HCL.HR

Preporuke za kupovinu laptopa [pročitati prvi post]

  • 1432 Odgovora
  • 584356 Hitova
Odg: Preporuke za kupovinu laptopa [pročitati prvi post]
« Odgovori #300 : 15. Srpanj, 2015., 14:29 »
Hvala, pogledam! Što se tiče memorije, to je ok, ne mogu fulati tu ?

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Preporuke za kupovinu laptopa [pročitati prvi post]
« Odgovori #301 : 15. Srpanj, 2015., 14:41 »
99% nebi trebalo biti problema, ali najbolje pogledaj sa cpu-z svoju memoriju pa kupi istu ili najsličniju

Odg: Preporuke za kupovinu laptopa [pročitati prvi post]
« Odgovori #302 : 16. Srpanj, 2015., 07:49 »
99% nebi trebalo biti problema, ali najbolje pogledaj sa cpu-z svoju memoriju pa kupi istu ili najsličniju

Hvala, provjerim! Jel to problem kad bi sam sve mjenjao ? Što se tiče SSD diska, provjerim onda taj Hyperx Fury.. Da, zaboravio sam pitati, jel moj laptop uopće ima 2x DDR utora ? Ako ima, nadam se da je ovih 4GB što je sada unutra na jednom slotu...

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Preporuke za kupovinu laptopa [pročitati prvi post]
« Odgovori #303 : 16. Srpanj, 2015., 10:45 »
Nisam sad gledao, ali sigurno ima 2 utora (neki novi laptopi imaju jedan keks zalemljen + jedan prazan slot za nadogradnju). To dali imaš 2+2 ili 1x4gb isto možeš vidjeti ako ga otvoriš ili u cpu-z (po slotovima). Nije to ništa problem zamjeniti, valjda si ga do sada barem jednom otvarao kad si čistio

*

tracnica

  • n00b
  • 3
Odg: Preporuke za kupovinu laptopa [pročitati prvi post]
« Odgovori #304 : 16. Srpanj, 2015., 21:19 »
Pozdrav, želim kupiti laptop za oko 7000 kn (može ići i preko), glavne stvari su gaming i prenosivost, preferiram 15.6" ekran jer 17.3" mi nekako izgleda previše veliko, iako to nije toliko bitno. Igre: BF4, Far Cry 4, Crysis 3, CoD Advanced Warfare... Ne treba sve bit max jer je to nemoguće za moj budžet, nemam problema sa grafikom smanjenom i na medium za smooth gameplay. Plaćanje: pouzećem ili karticom. Molim da OS bude Windows 8 64 bit i 1920x1080 prikaz. Već sam bacio oko na jedan laptop koji mi se čini ok, evo link: http://www.prosat.hr/Default.aspx?pid=34902. Sad slijedi moje pitanje, postoji li neka bolja alternativa za malo veću/manju cijenu?
Unaprijed hvala!
« Zadnja izmjena: 16. Srpanj, 2015., 22:32 tracnica »

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Preporuke za kupovinu laptopa [pročitati prvi post]
« Odgovori #305 : 16. Srpanj, 2015., 22:37 »
Asus G serija je way to go (ili acer nitro)

Dobar lap, samo gpu mi je preobična za lap od 7 somova, bolje ovo ako nije problem

*

tracnica

  • n00b
  • 3
Odg: Preporuke za kupovinu laptopa [pročitati prvi post]
« Odgovori #306 : 16. Srpanj, 2015., 22:44 »
Asus G serija je way to go (ili acer nitro)

Dobar lap, samo gpu mi je preobična za lap od 7 somova, bolje ovo ako nije problem
Hvala na odgovoru, cijena totalno prihvatljiva. Pošto svi laptopi i kompjuteri koje sam dosad kupio su imali predinstaliran OS, što treba učinit ako kupim disk da bih instalirao Windows 8? Puno hvala na pomoći.
EDIT: Da budem malo precizniji, ubacim disk i što onda treba učinit? Hvala.
« Zadnja izmjena: 16. Srpanj, 2015., 22:46 tracnica »

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Preporuke za kupovinu laptopa [pročitati prvi post]
« Odgovori #307 : 16. Srpanj, 2015., 23:36 »
u biosu pronaći da ti 1st boot opcija umjesto hdd-a bude dvd/rw (bude ime pržilica tipa matshita) ako instaliraš sa dvd-a, odnosno usb ako instaliraš sa usba, onda ti se pokrene istalacija win, i dalje ide kao instalacija svakog softvera. Imaš masu tutoriala po netu ako zapneš, za instalaciju win (uglavnom w7 ali isto ti je)

http://ic.ims.hr/win7/install-win7.html
http://www.ucionica.net/os/kako-instalirati-windows-8-1911/
« Zadnja izmjena: 16. Srpanj, 2015., 23:37 Andrash »

