HCL.HR

Preporuke za kupovinu grafičkih kartica

  • 1623 Odgovora
  • 545307 Hitova
Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #180 : 22. Studeni, 2015., 20:14 »
A mercedes je bolji od audia :D
Keep calm and don't stop gaming

Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #181 : 22. Studeni, 2015., 20:14 »
Da ja sam do sada uvijek AMD imao i nikada nikakvih problema sa tim grafuljama jedino što mi nisu jasne cijene zašto su tolike razlike izmešu ta 2 brenda pa me to zbuni jer ti netko daje 8gb za iste novce za koje ti drugi daje 4gb.. ako već pljuješ bilo bi korektno od te osobe da mi da kvalitetan razlog a ne zato kaj nešto netko piše pa oni pročitaju i to je jedan od razloga zašto nisam do sada uzimao novu grafu jer znam da kad krenem istraživat bit će problema jer budem neodlučan hh

Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #182 : 22. Studeni, 2015., 20:15 »
A mercedes je bolji od audia :D

bio bi sretan sa bilo kojim da mi ga daju :P ili da imam tih para hh

Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #183 : 22. Studeni, 2015., 20:16 »
Da hahha
Keep calm and don't stop gaming

*

bartul_9

  • ******
  • 3854
  • Welcome to the matrix.
Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #184 : 22. Studeni, 2015., 20:18 »
Sta god uzeo neces falit, doslovno stvar ukusa i u koji se brend vise pouzdas...AMD nema greske, jeste kao trose vise struje i toplije su al to su zanemarive razlike koje su nebitne totalno..bas totalno.

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #185 : 22. Studeni, 2015., 20:23 »
dostepan koristi opciju uredi u desnom uglu svog posta. Nije praksa odgovarati sam sebi na forumu.
Malo pogledaj realne rezultate u igrama na 1080p.
ovdje imaš usporedbu r9 390 i GTX 970 koje su si međusobno konkurentne i u više-manje istom cijenovnom rangu. Samo scrollaj dolje do rezultata.
Međusobno izmjenjuju udarce i kao što sam ti rekao nećeš pogriješiti.
A što se tiče sintetičkih testova (iako nisu toliko bitni kao realni test u igri) možeš vidjeti usporedbu ovdje

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #186 : 22. Studeni, 2015., 22:42 »
Imaš nekoliko yt videa direktnih usporedbi raznih modela

https://www.youtube.com/watch?v=k9cKZiJw6Pk
https://www.youtube.com/watch?v=udXCusTnRsY
https://www.youtube.com/watch?v=zYeB7w9FIGg
https://www.youtube.com/watch?v=RHhJHluSVpw

Mislim da je u 3 od 4 gornja videa prednost dana R9 390 (tada još nije ni bilo dx12 benchamarka). Budući da je R9 390 novija, nekad se u njihovim recenzijama osvrnu i na gtx 970 kao direktnu konkurenticu tako da se (uglavnom) R9 390 (overall) smatra best buy:

Citat:
Što se Sapphire R9 390 Nitro kartice tiče, ona je kvalitetano napravljena, ima dobre radne karakteristike, odlične 1440p performanse i svakako je bolji izbor od konkurentne GTX970. Na taj način gledano, svakako je pametniji izbor i od 390X modela ukoliko se ne prelazi 1440p rezolucija, jer nema znatno slabije performanse a ima dovoljno visoki OC potencijal.


https://youtu.be/pznMt_gGLxA?t=9m3s

Idu joj i na ruku prva dva dx12 benchmarka ashes of singularity sa puno async computea (što ide na ruku amd gpu) i fable legends sa malo ili nimalo asyncomputea. Iz fablea:

Citat:
The Radeon R9 390 seems to be the one card that is in its own league being faster than the GeForce GTX 970 while selling at the same price point

Uglavnom se zbog više vram i nešto boljih (inicijalnih) dx12 rezultata smatra više future proof. Naravno imaš i drugačijih mišljenja (techspot) kojem je recimo logika da je gtx 970 nezamjetno slabija od R9 390 a efikasnija gpu (manje struje troši), a da je 8gb i dx12 "golub na grani" tj. skoncetrirani su na sadašnjost

Citat:
Moving to the $300 range, we find the highly popular GTX 970 along with the R9 390. There was a small ~3% performance difference in favor of the Radeon R9 390 across eight titles and both delivered a similar gaming experience at 2560x1600. With pricing and performance so close to call this match is very much a tie. However, we would invest in the more efficient GTX 970.

