HCL.HR

Pomoć pri slaganju PC konfiguracija

  • 11567 Odgovora
  • 3281558 Hitova
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #4590 : 29. Travanj, 2015., 22:29 »
Kakve veze ima Gold sa kvalitetom
seasonic slaze xfx napajanja
Ma gle nebitno
Bitno da covjeka posluzi
« Zadnja izmjena: 29. Travanj, 2015., 22:34 doktordoc »

*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #4591 : 29. Travanj, 2015., 23:07 »
Kako si tako tvrdoglav, kako nemozes shvatiti da ima veze itekakve, recimo uzmi primjer fortron silver seriju (Raider) i gold seriju (Aurum S) to jesu napajanja od istog proizvođaca, ali su iz druge serije, kada usporedis ta napajanja, tocno vidis da Aurum serija ima puno stabilnije napone, bolju kvalitetu izrade, bolju ucinkovitost itd...
Stalno brkas to GOLD I BRONZE i mislis da tu nema nikakve razlike, da uzmes dva napajanja recimo od XFX-a, bronze i Gold napajanje iste snage, to jesu napajanja istog proizvođaca ali su iz razlicitih serija i nije isti postupak proizvodnje niti dijelova od kojih se rade niti imaju iste performanse,  jasan cimbenik su ti i cijene, vidis da su GOLD napajanja podosta skuplja, to je sa razlogom tako. Nije sve samo u onome sta ti vidis na papiru koliko daju wata, tu je jos puno sporednih cimbenika zato se i rade certifikati. Sta mislis zasto se onda rade osim bronze, silver i gold certifikata  i napajanja sa Platinum i Titanium certifikatima, kada po tebi to ne igra kvalitetu kod napajanja?
Neka ti jos malo objasne i administratori ako nerazumijes dobru tematiku razlike između napajanja tek toliko da i drugi koji prate ovaj forum nauce nesto vise i kasnije na kraju krajeva imaju koristi od toga svega kod vlastitih nadogradnji i kupovina.

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #4592 : 29. Travanj, 2015., 23:18 »
nije mi se vise dalo raspravljati ali evo

" recimo uzmi primjer fortron silver seriju (Raider) i gold seriju (Aurum S) to jesu napajanja od istog proizvođaca, ali su iz druge serije, kada usporedis ta napajanja, tocno vidis da Aurum serija ima puno stabilnije napone, bolju kvalitetu izrade, bolju ucinkovitost itd..." - to su napajanja iz razlicitih serija, to sam ti ja par postova prije napisao - zato ima razlike u kvaliteti

80+ certifikat nema veze sa kvalitetom

*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #4593 : 29. Travanj, 2015., 23:41 »
 Pokusat cu jos jednom, ako skuzis dobro za tebe ako ne ni nemoras!
Evo da ti kratko i jasno pojasnim, ono napajanje Super Flower Golden Green 550w je u rangu Fortron Aurum S serije, XFX XTR serije, Seasonic G  serije, te Corsair RM serije i ta napajanja su kvalitetnija, ucinkovitija i jaca od XFX TS serije koju si ti preporucio za r9 290 mada se radilo o napajanjima iste nazivne snage na naljepnici .
Uglavnom napajanja koja imaju GOLD certifikat uglavnom su uvjek iz druge serije nego napajanja koja su iz bronze serije i nose drugacija imena i prema tome su kvalitetnija i ucinkovitija. Znaci zakljucak je da su gold napajanja kvalitetnija i imaju veze sa kvalitetom, eto nadam se da sad kuzis malo bolje. Također zna se koja napajanja su provjereni igraci i koja se preporucuju kada se slazu konfe tako da ljudi uvjek dobiju kvalitetu za svoj novac.
Eto ako imas jos nesto da te muci reci pa da i to pojasnim.

