HCL.HR

Pomoć pri slaganju PC konfiguracija

  • 11567 Odgovora
  • 3290620 Hitova
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #2040 : 09. Travanj, 2014., 20:02 »
Komp je star 3 godine i neznam sta da kupim da ga vratim u gamerske


CPU Intel Core i5 2400 @ 3.10GHz
Graficka AMD Radeon HD 6800 Series
RAM 8,00GB Dual-Channel DDR3 @ 665MHz
HDD 1750GB

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #2041 : 09. Travanj, 2014., 21:07 »
Koji  je  dobar  hladnjak za FM2 socket?
Svakodnevno palim bojler i izmišljam toplu vodu.

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #2042 : 10. Travanj, 2014., 00:38 »
ok, hvala, a kak da dođem do toga?

Možeš klikat svaku komponentu u košaricu i ići dalje i napraviti narudžbu preko stranice, vjerojatno i telefonski možeš (izdiktiraš komponente), mailom, ili naravno osobno u trgovini ako želiš.

Komp je star 3 godine i neznam sta da kupim da ga vratim u gamerske


CPU Intel Core i5 2400 @ 3.10GHz
Graficka AMD Radeon HD 6800 Series
RAM 8,00GB Dual-Channel DDR3 @ 665MHz
HDD 1750GB

Ako bi ga pojačao u gamerskom smislu, samo ubacit novu grafičku. Reci samo okviran budget i koji model napajanja imaš? Dali ti je grafička 6850 ili 6870 (programi speccy i everest ti to mogu pokazati)

Koji  je  dobar  hladnjak za FM2 socket?

Za koje novce? Dal neki veliki OC planiraš ili samo da ga utišaš + mali/ normalan OC?
Recimo ispod ova 2 se ne isplati kupovat po meni:

http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=Lc+95
http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=spire+kepler
« Zadnja izmjena: 10. Travanj, 2014., 00:40 Andrash »

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #2043 : 10. Travanj, 2014., 08:22 »
Citat:
Koji  je  dobar  hladnjak za FM2 socket?

Za koje novce? Dal neki veliki OC planiraš ili samo da ga utišaš + mali/ normalan OC?
Recimo ispod ova 2 se ne isplati kupovat po meni:

http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=Lc+95
http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=spire+kepler
Ne planiram neki veliki OC samo da nisam na ovome stock hladnjaku.  Do nekih  200-300kn
« Zadnja izmjena: 10. Travanj, 2014., 08:24 MrSmolaCar »
Svakodnevno palim bojler i izmišljam toplu vodu.

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #2044 : 10. Travanj, 2014., 11:36 »
Citat:
Koji  je  dobar  hladnjak za FM2 socket?

Za koje novce? Dal neki veliki OC planiraš ili samo da ga utišaš + mali/ normalan OC?
Recimo ispod ova 2 se ne isplati kupovat po meni:

http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=Lc+95
http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=spire+kepler
Ne planiram neki veliki OC samo da nisam na ovome stock hladnjaku.  Do nekih  200-300kn

Onda su ti OK ona dva gore. Između 200-300 kn ti je best buy CM hyper 212 EVO - to je malo veći cooler (visok 159 mm) , pa bi trebao provjeriti dal ti stane u kućište

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #2045 : 10. Travanj, 2014., 11:49 »
Nek si jos razmisli o Raijintek Aidosu koji je nesto tipa CM Hyper T4 po performansama, a o dimenzijama nema brige.

*

The one

  • ***
  • 563
  • BMW<3
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #2046 : 10. Travanj, 2014., 12:01 »
Pozdrav,ovako zelio bih smanjiti temperature svoga procesora i graficke da sve navedem procesor je i5 3550p i temp je kada igram oko 55°C a kada je u mirovanju tj kada ne igram je 31-32°C,graficka je vtx radeon hd 7870 black edtion 2gb ddr5 kada ne igram 33°C kada igram 70-72°C posto mislim da je to malo previse ja bih ubacio jos 2 ventilatora od 120mm u kuciste i neki hladnjak za procesor cirka do 200 kn par kuna gore dolje,i dva ventilatora da rasporedim hladjenje u kucistu jer je ovo dosta po meni viskoaa temperatura za graficku,kucsite je Thermaltake v4 black edtion sa vec jednim vent. od 120mm na zadnjoj strani kucista,dakle gdje je najbolje staviti 2 ventilatora u kucistu da bi napravio dobar protok zraka i hladniju temperaturu za svoju grafu.Napajanje Cooler Master gx lite 600w.Hvala :hug
btw jos jedno pitanje jel bi na ovu maticnu mogao i5 3570k asus h77 v le,i za godinu, dvije jeli bi bio problem nadograditi graficku na ovaj moj postojeci procesor ili bi bio veliki
bottleneck pa da mjenjam u blizoj buducnosti na k proc.

