HCL.HR

Problem sa USB-om

  • 8 Odgovora
  • 9579 Hitova
Problem sa USB-om
« : 22. Listopad, 2016., 09:01 »
Pozdrav. ovako kupio sam jedan USB od 64 gb, i na njega sam bio prebacio neke fajlove sa kaptola (teški oko 40 GB). Zatim sam srušio sistem na laptopu i instalirao novi,i kada ustekam USB,sve je ok, piše da je zauzeto 40 gb, slobodno oko 20-ak,ali kad udjem u usb,mogu pristupiti nekim fajlovima,a neki fajlovi su mi se bili pretvorili u shourtcut,npr imao sam folder my pictures za slike,a SAS je bilo samo shourtcut od pictures itd itd. naime SAD više nije shourtcut SAD su to dat fajlovi. pokušavao sam svašta ali bez uspjeha. pa da li neko zna kako da otklonom virus taj ili sta već ili da vratim nekako fajlove bio BiH mu puno zahvalan,znaci neke fajlove mogu koristiti listati pregledavati,a ove bas bas važne pretvorili au ae u dat sada,svi fajlovi su još tu višim prostor je zauzet na USB,al ih ne višim ja,pa kako da to poprqvim nekako  :(

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Problem sa USB-om
« Odgovori #1 : 22. Listopad, 2016., 09:06 »
Odakle si kupio USB i koja je marka i koliko si ga platio?
Po onome što sam pročitao imam 2 teorije:


1) Kupio si lažnjak od USBa. Inače su jeftiniji velikog kapaciteta, ali su zapravo to USBi malog kapaciteta koji su flashani da pokazuju veći kapacitet. Npr. USB ima stvarno 8GB, ali piše da ima 64GB. On će stalno kopirat i spremat podatke i kad napuni 8GB on ih izbriše i piše nove podatke, a tebi ostaju kosturi gdje je tebi vidljivo da su folderi i podatci na USBu, ali su ne čitljivi. Znači u ovom slučaju si gadno prevaren.


2) Nešto si krivo kopirao. Možda si svarno kopirao shortcut. I malo dertaljnije objasni situaciju koje si datoteke backupirao, što si radio? Ukoliko si čupao i kopirao datoteke iz Program Filesa ili slično, onda je normalno da ne rade. Programe moraš instalirati, a ne kopirati i itd.

Odg: Problem sa USB-om
« Odgovori #2 : 22. Listopad, 2016., 09:15 »
Ovako USB sam kupio od jednog kolege,a fajlove kopirao iz d diska sve,to su dokumenti slike itd itd to nisu programi

Odg: Problem sa USB-om
« Odgovori #3 : 22. Listopad, 2016., 09:16 »
A kopirao sam muziku,slike,datoteke itd itd

Odg: Problem sa USB-om
« Odgovori #4 : 22. Listopad, 2016., 09:17 »
Ako ne mogu vratiti sa usb-a fajlove,da li postoji kakva mogućnost da vratim te fajlove sa kaptola,iako sam formatirao Patriciju i pravio novu,fajlovi AJ jako važni :\ p

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Problem sa USB-om
« Odgovori #5 : 22. Listopad, 2016., 09:19 »
Opet nisi odgovorio na sva pitanja. Koji USB, marka i itd?
Dobro, ako si kopirao filove poput slika, filmova, glazbe i itd. trebali bi biti tamo, osim ako ti netko (ili ti) nekim čudom nije na D disk stavio shortcute s C diska odnosno shortcute iz My Documentsa.


Ali meni ovo smrdi da si prevaren i da je taj USB flashani lažnjak.


EDIT:


Ako si imao 2 particije onda nikada NE brišeš onu D particiju gdje su datoteke, nego samo formatiraš C particiju gdje su Windowsi i onda je to rješeno bezbolno i bez problema!
Postoje programi za vraćanje datoteka, ali nećeš ih moći sve vratiti i postoji velika mogućnost da će biti koruptirane. Druga je stvar da si ih samo izbirao, ali ako si radio i slow format onda je to teže i zahtjeva sate i sate kopanja i obrade.


Isto tako nemoj odgovarat sam sebi i raditi 2 ili 3 posta za redom.
Ako se nečeg sjetiš koristi u desnom uglu opciju UREDI i onda napišeš EDIT: kao što sam i ja napisao.
« Zadnja izmjena: 22. Listopad, 2016., 09:22 Hrv4tin4 »

Odg: Problem sa USB-om
« Odgovori #6 : 22. Listopad, 2016., 09:33 »
ovako,ne znam marku usb-a jer je USB u obliku metka i ne piše nigdje marka,morao sam formatirsti d Patriciju na laptopu zato sam prebacivalo podatke,a fajlovi nisu shourtcut bili 100%,pa SAD kako onda da provjerom da li je USB mlažnjak i sta da radim,sta misliš
ma samo bih volio vratiti slike ostalo manje bitno

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Problem sa USB-om
« Odgovori #7 : 22. Listopad, 2016., 09:46 »
Trenutno sam vani pa ti ne mogu dati tocan program.
Koristi google. Trazi USB real size check program ili tako nesto.
Skines ga, pokrenes i on vidi je li sve u redu ili ne, ali moras maknuti sve s tog USBa da bi ga mogao testirati.

Odg: Problem sa USB-om
« Odgovori #8 : 22. Listopad, 2016., 09:49 »
e problem je ja nisam jos nista maknuo s njega i ne zelim da maknem,jer ipak mislim da se jos moze nesto napraviti :/

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9