HCL.HR

Pomoć pri slaganju PC konfiguracija

  • 11567 Odgovora
  • 3282239 Hitova
*

oetam

  • **
  • 221
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #1110 : 28. Lipanj, 2013., 22:24 »
Što mislite o ovoj konfiguraciji, da li je čist oke?

Matična: ASRock 970 EXTREME3   
Procesor: AMD Bulldozer FX 8120
Ram: Kingston HyperX Blu 8GB DDR3 KHX1600C9D3B1K2/8GX
Grafička: XFX ATI RADEON 7850 2Gb
Pržilica: DVDRW LG/SAMSUNG 
HDD: S-ATA3 WD RED 2 TB
Kućište: THERMALTAKE  V3 Black Edition,
Napajanje: 650 W, INTER-TECH Energon EPS

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #1111 : 28. Lipanj, 2013., 22:58 »
Što mislite o ovoj konfiguraciji, da li je čist oke?

Matična: ASRock 970 EXTREME3   
Procesor: AMD Bulldozer FX 8120
Ram: Kingston HyperX Blu 8GB DDR3 KHX1600C9D3B1K2/8GX
Grafička: XFX ATI RADEON 7850 2Gb
Pržilica: DVDRW LG/SAMSUNG 
HDD: S-ATA3 WD RED 2 TB
Kućište: THERMALTAKE  V3 Black Edition,
Napajanje: 650 W, INTER-TECH Energon EPS

Nelogična konfa- napajanje je teško smeće- to obavezno mora van

Dakle-
matičnu zamjeni barem sa ASUS M5A97 R2.0 a ako možeš financijski sa Gigabyte 990XA-UD3
proc- to je stara generacija- zamjeni ga sa fx 8320 (trebali bi i koštati skoro isto)
grafa- OK ako je sa 2 venta, inače xfx u grafama i nije nešto- bolji su drugi izdavači.
HDD- kakav je to disk? Uzmi radije wd blue i jel ti baš treba 2T?
kučište je OK - uzmi ako ti se sviđa izgledom, al s obzirom na cijenu nije neka premija- pogledaj kučišta od silverstonea (pazit da nije samo za mATX) i zalmana- nisu puno skuplja al su puno kvalitetnija
Napajanje- di uzimaš? Gledaj nešto od corsaira (samo ne VS seriju), XFX, silverstone, seasonic, LC power (gp3 i pro line seriju) i sl... Tako od 430w- 550w jako kvalitetnog napajanja bi ti bilo dosta

Na te proceve bi trebao staviti aftermarket hladnjak (cca još 150-250kn)- jer si inače u problemima

Zaključak - ako je za gaming- može se to i bolje složit- npr. i5 3350p , b75 matična i neka jača grafička tipa 7870 - bi ti bio bolji izbor za jednako ili manje para- jer za intel nije nužna skupa matična i drugi hladnjak- a odličan je i5 za gaming
 
« Zadnja izmjena: 28. Lipanj, 2013., 23:00 Andrash »

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #1112 : 29. Lipanj, 2013., 07:57 »
Ish da XFX u grafama nije nešto, eto ih rame uz rame sa sapphireom. Kućište mu možda bude premalo ako bude išao na veće i jače grafe i aftermarket vent za cpu. Ja bi mu za kućište preporučio CoolerMaster HAF 912, to je jedno od najboljih midtower kućišta šta postoji
"Alcohol is not a problem it is a solution to a problem, unfortunately it is not a very good solution." - Randy Blythe

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #1113 : 29. Lipanj, 2013., 08:28 »
XFX ima dobro hlađenje, treba samo izbjegavati grafičke sa jednim ventilatorom... ne znam što imaš protiv sapphirki...

kućište mu neće biti premalo. može uštediti još parsto kuna i uzeti vulgaris, moje chieftec je koštalo 200 kuna, ima mjesta za cable management, vadi se ladica za diskove i uz par ventilatora i filtera imaš i dobar protok zraka

isto može uštediti i na disku ako bi htio bolju gaming konfu općenito, ko što andrash kaže za i5 i 7870, uz obaveznu promjenu napajanja


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #1114 : 29. Lipanj, 2013., 08:47 »
da xfx grafe koje su core edition su lošije kvalitete- za ove s jednim ventom kažu da su glasne, sa 2 bi već mogle proći
Od xfx valjaju black edition grafe- te su kvalitetnije napravili

