HCL.HR

Pomoć pri slaganju PC konfiguracija

  • 11567 Odgovora
  • 3288492 Hitova
*

kveki

  • **
  • 512
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #4770 : 17. Svibanj, 2015., 22:03 »
OC mozda kasnije, ili neki mild na 4,5 Ghz u pocetku. Ne vidim potrebu za vise trenutno, osim ako cu se primit nekog CPU heavy posla u skorije vrijeme.

*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #4771 : 17. Svibanj, 2015., 22:05 »
Inace ako Crossfire ne mislis raditi odma, uvjeren sam da neces ni kasnije, ostalo u konfi ti je sve dobro i jedino ti treba maticna i procesor, ostatak novaca bi preusmjerio u monitor sa 2560x1440p rezolucijom.

Ja bi to ovako odradio:
1 x    Acer CB270HUbmidpr 27" LED Monitor WQHD IPS, IPS LED panel
1 x    Procesor Intel Core i7-4790K (4.00GHz,1MB,8MB,88W,1150) Box
1 x    Gigabyte GA-Z97X-Gaming 3, s1150, ATX, Intel® Z97 Express

Ukupno: 7.225,98Kn ADM.hr besplatna dostava!


*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #4772 : 17. Svibanj, 2015., 22:13 »
Kveki

Za ploču preporuka maximalno Z97-A od asusa ili gaming 5 od gigabytea (i gaming 3 je dobra)

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #4773 : 17. Svibanj, 2015., 22:34 »
@Yubs D. Rsc

Po meni ne vrijedi toliko (bez obzira što je BIH) - matična je entry level (nećeš se na tome naklokat), napajanje je 99% lc power office serije i sl, takve grafe se kod nas znalo naći ispod 1000kn i sl, kućište neisplativo za cifru za koju je išlo itd. E sad imaš u bih win-win i sl. shopova - pa jel bi tamo?

Iz hr, iz centro.hr bi ovako trenutno



Ploča bi išla i ova - al je neraspoloživa. Moglo bi i jeftinije napajanje proći - kvalitetno 430/450-500w, ali s obzirom na trenutnu ponudu tamo ovo mi se čini best-buy (nešto jače i kvalitetnije od ostalih jeftinijih + 5 god. garancije)

Hvala Andrash, da ovo što sam pogledao i meni se cini da nije to ta isplativa cijena, pa sam i iz istog razloga i trazio misljenje - ne moze ono toliko dobro biti van shopova, a iskreno, ne pase mi nefleksibilnost koja se nudi. Zato i prvotno pitanje.

Pogledat cu ove komponente sto si mi stavio u 'nasim' sopovima pa vidjeti uporedbu, jer znam mjesto ili dva koja dobavljaju komponente po zahtjevu.

Kako inace funkc dostava/narucivanje u HRV? Jer nije mi strka kod cure i od cure naruciti pokupiti i rijesen posao :)

Nije problem jer maticna nije dostupna, treba proci jos nesto vremena da imam dostupan novac - trebalo bi do ljeta sve spremno biti.

Nego, za ovih 400kuna (461 tocnije \:D/ ) HDD - koliko se moze prosiriti ponuda ostalih komponenata, npr octacore za procesor? (5000kn ukupno) Storage sad nije problem, to mi je najlakse prosirivo kroz mjesec dana kad dignem sustav.

Hvala opet majstore. :ave:

ps. jel mi isplativije uzeti jednu plocicu od 1x8gb pa prosiriti kasnije na 2x8gb, nego 4x4gb? - sto se tice performansi ne bi trebalo bit razlike, ali cisto slot efficiency na maticnoj :)

edit

pokusao sam naci pribliznu protuvrijednost komponenti koje nisu bile dostupne, je li ovo normalno sa cijenama?? :sarcasm: :chair:

http://i.imgur.com/uLM5C5z.png

(nisam htio img tagove koristit - veca je slika)

oko 5.5k kuna ispadne...
« Zadnja izmjena: 17. Svibanj, 2015., 22:51 Yubs D. Rsc »
The blood of youth is bubbling back..

