HCL.HR

Pomoć pri slaganju PC konfiguracija

  • 11567 Odgovora
  • 3288530 Hitova
*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #4920 : 04. Lipanj, 2015., 20:09 »
Radi 100%. Nisam čuo da je netko zadnjih godina morao updejtat bios za vishere sa novom mbo, to su već dosta stari procesori i sigurno ima BIOS, ajd da su neki noviji procesori tipa 8320E i tako to...

Inače što se tiče same ploče ako nisi pri novcima probaj se barem protegnuti do GA-78LMT-USB3

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #4921 : 04. Lipanj, 2015., 20:21 »
Radi 100%. Nisam čuo da je netko zadnjih godina morao updejtat bios za vishere sa novom mbo, to su već dosta stari procesori i sigurno ima BIOS, ajd da su neki noviji procesori tipa 8320E i tako to...

Inače što se tiče same ploče ako nisi pri novcima probaj se barem protegnuti do GA-78LMT-USB3

Hvala!

Da, našao sam i tu nije nešto skuplja nekih 100njak kuna, samo što mi je kod ovog PCa u staraca zakržljao PSU tj nije neki žešći pa je 4pin + 24x pin power cable, a na toj gigabyteovoj je 8pin i 24pin za power, to je zaštekalo AFAIK.


Ja msm da zavisi sve od datuma kad je ploča zapakovana napustila ASUS, ako je u prvim serijama izvoza teško da će imati najnoviji BIOS

Izmedju prve i zadnje revizije je skoro 2 godine - tako da sumnjam da izbacuju ploce sa 0.x verzijom bios- treba mi barem 0.7 pa ako je vjerovati to je tako.:)
« Zadnja izmjena: 04. Lipanj, 2015., 20:25 Yubs D. Rsc »
The blood of youth is bubbling back..

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #4922 : 04. Lipanj, 2015., 20:41 »
Nema to veze, može raditi, samo (ovisno o grafičkoj) nebih neko no name napajanje stavljao (općenito). A ako je pc za starce - zašto im uopće fx-a kupuješ, stavi im celerona od 300-njak kn sa integrušom i to je to (ako nisu neki power useri :D)

*

StreetFigter88

  • **
  • 409
  • Neki n00b mi je ukrao prethodni avatar :(
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #4923 : 04. Lipanj, 2015., 20:45 »
StreetFigter88

Mogao si barem napisati kakvu konfu imas pa da ti znamo preporuciti, najbitnije je kakvu imas maticnu pa onda sve ostalo, te posjedujes li aftermarket hladnjak...
Imam  8 gb rama, grafičku AMD radeon R9 280 3 gb ddr5, a matičnu imam http://prntscr.com/7d5nrl ,evo i linka stranice na kojoj sam video matičnu, a kupio u jednoj prodavnici preko puta moje zgrade: http://www.winwin.rs/racunari-i-komponente/racunarske-komponente/maticne-ploce/maticna-ploca-mb-lga1150-z97-asus-z97-ar-pcie-ddr3-sata3-glan-7-1-usb-3-0-4749879.html .E sad što se tiče napajanja imam neko čudovište, ono jednom sam pozajmio nekom i izdržalo GTX 780 i i7 4790k. Inače našao sam FX 8300 black edition za 865 kuna što je 10 kuna više od FX 6300 black edition i mislim da se isplati. A hladnjak nije problem ono imam vodeno hladjenje i to dobro vodeno hladjenje evo ova konfa samo sa i3 nekim nikad nije prešla 45 stepeni...
Skrilex je Mocart 21. veka !!!!

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #4924 : 04. Lipanj, 2015., 21:02 »
Nema to veze, može raditi, samo (ovisno o grafičkoj) nebih neko no name napajanje stavljao (općenito). A ako je pc za starce - zašto im uopće fx-a kupuješ, stavi im celerona od 300-njak kn sa integrušom i to je to (ako nisu neki power useri :D)

Zahvalan sam im jer sam hardcore gaming od njih pokupio :clap: (pa su tako i kupili da pila 2010) Sad se to svelo na minimum s njihove strane - ali eto. Mislim da je radeon hd 5670 ili tako nesto, ne bi trebalo nikakve frke imat.

