HCL.HR

Preporuke za kupovinu laptopa [pročitati prvi post]

  • 1432 Odgovora
  • 587312 Hitova
Odg: Preporuke za kupovinu laptopa [pročitati prvi post]
« Odgovori #810 : 11. Prosinac, 2016., 00:52 »
Pozdrav, u potrazi sam za laptopom za fakultet, ali da traje duze vremena i da ima dovoljno pohrane.
Cijena cca 4000kn, placao bih u ratama. Neke preporuke od vas? Neke igre da se mogu fino pokrenuti i slicno.  :D ;)
Vivere est militare.

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Preporuke za kupovinu laptopa [pročitati prvi post]
« Odgovori #811 : 11. Prosinac, 2016., 13:13 »
Ovo da "traje duže vremena" ti je do garancije, održavanja i faktora sreće.

Ovisno koliko ti je bitan gaming, najjača gpu što ti upada je 950M klik (eventualno zatražiti da ti još 4gb ram ubace)




Odg: Preporuke za kupovinu laptopa [pročitati prvi post]
« Odgovori #812 : 11. Prosinac, 2016., 13:42 »
Kad sam napisao "traje duze vremena" mislio sam da mi radi glatko, da ne uspori previse...
Sto mislite o laptopu ovih specs:
CPU: i5-6200U 2.3Ghz, up to 2.8Ghz
RAM: 8GB DDR3 1600mhz
GPU: 2GB AMD Radeon™ 2GB M340
HDD: 1TB 5400 rpm
U pitanju je HP ProBook 450 G3
Vivere est militare.

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Preporuke za kupovinu laptopa [pročitati prvi post]
« Odgovori #813 : 11. Prosinac, 2016., 14:18 »
OK-jiš, pogotovo cpu, ali je to preslaba gpu za taj budžeti i neki ozbiljniji gaming. To je negdje u rangu nvidijine 920M, a gore sam ti linkao lap sa 950M. Gledaj da ima minimum gpu ranga 840/940M, mislim da se ispod toga ne isplati gledati ako se misli igrati

Što se tiče glatkog i bržeg rada, gledaj da onda jednog dana ubaciš ssd. Ako ga ne misliš stavljati umjesto hdd-a bilo bi dobro da ima dvd-rw pržilicu koju bi tada izbacio i stavio caddy za ssd, ili m.2 utor na mbo za m.2 ssd
« Zadnja izmjena: 11. Prosinac, 2016., 14:20 andrash »

*

ddukan00

  • n00b
  • 4
Odg: Preporuke za kupovinu laptopa [pročitati prvi post]
« Odgovori #814 : 11. Prosinac, 2016., 18:50 »
Bok ekipa. Nov sam na ovom forumu pa neznam trebam li se prestaviti. Ugl, Duje, Split, 26god, student ekonomije.

A sad na biznis :)
Trebala bi mi Vaša preporuka za laptop jer u drugi mjesec idem 6 mjeseci na razmjenu studenata pa ga moram uzeti a u to se stvarno ne razumijem.

Uglavnom, budžet mi je do nekih 5000kn a laptop bi primarno bio koristen za fax, znaci Office paket i slicne programe. Uz to za hobby da mogu editirati neke fotografije ili montirati neke kratke videozapise.
Jedina moja zelja je da laptop nije veci od 15.6" jer mi onda to ubija svaki pojam prenosivosti.

Unaprijed Vam hvala :)

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Preporuke za kupovinu laptopa [pročitati prvi post]
« Odgovori #815 : 11. Prosinac, 2016., 19:01 »
Pozrdrav Duje. Ovo

https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-lenovo-ideapad-510-80sv00ggsc-core-i5-7200u-dvdrw-8gb-256gb-ssd-geforce-940mx-4gb-15-6-ips-fhd-bt-kamera-hdmi-usb-3-0-dos-srebrno-014620215

Mi se čini kao dobar deal, imaš jak cpu, 8gb ram, ssd, dobru gpu i ips ekran. Jedini minus ti može biti ako ti je samo taj ssd malo

*

ddukan00

  • n00b
  • 4
Odg: Preporuke za kupovinu laptopa [pročitati prvi post]
« Odgovori #816 : 11. Prosinac, 2016., 19:22 »
Super, sigurno cu ga uzeti u obzir.
Kad bih dodao još varijablu da može solidno pokrenuti neke igre (mmorpg tipa, ili battlefield tipa) koliko bi cjena trebala biti korigirana i koliko bi to utjecalo na Vašu preporuku.

Ovaj mi je definitivno primamljiv ali sam njegov plus(taj ssd) mi je u jednu ruku i minus. Ali dobro to nisu presudne i ne nadogradive stvari.


