HCL.HR

"Na njima piše lakost"

  • 29 Odgovora
  • 3114 Hitova
*

Syzygy

  • *****
  • 1867
  • čvarkuša
"Na njima piše lakost"
« : 20. Svibanj, 2012., 12:39 »
Thread posvećen mome prijatelju Lulzu i njegovim patikama. Isto tako se sjećam da sam negdje tu vidio fotku na kojima se netko sprdao da je netko (mamut vjerojatno) kupio lakost tenesice samo zato sto je krokodil na njima, pa eto nek je i za to.  Brand awareness i brand loyalty, lulz vjerojatno ne kuži o čem je riječ, stoga idemo nabacit neki blesavi primjer.

Prva scena:
Hrvat, purger, nalazi se u... ne znam, Vukovaru. Pored njega sjedi nepoznati dalmatinac i grakče "a gospe ti, zaprljao si gatje s pomidorom". Naravno, purger kao takav ga ignorira, možebitno naziva idiotom jer takav je odnos purgera i dalmoša, ali opcenito jedan drugog ignoriraju.

Zašto? Zato što u vukojebini poput vukovara i nemaju apsolutno ništa zajedničko.

Druga scena:
Afrika, purger hoda gradom, sve crnci oko njega, strani jezici. Lik sjedne popit čaj, pročitat novine itd. Neugodno mu jer nema nikog poznatog oko njega. Od jednom iz wc-a izlazi dalmoš, čisti gatje od pomidora i opet spominje gospu. U tom trenu purger skuzi da je tu hrvat, dize se, zapocinje se rasprava, popiju pivu, najbolji su si frendovi.

Razlog rasprave i druženja - obojca dolaze iz iste države, imaju sličan problem.  Vjerojatno se studentima dosta često dogodilo da u Zagrebu vide osobu iz rodnog grada koja ih sa smješkom pozdravi, iako ih nikad nisu IRL upoznali, al ono, jebiga, iz istog su grada (imaju nesto zajednicko).

S time da, problem je taj što dosta nas ne putuje, i onda koristimo materijalne stvari za prepoznavanje i uklapanje u društvo. Uzet ću dva najbolja primjera.

Harley Davidson
Od 50 parkiranih motora ispred nekog birca, 48 njih su skuteri. Vjerojatnost da osoba koja vozi skuter pridje drugoj osobi koja vozi skuter i pita "ej, super ti bajk, ajmo sjest na pivu", je jako malena.
S druge strane, tu su dva Harley Davidsona, vjerojatnost da osoba koja vozi jedan pogleda motor od ovog drugog i započne komunikaciju je jako velika. Jer je to Harley Davidson.

Jeste ikad vidjeli nekog da na ruci ima istetovirano "piaggio"? Ne.
Harley Davidson? Obavezno.

Apple računala
U bircu od 50 ljudi sjede dvojca s MacBook Airom, vjerojatnost da se prepoznaju i započnu komunikaciju? Opet, velika.
Jeste ikad vidjeli nekog da si je istetovirao Heweltt Packard na rame? Ne
Apple? O da...

Ove gore brandove ljudi kupuju najčešće iz tri razloga:
- zbog branda koji na ovaj ili onaj način istice njihovu osobnost
- zbog toga što je kvalitetan
- zbog toga što će uć u društvo istomišljenika i osjecati se ugodno i prihvaceno

Kada netko kupi starke, pusti kosu, krene nosit podrapane traperice i krene slušat neke od punk bendova i izlazit u mocvaru, vjerojatnost da ce se pocet druzit s istomisljenicima je velika. Bit ce prihvacen u drustvu i nac ce prijatelje, curu, decka, sto vec. Osjecat ce se ispunjeno zato sto je dio neceg, dio je grupe i prihvacen je.  

Zasto je netko kupio Apple racunalo?
- zbog branda koji ukazuje da ima para i da je uspješan
- zbog kvalitetne izrade i činjenice da su to stabilna računala
- zbog toga što ulazi u uži dio ljudi koji koristi Apple računala, istomišljenika itd.

Zasto je netko kupio Vansice?
- zbog branda koji ukazuje da je originalan, urban, buntovan, drugačiji od onih debila u lakosticama, skejta lik, pije žuju, kul je
- kvalitetna izrada ovo ono
- ulazi u uži krug skejtera, nije više nitko i ništa, s vremenom se pridružuje istomišljenicima,  svi su si kul

Naravno, ovisno o brandu ima tu i tamo neka promjena, ali opcenito se sve svodi na ono zadnje. Kad malo bolje pogledate, vecina popularnih brandova nosi za sobom nešto. Neku dodatnu vrijednost.
 
