were some issues with some Asus boards.

While we are pretty confident in our application test results, there could be some unresolved early issues with Ryzen and AM4 boards that is leading to strangely low gaming performance. We're not 100% sure what is going on there; Steve and I spent a while discussing what could be up, and we ended up confused more than anything else.

Golem.de

Citat:
Compared to the original bios, the new UEFI increases the image rate in our game course between plus 4 and plus 26 percent, on the average even plus 17 percent! In view of this tremendous increase in performance, we had to be certain that our values ​​are correct, and have measured with the Asus boards. This gives us a touch more speed in games than with the updated MSI board.


*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Novosti iz svijeta hardvera
« Odgovori #777 : 09. Ožujak, 2017., 00:08 »
NVIDIA GeForce GTX 1080 Ti — better PCB than TITAN X

NVIDIA GeForce GTX 1080 Ti 3DMark benchmarks

Sutra su navodno recenzije

AMD Previews “Naples” Server Processor, coming Q2 2017

Citat:
The new AMD server processor exceeds today’s top competitive offering on critical parameters, with 45% more cores, 60% more input / output capacity (I/O), and 122% more memory bandwidth. AMD compared performance metrics of their flagship chip with Intel’s top Xeon offering, the Xeon E5-2699 V4. The Intel chip is based on the Broadwell architecture and uses a similar 14nm process node.

Some key comparisons indicate that a dual socket platform utilizing AMD Naples chips features more cores (128 vs 88), more memory channels (16 vs 8), more memory capacity using 16 GB DRAM sticks (512 GB vs 384 GB), higher memory frequency (2400 MHz vs 1866 MHz) and higher PCIe lanes (128 vs 80).

AMD Zen 2 Based CPU Family is Called Pinnacle Ridge – Successor To Summit Ridge Arrives on AM4 in Early 2018

AMD Ryzen Performance Negatively Affected by Windows 10 Scheduler Bug

https://forums.anandtech.com/threads/ryzen-strictly-technical.2500572/page-8#post-38775732

Citat:
All of these were recorded at 3.5GHz, 2133MHz MEMCLK with R9 Nano:

Windows 10 - 1080 Ultra DX11:

8C/16T - 49.39fps (Min), 72.36fps (Avg)
8C/8T - 57.16fps (Min), 72.46fps (Avg)

Windows 7 - 1080 Ultra DX11:

8C/16T - 62.33fps (Min), 78.18fps (Avg)
8C/8T - 62.00fps (Min), 73.22fps (Avg)



The Ryzen Launch Aftermath & AMD’s Response To Gaming Performance

Ryzen CPU Supply Holding Strong – AM4 Motherboards Facing Severe Supply Shortage
« Zadnja izmjena: 09. Ožujak, 2017., 00:14 andrash »

Odg: Novosti iz svijeta hardvera
« Odgovori #778 : 16. Ožujak, 2017., 08:00 »
"Slučajno" procurjele informacije od prije par dana su bile tačne - Zen 5 izlazi 11.4.
https://youtu.be/yWdhLXl5a5s     

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Novosti iz svijeta hardvera
« Odgovori #779 : 16. Ožujak, 2017., 11:29 »
Bome prije nego što sam očekivao. Obično kad kažu neki kvartal bude pred sam kraj istoga, a ne na početku

Ovaj 1400 (4/8) bi prema tome trebao biti nekih 1400kn (možda čak i nešto manje), a ovaj 1600 (6/12) i jeftinije od i5 7600K

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9