*

ddukan00

  • n00b
  • 4
Odg: Preporuke za kupovinu laptopa [pročitati prvi post]
« Odgovori #818 : 11. Prosinac, 2016., 19:44 »
Super. :)

Ovaj HP je predivan ali možda malo previše van trenutnog budžeta.
E ovog Acera sam baš jučer vidio i "upao mi oko".
Kupnja će biti vjerovatno kroz 10ak dana pa ako vidite još kakvu dobru opciju ili uleti neki dobar deal, bio bi zahvalan :)

Hvala još jednom :)

*

ddukan00

  • n00b
  • 4
Odg: Preporuke za kupovinu laptopa [pročitati prvi post]
« Odgovori #819 : 11. Prosinac, 2016., 19:55 »
I ako je moguće upitati za još jedan savjet.
Na razmjenu studenata idem u drugom mjesecu. Po Vama, što je bolje, uzimati u obzir kupnju laptopa sada u ovo Božićno vrijeme ili pričekati s kupnjom do neposrednog odlaska na razmjenu.

Hvala i ispričavam se što gnjavim

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Preporuke za kupovinu laptopa [pročitati prvi post]
« Odgovori #820 : 11. Prosinac, 2016., 20:12 »
Mislim da ti je isto. Ne vjerujem u velike akcije kad se radi o hardveru, jedino je pitanje ponude kakva će onda biti (a to ti nitko ne može znati)

Odg: Preporuke za kupovinu laptopa [pročitati prvi post]
« Odgovori #821 : 13. Prosinac, 2016., 00:13 »
Sta mislite za fax? Dali je bolje uzeti neki laptop da ima SSD i HDD, Dobar procesor i dovoljno RAMa sa nekom slabijim grafickom karticom ili uzeti bez SSDa melo slabijim prosesorom ali boljom grafickom? Heheh Ne znam jeste me razumjlei bas najbolje.. Ali nesto za 4000 kn.. Vise njih posto ja sve sto trazim visoke cijene slabe performanse. :)
Vivere est militare.

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Preporuke za kupovinu laptopa [pročitati prvi post]
« Odgovori #822 : 13. Prosinac, 2016., 01:35 »
"Fax" može značit svašta. Znači može biti da ti je domet potrebe office (društveni faxevi), a može biti i nešto zahtjevno (tehnički faxevi) tako da je sve relativno.

U gamerskom smislu ti je najjači onaj što sam ti linkao sa 950m. Ako ti je gaming iole bitan moraš gledati barem 840/940, mada ni to neće biti dovoljno za neke zahtjevne igre. Laptop koji dolazi sa predinstaliranim SSD laptopu sa iole solidnom gpu možeš zaboraviti u tom budžetu (nema ih). 

Znači ili ono, možeš i ovo sa većim ekranom i slabijom gpu. Bolje za filmove i sl., no računaj da je i teži za nositi.

Opcija je i ovaj sa i5-icom i 8gb ram, no radi se polovnom (rethink) laptopu (pročitaj opis za više detalja)
« Zadnja izmjena: 13. Prosinac, 2016., 01:37 andrash »

Odg: Preporuke za kupovinu laptopa [pročitati prvi post]
« Odgovori #823 : 13. Prosinac, 2016., 18:34 »
Pozdrav, trenutno sam u procesu kupnje laptopa koji mi treba za faks i neki prosječan igriv gameplay. Vi ste recenzirali laptop Acer E5-575G te mi se sviđa taj laptop.
Ja konkretno gledam model ACER Aspire E5-575G-794Q koji ima i7 7500U procesor (2 jezgre), 8GB RAM, 1T + 256GB SSD, GeForce GTX 950M i FullHD ekran.
Htio bi čuti vaše mišljenje dali je to dobra konfiguracija za 6,080 kn? Znam da će mi biti i više nego dobar za programiranje na faksu i svakodnevne aktivnosti, ali me sada zanima kak će vrtjeti igre. Neki mi kažu da je 950M preslaba grafička, da je procesor sa 2 jezgre preslabi itd.
Mene ne zanima neki HC gaming, a volio bi moći igrati igre poput GTA V, Cities Skylines, Forza Horizon 3, ARK.
Bio bi vam jako zahvalan ako bi mi dali neku informaciju pošto sam novi i sav moji gaming u životu je bio na PlayStation-u tako da nemam iskustva sa hardwerom na računalima.
Hvala   :ave: :ave: :ave:

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Preporuke za kupovinu laptopa [pročitati prvi post]
« Odgovori #824 : 13. Prosinac, 2016., 19:10 »
OK je, no ako bi mogao bez ssd-a možeš imati jači za gaming (jači cpu i jača gpu)

http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&products_id=13982

Ako ništa barem je hdd 7200rpm i još ima ips panel

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9