Za kraj, smrdljivi panker nikad nece drugog smrdljivog pankera prozvati smrdljivim pankerom, niti ce snob snoba prozvati snobom, nego ce uvijek jedan iz jedne ekipe prozvat drugog iz druge ekipe. Što je uvijek zanimljivo gledat (lulz)


« Zadnja izmjena: 20. Svibanj, 2012., 12:41 Syzygy »

Odg: "Na njima piše lakost"
« Odgovori #1 : 20. Svibanj, 2012., 12:45 »
Alternativno, nabaviš si osobnost i ne upisuješ značaj u glupe proizvode da bi živio preko njih. :wildboy:

Al dobro, JBG, ti si u drugačijem okruženju, potreba je održavati nekakav status kao. Pa čak i preko proizvoda. Ono što je besmisleno jest govoriti da je netko pametan jer koristi Nike, da je elita jer koristi Apple, da je DIVLJI jer koristi levisice i nezz. Iz tog razloga lulz=besmislenost.
Ja sam definitivno najveći racio svih vremena.

Odg: "Na njima piše lakost"
« Odgovori #2 : 20. Svibanj, 2012., 12:55 »





 :mrs:
majstor za vodovodne instalacije i rješava bazene i ostalo

Odg: "Na njima piše lakost"
« Odgovori #3 : 20. Svibanj, 2012., 12:56 »
 :hihi:
Ja sam definitivno najveći racio svih vremena.

*

Blaster32

  • ******
  • 6492
  • RIP HRVY ;(
Odg: "Na njima piše lakost"
« Odgovori #4 : 20. Svibanj, 2012., 12:59 »
zašto bi itko tetovirao neki brend  :wildboy: :wildboy:
Ja sam s godinama shvatio da postoje samo dva ukusa. Moj. I pogrešan. -  Weky
Moji djecacki snovi jesu moj zivot. Nikad ne radim i puno jebem. -  Rider on the Storm
Da za 18. rođendan dobijem strip od svog dečka mislim da bi si na rođendanskom tulumu našla nekog crnca da me pred njim brutalno izjebe. jebem te mrtvog. - Beaver Hunter

Odg: "Na njima piše lakost"
« Odgovori #5 : 20. Svibanj, 2012., 13:32 »
zašto bi itko tetovirao neki brend  :wildboy: :wildboy:

jer su jadni  :wildboy:

nezz, moj pogled na kupovinu VANS HOODIA u drugom srednje:

- to je vans hoodie, izgleda kul, sam LOGO je kul, + vans je alternativno sranje = jebanje alternativnih pičaka, makar je majica 500 kuno
danas doduše ta majica izgleda staro ko šta majica iz new jorkera izgleda nakon 2 miseca.

Isplativa investicija ono.

CSadria - Kupovi, LANovi, intervjui i izvještaji s događanja iz Balkan/Adriatic regije.
Web - Facebook - Twitch - Youtube

[/url

*

Glitch

  • **
  • 489
Odg: "Na njima piše lakost"
« Odgovori #6 : 20. Svibanj, 2012., 13:42 »
Dobar uvod za neke koji nikad nisu čuli za pojmove brand awareness i loyalty. Neminovno je sad da će se postavljati pitanja koja su već dolje postavljena "zašto bi si itko tetovirao xxy za na xxžnj dio tijela", ali poanta svega je da neki neki brand biramo i moguće češće mu se priklanjamo na temelju dodatnih vrijednosti koje nosi.

Naravno, ovisno o brandu ima tu i tamo neka promjena, ali opcenito se sve svodi na ono zadnje. Kad malo bolje pogledate, vecina popularnih brandova nosi za sobom nešto. Neku dodatnu vrijednost.

Upravo to. Kad se maknu visoko diferencirani proizvodi, i gledamo na primjeru jebenih patika u istom cjenovnom rangu - kvaliteta izrade će i dugotrajnost će im većinski biti ista ili barem toliko slična da nam to ne predstavlja bitnu karakteristiku. Birati ćemo dakle na temelju nekih naših sklonosti prema markama. Reebok, Adidas, Vans, Lacoste, Nike, itd. i dizajnerskim razlikama koje se uklapaju u nekakav imidž nas koji smo sami izgradili; te dodatnim vrijednostima koje su marketeri i korisnici te marke usadili u nju tokom godina, a opet, uklapaju se u naš imidž.

