HCL.HR

Pomoć pri slaganju PC konfiguracija

  • 11567 Odgovora
  • 3288516 Hitova
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #7380 : 16. Veljača, 2016., 00:25 »
Nažalost ne, ja sam većinu svojih stvari kupio od Pere i nedavno sam sastavio kolegi komp od 1200€, sve u komadu uzeo kod njega. Lik naručuje iz EU i iz Srbije ovisno po potrebi, te bolje prođe s carinom itd, tko će ti znat koje tu još kentre se događaju, no dijelovi su novi neotpakirani. Dobiješ individualne garancije na sve komponente, a može ti sklopiti on po potrebi. Dostava unutar države je 10KM.

Najbliže nekoj takoj prodavnici je winwin, gledao sam cijene, nije divlje ko ove naše MP trgovine ali ni blizu piku.ba.
The blood of youth is bubbling back..

*

Hackey

  • *
  • 128
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #7381 : 16. Veljača, 2016., 00:26 »
http://www.winwin.ba/
http://imtec.ba/
http://www.genelec.ba/

U ovom slučaju mislim da je winwin najpovoljniji, ma da se više isplati uzimati preko olx.ba jer su povoljnije cijene, a dobija se isto garancija kao i u radnjama kad kupuješ.

*

Hackey

  • *
  • 128
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #7382 : 16. Veljača, 2016., 00:30 »
Nažalost ne, ja sam većinu svojih stvari kupio od Pere i nedavno sam sastavio kolegi komp od 1200€, sve u komadu uzeo kod njega. Lik naručuje iz EU i iz Srbije ovisno po potrebi, te bolje prođe s carinom itd, tko će ti znat koje tu još kentre se događaju, no dijelovi su novi neotpakirani. Dobiješ individualne garancije na sve komponente, a može ti sklopiti on po potrebi. Dostava unutar države je 10KM.

Najbliže nekoj takoj prodavnici je winwin, gledao sam cijene, nije divlje ko ove naše MP trgovine ali ni blizu piku.ba.

Ovo što "yub" kaže je u pravu, svi nabavljaju od Pere pa se zaračunavaju, ma da ovaj što meni prodaje i što ja surađujem sa njim dobavlja Mađarska, Srbija, BiH. Teško je u Bosni kupiti komp u radnjama za neke fine pare, a i dodatno otežava što se nema neki izbor komponenti. :wildboy:

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #7383 : 16. Veljača, 2016., 00:34 »
Bježim od Geneleca k'o đavo od krsta, zbog cijena. Ima tu i www.shop.imel.ba
@Što se tiče olx.ba, većina komponenti je iz PC Hardwarea, Banja Luka i okolica.

*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #7384 : 16. Veljača, 2016., 00:37 »
Budem sad vidio za kolko mozes u Njemačkoj dobit komp ako ti se neda sa tim lokalnim "švercerima" gledat sta ima a sta nema i po kojoj cijeni, jer vidim da je vama ponuda najgora stvar, cijene su ok kod tih likova kolko vidim, sta se tice ducana katastrofa su vam cijene stvarno.
Ako u Njemačkoj dobijes za 800 eura komp, sta te briga onda kolko ces carinu platit, ionako ako ne uzmes vani platit ces oko 1000 eura komp kod ovih preprodavaca.

Imas i češki Alza shop kod nas isto dosta ekipe tamo kupuje, pouzdanost dobre cijene, ducan ima kredibilitet, isto tako i neki njemački ducani koji su dosta popularni poput Computer universe i Mindfactory
« Zadnja izmjena: 16. Veljača, 2016., 00:43 HighEnd »

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #7385 : 16. Veljača, 2016., 00:43 »
Imaju oni svi svoje lokalne radnje u mjestima / gradovima gdje žive; tipa servis plus maloprodaja, ako blizu živiš možeš otić kod njega kupit. Registrirani su kao d.o.o koliko sam upoznat, i legimitet je postojeći tako da ne bi ulazio u sferu svercera. Naravno da se koristi svaka rupa u zakonu koja se može ali meni je bitno, a pedantan sam po prirodi, da to bude novo,neotpakirano i da ima pregrst dojmova korisnika gdje se brzo rijesi opravak, zamjena ili bilo sta sto podje po zlu. Zato tople preporuke. :thumbs:


