HCL.HR

Zamjena Thermal Paste na Laptopu!

  • 6 Odgovora
  • 4796 Hitova
*

lovre2222

  • n00b
  • 4
Zamjena Thermal Paste na Laptopu!
« : 30. Srpanj, 2020., 01:15 »
Prije tjedan dana Kupio san Acer Helios Predator 300 (RTX 2060 6GB, I7-9750H, 32GB RAM i 1TB SSD). Hajde sve cool instaliram Windows 10 pro par aplikacija launchere za igrice. E sad učemu je problem ; kada Igram GTA IV ili Dead Island Definitive Edition laptop mi je vruć ali nenormalno vruć, upalim predator sense i pojacam ventilatore na 3500 RPM CPU/GPU nece da se hladi! (ventilatori rade čine svoje ali laptop izbaciva vruć zrak i grije se ) Temperature kad igran GTA IV 65-67 CPU/GPU a System 80 što je problem ja msm.,očitano iz PredatorScence Monitoring App

Taj problem "overheatanja" se jos dešava kad uđem u igricu nema ni minut dvi laptop je vreo po cjeloj tastaturi, nije on normalno vreo on je vreo kao roštilj da oprostite(opekao sam prste jedamput tipkajuć). Ali kad Igram Minecraft taj problem se ne desava. Sad ako je netko expert u zamjenjivanju termalne paste i živi u Splitsko-Dalmatisnkoj županiji i da je iz Sinja ili Splita mežemo li dogovorit da mi pomognete to zamijenit jer bojim se otvarat laptop od 14.000KN a da ne sjeben nešto,znam to je easy fix ali ipak bojim se otvarat tako nešto skupo. Hvala vam puno na čitanju.!  :ave:

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Zamjena Thermal Paste na Laptopu!
« Odgovori #1 : 30. Srpanj, 2020., 13:20 »
Temperature kad igran GTA IV 65-67 CPU/GPU a System 80 što je problem ja msm.,očitano iz PredatorScence Monitoring App

To su ti skroz normalne temperature za gamerski laptop. Nažalost možda nisi imao realna očekivanja, ali gamerski laptopi su relativno vrući (ovisno o modelu tj. hlađenju, cpu i gpu). Nekad su se znali grijati do 95C (cpu i gpu) i to je bilo normalno...

Pazi ovaj helios sa slabijom gpu od tvoje - gtx 1660Ti, te i7-9750H

Citat:
While the Helios 300 stays cool to the touch when idling, most areas get hot under sustained load. Even though the palm rest averages around 30 °C when gaming, the 52 °C hotspot that we measured during our stress tests means that the Helios 3 runs much hotter than our comparison devices.

Please keep in mind that it is possible to reduce surface and internal temperatures by manually setting the fans to run at 100% constantly. Doing so reduced peak surface temperatures to just 46 °C, although you must endure the fans at their noisiest.

We also subjected our review unit to FurMark and Prime95 stress tests, during which CPU core temperatures reached 93 °C. The Helios 300 thermal throttled at this point, but we did not encounter this when we just ran Prime95.

Grafička 1660Ti vidim ide do 78C u furmarku. Računaj da mu je ambijentalna vjerojatno oko 20-ak C

https://www.notebookcheck.net/Acer-Predator-Helios-300-Laptop-Review-A-modern-gaming-laptop-with-a-Turing-GPU.441292.0.html

Dakle budući da je to normalno, promjena termalne paste neće imati neki efekt na novom laptopu + vjerojatno gubiš garanciju

Eventualno si uzmi onaj hladnjak što se stavi pod laptop, te ga naravno nemoj držati po krevetu i sl. što mu blokira hlađenje
« Zadnja izmjena: 30. Srpanj, 2020., 13:29 andrash »

*

lovre2222

  • n00b
  • 4
Odg: Zamjena Thermal Paste na Laptopu!
« Odgovori #2 : 30. Srpanj, 2020., 23:32 »
znači moram se odreći video igrica da mi se laptop nebi stalno pegrijava....Koja šteta jebote.

Odg: Zamjena Thermal Paste na Laptopu!
« Odgovori #3 : 31. Srpanj, 2020., 09:20 »
Možeš lagano snizit taktove i napone procesora i grafičke. Ako nemaš, svakako kupi hladnjak-podlogu, neku s jednim velikim ventilatorom umjesto više manjih. Ima sam jednu takvu s ogromnim ventilatorom, snižavala je temperature za dobrih 10-12 stupnjeva.

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Zamjena Thermal Paste na Laptopu!
« Odgovori #4 : 31. Srpanj, 2020., 15:30 »
znači moram se odreći video igrica da mi se laptop nebi stalno pegrijava....Koja šteta jebote.

Nemoraš se odreći, nije to pregrijavanje (tada bi throttlao), te temperature nisu opasne...

*

lovre2222

  • n00b
  • 4
Odg: Zamjena Thermal Paste na Laptopu!
« Odgovori #5 : 07. Siječanj, 2022., 17:40 »
Hi! Kasni odgovor to je tada kad sam uzeo laptop nakon mjesec dana primjetio da kad igram Division 2 ili cold war da se zna zagrijat do 95c na gpu cpu i system, ali kad sam poćeo koristit Throttle stop ima godinu ga goristim she je OK! da nakon duge sesije gameanja je vruc al isve u svemu hvala. Ovo mi je prvi gaming moderni laptop pa sam malo dumb oko toga  :thumbs:

Odg: Zamjena Thermal Paste na Laptopu!
« Odgovori #6 : 26. Siječanj, 2022., 17:30 »
Ako puno igras na laptopu, mozes smanjiti koristenje procesora u Power opcijama na Windowsu i smanjit takt graficke i memorije u driver panelu, nadji neki optimum da procesor ne ide preko 75 C a graficka ne preko 85 C, uz to koristi veliki ventilator podlogu za hladenje kao sto je ranije navedeno, na nekim laptopima nakon garancije je dobro napraviti male rupice na podrucju poklopca ventilatora tako da vuce bolje hladniji zrak, na mom starom Rog-u je postojao fake usisnik ispod ventilatora, kad je modificiran temeperature su bile stabilnije👍

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9