HCL.HR

Komp se potpuno smrzne, pomozite!

  • 23 Odgovora
  • 14216 Hitova
Komp se potpuno smrzne, pomozite!
« : 05. Siječanj, 2014., 14:27 »
Ovako, danas dok sam igro Rift igra mi se potpuno smrzla, nisam mogao nikako izac, ni s alt+tab ili ctrl+alt+delete kombinacijom... Tako da sam morao restartat komp, nakog sto sam ga restarto, usao sam u Bioshock Infinite i igrao jedno pola sata, sve je islo dobro. Nakon toga sam usao u Warframe, koji se odmah smrzo, i igra se je sama zatvorila.
Pa posto koristim MSI Afterburner (Za povecanje brzine ventilatora, zato sto imam 9800 gtx grafu, koje su poznate po pregrijavanju) otvorio sam ga da vidim sta on kaze, i sve je bilo u normali osim ''VID usage'' sto je bilo na 99 ili 100, sto je valjda maximum.
Pa me sada zanima sto to znaci? Molim pomozite!
Grafa je ocuvana, nikad forsirana... Kupio sam ju od lika kojeg znam, prije mozda pola mjeseca.

Edit: Probao sam jos jednom sad navecer pokrenit jednu igru, isto se odmah smrzla, morao sam komp restartat. I nakon restarta mi se komp nije htio ni upalit, pa sam morao otvarat komp i malo namjestat grafu (malo sam ju pritisnio), zatvorio i onda je htio startat i uc u windowse...
« Zadnja izmjena: 06. Siječanj, 2014., 15:52 Sarac112 »

*

general98

  • ***
  • 850
  • “Always trust computer games.”
Odg: Komp se potpuno smrzne, pomozite!
« Odgovori #1 : 06. Siječanj, 2014., 10:33 »
Pa mogao bi biti problem u napajanju ili u BIOS-u.Prvo probaj updatati drivere od grafe,i po mogucnosti BIOS.Takoder probaj resetirati postavke BIOS-a.Ukoliko to ne pomogne,probaj od nekoga posuditi grafu pa onda probaj igrati (mozes posuditi i napajanje neko drugo pa probaj sa svojom grafom,da se uvjeris je li problem u njoj) .Skini HWmonitor i postavi ovamo sliku temperatura,nakon sto ti se komp malo vise zagrije.Nakon sto sve ovo ucinis javi pa cemo dalje,bude li potrebno ;)
"If you have everything under control,you're not moving fast enough!"

Odg: Komp se potpuno smrzne, pomozite!
« Odgovori #2 : 06. Siječanj, 2014., 14:24 »
Driveri od graficke su zadnji. A kako da provjerim da li treba updatetat BIOS i kako se to radi?

Odg: Komp se potpuno smrzne, pomozite!
« Odgovori #3 : 06. Siječanj, 2014., 14:36 »
I zaboravio sam spomenuti da mi je jednom bacio i blue screen, to je valjda bilo nakon prvog smrzavanja kad sam restarto komp pa mi nije htio uc u windowse. Nakon toga sam morao repairat winse na sljedecem startu.
Sad sam skinio BlueScreenView kako bi pogledao sta je tamo pisalo, samo neznam kako se otvori cijela slika s tim programom, pa da ju onda tu postam?

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Komp se potpuno smrzne, pomozite!
« Odgovori #4 : 06. Siječanj, 2014., 15:06 »
Nešto se najvjerojatnije pregrijava
Kao što ti je rekao general - pogledaj temperature - pogotovo procesora i grafičke sa programima tipa HW monitor ili everest ultimate (računalo- senzor). Ingame možeš i sa msi afterburnerom i playclaw3 ako se nevaram. I reci koji cpu imaš

Moguće da je i do napajanja. Pogotovo ako si kučište nabio u neku rupu i "nema zraka" ventilator od napajanja, ili je staro i puno prašine.
BTW 9600 GTX ne postoji. Il je 9600gt il 9800 gtx.

