HCL.HR

Pomoć pri slaganju PC konfiguracija

  • 11567 Odgovora
  • 3290301 Hitova
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #4230 : 03. Travanj, 2015., 10:04 »
Oko 2000 kn
Dali netko zna, dali za knjig. servis trebaju orig. Windowsi,zbog inspekcije
Sad na starom kompu jesu orig., ali kako ih prebaciti na novi hard, jer je taj komp kupljen polovan prije 3 god . sa orig. Win.,na njemu je naljepnica od win i jos neka normalna sa cijenom

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #4231 : 03. Travanj, 2015., 11:09 »
O kojim se tocno windowsima radi? To nije brand name konfiguracija s kojima su dosli, vec si ih kupio odvojeno?

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #4232 : 03. Travanj, 2015., 11:18 »
Inače Win licenca je povezan a s matičnom pločom i HDDom, tako da nemožeš prenositi OEM licencu koju dobiješ s računalom.

No ako si kupio Windowse na DVDu onda možeš ponovno aktivirati, jer imaš mogućnost za 2 računala istovremeno koristiti windowse.

Ako se radi o poslu onda moraš imati i Windows professional, nikako ne home jer ti je to također kazna

*

Track

  • *
  • 28
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #4233 : 03. Travanj, 2015., 11:44 »
Oko 2000 kn
Dali netko zna, dali za knjig. servis trebaju orig. Windowsi,zbog inspekcije
Sad na starom kompu jesu orig., ali kako ih prebaciti na novi hard, jer je taj komp kupljen polovan prije 3 god . sa orig. Win.,na njemu je naljepnica od win i jos neka normalna sa cijenom
Evo ja sam našao nešto na drugom forumu, ispričavam se moderatorima što sam reklamiram drugi forum... Citiram lika sa jednog foruma: "Ovo pitam stoga sto sam cuo da tvrtka, osim sto mora legalno posjedovati licencu za knjigovodstveni program, takoder mora imati i licencu za Windowse na kojim taj knjigovodstveni program radi." .
Evo ti detaljno pa vidi: http://www.forum.hr/showthread.php?t=553791

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #4234 : 03. Travanj, 2015., 11:48 »
Mislim da su instalirani na fujitsu ili hp, uglavnom tak nesto,to je ono horizontalno kuciste, sad je pitanje da samo dodam jos rama jer ima samo 1 gb, a ssd nemoze vjerojatno zbog tih wina,  a zauzeto je samo 8 gb prostora,hdd je skoro pa prazan, mislim da je 775 soc proca, a mb nisam stigao pogledat,al ne znam  ovo sam uslikao s tog kompa, to je jedan komp
Ima novi laptop sa cd orig. Win,
Ima jos jedan komp ali bez orig win i taj je jako star pa razmisljam da taj zamjenim sa onom konf.
A ti win orig. sta su na cd-u, znaci njih bi mogao staviti i na novi komp., ili se oni mogu uopce totalno 2 puta instalat,ili istovremeno na dva kompa, pa ubuduce kad jedan ode opet stavim na neki novi komp.- znaci mogu se prenosit sa kompa na komp koliko hoces puta,ali max na 2 odjednom. Ak ste skuzili sta mislim. A sad neznam dali su oni home ili profesional, ak su home onda banana

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #4235 : 03. Travanj, 2015., 12:02 »
Gle najiskrenije inspekcija ti ide više manje po dojavi...

1. I da nemaš licence trenutno kad oni dođu, dobivaš rok od tjedan dana da nabaviš SVE potrebne licence i tada ti ponovno dolaze.
Tako da nemaš se zašto previše brinuti.

2. Možeš kupiti i samo licence bez DVDa. Imaš ih po internetu i nešto su jeftinije, imaš ih čak i na njuškalu.

3. Također ako koristiš MS Office moraš ga imati originalan!

No sad postoji opcija Office 365 s kojom plaćaš pretplatu, a možeš ga koristiti na više računala neograničeno.

Ovo je OEM koji se isključivo intalira samo jednom! I zabranjeno ga je prodavati osim uz novo sklopljeno računalo, iako se krše propisi pa se i on redovno prodaje sam za sebe u HR
Njega možeš imati i instalirati samo na jednoj konfiguraciji bez promjena hdd i matične!


Ono što tebi treba je retail i nešto je skuplji.


Njega možeš instalirati nebrojeno puta na bilo koju konfiguraciju, ali može biti samo 1 aktivna licenca! Znači možeš nadograditi računalo ili kupiti potpuno novo i key će ti vrijediti, ali ne možeš imati 2 računala istovremeno sa istim keyem.
« Zadnja izmjena: 03. Travanj, 2015., 12:08 Hrv4tin4 »

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #4236 : 03. Travanj, 2015., 12:09 »
 Možeš kupiti i samo licence bez DVDa. Imaš ih po internetu i nešto su jeftinije, imaš ih čak i na njuškalu.

Al navodno nevrijedi bez racuna, a na njuski tesko da dobijes racun

A sta sa onim na dva kompa, ono sta sam tamo pitao, ak ste me uspjeli skuzit
Sorry , sad vidim
Ova kutija je narandasta, mislim da su xp, klasicna kutija od dvd, jer nes u vezi porezne bar kad se kupovalo navodno najbolje je islo sa xp
Znaci 1 komp odjednom, al vise puta se moze aktivirat, HVALA PUNO NA POMOCI
Znaci ovaj stari sta ima win malo pojacam sa ramima pa dokle ide, a ovaj bez win zamjenim jer i ovako se vuce da boli i kupi punica jos jedne win
Hvala ekipa
« Zadnja izmjena: 03. Travanj, 2015., 12:20 doktordoc »

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #4237 : 03. Travanj, 2015., 12:11 »
Ako ta dva kompa imaju naljepnicu onda su OEM i Win mora i može ostati samo i isključivo na njima.

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #4238 : 03. Travanj, 2015., 12:42 »

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #4239 : 03. Travanj, 2015., 12:53 »
Samo za neki office pc, npr. sa integriranom grafičkom

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #4240 : 03. Travanj, 2015., 12:56 »
Kupio sam grafičku i ne moze mi stati u moje kućište . Neki prijedlog ?

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #4241 : 03. Travanj, 2015., 12:59 »
Kupi veće kućište ili reži svoje :mrgreen:

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #4242 : 03. Travanj, 2015., 22:44 »
Znaci sa ovim konfiguracijama koje ste mi dali cu moci snimati videe i igrati igre koje sam naveo
I da kupujem karticom pa neznam dali to pravi razliku
« Zadnja izmjena: 03. Travanj, 2015., 22:54 Matej1231 »

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #4243 : 04. Travanj, 2015., 12:42 »
Poz! Neda mi se otvarat novu temu samo zbog jednog kratkog pitanja pa cu vas pitat ovdije da mi pomognete.Ovako imam nekih problema sa routerom i sad mogu zvat tcom da mi daju novog ali posto imam nes novaca recimo viska kupio bi si jedan valjda bolji, e sad moje pitanej je dal imi se ispalit kupit neki router do 400kn ili da jednostavnom zovem tcom i uzmem onaj  sta mi oni nude

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #4244 : 04. Travanj, 2015., 16:03 »
da ne otvaram novu temu Mogu li overclockati proc: fx6300 na AXTU na asrock 970 extreme 3 r2.0 i koliko?

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9