Što se tiče hardvera rekao bih da gtx 970 ima 2 otegotne okolnosti naspram konkurentne - vrlo vjerojatan coil whine i vram (ne samo manje nego i segmentiran klik, klik, klik), dok R9 390 ima potrošnju struje (klik, klik), ali ne nužno i temperature npr. (što primarno ovisi od coolera do coolera)

Što se tiče softverske strane, nvidia ima češće ažurirane drivere, npr. za fallout 3 su došli dan prije igre (gameworks naslov), dok je amd izbacio neki dan. Pa ako si day one gamer ili voliš igrati igre u beta fazi tu je nvidia u prednosti. AMD međutim u zadnje vrijeme strašno diže performanse svakim novim driverom (možeš vidjeti u onome techspot linku za budžet gpu), ili npr.

Citat:
More fascinating is how the R9 290X now compares to the GTX 780 Ti. The R9 290X was the flagship from AMD back when it launched in late 2013 for $550 and Nvidia answered back with the $700 GTX 780 Ti which was regarded as the faster card at the time. Today the R9 290X is leading the GTX 780 Ti by 5%, a card which debuted for a 27% price premium. The difference is even more shocking when we look at the R9 290 and the GTX 780. Cards which sold for $400 and $500 respectively for the majority of their lifetimes. The R9 290 now leads the more expensive GTX 780 by 16% (57/49 x100).
With the latest Windows 10 drivers at 4K, the R9 Fury X jumps ahead of the GTX 980 ti by 5% (84/80 x100). The R9 390X secures its position ahead of the GTX 980 as well. And we see the R9 290X as well as the R9 290 this time surpassing the GTX 970 and the GTX 780 Ti. In fact the performance of all AMD graphics cards improves significantly from the previous drivers, including the mid range and even the entry level offerings.

Read more: http://wccftech.com/amd-r9-fury-x-pe...#ixzz3quWpWZJG

Prednost nvidije su i gameworks naslovi - imaju određene opcije koje manje penaliziraju nvidiju.
« Zadnja izmjena: 22. Studeni, 2015., 22:58 Andrash »

Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #187 : 22. Studeni, 2015., 22:50 »
:ave::ave::ave::ave: to se traži majstore... cijenim ovaj trud, hvala puno :) sve ću proučit i početkom mjeseca uzimam definitivno jednu (vrlo vjerojatno amd ali vidjet ćemo):piva:

*

hoffa

  • **
  • 192
Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #188 : 27. Studeni, 2015., 22:14 »
Evo da se pohvalim, stigla danas ASUS Strix GTX 970 DC2OC :mrgreen:
Zvijer! Doduše, nisam nikad imao grafičku te razine, ali evo sad sam malo igrao GTA 5 sa GeForce Experience optimalnim postavkama i tolko je fluidno sa svime na very high osim textures na high da se ne mogu ni priviknuti! (doduše, igram na starom 1440x900 monitoru jer sam igrom slučaja nedavno ostao bez 1080p monitora, ali to je iduća investicija pod obavezno do kraja godine). Btw coil whine 0 bodova, grafička je 100% nečujna u mom slučaju, ne znam ni dal su se palili ventilatori uopće, ja ih barem nisam čuo.
Malo ću se sam poigrati s postavkama za vikend, pa me zanima samo jel mi možete preporučiti koji lagan program za mjerenje FPS-a i temp. grafičke?

Inače, ne znam dal se smije reklamirati, ali stvarno moram pohvaliti Hrvoja iz Uzi Shopa u Zagrebu, malo mi je kratak bio PCIe kabel za provesti iza grafičke do socketa i na kraju mi je žica dirala heatpipe, poslao čovjeku mail (na njihov službeni) van radnog vremena u petak i čovjek me nazvao u roku 5 minuta i dao iz rukava 3 rješenja šta mogu napravit :thumbs:
Znam da dosta ljudi brine njihova garancija od 2 godine, ali stvarno ga moram pohvaliti, jer garancija proizvođača ionako vrijedi bez obzira na prodavača, a čovjek si stvarno da truda objasniti sve, pa čak i van radnog vremena, praktički za vikend. Da ne spominjem kolko je pristupačan, pričao mi je kak su spajali različite grafičke na laptope, sve mi je žao bilo šta me žena čekala u autu da nisam stigao zapalit s njim i ostat još malo u dućanu :thumbs:

Ak smeta reklama budem izbrisao, ali mislim da se tolko kvalitetnu uslugu mora pohvaliti i razglasiti!

Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #189 : 27. Studeni, 2015., 22:46 »
Evo da se pohvalim, stigla danas ASUS Strix GTX 970 DC2OC :mrgreen:
Zvijer! Doduše, nisam nikad imao grafičku te razine, ali evo sad sam malo igrao GTA 5 sa GeForce Experience optimalnim postavkama i tolko je fluidno sa svime na very high osim textures na high da se ne mogu ni priviknuti! (doduše, igram na starom 1440x900 monitoru jer sam igrom slučaja nedavno ostao bez 1080p monitora, ali to je iduća investicija pod obavezno do kraja godine). Btw coil whine 0 bodova, grafička je 100% nečujna u mom slučaju, ne znam ni dal su se palili ventilatori uopće, ja ih barem nisam čuo.
Malo ću se sam poigrati s postavkama za vikend, pa me zanima samo jel mi možete preporučiti koji lagan program za mjerenje FPS-a i temp. grafičke?

Inače, ne znam dal se smije reklamirati, ali stvarno moram pohvaliti Hrvoja iz Uzi Shopa u Zagrebu, malo mi je kratak bio PCIe kabel za provesti iza grafičke do socketa i na kraju mi je žica dirala heatpipe, poslao čovjeku mail (na njihov službeni) van radnog vremena u petak i čovjek me nazvao u roku 5 minuta i dao iz rukava 3 rješenja šta mogu napravit :thumbs:
Znam da dosta ljudi brine njihova garancija od 2 godine, ali stvarno ga moram pohvaliti, jer garancija proizvođača ionako vrijedi bez obzira na prodavača, a čovjek si stvarno da truda objasniti sve, pa čak i van radnog vremena, praktički za vikend. Da ne spominjem kolko je pristupačan, pričao mi je kak su spajali različite grafičke na laptope, sve mi je žao bilo šta me žena čekala u autu da nisam stigao zapalit s njim i ostat još malo u dućanu :thumbs:

Ak smeta reklama budem izbrisao, ali mislim da se tolko kvalitetnu uslugu mora pohvaliti i razglasiti!


Jel dobar taj uzi shop i jel oni šalju poštom?
Keep calm and don't stop gaming

*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #190 : 27. Studeni, 2015., 22:57 »
Uzi shop ima besplatnu dostavu i besplatno sastavljanje racunala iznad 2000kn, također ima i poseban popust od 3 posto popusta za sve clanove PCEkspert foruma, sta je dovoljno navesti u mailu tako da se kaze  korisnicko ima sa foruma, narucivao sam od njih i sve super, osoblje ljubazno i pristupacno, i uvijek su responzivni.

hoffa

Za mjerenje FPS-a u igram ti ej dovoljan fraps, a ako bas zelis kompletniji monitoring, onda skini MSI afterburner, sa kojime mozes apsolutno sve raditi, od klokanja grafe, do podesavanja krivulje ventova, do mjerenja apsolutno svega, od temepratura, fpsa, iskopristenosti grafe, procesora, vrama, rama, frame timea, imas i mogucnost snimanja gameplaya i slikanja tokom igranja.

Evo ti mali tutorijal gdje je u 4 minute to sve objasnjenjo kratko i jasno https://www.youtube.com/watch?v=OZx8PbFmeEM

Šta se tice monitora, rađe zasparaj za 2k monitor posto oni sada ulaze u modu, a i da si future proof za naredni period.

*

fila4

  • *
  • 138
Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #191 : 27. Studeni, 2015., 23:26 »
XFX R9-280X-TDFD, DD Radeon R9 280X 1000M Boost 3GB DDR5
ili 
SAPPHIRE NITRO R7 370 4G DDR5

Koja pobjeđuje?

*

hoffa

  • **
  • 192
Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #192 : 27. Studeni, 2015., 23:35 »
Nije uklesano u kamen da mora biti 1080p :mrgreen:
Moram samo vidjeti kakva je 970 na 2k u usporedbi s 1080?