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #4774 : 17. Svibanj, 2015., 23:02 »
Octa bi te 111kn više izašla klik, dok bi te R9 280 nekih 320kn više izašla. Naravno to je sada, ponuda i cijene se stalno mijenjaju, komponente nestaju pa se vrate i tako stalno...

Što se tiče naručivanja - poklikaš sve u košaricu i radiš narudžbu (može se platiti pozećem tj. kad dođe na vrata) - nema razloga da dulje od dan-dva traje (ako ne ide vikend). U centro se plaća dostava nekih 40kn, it futura i adm i još neki imaju besplatnu dostavu iznad 2000kn

Što se tiče rama, budući da imaš 4 utora - prije bi 2x4gb uzeo (iako je u biti skroz nebitno), više od 16gb ti ionako sigurno neće trebati na toj platformi

Ovo što si složio je OK - osim rama (sodimm je za laptop). Pogledaj dal ima ds3p gigabytica (nešto je jeftinija od asusice), te dal za slične novce ima katana 4, lc-cc-120 ili zalman optima cooler. Ovako što se tiče te konfe sa 260X - i više nego dovoljan bi ti bio takav chieftec od 500w, čak i od 400w bi odradio posao (ako ne misliš upgradeat). Prednost daj lc power gp3 napajanjima ako ih ima tamo (460 i 560w verzije)



Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #4775 : 17. Svibanj, 2015., 23:38 »
Octa bi te 111kn više izašla klik, dok bi te R9 280 nekih 320kn više izašla. Naravno to je sada, ponuda i cijene se stalno mijenjaju, komponente nestaju pa se vrate i tako stalno...

Što se tiče naručivanja - poklikaš sve u košaricu i radiš narudžbu (može se platiti pozećem tj. kad dođe na vrata) - nema razloga da dulje od dan-dva traje (ako ne ide vikend). U centro se plaća dostava nekih 40kn, it futura i adm i još neki imaju besplatnu dostavu iznad 2000kn

Što se tiče rama, budući da imaš 4 utora - prije bi 2x4gb uzeo (iako je u biti skroz nebitno), više od 16gb ti ionako sigurno neće trebati na toj platformi

Ovo što si složio je OK - osim rama (sodimm je za laptop). Pogledaj dal ima ds3p gigabytica (nešto je jeftinija od asusice), te dal za slične novce ima katana 4, lc-cc-120 ili zalman optima cooler. Ovako što se tiče te konfe sa 260X - i više nego dovoljan bi ti bio takav chieftec od 500w, čak i od 400w bi odradio posao (ako ne misliš upgradeat). Prednost daj lc power gp3 napajanjima ako ih ima tamo (460 i 560w verzije)




Ove komponente sam u jednom shopu 'lupao' poredbe cijene radi, nisam ni primjetio da je ram za laptop :( , jer mislim da mi se u svakom slucaju vise isplati u hrvatskoj kupiti iako ne odbacujem mogucnost nekog wondershopa u nasih lokalaca.

Hvala opet, znaci okvirno otprilike.



Ima li smisla? Ne cini se mnogo, znaci po tvojoj preporuci r9 280/x8 fx8300 cpu te ostale komponente ( i ova mobo koja nije dostupna), moze proci? Ideje za varijacije?

Vjerujem da ce ovo biti i jeftinije za mjesec 2 dana, zelim imat okviran prikaz par stotina kuna gore dole nije tlaka.



ps. zasto cijene toliko osciliraju, cini se vec jeftinije na nekim komponentama par sati nakon tvog posta.  :thumbs:
The blood of youth is bubbling back..

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #4776 : 17. Svibanj, 2015., 23:47 »
Paše sve, to su sve mahom best-buy komponente. Jeftinije je jer sam ja hdd stavio (zaboravio sam da imaš svoj) i stavio si 1x4 gb ram, dok sam ja 2 keksa

Cijene variraju zbog tečaja dolara. Za mjesec dana možda nešto bude skuplje, nešto možda jeftinije (teško), a nečeg možda nestane...

