HCL.HR

Recommended system requirements

  • 5 Odgovora
  • 2430 Hitova
*

veblar

  • Gost
Recommended system requirements
« : 01. Studeni, 2019., 22:32 »
Pokušao sam guglati, ali ne mogu dobiti konkretan odgovor. Što to znači recommended system requirements? Točnije zanima me ako neka videoigra ima prepručene zahtjeve, što oni obećaju?

Ako zadovoljavam zahtjeve koji su preporučeni što to znači? 60fps u 1080p? Točnije zanima me za koju rezoluciju i fps je to? Kakve grafičke postavke to podrazumijeva? AA? Koju rezoluciju?

Mislim smiješno je ako to nema definiciju jer ne možeš imati jednako iskustvo s istom konfiguracijom u 1k, 2k i 4k rezoluciji...

*

Chux

  • Global Moderator
  • ***
  • 622
  • živi bili pa umrli
    • Guru Gaming
Odg: Recommended system requirements
« Odgovori #1 : 02. Studeni, 2019., 19:29 »
pretpostavio bi da sa recommended mašinom moš sve nafrljit da ti radi glatko u 1080 rezi, potencijalno 1440. Sve preko toga bez totalnog high enda od grafe nebu neka sraća pod max detaljima.

*

veblar

  • Gost
Odg: Recommended system requirements
« Odgovori #2 : 03. Studeni, 2019., 09:24 »
Hvala ti na odgovoru. Znači drugim riječima za svaku igru se odnosi manje više drugačije i ne garantira ništa osim "ugodnog igranja".

Tužno da nešto što interesira svakog pc gamera ima tako labavu definiciju :/

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Recommended system requirements
« Odgovori #3 : 03. Studeni, 2019., 10:50 »
Da, ukratko - ne znači ništa. Svako tumači po svome.

To se vidi po napisanom hardveru kad u istu kategoriju stave drastično različit hardver - vidi se da nemaju pojma što rade i što treba, jer nitko od njih ni ne isprobava to na starijem hardveru kad se i same igre izbacuju poludovršene... Onda možeš misliti koliko im neki zahtjevi znače

Odg: Recommended system requirements
« Odgovori #4 : 03. Studeni, 2019., 12:05 »
Da, to podrazumijeva nekakav uvriježeni standard ugodnog igranja; 1080p, 60 fps, maksimalne grafičke postavke (ne uključujući onih par iznimnih koje se povremeno nađu, primjerice hairworks u witcheru ili advanced blending u dirt rallyu), kao i umjereni anti-aliasing, bilo to primjerice 2x-4x msaa ili 4x-8x fxaa. Preporučene postavke su krajnji cilj za većinu korisnika, no idealno je ipak kod malog broja ljudi, di s jakim strojevima uz sve ovo koriste i tih par iznimnih postavki, jači i/ili kvalitetniji anti-aliasing, zadržavajući pritom 60, pa i stotinjak fpsa u nekim slučajevima. Znači to je takozvani High-end za koji neke igre navedu posebne uvjete uz minimum i recommended.

*

veblar

  • Gost
Odg: Recommended system requirements
« Odgovori #5 : 04. Studeni, 2019., 08:28 »
Hvala svima na odgovorima, može se zaključati tema

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9