*

tracnica

  • n00b
  • 3
Odg: Preporuke za kupovinu laptopa [pročitati prvi post]
« Odgovori #308 : 17. Srpanj, 2015., 09:00 »
u biosu pronaći da ti 1st boot opcija umjesto hdd-a bude dvd/rw (bude ime pržilica tipa matshita) ako instaliraš sa dvd-a, odnosno usb ako instaliraš sa usba, onda ti se pokrene istalacija win, i dalje ide kao instalacija svakog softvera. Imaš masu tutoriala po netu ako zapneš, za instalaciju win (uglavnom w7 ali isto ti je)

http://ic.ims.hr/win7/install-win7.html
http://www.ucionica.net/os/kako-instalirati-windows-8-1911/
Puno hvala, tako ću i učinit :D

*

Cunga13

  • n00b
  • 3
Odg: Preporuke za kupovinu laptopa [pročitati prvi post]
« Odgovori #309 : 21. Srpanj, 2015., 14:40 »
Poz, završio sam faks i uskoro krecem raditi, terenski posao, tako da moram stalno nositi laptop sa sobom. Trazim uglavnom gamerski laptop vecinom za mmo i fps igre, cijena cca 6500kn max 7000kn, placam u kesu, po mogucnosti bez OSa i 17,3". Nisam bas upoznat sa laptopima, pa ako mi netko moze preporuciti neki. Hvala!

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Preporuke za kupovinu laptopa [pročitati prvi post]
« Odgovori #310 : 21. Srpanj, 2015., 15:04 »
Najjača grafička koju do te cifre možeš imati za 17.3" laptop je 850M/950M. Uz 8gb ram + sshd (odnosno ssd za cache) možeš uzeti nešto ovakvo, iskreno od 6.5 do 7K ne vidim ništa bitno bolje da bi se isplatilo

Do 15" bi mogao ovo imati. G serija (laptop više klase), mnogo jači procesor, grafička otprilike ista, bez sshd-a (ali je disk barem 7200rpm). Odnosno ovaj sa najjačom grafičkom od spominjanih, isto nešto jačim procesorom od prvog, te ekrana sa IPS matricom (bolji kutovi gledanja i reprodukcija boje)

*

Cunga13

  • n00b
  • 3
Odg: Preporuke za kupovinu laptopa [pročitati prvi post]
« Odgovori #311 : 22. Srpanj, 2015., 14:30 »
Najjača grafička koju do te cifre možeš imati za 17.3" laptop je 850M/950M. Uz 8gb ram + sshd (odnosno ssd za cache) možeš uzeti nešto ovakvo, iskreno od 6.5 do 7K ne vidim ništa bitno bolje da bi se isplatilo

Do 15" bi mogao ovo imati. G serija (laptop više klase), mnogo jači procesor, grafička otprilike ista, bez sshd-a (ali je disk barem 7200rpm). Odnosno ovaj sa najjačom grafičkom od spominjanih, isto nešto jačim procesorom od prvog, te ekrana sa IPS matricom (bolji kutovi gledanja i reprodukcija boje)

Odlucio se za asusa, koji mi je i prvi upao u oko. :piva:

Odg: Preporuke za kupovinu laptopa [pročitati prvi post]
« Odgovori #312 : 22. Srpanj, 2015., 16:31 »
Kupio bi si neki laptop za web i skolu nista gaming za to imam komp ali da mogu gledati twitch bez zastajkivanja, i da moze 4k videe pustati bez
problema(znam da ekran nije 4k), jako mi je bitan izgled te bi htio da je crne boje ili sive, te po mogucnosti sto tanji i laksi.
 Nebi izdvajao nesto puno novca max 2600kn sto manje od toga bolje :piva:
« Zadnja izmjena: 22. Srpanj, 2015., 16:46 MrSmolaCar »
Svakodnevno palim bojler i izmišljam toplu vodu.


Odg: Preporuke za kupovinu laptopa [pročitati prvi post]
« Odgovori #314 : 22. Srpanj, 2015., 22:48 »
Gledao sam malo te x modele i nasao ovoga link ima skoro pa isti proc ali malo noviji te sa malo vise ghz u burstu i brusenu plastiku ispod tipkovnice. Tako da mislim da cu njega. Hvala ti na prjedlogu.
« Zadnja izmjena: 22. Srpanj, 2015., 22:49 MrSmolaCar »
Svakodnevno palim bojler i izmišljam toplu vodu.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9