HCL.HR

Pomoć pri slaganju PC konfiguracija

  • 11565 Odgovora
  • 3328782 Hitova
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #3270 : 18. Studeni, 2014., 19:40 »
Hvala muscolo! :)
podigo sam ga sad trenutno na 3.5GHz (temp. je na 52 stupnja)

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #3271 : 18. Studeni, 2014., 19:48 »
To ti nije nesto previse, prouci malo ovo i probaj se popesti na 4Ghz.

Ako ti nece biti jasno javi se opet tu ili meni/Andrashu preko poruke pa cemo ti detaljnije pomoci. Kada zavrsis s oc-anjem pozeljan je test s Prime95 (small fft) cca 30min-1h i sa strane si drzis hw monitor kako bi mogao pratiti min / max temperature ili ti idle / full load.

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #3272 : 19. Studeni, 2014., 00:15 »
Navodno je nekim (lošijim) primjercima 3.8 limit

znači ugasi u biosu - cool and quiet, c1e je vidim po manualu tvoje ploče tvornički disejblan (što je OK), vidim da spread spectrum i thermal throttling tvoja ploča nema (ako slučajno ima ugasi).

Prati temperature prilikom stress testa - Max (preporučena) temp mu je 62C (jezgri). Ako mu bude previsoka jednostavno se restartira (al to je mislim bliže 70C). Al ti jednostavno možeš i prekinut test ako ti se ne sviđa temp. Što je niže od 60 je to bolje.

Znači cilj ti je da na određenom taktu radi na što nižoj voltaži full stabilno. Što je niža voltaža to se manje zagrijava i manje struje troši.

Ovo nije loša šema:

Citat:
Overclocking these chips is pretty simple. Hop into the bios, change the vcore from auto to 1.3875V (which i believe is stock for the 965be), then bump the multiplier up from 17 to 17.5. that will bring you up to 3.5ghz. Save and see if you load into windows. If you do, restart your pc and push the multiplier up to 18, which will bring you up to 3.6ghz. Save and load into windows. assuming you do, repeate till you can't load into windows. Bump your vcore one step (to 1.4000V) and see if that lets you load into windows. if it doesn't bump it another step up (1.4125V), and try again. Once you're able to load into windows, start to move your multiplier up again, bumping vcore whenever you fail to load into windows, until you get your cpu up to x19 multiplier (3.8ghz).

make sure you're able to load into windows. Then dl and run prime95, i like the blend test because it will expose an unstable machine pretty quickly and really pushes the temps high. keep a close eye on your cpu temps with something like coretemp. If prime crashes back to desktop, or your system simply does a black screen restart and temps never rose above 55C you probably are undervolting your cpu. Go back into the bios and raise the vcore another step, and try again. keep increasing vcore by 1 step until you're able to run prime95 for a few hours.

If you're nice and stable in prime95, and your cpu temps aren't breaking 55C-60C after a few hours i'd say you have a good cpu overclock. It will then be time to tinker with your ram and northbridge to get the most out of your machine.

Samo po meni to možeš odmah krenit sa množiteljem (mulitplerom) 19 (što je 3.8ghz) i voltažom cpu-a 1.4, pa ako ne loada win ili ako ne prođe prime95, dižeš ju po jedan stupanj. Za očekivat je da će ti 3.8 raditi od 1.4v do 1.45v. Neki odličan primjerak možda čak i na nižoj voltaži. Ako to sve prođe odlično (ne treba neka velika voltaža), probaj preko 3.8 (kolko cooler dopusti)

BTW u igrama gdje ti je velik bottleneck (npt. watch dogs) će ti i dalje biti bottleneck, al sa OC-anjem ga možeš reducirati tj. dobiti nešto na fps-u
« Zadnja izmjena: 19. Studeni, 2014., 00:28 Andrash »

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #3273 : 20. Studeni, 2014., 11:15 »
Kakve su mogucnosti oc-a hyperx fury-a sa 1866 na 2133mhz na maticnoj a78m e35?