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #4777 : 18. Svibanj, 2015., 00:01 »
Paše sve, to su sve mahom best-buy komponente. Jeftinije je jer sam ja hdd stavio (zaboravio sam da imaš svoj) i stavio si 1x4 gb ram, dok sam ja 2 keksa

Cijene variraju zbog tečaja dolara. Za mjesec dana možda nešto bude skuplje, nešto možda jeftinije (teško), a nečeg možda nestane...

Da, ucinilo mi se da su jeftinije neke komponente u datom trenutku ali kako su grafa i cpu skuplje bez hdda to je sve uredno. :)

Hvala :thumbs:

Kad smo vec kod hrv-bih, ima li tko iskustva s uvozom? Moze li proc kao personalna vec kupljenja-sastavljena-koristena oprema pa je nosim kao poklon/ tj selim preko granice, da nista ne pitaju? Ne planiram nesto 'svercat' jer mogu biti u hrv neko vrijeme pa se vratit kuci ovamo u bih - kao gradanin hrvatske sumnjiviji sam kad idem iz bih u hrv a ne obrnuto.

Kakav savjet? :)
The blood of youth is bubbling back..

*

DiLoneWolf

  • *
  • 29
  • Bok ljudi, dobrodošli na moj profil!
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #4778 : 18. Svibanj, 2015., 15:12 »
Moj frend je overclockirao graficku msm i sad mu se strgala neradi vise pa zelim znat koji su rizici overclockiranja opcenito jer sd kad dobijem novi pc overclockat cu procesor pa da se ne zeznem
DiLoneWolf

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #4779 : 18. Svibanj, 2015., 15:41 »
Risks of Overclocking the Processor

4ghz za FX zapravo i nije neki OC jer su to zapravo stock postavke za određene modele, treba paziti na temperature (tj. ne pretjerivati sa voltažom). Mbo ne smije biti sranje i treba imati aftermaket cooler

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #4780 : 18. Svibanj, 2015., 16:35 »
Amdrash mozes mi reci koje cu ja igrice moci igrati na onoj konfi koju si mi slozio

*

DiLoneWolf

  • *
  • 29
  • Bok ljudi, dobrodošli na moj profil!
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #4781 : 18. Svibanj, 2015., 16:36 »
Znaci ne bih trebao imati problema sa tim procesorom i onim coolerom?
DiLoneWolf

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #4782 : 18. Svibanj, 2015., 16:54 »
Jel mi mozete preporucit neki cooler za i5 4460 procesor? Jer ne vjerujem bas stock coolerima pa bih rado ubacio nesto bolje. Hvala.

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #4783 : 18. Svibanj, 2015., 17:03 »
Matej1231

Kao što su ti već rekli skoro sve postojeće igre svijeta ćeš moći igrati tako da nema smisla nabrajati sve zar ne? Problem će ti biti samo par igara koje zahtijevaju quad procesor – dragon age inqusition nećeš moći prokrenuti, eventualno problemi sa radom u far cry 4 (navodno ima neki fix), loš rad u watch dogs, star citizen i možda još par igara (guglaj temu za sličan procesor: g3258 owners club – imaš mnogo podataka, to je cpu indentičan tvome dok se ne overclockira tj. dok je na stock postavkama)

DiLoneWolf

Sa onom mbo i recimo lc-cc-120 nemaš nikakvih problema za 4ghz, možda i koju stoticu preko. Za neki još ozbiljniji oc ti prvestveno treba neki badass cooler i poželjno bolja ploča sa 6+2 ili 8+2 regulacijom napona

hrna123

nemaš razloga biti sumnjičav, stock je dovoljan za taj cpu. Ako bi baš nešto kupovao idi na neki best-buy value cooler tipa lc-cc-120, stvarno ti nema smisla više ulagati u to za njega

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #4784 : 18. Svibanj, 2015., 17:05 »
Matej1231

Sve koje si naveo na prosloj strani i druge novije naslove - malo posjeti you tube i upisi Pentium G32xx & r7 260X.

DiLoneWolf

Nebi, ali prije svega dobro prouci sve tutoriale o OC-anju.

hrna123

Zaista nema potrebe ako je konfiguracija u dobro provjetrenom kucistu, ali ako bas zelis uzmi LC CC 95, Spire Kepler.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9