Inace za fraps znam, a msi afterburner je to sta bi ocito htio. Al dobro, s obzirom na trenutnu rezoluciju, mislim da je 970 ionako overkill tak da se necu previse uzbudjivat dok ne dodje i npvi monitor! :mrgreen:

Gamingidea ovo mi je prvo iskustvo s Uzijem, ali ne mogu reci da sam ikad u bilo kojem ducanu (ne samo informatickom opremom) dobio tolko detaljnu pomoc, informacije i uslugu; i tolko brzo.
Jucer su im dosle graficke i krenule za zg, nazvali me i rekli da napajanje koje sam narucio nije doslo, ali su mi u tom roku od kakvih 12-13 sati nabavili drugo, u istom cjenovnom rangu. Sto se mene osobno tice, od sad pa nadalje kupujem kod njih sve sta ce mi trebat. Brzo, povoljno, ljubazno i sto HighEnd kaze, responzivnost im je vrh, neces naruciti nesto pa da ti se tjedan-dva nitko ne javlja, nego ces znati u kojoj fazi ti je narudzba, gdje su ti komponente, kad dolaze i slucajno ako se nesto izjalovi, bar za mene su imali odmah rijesenje. Tako da od mene samo preporuke!

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #193 : 27. Studeni, 2015., 23:38 »
XFX R9-280X-TDFD, DD Radeon R9 280X 1000M Boost 3GB DDR5
ili 
SAPPHIRE NITRO R7 370 4G DDR5

Koja pobjeđuje?

280X uvjerljivo. R7 370 4gb je neisplativa grafička za svoj cjenovni rang

Odg: Preporuke za kupovinu grafičkih kartica
« Odgovori #194 : 28. Studeni, 2015., 10:45 »
Evo da se pohvalim, stigla danas ASUS Strix GTX 970 DC2OC :mrgreen:
Zvijer! Doduše, nisam nikad imao grafičku te razine, ali evo sad sam malo igrao GTA 5 sa GeForce Experience optimalnim postavkama i tolko je fluidno sa svime na very high osim textures na high da se ne mogu ni priviknuti! (doduše, igram na starom 1440x900 monitoru jer sam igrom slučaja nedavno ostao bez 1080p monitora, ali to je iduća investicija pod obavezno do kraja godine). Btw coil whine 0 bodova, grafička je 100% nečujna u mom slučaju, ne znam ni dal su se palili ventilatori uopće, ja ih barem nisam čuo.
Malo ću se sam poigrati s postavkama za vikend, pa me zanima samo jel mi možete preporučiti koji lagan program za mjerenje FPS-a i temp. grafičke?

Inače, ne znam dal se smije reklamirati, ali stvarno moram pohvaliti Hrvoja iz Uzi Shopa u Zagrebu, malo mi je kratak bio PCIe kabel za provesti iza grafičke do socketa i na kraju mi je žica dirala heatpipe, poslao čovjeku mail (na njihov službeni) van radnog vremena u petak i čovjek me nazvao u roku 5 minuta i dao iz rukava 3 rješenja šta mogu napravit :thumbs:
Znam da dosta ljudi brine njihova garancija od 2 godine, ali stvarno ga moram pohvaliti, jer garancija proizvođača ionako vrijedi bez obzira na prodavača, a čovjek si stvarno da truda objasniti sve, pa čak i van radnog vremena, praktički za vikend. Da ne spominjem kolko je pristupačan, pričao mi je kak su spajali različite grafičke na laptope, sve mi je žao bilo šta me žena čekala u autu da nisam stigao zapalit s njim i ostat još malo u dućanu :thumbs:

Ak smeta reklama budem izbrisao, ali mislim da se tolko kvalitetnu uslugu mora pohvaliti i razglasiti!

Grafa je dobra ali kad si sad već uzimao novu mogoa si malo više keša pljunut i uzet malo jači jer kao što si rekao da već sad nemreš igru na ultra stavit sa svim postavakma tako da i si opet problem dao jer budeš brzo morao upgrade nove radit, barem 4gb si trebao uzet ali to je moje mišljenje :) a kaj se uzija uz instar inf to su mi 2 najomiljenija shopa sa kvalitetnim prodavačima :thumbs:

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9