Što se tiče tih maloprodaja navedenih, imam 2 od 3 ta shopa u gradu i kad sam isao raspitati se da vidim cijene i malo da vidim sta imaju, doslovno su se brukali.  :fpalm:


Kazem ja frajeru (a vec vidio na web shopu da imaju fortrona hyper), mozes li vidjeti imas li na stanju tu i to NAPOJNU. Otvara car web stranicu vlastite firme i kuca u pretrazivas NAPONSKA, i gleda zasto nije nista naslo.. onda mu rekao sta ce kucat, JER naravno ne moze naci unutar svog programa ima li ga - vec trazi preko sifre na stranici. Sveusvemu, valjda sad imate predstave s čime se nosimo ovdje. To je samo jedan od primjera.


380ka R9 - nisam siguran brand, je oko 700km - 2800 kn u imtecu; na piku kod peropa npr, 460KM - 1850 kn~ - pa mi recite tko je tu lud. :chair: :chair:
The blood of youth is bubbling back..

*

Hackey

  • *
  • 128
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #7386 : 16. Veljača, 2016., 00:49 »
Imaju oni svi svoje lokalne radnje u mjestima / gradovima gdje žive; tipa servis plus maloprodaja, ako blizu živiš možeš otić kod njega kupit. Registrirani su kao d.o.o koliko sam upoznat, i legimitet je postojeći tako da ne bi ulazio u sferu svercera. Naravno da se koristi svaka rupa u zakonu koja se može ali meni je bitno, a pedantan sam po prirodi, da to bude novo,neotpakirano i da ima pregrst dojmova korisnika gdje se brzo rijesi opravak, zamjena ili bilo sta sto podje po zlu. Zato tople preporuke. :thumbs:


Što se tiče tih maloprodaja navedenih, imam 2 od 3 ta shopa u gradu i kad sam isao raspitati se da vidim cijene i malo da vidim sta imaju, doslovno su se brukali.  :fpalm:


Kazem ja frajeru (a vec vidio na web shopu da imaju fortrona hyper), mozes li vidjeti imas li na stanju tu i to NAPOJNU. Otvara car web stranicu vlastite firme i kuca u pretrazivas NAPONSKA, i gleda zasto nije nista naslo.. onda mu rekao sta ce kucat, JER naravno ne moze naci unutar svog programa ima li ga - vec trazi preko sifre na stranici. Sveusvemu, valjda sad imate predstave s čime se nosimo ovdje. To je samo jedan od primjera.


380ka R9 - nisam siguran brand, je oko 700km - 2800 kn u imtecu; na piku kod peropa npr, 460KM - 1850 kn~ - pa mi recite tko je tu lud. :chair: :chair:

Ma preskupo u radnjama katastrofa  :( Neki imaju radnje registrirane a neki ne. Što se tiče komponenti nabavlja ih jedna kompanija u Srbiji preko Mađarske. Glavni fol ti je da imaju svoje ljude u tim prodavnicama s kojima surađuju uzimaju od njih po veleprodajnoj cijeni, samo što ne zaračunavaju pdv kao registrirane firme i onda automatski manje cijene imaju. Garanciju šalju njima ovi u Mađarsku nazad itd.
« Zadnja izmjena: 16. Veljača, 2016., 00:52 Hackey »

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #7387 : 16. Veljača, 2016., 01:00 »
Ma preskupo u radnjama katastrofa  :( Neki imaju radnje registrirane a neki ne. Što se tiče komponenti nabavlja ih jedna kompanija u Srbiji preko Mađarske. Glavni fol ti je da imaju svoje ljude u tim prodavnicama s kojima surađuju uzimaju od njih po veleprodajnoj cijeni, samo što ne zaračunavaju pdv kao registrirane firme i onda automatski manje cijene imaju. Garanciju šalju njima ovi u Mađarsku nazad itd.

