HCL.HR

Preporuke za kupovinu grafičkih kartica

  • 1623 Odgovora
  • 545128 Hitova
*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #1215 : 23. Travanj, 2017., 16:24 »
Znači javi se za 2-3 mjeseca. Cijene se formiraju na tjednoj bazi i moguće je da za tjedan dana nešto bude 10 ili 15% skuplje ili jeftinije.
Znači nema nikakvog smisla teoretizirati. A sad je stigla i RX 5xx serija za koju ćemo vidjeti kako će cijene padati kroz vrijeme.
Uz to da za neki ozbiljniji gaming i za potpuno novu karticu iz dućana je 1000kn premalo. Za tu lovu se jedino isplati kupovati nešto polovno u oglasniku, ako to tvoje računalo može pratiti.


Znači javi se kad ćeš imati lovu i koliko si točno skupio.

Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #1216 : 23. Travanj, 2017., 16:30 »
@Hrv4tin4

Može, javim se. Bilo koji input sada bio bi mi vrijedan, ima li smisla ili nema, treba li nešto drugo prije mijenjat i slično. Već ta informacija da mi je 1000 kn premalo mi znači nešto, tenks.

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #1217 : 23. Travanj, 2017., 17:37 »
Realno trebao bi sve promijeniti. Ako želiš igrati današnje igre, moraš imati puno jače računalo. No naravno ovisi i o rezoluciji na kojoj igraš. Ako je to 720p onda još može proći za neke stvari, ali ukoliko je 1080p tada ta konfiguracija neće nikada moći gurati nove igre bez obzira na novu grafičku...


Jedina dobra stvar je da će ti grafa ostati i za buduću konfiguraciju. Ovo je dosta stara konfiguracija i zahtjeva kompletnu promjenu platforme (matična, CPU) a vjerojatno i napajanje osim ako nije neko kvalitetno s 80+ certifikatom.


Skupljaj lovu što više možeš jer svakim danom si sve dalje i dalje od novih naslova koje nećeš moći pokrenuti.



Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #1218 : 23. Travanj, 2017., 18:22 »
Realno trebao bi sve promijeniti. Ako želiš igrati današnje igre, moraš imati puno jače računalo. No naravno ovisi i o rezoluciji na kojoj igraš. Ako je to 720p onda još može proći za neke stvari, ali ukoliko je 1080p tada ta konfiguracija neće nikada moći gurati nove igre bez obzira na novu grafičku...


Jedina dobra stvar je da će ti grafa ostati i za buduću konfiguraciju. Ovo je dosta stara konfiguracija i zahtjeva kompletnu promjenu platforme (matična, CPU) a vjerojatno i napajanje osim ako nije neko kvalitetno s 80+ certifikatom.


Skupljaj lovu što više možeš jer svakim danom si sve dalje i dalje od novih naslova koje nećeš moći pokrenuti.



80+ certifikat je potpuno nevažan i ne određuje kvalitet.

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #1219 : 23. Travanj, 2017., 19:48 »
80+ certifikat je potpuno nevažan i ne određuje kvalitet.


Nisam ni rekao da označava kvalitetu, jesi to negdje pročitao u mom postu?!?
Stvar je u tome da nema dobrog napajanja ispod 400njak kn i ako ide u tom cijenovnom rangu već će naći nešto poštenije i većina napajanja u tom rangu imaju taj certifikat. Prema tome automatski izbjegava teške šrotekse od 150 i nešto više kn za koje nikada nisam vidio da imaju certifikat.


A danas sva ozbiljna i kvalitetna napajanja imaju 80+ certifikat. Daj m primjer kvalitetnog napajanja koje ga nema?!?

Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #1220 : 23. Travanj, 2017., 20:50 »
80+ certifikat je potpuno nevažan i ne određuje kvalitet.


Nisam ni rekao da označava kvalitetu, jesi to negdje pročitao u mom postu?!?
Stvar je u tome da nema dobrog napajanja ispod 400njak kn i ako ide u tom cijenovnom rangu već će naći nešto poštenije i većina napajanja u tom rangu imaju taj certifikat. Prema tome automatski izbjegava teške šrotekse od 150 i nešto više kn za koje nikada nisam vidio da imaju certifikat.


A danas sva ozbiljna i kvalitetna napajanja imaju 80+ certifikat. Daj m primjer kvalitetnog napajanja koje ga nema?!?
Pošto si naveo 80+ izgledalo je kao da si ga asocirao sa kvalitetom, nema kvalitetnih napajanja bez minimalno 80+ bronze efikasnosti ali to ne znači da je ono mjerilo kvaliteta.