BIOS radije nemoj updateat bezveze. To se radi samo ako ti treba npr. podrška za neki noviji cpu ako mjenjaš i sl. Reset postavki biosa na defoult već da - pogotovo ako si nešto čačkao
« Zadnja izmjena: 06. Siječanj, 2014., 15:40 Andrash »

Odg: Komp se potpuno smrzne, pomozite!
« Odgovori #5 : 06. Siječanj, 2014., 15:40 »
Da izmjerim temperature dok sam u igri? Neznam kako da to izvedem kad ce mi se odmah smrznit, necu stic ni pogledat. xD
I da 9800 gtx je, my bad.
Kuciste je uz zid, ali ima dovoljan razmak i sve je cisto... Pregledao sam sve kad sam instaliravao tu novu grafu.
A postavke BIOSa nikad nisam dirao, bas zato sto nemam pojma sta smijem a sta nesmijem dirat.

Neznam hoce li ovo pomoc ali ovako to izgleda u HWMonitoru dok sam na desktopu:


I info iz BlueScreenViewa:
« Zadnja izmjena: 06. Siječanj, 2014., 16:10 Sarac112 »

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Komp se potpuno smrzne, pomozite!
« Odgovori #6 : 06. Siječanj, 2014., 16:09 »
Temp u full load je drugo nego u idleu
Mislim da ti msi afterburner ima onaj graf za temperature , a i playclaw 3 pokazuje ingame

za cpu su ti Maximum operating temperature 55°C - 63°C ako je ovaj od 125w (a nešto više ako je 89w) , a za gpu (grafička) bi ti cca 70-80 bilo u granicama normale.
Meni se ove temp. čine relativno normalne za idle. Vidim da ti se cpu fan vrti ko lud  3400rpm, vjerojatno imaš stock cooler.

Nego mene brine budući da su ti i cpu i gpu veliki potrošaći - da ti je napajanje preslabo? Piše ti ime modela na etiketi od napajanja kad skineš stranicu kučišta

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Komp se potpuno smrzne, pomozite!
« Odgovori #7 : 06. Siječanj, 2014., 16:10 »
Da izmjerim temperature dok sam u igri? Neznam kako da to izvedem kad ce mi se odmah smrznit, necu stic ni pogledat. xD

pa samo upali HW monitor i uđi u igru, igraj par minuta i očitaj ove MAX temperature


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

Odg: Komp se potpuno smrzne, pomozite!
« Odgovori #8 : 06. Siječanj, 2014., 16:18 »
Da izmjerim temperature dok sam u igri? Neznam kako da to izvedem kad ce mi se odmah smrznit, necu stic ni pogledat. xD

pa samo upali HW monitor i uđi u igru, igraj par minuta i očitaj ove MAX temperature

Cini se da nisi sve procitao, nemogu mjerit u igri zato sto ce se odmah smrznit a kad se smrzne, sve se usteka, zvuk zuji i nemogu nikako izac... Samo ga mogu restartat, i onda bude banana nece se odmah startat, moram ga ostavit malo ugasenog, pa tek onda ga upalit.

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Komp se potpuno smrzne, pomozite!
« Odgovori #9 : 06. Siječanj, 2014., 16:22 »
Pročitaj dva posta iznad tvoga.

Odg: Komp se potpuno smrzne, pomozite!
« Odgovori #10 : 06. Siječanj, 2014., 16:33 »
Nego mene brine budući da su ti i cpu i gpu veliki potrošaći - da ti je napajanje preslabo? Piše ti ime modela na etiketi od napajanja kad skineš stranicu kučišta

Neznam, kad sam kupovao grafu lik mi je rekao da mi napajanje to moze podnjet ( Inace to je komp sto je on prije sastavljo za sebe), znam da je crno OCZ napajanje, a morat cu pogledat od koliko je W kad otvorim kuciste.
Probat cu prvo sad izmjerit temperature dok sam u igri.

