HCL.HR

dječački snovi vs život !11

  • 92 Odgovora
  • 9447 Hitova
*

progabbeing-jadran

  • ******
  • 5293
  • abrah cadabrah
dječački snovi vs život !11
« : 08. Listopad, 2010., 13:26 »
Naime, vjerujem da je većina nas slično godište...znači 20-25 godina i tak.
Uglavnom, proveli smo djetinjstvo većinom idolizirajući velike avanturiste, akcijske junake i te spike.  :hiha: i sad, čitam onaj topic škola/faks/posao od prije dosta vremena i ono, vidim dosta ekipe se nabrijava na neki desk job, programiranje, pizdarije, crtkaranje. Uglavnom, prije jedno 2 tjedna razmišljao sam i uvhatila me panika lošeg života. Ono, sjedit za nekim stolom i radit sranja čitav život.

Ono, zanima me jel se to vama događalo...ustvari, dali bi se stvarno zadovoljili tim "dosadnim" životima? Neznam, hoćete li voljno zamjeniti dječačke snove o gusarima, arheolozima i avanturistima  :hiha: :hiha: :hiha: sa rendom desk-jobovima (ako ste ih uopće imali)? Hoće li takav način života vas doista ISPUNITI?  :(  mislim kolke god bile pare u programiranju il neznam čemu..

nemogu se izrazit.
uglavnom u get the point..valjda. Što očekujete od svog mid-lifea  :hiha: što ste htjeli biti kad ste bili klinci etc...

Bowie je definitivno najveći umjetnik svih vremena.

Support your local gamers >>> Pro GABBEing Klan

*

presveti

  • ****
  • 1179
  • sanjam samo pobjede...
Odg: dječački snovi vs život !11
« Odgovori #1 : 08. Listopad, 2010., 13:42 »
ja želim biti bogat.

planiram to ostvariti. :wildboy:
Ali tko može pouzdano znati vjeruje li u nešto ili ne vjeruje?...Koliko puta varljiv osjećaj ili grešku razuma smatramo uvjerenjem! Ja najradije u sve sumnjam - ta sklonost uma ne smeta odlučnosti karaktera; naprotiv, što se mene tiče, uvijek odvažnije idem naprijed kad neznam što me očekuje. Jer ništa me gore od smrti ne može snaći - a smrti ne možeš umaknuti!

*

Blaster32

  • ******
  • 6492
  • RIP HRVY ;(
Odg: dječački snovi vs život !11
« Odgovori #2 : 08. Listopad, 2010., 13:43 »
Htio sam biti sve.
Od kamiondžije do astronauta.
I jedino što te dvije krajnje točke povezuje je činjenica da imam vozački, da sam
loš vozač i da volim gledat zvijezde kad je vedra noć  :(

Ova pitanja si postavljaš zato jer si sjebo to s faksom. Tak je imeni bilo do prije par mjeseci
kad sam mislio odustat od svega. Al veliš to za ured. Pae, radije bi sjedio unutra na toplome
i radio ono kaj volim nego da neznam lovim tigrove po sibiru. Mislim, super je to, kad imaš 20-30.
A kaj kad navršiš 50? Kad budeš imao dijecu i to, treba to uzdržavat, biti u određeno vrijeme doma
ovo ono i tak.
Ja sam s godinama shvatio da postoje samo dva ukusa. Moj. I pogrešan. -  Weky
Moji djecacki snovi jesu moj zivot. Nikad ne radim i puno jebem. -  Rider on the Storm
Da za 18. rođendan dobijem strip od svog dečka mislim da bi si na rođendanskom tulumu našla nekog crnca da me pred njim brutalno izjebe. jebem te mrtvog. - Beaver Hunter

*

Đester

  • *****
  • 2126
  • OSOBNI TEKST
Odg: dječački snovi vs život !11
« Odgovori #3 : 08. Listopad, 2010., 13:46 »
Želim bit računovođa. Il neš s novcem i financijama ;( Računovodstvo mi je bio onak, najzanimljiviji predmet sad u prvoj godini. Nezz.

Što se tiče dječačkih snova - nikad ih nisam imao. U biti jesam al su bili generična govna tipa RAMBO ili POLICAJAC itd. :wildboy:
Cuando puedo ni siquiera el tabaco, por lo menos voy a ser oblejan,,,,

Odg: dječački snovi vs život !11
« Odgovori #4 : 08. Listopad, 2010., 13:47 »
Svi se valjda boje tih dosadnih poslova i padanja u kolotečinu.  :(
Mene to čak deprimira. Jer osjećam da sam nekako krenuo u suprotnom smjeru.

Već i samo studiranje na feru (kao i ljudi tamo) izgleda baš kao nešto u čemu ne želim završiti. Kolotečina. Svaki student zasebno je nebitan. Radi se po šabloni. Nula kreativnosti se zahtijeva. Proizvodna traka praktički.

IXY ZAŠTO ONDA STUDIRAŠ FER H3H3?
Ne znam, stariji studenti kažu da je to tako samo na prve dvije godine, da je kasnije bolje.
Osim toga, vjerojatno je jedan od najbržih puteva do posla kakvog želim. Tj. posla koji sam si zacrtao kao optimalan kompromis između onoga što bih možda volio raditi i onoga što bih realno mogao raditi.