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #1221 : 23. Travanj, 2017., 20:57 »
Naravno da nije isto napajanje od XFX-a, Fortona, Corsaira, Cooler Mastera niti im je ista kvaliteta.
Ali sva su ta napajanj bolja od bilo kojeg šroteksa na kojem piše i 700W. Cilje je da si čovjek kupi kvalitetnije napajanje jer (ponavljam ovo kao papiga) ono i kućište mogu ostati genaracijama i nadživjeti XY konfiguracija.
Ali nemaju svi ljudi love i kupuju neke šrotekse, pa je bolje preporučiti im napajanje s 80+ certifikatom jer u tom slučaju za 400+kn mogu naći dobro napajanje koje im neće sa sobom u vječna lovišta ponjeti ostatak konfiguracije.


Ne preporučamo ovdje top komponente, jer ako gledaš kakve konfiguracije i napajanja ljudi imaju - bilo bi ti jasno o čemu pričam. Ovako si se samo bzvz zakačio na moj post jer sam napisao certifikat 80+ i izvukao si to iz konteksta.


Znači uvijek je cilj uzeti nešto kvalitetno, ali uzeti u obzir i budget ljudi ovdje. Ako čovjek max daje 1000kn za grafu, šta misliš koliko bi dao za napajanje koje "ionako nije bitno za performanse", nego za to su zaduženi CPU i grafa...
Moraš uvijek gledati kontekst događanja.


Ali dobro, ovo je tema o preporukama GPU, a ne napajanja  :thumbs:

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #1222 : 23. Travanj, 2017., 22:14 »
Bok svima, tražim grafičku s kojom bih mogao glatko igrati StarCraft 2 i NBA 2k16, po mogućnosti i Witcher 2.
Naravno, ukoliko imate savjet vezano i za druge komponente, sve je dobrodošlo. Što se tiče znanja i baratanja pojmovima, amater sam, pa budite blagi  ;)

Moje specifikacije: http://imgur.com/a/aYG9H

Budžet mi je parsto kuna, svakako manje od 1000 kn, a kupovao bih kroz dva-tri mjeseca.
Hvala!

Realno ti moraš i procesor promjeniti. Taj dual core neće iskoristiti ni rx 460 od 800-njak kn kako spada. Srećom imaš quada za kikiriki za tvoju platformu, eventualno moraš napraviti update biosa sa svojim cpu. Nije ni to neki mega cpu, no taman je dovoljan za AAA naslove i izfurati 460/560/1050 grafičke

athlon 845

Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #1223 : 01. Svibanj, 2017., 18:23 »
Bok svima, tražim grafičku s kojom bih mogao glatko igrati StarCraft 2 i NBA 2k16, po mogućnosti i Witcher 2.
Naravno, ukoliko imate savjet vezano i za druge komponente, sve je dobrodošlo. Što se tiče znanja i baratanja pojmovima, amater sam, pa budite blagi  ;)

Moje specifikacije: http://imgur.com/a/aYG9H

Budžet mi je parsto kuna, svakako manje od 1000 kn, a kupovao bih kroz dva-tri mjeseca.
Hvala!

Realno ti moraš i procesor promjeniti. Taj dual core neće iskoristiti ni rx 460 od 800-njak kn kako spada. Srećom imaš quada za kikiriki za tvoju platformu, eventualno moraš napraviti update biosa sa svojim cpu. Nije ni to neki mega cpu, no taman je dovoljan za AAA naslove i izfurati 460/560/1050 grafičke

athlon 845

Hvala! Kombinacija tog procesora i rx 460 bila bi po tebi u redu za te naslove?

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #1224 : 01. Svibanj, 2017., 18:57 »
Da. Jedino ne uključivati supersampling u witcher 2 jer je to prezahtjevno i za takve grafičke

Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #1225 : 09. Svibanj, 2017., 14:54 »
da li se isplati prelaziti sa gtx 750 2gb ddr5 na gtx 1050ti 4gb ddr5? da li ima velike razlike izmedju te dvije graficke i da li gtx 1050ti ide na maticnu asus h81m-e?

Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #1226 : 09. Svibanj, 2017., 15:05 »
1)Isplati se
2)Može

Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #1227 : 09. Svibanj, 2017., 15:21 »
1)Isplati se
2)Može

je li dovoljno za to napajanje ms real power atx  460w (20+4pin),ili je potrebno neko bolje i jace napajanje? tu je jos procesor i5 4440 3.1GHz i 8 gb rama
i bil ova gtx 1050ti i ovaj procesor mogli  vrtjeti novije ove igre na higt postavkama?

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #1228 : 09. Svibanj, 2017., 16:19 »
1) može
2) može, samo je upitan fps

Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #1229 : 09. Svibanj, 2017., 17:00 »
je li dovoljno za to napajanje ms real power atx  460w (20+4pin),ili je potrebno neko bolje i jace napajanje? tu je jos procesor i5 4440 3.1GHz i 8 gb rama
i bil ova gtx 1050ti i ovaj procesor mogli  vrtjeti novije ove igre na higt postavkama?
Ako se radi o Ms industrial napajanju moraš ga zamijeniti.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9