Odg: Komp se potpuno smrzne, pomozite!
« Odgovori #11 : 06. Siječanj, 2014., 19:54 »
Probao sam izmjerit temperature dok sam u igri, i kao sto sam i rekao da ce bit, odmah se smrzla... I bacio mi je blue screen, i sad svaki put kad hocu upalit komp mi ga ponovo baci, pa se rastarta i tako u krug.. Nemogu vise uc u winse. I pokazuje mi neke crvene crte po ekranu. (Sad pisem s drugog kompa).
Blue screen je vezan nesto uz nvlddmkm.sys, sto vidim na netu da je vezano uz graficke drivere. Sad neznam jel se to mozda ostetilo zbog toliko smrzavanja i restartanja?
A napajanje je, model OCZ500SXS - total power 500W.

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Komp se potpuno smrzne, pomozite!
« Odgovori #12 : 06. Siječanj, 2014., 20:01 »
Testiraj si RAM, imao sam slično iskustvo s takvim progresivnim kvarovima:

http://www.sevenforums.com/tutorials/105647-ram-test-memtest86.html

napravi taj bootabilni USB na drugom kompu pa testiraj, to mi se čini ovako najlakše za promjeniti ako je do memorije


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Komp se potpuno smrzne, pomozite!
« Odgovori #13 : 06. Siječanj, 2014., 21:21 »
Napajanje bi trebalo biti dovoljno jako ako je ispravno. Jel možeš ući u safe mode? Bilo bi zgodno ako bi mogao probat tu grafičku kod nekog frenda da ju eliminiraš kao uzrok

Probaj i mem test

BTW kad si istražio taj error jesi probao ovo:
http://www.tomshardware.co.uk/forum/355569-33-nvlddmkm-bsod-help

Vidim neki su riješili taj problem sa clean installom drivera
Citat:
Thanks. I actualy downloaded the 301.42 WHQL drivers a few days back. I think i had replaced them with some older versions as i still had this problem. However this time i did a clean install, uninstalled first then rebooted and installed this version. Hav'nt had any problems so far.

pa onda probaj i ti komplentno sve maknit (ako ga upališ)- izbriši prvo drivere od grafičke na klasičan način (add/remove u control panelu), zatim instaliraj program driver sweeper, upali ga u safe modu i stavi kvačicu samo na nvidia display driver - pa klikni analyse - prikazat će ti sve ostatke drivera - obriši to sve. Onda snimi nove drivere pa vidi. 
« Zadnja izmjena: 06. Siječanj, 2014., 21:23 Andrash »

Odg: Komp se potpuno smrzne, pomozite!
« Odgovori #14 : 06. Siječanj, 2014., 21:42 »
Napajanje bi trebalo biti dovoljno jako ako je ispravno. Jel možeš ući u safe mode? Bilo bi zgodno ako bi mogao probat tu grafičku kod nekog frenda da ju eliminiraš kao uzrok

Probaj i mem test

BTW kad si istražio taj error jesi probao ovo:
http://www.tomshardware.co.uk/forum/355569-33-nvlddmkm-bsod-help

Vidim neki su riješili taj problem sa clean installom drivera
Citat:
Thanks. I actualy downloaded the 301.42 WHQL drivers a few days back. I think i had replaced them with some older versions as i still had this problem. However this time i did a clean install, uninstalled first then rebooted and installed this version. Hav'nt had any problems so far.

pa onda probaj i ti komplentno sve maknit (ako ga upališ)- izbriši prvo drivere od grafičke na klasičan način (add/remove u control panelu), zatim instaliraj program driver sweeper, upali ga u safe modu i stavi kvačicu samo na nvidia display driver - pa klikni analyse - prikazat će ti sve ostatke drivera - obriši to sve. Onda snimi nove drivere pa vidi. 


Mogu uc u safe mode. Tamo mi ne pokazuje nikakve crvene crte, samo pri bootu i zelene dok loadira winse.
I nisam probao clean reinstall, da to sve napravim u safe modeu ili da dizem nove winse pa onda?
A sve ostale komponente sam testiro da vidim jel rade, i rade.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9