HCL.HR

Preporuke za kupovinu grafičkih kartica

  • 1623 Odgovora
  • 545052 Hitova
*

WEAPONX

  • *****
  • 2209
  • Doom-driven
Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #1095 : 08. Siječanj, 2017., 11:10 »
Usis bih jedino mogao staviti sa strane, ali su otvori u razini hladnjaka procesora. Doduše imam napravljenu "karticu" za ventilatorom koja se montira ispod grafičke, ali to je već "a je to" razina tako da nemam pojma.

EDIT: U krivu sam, ima otvore i niže dolje.
« Zadnja izmjena: 08. Siječanj, 2017., 13:13 WEAPONX »
Lijepo je biti važan, ali je važnije biti lijep.    PREĐENE IGRE | PLAYLISTA | IKONE

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #1096 : 08. Siječanj, 2017., 13:53 »
Ma ne moraš to hladiti. Evo bas je susjedov pc kod mene. Ima pasivnu hd5450 i imao je iza 80mm vent koji je radio nenormalnu buku. Istekao vent, a na gpu promjenio pastu. Te je sa 68C u stressu pala na 59C. Overclockirao max - povukao slidere u msi afterburneru do daske (ionako ne možeš puno).

S tim govancetom možeš igrati i mw3 sigleplayer (naravno ne max i 60fps), ali to bi bio maximum maximuma. Samo sto on ima dual core athlona (245) i 4gb ram
« Zadnja izmjena: 08. Siječanj, 2017., 13:55 andrash »

*

WEAPONX

  • *****
  • 2209
  • Doom-driven
Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #1097 : 08. Siječanj, 2017., 14:22 »
Ne planiram ništa novije od 2004./2005. igrat na tome. Pretpostavljam da bih u tim starijim igrama imao 60 FPS-a?
Lijepo je biti važan, ali je važnije biti lijep.    PREĐENE IGRE | PLAYLISTA | IKONE

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #1098 : 08. Siječanj, 2017., 14:42 »
Stare igre (neke od njih) bi ti s tim imale problema... S razlogom su napravljene u recimo 30 fpsa i za taj frame rate je vezana fizika, animacije i dr. Nekoliko puta mi se dogodilo da zbog prebacivanje igre u 60 fpsa (ili više) modanjem raznih igrinih fileova zaglavim u samoj igri...  :wildboy:


Jednostavno igra neće otvoriti iduća vrata, neprijatelj mi odleti u zrak, itd. I onda sam vratio sve na defaultnih 30 fpsa i normalo su mi igre proradile... Tako da ako igra sama po sebi ne podržava 60 fpsa, možeš ju otključati, ali može doći do različitih problema.
Zadnji put mi se to dodgodilo u ne tako staroj igri (Dead Space 1) i cijela igra je dobro išla dok nisam došao do nekog prostora kada moraš micati neku skulpturu i tu je nastalo sranje zbog fizike...

Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #1099 : 08. Siječanj, 2017., 14:52 »
jeli moze ova nvidia geoforce 730 ddr3 2 gb od msi
ram 2 gb
maticna asrock N68-VS3 FX
AMD sempron 145 2.80  ghz
32 bitni windows 7 ultimate
monitor dell REV A01

*

WEAPONX

  • *****
  • 2209
  • Doom-driven
Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #1100 : 08. Siječanj, 2017., 15:01 »
@Hrv4tin4

Naravno, to se podrazumijeva. Govorim o igrama koje su namjenjene da se vrte u 60 FPS-a.
Lijepo je biti važan, ali je važnije biti lijep.    PREĐENE IGRE | PLAYLISTA | IKONE

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #1101 : 08. Siječanj, 2017., 15:32 »
jeli moze ova nvidia geoforce 730 ddr3 2 gb od msi
ram 2 gb
maticna asrock N68-VS3 FX
AMD sempron 145 2.80  ghz
32 bitni windows 7 ultimate
monitor dell REV A01


Može ići, ali isto tako ni ta grafa nije za gaming... Jedino ako ćeš igrati naslove iz sredine 2000ih... Procesor ti je isto koma... Bilo bi dobro da i njega nadogradiš, jer ti MBO podržava i Phenom procesore koji bi ti bili dosta dobar upgread. Sad i da baciš veću lovu na grafičku ne bi ti ništa značilo pošto je CPU i dalje jednojezgreni procesor, a za današnje igre su minimum minimuma 2 jezgre, a standard su 4 jezgre...


@Hrv4tin4
Naravno, to se podrazumijeva. Govorim o igrama koje su namjenjene da se vrte u 60 FPS-a.


A ovisi od igre do igre... To je bio jedan od najboljih Pentiuma 4 u to doba, ali danas je on samo jednojezgreni CPU i to je najveći problem... Sve igre koje zahtjevaju daul core CPU nećeš moći gurati na dobrim postavkama (ako ćeš ih uopće moći pokrenuti), ali igre koje su dizajnirane za jednojezgrene CPUove bi trebale ići bez problema.
Samo kažem u to doba igre s nativnih 60 fpsa baš i nisu bile standard...

Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #1102 : 08. Siječanj, 2017., 16:34 »
u redu ima neki procesor od amdea koji bi isao uz moj windows znam da mi maticna podrzava AM3+ i 8core cpu procesor


EDIT:

netreba meni za gaming posto je racunalo od roditelja evo naprimjer kartica  bi trebala moci pokrecati burnoat paradaise city sadašnja je nvidiina gt 510
bilo bi dobro da ima 2gb rama no nije obavezno


sto kazete za ovaj procesor biste li ga preporucili Procesor AMD X8 FX-8300 (16MB Cache, up to 4.20 GHz), sAM3+
« Zadnja izmjena: 08. Siječanj, 2017., 17:36 Hrv4tin4 »

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #1103 : 08. Siječanj, 2017., 17:49 »

Ajmo polako.
I nemoj sam sebi odgovarati ni 2 puta, a kamo li 3... To nije dopušteno. Izbrisao sam ti postove i spojio ih u jedan. Koristi opciju uredi u gornjem desnom uglu svog posta.


Ne, nemožeš staviti bilo koji AM3+ CPU jer ploča je dosta loša i maksimalno opterećenje joj je 95W što znači i da uzmeš jači CPU koji troši 95W možeš odmah zaboraviti na bilo kakav OC s njom.
Od FX serije možeš jedino ići na FX4xxx (Znači 4 jezgreni CPUovi), a s Phenomom možeš do 6 jezgri. Iako bi za tebe i 4 jezgreni CPU bio ogroman upgread!
Službenu specifikaciju CPUova koje podržava tvoja MBO možeš vidjeti ovdje.


Ovo što pričaš o RAMu to nema veze s GPU.
Postoji RAM kao pločice na matičnoj ploči i njih zasebno kupuješ i nadograđuješ, a postoji i VRAM koji se nalazi na samoj grafičkoj i on se ne može mijenjati.
Ti si svoja 2GB RAMa možeš nadogradtini na 4, 8 ili koliko već želiš, ali ako ideš na više od 4GB onda moraš mijenjati i Windowse iz x32 u x64 (moraš zapravo sve srušiti i instalirati nove). GPU uvijek ostaje kakva je s tom količinom i vrstom memorije.


I ti bi za bilo koji jači CPU trebao kupiti hladnjak i imati dobar protok zraka u kućištu da ti hladi tu matičnu. Ako kupuješ cooler moraš gledati onaj koji gura zrak prema dolje tako da i MBO i faze hladi. A bilo bi dobro imati i 1 vent naprijed za usis zraka i 1 iza za izbacivanje istog.


No ovo je ipak tema o grafičkim karticama, a više o CPU i slaganju konfiguracija se nalazi ovdje.



*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #1104 : 08. Siječanj, 2017., 17:50 »
Nemaš ga na cpu support listi. Naruči ovo i imaš pristojan cpu.

Ugl. tvoj pc treba veća ulaganja, jer ako ti je gaming iole zahtjevnijih igri na pameti sa gt 730 se nećeš naigrati. Radije za te novce kupi jaču polovnu gpu. Grafičku je iskreno danas šteta kupovati ispod RX 460 nivoa (cca 900kn). Od polovnih bi ti to bile gtx 660, HD7850 2gb i tako to.

Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #1105 : 08. Siječanj, 2017., 18:01 »
ok necu vise ovako odgovarati ali shvatite me komp nije moj od roditelja je njima sluz samo za word, wavelab,skecup, i ostale uredske programe
treba im nesto malo jace od ove a o je gt 500 radi rada u sketchupu i ostalim programima za 3D "rad"
« Zadnja izmjena: 08. Siječanj, 2017., 18:04 PR3DAT0R »

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #1106 : 08. Siječanj, 2017., 18:28 »
U svakom slučaju se moraju makniti sa single core. S tim je danas i neki opći rad muka (windowsi, surfanje i sl,). I rami bi vjerojatno dobro došli

Sad kakvo je skaliranje između low end i mid-range gpu u sketcupu nebih znao


*

WEAPONX

  • *****
  • 2209
  • Doom-driven
Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #1107 : 08. Siječanj, 2017., 20:25 »
Samo kažem u to doba igre s nativnih 60 fpsa baš i nisu bile standard...

Neznam baš da je tako. Gledao sam malo po PCGamingWikiju i više manje sve koje me zanimaju se vrte u 60 FPS-a. Jedine koje rade isključivo na 30 su GTA 3 i Vice City. Manji framerate je bio standard kod strategija i starih RPG igara tipa Fallout 2 ili Planescape: Torment kojima ni ne treba više od 30.

Ovo je ugrubo lista igara koje mislim instalirati a provjereno rade na 60 FPS-a: Thief: Deadly Shadows, Half life 2, Far Cry, The Chronicles of Riddick: Escape from Butcher Bay, Max Payne 2, Splinter Cell, Star Wars KotOR, Morrowind, Hitman 2, Mafia, No one lives forever 2, MoH: Allied Assault, Beyond Good & Evil, Aliens versus Predator 2, Return to Castle Wolfenstein, Max Payne, Thief II: The Metal Age, Deus Ex, Half-life, System Shock 2.
Lijepo je biti važan, ali je važnije biti lijep.    PREĐENE IGRE | PLAYLISTA | IKONE

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #1108 : 08. Siječanj, 2017., 21:31 »
Igrao sam većinu tih naslova i njima (barem većini koliko se sjećam) nije fps ništa lockan. Doduše onda ni fps counter ili monitoring općenito nije bio toliko popularan pa ti nebih znao reći točno, nego više po feelingu

Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #1109 : 09. Siječanj, 2017., 16:51 »
Uštedio sam nešto novaca pa me zanima gtx 1070. Cpu imam I5 4460 pa me zanima da li ce mi taj procesor bottleneckat gtx 1070. Imam u planu kupiti jači procesor ali tek kasnije kada se opet uštedi nešto. Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9