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #3274 : 20. Studeni, 2014., 13:15 »
Nebi trebalo biti nikakvih problema - prema official siteu mbo podržava do 2133, a prema recenziji hyper x fury se digne za jedan stupanj gore bez ikakvih poroblema (bez ikakvih dizanja voltaža i sl.). Po mom iskustvu (doduše više sam ddr2 memu čačkao) se svaka memorija bez problema dizala za jedan stupanj. Možeš to testirat stabilnost sa memtestom ili sličnim sofverima kao u toj recenziji

http://www.overclockers.com/kingston-hyperx-fury-ddr3-1866-2x4gb-memory-kit-review

*

seedorf

  • ****
  • 970
  • My mision is destroy love on planet Earth

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #3276 : 20. Studeni, 2014., 20:50 »
Prvu - jača i jeftinija i možda čak bolji hladnjak ima (za gtx 660 ne piše ništa).

EDIT

vidim na slici da je gtx 660 palit - ono je definitivno bolji cooler i duža garancija (barem u shopovima)
« Zadnja izmjena: 20. Studeni, 2014., 20:57 Andrash »

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #3277 : 20. Studeni, 2014., 22:15 »
seedorf

Na koji to proc/napajanje ide?

*

seedorf

  • ****
  • 970
  • My mision is destroy love on planet Earth
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #3278 : 21. Studeni, 2014., 00:00 »
Aj jbg staro napajanje mi je izgorilo 650W, trenutno koristim nekakvo od 500W.

Procesor je i5 650 3.2 Ghz. Citao sam na netu da ljudiima radi na ovakvoj konfiguraciji bez "bottlenecka" il kako se vec kaze.

Znaci r9 270 a?

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #3279 : 21. Studeni, 2014., 00:22 »
Ma cpu je još OK, al što ti je to "nekakvo" 500w. Ako je no name nekvalitetno nebude dobro. Pogledaj što piše na njemu (ime modela)

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #3280 : 21. Studeni, 2014., 20:51 »
Primjetio sam da mi je racunalo dosta glasno kada sam u igri, pa sam metodom eliminacije dosao do zakljucka da mi buku pravi napajanje. Sada ne znam dali je to normalno jer sam prije imao slabije napajanje a sada posjedujem XFX od 750W.

Mozda je stvar u mome kucistu jer imam Thermaltake V3 BlackX koje znam da nije bas najbolje, pa mozda onaj otvor dolje nije dovoljno velik? Najbolje bi bilo da stavim napajanje izvan kucista na otvoreno pa da onda probam.

Prihvacam sve prijedloge.


Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #3281 : 21. Studeni, 2014., 23:29 »
Ventilator na napajanju je bučan ili napajanje u vidu zvuka zavojnice ili nešto slično? Kućište nije baš nešto, ali ne bi ono trebalo praviti toliki problem.

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #3282 : 21. Studeni, 2014., 23:48 »
Ako si sigurno eliminirao:

1. vent od grafičke (nebi trebalo bit, osim ako je propeler oštećen)
2. cooler od cpu (nebi trebalo bit)
3. neki jeftine ventilatore od kućišta (lako moguće)

onda stvarno jest napajanje, jer ta 750w verzija izgleda jest malo bučnija, spominje se malo ovdje. Mislim da mu je taj lik kasnije mjenjao ventilator (atipičnih je dimenzija) pa uprati malo njegove postove u toj temi

« Zadnja izmjena: 21. Studeni, 2014., 23:50 Andrash »

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #3283 : 23. Studeni, 2014., 00:33 »
Ovak, imam staru kantu koju konacno nadograđujem pa mi treba preporuka za 3 komponente:
maticna, proc i napajanje

grafa mi je bila najvaznija i nju sam vec nabavio od frenda jeftinije (R9 280X), ovo ostalo u ducanima kupujem.
trebaju mi naravno i druge komponente, al ovo troje mi je najkriticnije
ak netko uspije i rame utrpat u buđet, super al nije tak vazno

buđet je 2000kn

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #3284 : 23. Studeni, 2014., 00:44 »
Šta imaš od ostatka konfiguracije? Da li je HDD SATA i koja ram memorija DDR2 ili 3?

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9