« Zadnja izmjena: 29. Travanj, 2015., 23:45 HighEnd »


Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #4595 : 30. Travanj, 2015., 00:07 »
Na ovoj stranici se slazu konfiguraije - http://assemblio.hr/

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #4596 : 30. Travanj, 2015., 00:20 »
navedes deckima ovdje cifru, nacin placanja,odakle si i za sta ce ti sluziti(koje igre itd), trebas monitor, periferiju, imas sta od starog kompa da se da upotrijebit itd.
decki ti sloze najbolje za novce

highend
šali "objašnjenja" na pm, ovdje se slazu konfe pa bi se administratori mogli ljutiti

*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #4597 : 30. Travanj, 2015., 01:08 »
http://xfxforce.com/products/ts-series-full-wired/ts-series-650w-psu-80-gold-p1-650g-ts3x
http://xfxforce.com/products/ts-series-full-wired/ts-series-650w-psu-80-bronze-p1-650s-nlb9

http://xfxforce.com/products/ts-series-full-wired/ts-series-550w-psu-p1-550g-ts3x
http://xfxforce.com/products/ts-series-full-wired/ts-series-550w-psu-p1-550s-xxb9

ista napajanja, ista serija, drukciji certifikati - ma to ne moze biti, jel da?

pa daj procitaj na netu sta znaci 80+
http://en.wikipedia.org/wiki/80_Plus

daj mi to objasni

A sta da ti objasnim kad ti ni sam sebe ne kuzis, pa jel vidis ti da sam ti napisao "Uglavnom napajanja koja imaju GOLD certifikat uglavnom su uvjek iz druge serije nego napajanja koja su iz bronze serije" nisam napisao da nema izuzetaka nego da u vecini slucajeva je situacija takva da su  razlicite serije, ima jos par primjera, recimo kod Thermaltakea i Corsaira da napajanja iz iste serije imaju i Gold certifikate sem onih bronze ali to je u malom postotku, ono na sta sam gađao je da vecinom napjanja koja  imaju Gold i Bronze certifikate su iz razlicitih serija i prema tome su drugacije kvalitete. Normalno je i to da su napajanja sa Gold ucnikom jaca i bolja a onaj 80+ certifikat koji spominjes imaju napajanja i od 300kn tako da je to skroz nebitno niti se na temelju toga zakljucuju neke stvari.

Super Flower golden green 550w je kvalitetnije i jace napajanje od toga koje si linkao i nema problema sa coil whineom kao XFX i Seasonic napajanja, da si stavio XFX XTR 550w sa r9 290 nitko ti nebi nista rekao. Bitna je kvaliteta i stvarni ucinak napajanja a ne samo wataža koja je napisana na napajanju, s razlogom postoje napajanja od 550w od 450kn i od 750kn.

I za kraj da zavsimo ovu sapunicu, Super Flower 550w Golden green bez problema drzi r9 290 i tu je kraj rasprave, ako nije tako neka me isprave administratori, tj. da je tako vec bi me ispravili.

« Zadnja izmjena: 30. Travanj, 2015., 01:19 HighEnd »

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #4598 : 30. Travanj, 2015., 10:55 »
doktordoc

Zasto ulazis u rasprave oko stvari u koje se ne razumijes? Umjesto da lijepo proucis malo napajanja, njihove platforme, sastav (ventilatore (tip), regulaciju, kondice itd.) ti si se tvrdoglavo uhvatio tog prepakiranog Seasonica i mislis da ne postoji nijedno drugo bolje napajanje. Istina je da Seasonic u vecini slucajeva ima ponajbolja napajanja, ali ima tu i drugih igraca koji mogu konkurirati - FSP, Lepa, Superflower,  Enermax, pa napajanja od razno raznih proizvodjaca bazirana na CWT platformi ...

Kako mozes napisati da efikasnost nije mjerilo kvalitete napajanja i zasto postoji onda toliko stupnja efikasnosti? Jel ti jasno ako imas efikasnije napajanje da ti racunalo trosi manje struje? XFX koji dizes u nebo je dobar, ali ta Seasonic S12 II platforma je vec stara 5 godina tako da nije ni nesto posebna. Evo ti primjera mog testa: FX 6300 & r9 280X testirani na Seasonicu S12 520W koji je ista stvar kao i XFX 550W - testirano pod full loadom (prime + valley) - KLIK. Naravno prilikom gaminga ce se ta potrosnja smanjiti, ali daje dojam koliko zaista takve komponente potrose kada ih se stavi u pravi full load i jos kada uzmes u obzir da s vremenom napajanje gubi na snazi mozes valjda zakljuciti da to nije dobar recept za jos vece potrosace poput FX 83xx & r9 290. A da ne pricam o buci ventilatora (mogucnost da ti prozuji nakon nekog vremena), temperaturama unutar jedinice i sl.