Sto se tice pinova - mislim da necu handrit sa 4pin to 8pin itd vec uzeti ovu osnovnu plocu da moze FX, 1 expansion slot za grafu 2x ddr3 i vozdra :))

Dodatno pitanje:

http://www.gskill.com/en/product/f3-10666cl9d-4gbrl

To je taj neki ram kad se nabavljalo ima godina - tu pod QVL > ASUS > 790GX/785G/780G/760G/740G   Chipsetima ima ta maticna M5A78L-M iako nije specificno LX3 stavljena - ne mislite da ce bit belaj?

(ako je vjerovat ovoj staroj m4a77t sa 770 chipsetom, koju mijenjam, na njoj je taj RAM radio tako da ne mislim da ce pravit problem - a nije ni ona izgleda navedena (nema 770) vec bolje upitat)
The blood of youth is bubbling back..

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #4925 : 04. Lipanj, 2015., 21:09 »
StreetFigter88

Jeboga ti pa to ti je matična za intel :mrgreen: (socket 1150, za FX treba AM3+)

http://www.winwin.rs/racunari-i-komponente/racunarske-komponente/maticne-ploce/maticna-ploca-mb-am3-970-asus-m5a97-r2-0-pcie-ddr3-sata3-glan-raid-7-1-usb3-1155200.html

Ili ti još nisi kupio cpu, pa onda ako imaš tu mbo uzmi intela, i5 4440/4460

Yubs D. Rsc

Iako uvijek postoje ekstremi, ali ram bi trebao raditi

*

StreetFigter88

  • **
  • 409
  • Neki n00b mi je ukrao prethodni avatar :(
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #4926 : 04. Lipanj, 2015., 21:20 »
LOL koji sam noob... Ali dobro, uzeću onda i5 4460...  Hvala na savetu
Skrilex je Mocart 21. veka !!!!

*

kulis273

  • n00b
  • 4
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #4927 : 05. Lipanj, 2015., 13:56 »
Pozdrav :mrgreen:
ovako...znaci ovako..slozio sam si neku kao konf..ali neznam nisam siguran u to svoje pa ako moze pomoc..dal bi vi sta promjenili dodali oduzeli itd da ne duljim..

MBO: Gigabyte matična ploča G1.Sniper A88X
CPU: AMD procesor A-Series A10 5800K (4core 3.8-4.2GHz)
GPU: Gainward nVidia GeForce GTX 750,BOOST, SLI, 2GB DDR5 (ili mozda neka druga bolja il tak nesto za do max1500kn)
RAM: Corsair Vengeance RAM 8GB, DDR3, (2x4GB), 1600MHz
PSU: Corsair RM850 modularno (mozda i jace, a mozda i slabije neznam..ali u svakom slucaju modularno)
HDD: 2tb hard (neka vasa preporuka)
SSD: tu bi vas zamolio da mi pomognete neznam koji su bolji a koji su nisu itd :D

posto volim eksperimente i to..volio bi neku kao malo bolju konfiguraciju koju bi stavio na zid :D
( http://www.overclock.net/content/type/61/id/1889857/ )
a hlađenje vodeno nesto slicno ovom sa slike...
i jos pitanje, zanima m, na sta trebam obratit paznju kada bi htio sastavit triple monitoring i to ako mi neko moze poblize objasnit..unaprijed zahvaljujem :D

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #4928 : 05. Lipanj, 2015., 14:39 »
Vidim vrlo si entuzijastican, hoce li biti ista od ovog sto si zamislio? Pitam jer nije to bas tako jednostavno, niti jeftino, a niti isplativo na kraju krajeva.

Pc ti je lose slozen - overkill i nepovezanost na svim poljima:
- ako ides na zaseban gpu gleda se obican Athlon ili jos bolje jaci FX 6xxx, Intel i5 - nema smisla ubacivati jedan od skupljih Apu-a s vec ugradjenom integriranom.
- fali ti aftermarket hladnjak, a na ovakvu konfu custom vodeno slagati je totalno neisplativo.
- napajanje ti je veliki overkill, kad ce ti konfa jedva povuci max 150-180W.
- graficka ti je preslaba ako ciljas na 3 monitora i neki iole ozbiljniji gaming.