Sad kad si spomenuo, sjetio sam se da vidim po etiketama mađarske oznake tj. kao zemlju porijekla uvoza (ne proizvodnje naravno) ili šta je već naljepljeno, ne znam napamet.  :kava:
The blood of youth is bubbling back..

*

Hackey

  • *
  • 128
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #7388 : 16. Veljača, 2016., 01:14 »
Ma preskupo u radnjama katastrofa  :( Neki imaju radnje registrirane a neki ne. Što se tiče komponenti nabavlja ih jedna kompanija u Srbiji preko Mađarske. Glavni fol ti je da imaju svoje ljude u tim prodavnicama s kojima surađuju uzimaju od njih po veleprodajnoj cijeni, samo što ne zaračunavaju pdv kao registrirane firme i onda automatski manje cijene imaju. Garanciju šalju njima ovi u Mađarsku nazad itd.

Sad kad si spomenuo, sjetio sam se da vidim po etiketama mađarske oznake tj. kao zemlju porijekla uvoza (ne proizvodnje naravno) ili šta je već naljepljeno, ne znam napamet.  :kava:

Ma ista stvar sa telefonima sve iz Mađarske s time što je sa malo lakše raditi sa njima. Ovo znam sigurno za Mađarsku jer sam tu informaciju dobio od svog dobavljača s kojim surađujem. Helem da ne odemo offtopic treba čovjeku pomoći oko računara.  :D

*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #7389 : 16. Veljača, 2016., 01:37 »
Ma znam za to, ima i kod nas Mađarski ducani Extreme digital i ipon, nize cijene, ali komplikacije oko reklamacija, i dugotrajnost reklamacija, ljudi su po 2-3 mjeseca cekali da dobe drugu komponentu.

Elemental:

Uglavnom, ti bez problema mozes komp uzet u Njemačkoj, em imas visoke garancije na svaku komponentu, od 3-5 godina, em su sve pouzdane komponente i marke tako daje sve sigurno i da si miran,

Evo ovako:

MSI GeForce GTX 970 GAMING 4G 4 GB (3.5 GB + 0.5 GB) OC Enthusiast graphics card
Intel Xeon E3-1231 v3 4 core (Octo Core) CPU with 3.40 GHz
ASRock B85 Pro4 Sockel 1150 ATX
Alpenföhn Ben Nevis
Kingston HyperX Fury DDR3-1600 schwarz 16GB (Kit 2 x 8GB)
Antec True Power TP550C 80 Plus Gold 550 Watt
SanDisk Ultra II SSD 240GB
Toshiba DT01ACA Series 1TB, 7200U/min, SATA3, 3.5"
Thermaltake Suppressor F31 Window-Kit

Ukupno: € 894,36 Computeruniverse sa dostavom u Bosnu i Hercegovinu € 946,07, i ostane ti 100 eura za carinu.

Ovo ti je pila od kompa samo takva ;) ako ces trebat pomoc oko narudzbe slobodno se javi, mozes stranicu staviti na engleski ako neznas Njemački, odma gore na vrhu stranice sa desne strane kliknes na Deutsch i ponudi ti English ispod, isto tako odma ljevo od toga namjestis dostavu da ti umjesto pod Njemačku racuna Bosnu i Hercegovinu.
« Zadnja izmjena: 16. Veljača, 2016., 01:57 HighEnd »

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #7390 : 18. Veljača, 2016., 17:28 »
Pozdrav ljudi

kupujem računalo i  zanimaju me neki savjeti kod kupnje i vaše preporuke računala.
Osnovni iznos koji bih izdvojio je izmedu 4000-5000 kn. (što manje to bolje  :winknkiss:)
Zanima jel je bolje uzimati već gotovo složeno računalo ili komponentu po komponentu i da mi slože računalo
ukoliko bih kupovao već goto računalo gdje je bolje kupovati, elipso, emmezeta, links, micronis ili tako neki drugi dućan?

bilo bi mi drago da mi preporučite neko računalo ili da mi  popis komponenti  u tom ranku cijena.