Da zavrsimo trakavicu Super Flower je vrhunsko napajanje i bez problema moze drzati r9 290 duzi period. Znaci prouci napajanja i potrosnju aktualnih komponenti u svakom cjenovnom razredu,a ako ti nesto nije jasno pitaj na pm ili ako ti treba materijala oko te tematike.

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #4599 : 30. Travanj, 2015., 11:04 »
Dobar dan.Imam pitanjce.
Planirao sam uzet msi gtx 970 gaming graficku.
Kad sam malo bolje razmislio puno je to novaca za graficku.
Uzeo bi ju na rate btw ali opet je jako puno.
Znam da za 1000 kn manje mogu uzet postenu amd grafu, npr r9 280x ili tako nesto, al je stvar u tome da amd ima problema i da je nvidia bolja kaj se tice nekih stvari.
Witcher 3, gta5, mgs5, project cars i arkham knight su igre koje planiram igrat i htio bi cim bolje performanse.
Kad bi otprilike trebale izac nove amd grafe i kaj ocekujete od njih?
Problem je kaj nvidia nema nista u tom rangu cijene kaj ima amd.
Gtx 960 bas i nije nesto posebno a 970 je pak preskupa.
Igram na 42 incha philips lcd-u.
1920x1080 rezolucija.
Moja konfiguracija:
Zalman r1
Ocz zs series 650 w
Asus b85 m-g
i54460
8gb ram
Mozda sam vec malo dosadan i hvala na svim savjetima do sad al neznam kaj mi je najpametnine kupit.
Hvala.

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #4600 : 30. Travanj, 2015., 11:25 »
Jos uvijek je po meni to sve blijedo sto se tice nove AMD serije. Ocekuje se svasta: manji proizvodni proces, manja potrosnja i zagrijavanje, poboljsani driveri, nova arhitektura (ne ponovni rebranding), veca sabirnica itd. - klik. Tocan datum izlaska jos nije objavljen ocekuju se u zadnjem dijelu 2015-te, pocetkom 2016-te (vjerojatno ih planiraju izbaciti kada i Intel Skylake da ekipa navali na nove konfiguracije). Ili pricekaj do kraja godine da se to sve iskristalizira i spuste cijene GTX 9xx (trebala bi doci i 960Ti) ili pikiraj njusku i uhvati neku polovnu r9 290 s garancijom (XFX, Sapp. TRI-X).

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #4601 : 30. Travanj, 2015., 12:13 »
Trebalo bi mi hladenje za cpu  pa bi volio da mi preporucite neko do nekih 450,500kn  i dali mi se vise isplati stavit vodeno? Mislio sam OC-at procesor znaci amd fx 6300 i imam jos jedno pitanje do kolko bi ga mogo OC mislim kolko bi bilo optimalno ili bi to trebo gledat temperatur pa po tome se ravnat

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #4602 : 30. Travanj, 2015., 13:03 »
Koje kuciste imas? Koju maticnu imas?

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #4603 : 30. Travanj, 2015., 13:19 »
Coolermaster k350, gigabyte ga-970a-ds3p ali u roku od mijesec dva cu stavit novu maticnu mislio sam msi970 gaming

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #4604 : 30. Travanj, 2015., 13:31 »
Ok, za pravo vodeno nemas vjeruj mi ni novaca, a ni uvjete. Poluvodena rjesenja nisu toliko isplativa u odnosu na zracne hladnjake jer oni nudi priblizno slicne performanse i u dosta slucajeva nizu buku za puno manje novaca. Plocu ne trebas mijenjati, Giga ce ti biti dovoljna za pristojnih 4.5 Ghz, a za takav takt ce biti dovoljan LC CC 120 (cca 160 kn).

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9