Moj prijedlog ti je da se ostavis toga, slozis si jaci komp u nekom elegantnom kucistu sa plexy prozorom i laganim osvjetljenjem pomocu ledica ili  led ventilatora i sl. Kad uopce imas u planu kupovinu, koji ti je max budjet?

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #4929 : 05. Lipanj, 2015., 15:14 »
Pozz ljudi skupilo se 6300kn i za 2tj slazem Pc i dosao sam po konacan odgovor za jaku gaming konfiguraciju(Ssd ne treba)...tgovina Futura
igrao bih gta 4/5 far cry 3/4 hitmana witchera3 cod-ove i sve ostale zahtjevne igre
cpu bih volio da je intelov,a graficka isto cin jaca... ostalo po vasem misljenju
hvala unaprijed :)

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #4930 : 05. Lipanj, 2015., 15:36 »
Ma jel to moguce? :D Nemoj se ljutiti, al vec je ovo pomalo smijesno koliko si prijedloga dobio i nadam se je to to sada jer ovo vec lagano ide u trolanje. I opet u narednih 2tj. se moze dosta toga promijeniti cjenovno/ponuda + nova AMD R 3xx serija uskoro stize.

Uglavnom: i5 4460 + H81M HDS + KINGSTON 8GB 1600 MHZ + SEAGATE BARRACUDA 1TB + XFX / ASUS R9 290 + FORTRON HYPER 600W + ZALMAN Z1.

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #4931 : 05. Lipanj, 2015., 15:45 »
Da, jer ni to nije konačna ponuda ako za 2 tjedna stvarno kupuješ. Javi se doslovce dan prije kupovine.

*

kulis273

  • n00b
  • 4
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #4932 : 05. Lipanj, 2015., 21:01 »
Vidim vrlo si entuzijastican, hoce li biti ista od ovog sto si zamislio? Pitam jer nije to bas tako jednostavno, niti jeftino, a niti isplativo na kraju krajeva.

Pc ti je lose slozen - overkill i nepovezanost na svim poljima:
- ako ides na zaseban gpu gleda se obican Athlon ili jos bolje jaci FX 6xxx, Intel i5 - nema smisla ubacivati jedan od skupljih Apu-a s vec ugradjenom integriranom.
- fali ti aftermarket hladnjak, a na ovakvu konfu custom vodeno slagati je totalno neisplativo.
- napajanje ti je veliki overkill, kad ce ti konfa jedva povuci max 150-180W.
- graficka ti je preslaba ako ciljas na 3 monitora i neki iole ozbiljniji gaming.

Moj prijedlog ti je da se ostavis toga, slozis si jaci komp u nekom elegantnom kucistu sa plexy prozorom i laganim osvjetljenjem pomocu ledica ili  led ventilatora i sl. Kad uopce imas u planu kupovinu, koji ti je max budjet?

okej...pa eto zato sam i postao tu da vidim sta nije dobro sta kako ii zas...
-budjet mi je zasad unknown, jer ocu fakobrutalnu mrcinu imat...i nije mi problem izdvojit za komp...
-ovaj wall mount, situacija je ta da nebi odma slagao dok ne slozim sve u kuciste..a onda bi to na zid islo(jer dijelove sve imam koji mi trebaju za to)
-vodeno..hmm..vodeno mi je u planu ako bude islo na zid...ako nebude islo na zid ostat cu pri nekom jacem cooleru..
-graficka...po tebi..kolko mislis da bi trebo izdvojiti ako zelim tri monitora?

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #4933 : 05. Lipanj, 2015., 22:00 »
ako misliš igrati na visokim ili najvišim postavkama na 3 monitora bila bi borba sa fps u nekim naslovima i sa najjačim grafičkama. Ako ti je snižavanje detalja i ne pretjerano visok fps ok, r9 290 od nekih cca 2500kn, mislim da stvarno nebi trebao gledati ispod toga. Ako te pak ove nezahtjevne igre tipa LoL zanimaju, za 3 montora bi i Gtx 960 bila dobra

*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #4934 : 06. Lipanj, 2015., 00:57 »
Kulis273

Za to o cemu ti pricas ti treba najmanje 15000kn

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9