Banalni primjer proizvoda manje vrijednosti nego što su računala i patike, bilo bi tržište pive u Hrvatskoj. Posljednjih petnaestak godina Karlovačko i Ožujsko su sa apsolutnim uspjehom usadili u svoju marku "vrijednost" da su to sportski proizvodi, i da su usko povezani uz nogomet i nogometne utakmice. Zašto? Nogomet je najpopularniji sport u državi, a tržište ljudi koji će se moći poistovjetiti s onim primjerom "jednostavne muške ekipe koja je sjela na kauč gledati utakmicu" je ogromno.
Sure, sad će ovdje doći pet ljudi i reći "ali ja kupujem xyz pivu jer je jeftinija, xyžnj jer je bolja", ali brojke njihovog tržišnog uspjeha odkad su izgradili brendove povezane uz to dokazuju da to jednostavno radi.
Plus, svi znaju za slogane o "Žuji", i slično.

*

Facaa

  • ******
  • 4455
  • Full of Stars
    • www.shuma.org
Odg: "Na njima piše lakost"
« Odgovori #7 : 20. Svibanj, 2012., 13:42 »
zašto bi itko tetovirao neki brend  :wildboy: :wildboy:

Japanska/kineska rendom riječ.
Tribal kurac.
Ograda.
IME DJEVOJKE.
JNA grb.
Prsten.
Rendom simbol koij simbolizira nešto MISTIČNO i POSEBNO.
...


Nije da je tetoviranje nešto najracionalnije ikad. Jel.
I'm teaching myself to live without sleeping cause i don't trust my dreams.

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: "Na njima piše lakost"
« Odgovori #8 : 20. Svibanj, 2012., 13:49 »
Vidio samo naslov teme i bio uvjeren da je ovo još jedna tema sa slikama lakih žena. Čak interesantnije od toga na kraju, carry on  :piva:

*

lulz

  • ****
  • 1016
  • šmeker
Odg: "Na njima piše lakost"
« Odgovori #9 : 20. Svibanj, 2012., 14:00 »
Ono što je besmisleno jest govoriti da je netko pametan jer koristi Nike, da je elita jer koristi Apple, da je DIVLJI jer koristi levisice i nezz. Iz tog razloga lulz=besmislenost.
kad sam ja to rekao? samo sam ukazao na lošost pačotija kao brenda. može lock. :piva:

Odg: "Na njima piše lakost"
« Odgovori #10 : 20. Svibanj, 2012., 14:10 »
Vidio samo naslov teme i bio uvjeren da je ovo još jedna tema sa slikama lakih žena. Čak interesantnije od toga na kraju, carry on  :piva:

Kako je interesantnije?

Jesi li ti neki homić?  :loludara: :ave:

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: "Na njima piše lakost"
« Odgovori #11 : 20. Svibanj, 2012., 14:21 »
Vidio samo naslov teme i bio uvjeren da je ovo još jedna tema sa slikama lakih žena. Čak interesantnije od toga na kraju, carry on  :piva:

Kako je interesantnije?

Jesi li ti neki homić?  :loludara: :ave:

h3h3 vidim ja ne zanima tebe kompa prijatelju brend avernes, ti si uvijek boobs avernes hehe.  :mrgreen: :ave:

*

lulz

  • ****
  • 1016
  • šmeker
Odg: "Na njima piše lakost"
« Odgovori #12 : 20. Svibanj, 2012., 14:25 »
heh znaš njega. najveći jebač u bjelovaru. ;)

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: "Na njima piše lakost"
« Odgovori #13 : 20. Svibanj, 2012., 15:18 »
Ixy od sirka dobio po pixy  ;) ;)

*

Blaster32

  • ******
  • 6492
  • RIP HRVY ;(
Odg: "Na njima piše lakost"
« Odgovori #14 : 20. Svibanj, 2012., 16:07 »
evo, sirko je zajebo temu
dajte mu opomenu il nešt  :hiha2:
Ja sam s godinama shvatio da postoje samo dva ukusa. Moj. I pogrešan. -  Weky
Moji djecacki snovi jesu moj zivot. Nikad ne radim i puno jebem. -  Rider on the Storm
Da za 18. rođendan dobijem strip od svog dečka mislim da bi si na rođendanskom tulumu našla nekog crnca da me pred njim brutalno izjebe. jebem te mrtvog. - Beaver Hunter

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9