Sapphire valja otkud ti to da nevalja, čak kažu da ove npr. 7870



 imaju odlično hlađenje (čak nije bolji ni gigabyta sa 3 venta)- a kamoli neka bolja izdanja
« Zadnja izmjena: 29. Lipanj, 2013., 08:51 Andrash »

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #1115 : 29. Lipanj, 2013., 09:06 »
Kad sam ja rekao da Sapphire grafe nevaljaju, one imaju bolesno dobro Vapor-X hlađenje a XFX ima Duble Dissapation i Ghost Thermal hlađenje, DD sa 2 venta i ghost thermal sa jednim, oboje dobro hlade samo taj jedan vent u ghost thermala je dosta bučan. Moj brat ima XFX HD 7850 DoubleD i govori da je odlična kartica
"Alcohol is not a problem it is a solution to a problem, unfortunately it is not a very good solution." - Randy Blythe

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #1116 : 29. Lipanj, 2013., 09:18 »
Ima dosta nepoznatih proizvođača koji rade dobre garfe npr.

Sparkle (Calibre GTX 660)


(Calibre X580)


KFA2 (GTX 680)


ECS (GTX 680)


ColorFul (GTX 660Ti)
"Alcohol is not a problem it is a solution to a problem, unfortunately it is not a very good solution." - Randy Blythe

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #1117 : 29. Lipanj, 2013., 09:23 »
kad ih nema na našem malom tržištu

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #1118 : 29. Lipanj, 2013., 09:37 »
Da a inače su dosta jeftine vanka, često mislim da su ovi veliki proizvođači poput Asusa, msi, gigabyta itd. precjienjeni jer su njihove cijene uvijek oko 15-25 eura veće od ovih.
"Alcohol is not a problem it is a solution to a problem, unfortunately it is not a very good solution." - Randy Blythe

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #1119 : 29. Lipanj, 2013., 10:17 »
ne kužim čemu tolika hajka oko "proizvođača" grafičkih kartica... jedino što oni proizvode su hladnjaci i ventilatori uz par gimmick featurea, čip je ono što je bitno i to je isto kod svih. tvornički overclock je glupost i debelo precijenjen faktor... ako je kartica ispravna, bilo tko ju može clockati s difoltnim alatima koji dolaze tako da ono

ako sam dobro primjetio, sapphirke su najjeftinije kod nas, barem je ova moja bila kad sam kupovao, a ima odlično hlađenje i nečujna je pod bilo kakvim opterećenjem dok radi na stock taktovima


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #1120 : 29. Lipanj, 2013., 10:47 »
Sapphire je rasturio sa hlađenjem HD 7850/HD 7870/HD 7950. Osim što imaju najbolje i najtiše hlađenje u samom su vrhu što se tiče i oc potencijala (pričam o navedenim karticama) i ne može ih se trpat s XFX-om u isti koš jer i kod DD i BE edicija razlika uočljiva iako su im to "top modeli".

*

The one

  • ***
  • 563
  • BMW<3
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #1121 : 29. Lipanj, 2013., 12:56 »
A zasto je svaka Asus graficka skuplja od ostalih ? Zbog onoga hladjenja,ono kak se zove DC II top ili kaj  ?

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #1122 : 29. Lipanj, 2013., 13:39 »
DirectCUI i DirectCUII to su izvrsna hlađenja gdje bakar dodiruje sami čip i tako još bolje hladi karticu, Asus je svugdje skuplji ne samo kod grafičkih kartica jer ipak je to ASUS (plaćaš ime)
"Alcohol is not a problem it is a solution to a problem, unfortunately it is not a very good solution." - Randy Blythe

*

The one

  • ***
  • 563
  • BMW<3
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #1123 : 29. Lipanj, 2013., 14:50 »
Ty  :mrgreen: :mrgreen:
Ovo vodeno hladjenje kako to funkcionira (znam da je na vodu :P :loludara: ) ali di se stavlja ta voda i jeli sigurno to.Odavno me to zanima a nmg naci odgovor :hiha:

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #1124 : 29. Lipanj, 2013., 16:02 »
Jel mislis vodeno hlađenje grafičke ili procesora?
"Alcohol is not a problem it is a solution to a problem, unfortunately it is not a very good solution." - Randy Blythe

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9