HCL.HR

Problem sa indikatorom baterije na laptopu!

  • 4 Odgovora
  • 1653 Hitova
*

user

  • *
  • 42
Problem sa indikatorom baterije na laptopu!
« : 07. Siječanj, 2013., 18:11 »
Znaci na laptopu mi se prije nekih par tjedana izgubila ikonica od battery u system trayu.
Tek sam sad otvorio temu jel sam pokuša sve razne načine da je vratim,ali je jednostavno nema kao što bi trebala biti na ovoj slici - http://i.imgur.com/TTDvs.png
Jedan od načina je bio pokazivanje ikona "Show icon and notification" ili Turn on/off ,ali jednostavno je to područje sivo i ne može se "Enejblat" (enable).
Onda sam pokušao explorer.exe ,cmd.exe(clear cache) - end process pa ponovo create-at ali ništa ni od toga. Onda sam brisao u registryu neke stvari koje su zadužene za to te ih pokušao sa Microsoftovim regfixom popravit,ali ništa ni od toga. Nakon toga samo pokušao zadnju stvar u Device Manager-u pod Battery sekcijom "enable" i "disable" te reinstall i update battery drivera,ali ništa ni od toga.Te završno ponovio sve to par puta sa restartom,ali opet ništa. Onda sam došao na ideju da skinem neki gadget za pokazivac baterije(njih više) ali niti jedan ne radi(mislim radi) ali to je sve bezveze ništa ne pokazuje. Sad ne znam što da radim, jedino da reinstalliram windowse(posljednja opcija) pa ako netko zna tko je imao slican problem kako ovo popraviti ili privremeno bar neki dobar gadget za pokazivanje nek komentira/objasni.
Unaprijed hvala ;)

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Problem sa indikatorom baterije na laptopu!
« Odgovori #1 : 07. Siječanj, 2013., 18:26 »
Citat:
I decided to look into the Device Manager. I found two items listed under the Batteries section: 1) Microsoft AC Adapter and 2) Microsoft ACPI-Compliant Control Method Battery. Since they're devices, you can enable/disable them, so while I had my computer plugged in, I disabled the Microsoft ACPI-Compliant Control Method Battery, and then re-enabled it. After it was enabled again, I could go into Taskbar Properties and enable the Power icon. No uninstalling stuff, no reboots. After restarting my machine, the icon is still here and everything is back to normal.

http://www.sevenforums.com/general-discussion/119006-battery-icon-disappeared.html


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

user

  • *
  • 42
Odg: Problem sa indikatorom baterije na laptopu!
« Odgovori #2 : 07. Siječanj, 2013., 19:41 »
probao i ovo. ne radi ništa od navedenoga i ostalih verzija
jedino neki scan antivirusom, ali sve je cisto ili reinstall win

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Problem sa indikatorom baterije na laptopu!
« Odgovori #3 : 07. Siječanj, 2013., 19:59 »
prije nego što ideš windowse reinstaliravat probaj system restore barem


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

user

  • *
  • 42
Odg: Problem sa indikatorom baterije na laptopu!
« Odgovori #4 : 07. Siječanj, 2013., 20:05 »
nez odakle da krenem sa recovery-em i da li je ukljucen mode,hm?

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9