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #2047 : 10. Travanj, 2014., 12:43 »
Lijepo prodaj svoje kuciste i uzmi novo: ZALMAN Z3 .

Nema smisla kupovati ventilatore, a ni opremati taj TT kad je ionako sveukupno gledajuci kuciste lose izrade i slabe opremljenosti.

Zalman ti nudi 3 venta u startu, puno bolje odradjen interijer, vise prostora, bolji cable managment, potenciometar i filtere za prasinu. Hladnjak od procesora i graficke propusi s zracnim kompresorom da izadje sva prasina i lijepo si slozi sve nanovo. Naravno obrisi staru pastu sa hladnjaka i procesora te nanesi novu.

Bilo koji K procesor ti nema smisla jer imas H77 plocu koja ne podrzava oc-anje. Ili guraj jos koju godinu s ovom kombinacijom pa predji na novi cpu+mbo ili si nadogradi jacu R9 280X ili GTX 770 (nije toliko usko grlo za njih 3350P odnosno sve ovisi od igre do igre) ili nadogradis cpu na neki non K i7 i rijesis se uskog grla - npr: i7 2600/3770.


*

PhSxX!

  • ***
  • 871
  • You see
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #2048 : 10. Travanj, 2014., 14:11 »
Lijepo bih molio mr muscola ili nekog tko se razumije u KOMPJUTORE bolje od mene da mi sastavi neku budget konfu od oko 4000 kuna + - oko 500 kuna. Sastavljao sam sam ali ispalo mi je malo preskupo jer se nisam mogao suzdrzat pa sam izmaksao sve moguce. Jos jedan uvjet je da je iz PO MOGUCNOSTI vacoma ili necega sto ima dostavu u Bjelovar. Hvala!
If the brain were so simple we could understand it, we would be so simple we couldn't.

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #2049 : 10. Travanj, 2014., 14:21 »
Namjena? Rezolucija monitora ili tocan model koji posjedujes? Placanje u kesu ili karticom? Ako je karticom navedi kojom i na koliko rata.

*

The one

  • ***
  • 563
  • BMW<3
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #2050 : 10. Travanj, 2014., 19:25 »
mrmuscolo hvala na prijedlogu ali neam ja vremena za prodaji kupuj novo kuciste u danasnje vrijeme je jako tesko prodati,svi nude zamjene (znam iz vlastitog iskustva),ja samo pitam kako bi bilo dobro staviti ventove 2-3 u kuciste radi zraka i boljih temeperatura a posto se ne razumijem kako spustiti temperature moze kakv savjet,informacija sta bi dobio ak stavim 3 venta u kuciste bili se sta smanjile temperature graficke,dalje za taj procesor,ne mislim oc.ati procesor vec samo pitam kada bih ga stavio na plocu bili lijepo uredno radio,te jeli bi sta bottleneck bio manji bez oc-anja na novije graficke.Hvala :hiha2:

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #2051 : 11. Travanj, 2014., 07:20 »
s tim temperaturama je sve u redu, ne prčkaj bezveze...


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

general98

  • ***
  • 850
  • “Always trust computer games.”
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #2052 : 11. Travanj, 2014., 09:31 »
s tim temperaturama je sve u redu, ne prčkaj bezveze...

I ja se slazem,moj single core se zna zagrijat i do 50°C kad derem po 2 sata ,a grafa koja je 5-6x slabija od njegove i do 59°C. Tako da to je vise manje ok.
"If you have everything under control,you're not moving fast enough!"

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #2053 : 11. Travanj, 2014., 09:52 »
The one

S razlogom sam ti rekao da nema smisla ulagati u ventilatore jer ti nece pruziti toliko efekta odnosno snizenje u temperaturi kao novo kuciste - nije sve do ventilatora.

Inace su ti temperature sasvim normalne, tako da ako zelis dodatno snizavat temperature poslusaj sto sam ti rekao - nitko te ne tjera odmah vec to mozes odradit kad ti odgovara.

Ukljuci logiku - ako imas i5 3350P koji radi na 3100 MHZ, a uzeo bi i5 3570K i spiskao dodatno lovu za 300 mhz vise i nemogucnost oc-anja kakvog ti to ima smisla i gdje bi osjetio takvu malu razliku ili si smanjio bottleneck?

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #2054 : 11. Travanj, 2014., 12:04 »
@The one mislim da smo ta pitanja barem jednom već prošli - temp. su normalne za tu karticu, i da ti i5 3570K nema smisla uzimat pored toga što već imaš i5 i H77 ploču (jedini upgrade bi ti i7 bio). Pretraži svoje stare postove, dobio si iste odgovore

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9