svaki savjet i preporuka je dobro došla
Hvala vam

edit:
oću moć s takvim računalom pokretat novije igre i zahtjevnije tipa RUST, Battlefield 4 i na kakvim performasama?
edit 2:
jel ovo kaj valja?
https://www.links.hr/racunalo-links-radon-325ir-win-intel-i5-4460-3-4ghz-8gb-1000gb-intel-hd-graphics-4600-dvdrw-windows-10-antivirusna-zastita-030010337
« Zadnja izmjena: 18. Veljača, 2016., 17:45 gospDecker »

*

mrkva000

  • n00b
  • 4
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #7391 : 18. Veljača, 2016., 18:26 »
Pozdrav,

kupujem račaunalo i trebao bi vašu pomoć, još ovijek se dvoumim oko Intela i AMD pa bi htio da mi preporučite jednu i drugu varijantu.
Bzdžet mi je oko 5500 kn. Komp je namjenjem manje više za igranje.

Hvala

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #7392 : 18. Veljača, 2016., 19:48 »
Zaboravi na gotove konfiguracije koje su u 90% slucajeva veoma lose slozene, precijenjene i srezana su jamstva posto ide sve na komplet,. Slozi si zasebno po komponentama posto svaki poznatiji IT ducan / web shop nudi besplatno slaganje ako komponente koje narucis cine kompletnu konfiguraciju. S ovakvim racunalom mozes komotno igrati zahtjevnije igre poput BG4, GTA V, Witcher 3 i sl. te mozes ocekivat high postavke bez pretjerivanja s AA na 1080p rezoluciji. Sve ti je linkano da se lakse snadjes.

Jedan primjer:

-Cpu: FX 6300
-Cooler: LC CC 94
-Mbo: ASUS M5A78L-ME USB 3.0
-Ram: KINGSTON 8GB 1600 MHZ
-Hdd: TOSHIBA P300 1TB SATA 3
-Gpu:  GIGABYTE GTX 950 2GB DDR5
-Psu: XFX TS 450W 80+ BRONZE
-Case:  MS VOYAGER MIDI ATX + 120MM FAN

= 4020 kn sa dostavom i slaganjem.

mrkva000

S takvim budjetom se nemas razloga premisljati, idi na Intela koji nudi napredniju arhitekturu, bolje single i multithread performanse,daljnju nadogradnju cpu-a. Primjer:

-Cpu: i5 6400
-Mbo: MSI H110M PRO-VD
-Ram: KINGSTON 8GB DDR4 2133 MHZ
-Hdd: TOSHIBA P300 1TB SATA 3
-Gpu:  POWERCOLOR R9 380 4GB DDR5
-Psu: FORTRON HYPER 600W 80+
-Case: KOOLINK DEATHCLAW USB 3.0 PLEXY

= 5540 kn -II- .


 




Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #7393 : 18. Veljača, 2016., 19:59 »
@ gospDecker - svakako komponentu po komponentu, puno bolje se moge dobit nego gotova konfa
@mrkva @ gospDecker, evo neka optimalna konfa za cca 5000/5500kn
i5-4460
KINGSTON 8gb DDR3
Asus B85 MG
MSI GTX 960 4GB GDDR5 ili R9 380
HDD Toshiba P300 1TB
MS Conqueror
XFX TS 450W

*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #7394 : 18. Veljača, 2016., 20:03 »
mrkva000

Ja bi se protegnuo 150kn i isao na favorit kombinaciju:

1 x GAINWARD nVidia GTX 970 PHOENIX GDDR5 4GB
1 x AMD FX-8300
1 x Gigabyte GA-970A-DS3P motherboard
1 x Cosmo Cool LC-CC-95 - CPU cooler
2 x Crucial 4GB CL11
1 x Fortron FSP 500W HYPER 85+
1 x Toshiba 500GB 3.5" 7.2k SATA III 32MB
1 x Zalman Z3

Ukupno: 5650kn Uzi shop, besplatno slaganje i dostava!
Ovo je cijena sa 3 posto PCEkspert forumskog popusta, koje ostvaris tako da se registriras na PC ekspert forum i javis ovima iz Uzishopa prilikom kupnje ime svog profila i oni ti odobre popust ;)

Sretno!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9