A to je nekakvo programiranje. Da, čini se kontradiktorno malo, al ne neko rendom programiranje u rendom firmi. Pokušat ću se izboriti za nešto bolje, kreativnije, s dobrom radnom atmosferom. Vrh tog "realnog" bi bio neki game design. ;( Ne znam hoće li me to ispuniti (a pogotovo hoće li se to ispuniti), ali vjerujem da taj posao ne bih mrzio. Jej.  :wildboy:

Ne sjećam se što sam htio biti kad sam bio klinac.  :solidus:

Pod ovo "nešto što bih volio raditi" na prvu pomisao idu neke stvari vezane uz glazbu. Produkcija nekakva, recimo. Skladanje možda čak.
Al ono, trenutno ne planiram to pokušavati ostvariti. Šanse za neki uspjeh u tome su male, a predavanje u školama (što je zapravo alternativa) mi je depresivno. Osim toga, ne smatram se ni približno dovoljno kreativnim da uspijem u tome.
A i jako loše podnosim poraz.  :(

ŽIVOTNE PRIČE TELL ME MORE  :thumbs: :(

@blaster:
Al razmisli na ovaj način. Recimo da se zaposliš sa... 27, ajd. Do 65-e moraš raditi. 38 godina desk joba.  :wildboy:

*

beaver hunter

  • ******
  • 7243
  • I <3 trance
    • Vatreni App
Odg: dječački snovi vs život !11
« Odgovori #5 : 08. Listopad, 2010., 13:50 »
@blaster

djeca? kaj će ti djeca? ono

u meni trenutno nema niti trunke očinskog instinkta. ne znam, da mi dođe u ruke neki šaban brijem da bi umro sa mnom u tjedan dana.

ne znam, odabrao sam novinarstvo baš zbog toga da imam terenski dio. druženje s ljudima, odlazak u druga mjesta itd. ima i ureda i tih pizdarija, al ono. mislim da je to dobro. nekad malo čilat u uredu i radit nekaj jednostavno i monotono. nikom se ne da svaki dan skakat s padobranom ili lovit krokodile. bar meni.
« Zadnja izmjena: 08. Listopad, 2010., 13:52 beaver hunter »
Skini besplatnu smartphone aplikaciju --> Vatreni
InPublic.hr - check it out!
Personalna himna - Beaver Hunter

Odg: dječački snovi vs život !11
« Odgovori #6 : 08. Listopad, 2010., 13:52 »
@ixy
Vremena kad radiš jedan posao cijeli život su davno prošla. :wildboy:

Odg: dječački snovi vs život !11
« Odgovori #7 : 08. Listopad, 2010., 13:58 »
Berem te Grgure. I ono. Prpa me isto :wildboy: ne želim propasti kao osoba radeći u marketing okruženju, pogotovo ne želim raditi ono što ne volim. želim ŽIVJETI SVOJE IDEALE!1 :hiha: ili nešto. :wildboy: Mislim, nikad nisam želio neko zanimanje posebno. Možda utjecajni političar. :hiha: Živjeli bi u prosperitetu i svi bi bili sretni!1 Bla.
Osim toga radio bi video igre, crtiće i slične stvari :hihi: Ne mislim na programiranje, nego više ideje, storiteling, priče, detalji, filozofiranje i sl. :( Nešto što bi ostavljalo TRAG negdje nekako, među ljudima, što bi karakteristično moje bilo kao. Kreativnost i to.

Pa eto, studiram ono što mi se sviđa, i u biti ne zahtjeva toliko desk posla to ( zapravo, može biti jako zanimljivo i ono, nesvakidašnje ;( ), samo je pitanje hoću li moći naći nešto da radim s tim faksom ( sociologijia i kulturna antropologija.. ono ). No dobro, nekako sam optimističan, imam radni SIMPA karakter valjda ću naći nešto :hihi: :wildboy:

Ne znam. Nekako sam mišljenja da se uvijek treba boriti za ono što voliš, ali se ne izgubiti u tome i misliti samo o tome. Kao što reče, nitko danas ne radi jedan te isti posao čitav život :(

Bla. Depresija :wildboy:
Ja sam definitivno najveći racio svih vremena.

Odg: dječački snovi vs život !11
« Odgovori #8 : 08. Listopad, 2010., 14:00 »
Okej, nitko ne radi jedan posao cijeli život. Može. Al kakvi su to poslovi?

Nije da netko programira web stranice tri godine, pa tri godine lovi Krakena, pa je pet godina neurokirurg...

Odg: dječački snovi vs život !11
« Odgovori #9 : 08. Listopad, 2010., 14:02 »
 :hihi: Pa dobro, vjerojatno nije mislio na tako drastrične promjene, ali nećeš zauvijek raditi jednu te istu web stranicu niti među istim ljudima, niti ćeš imati isti zadatak.. valjda.
Ja sam definitivno najveći racio svih vremena.

Odg: dječački snovi vs život !11
« Odgovori #10 : 08. Listopad, 2010., 14:04 »
Pa da, što je opet isti posao.
Promijenit ćeš projekt i promijenit ćeš radno mjesto (možda), al nećeš promijeniti zanimanje. To je ono što želim reć.

*

Blaster32

  • ******
  • 6492
  • RIP HRVY ;(
Odg: dječački snovi vs život !11
« Odgovori #11 : 08. Listopad, 2010., 14:06 »
@ Ixy

Neznam, moje je područje multimedija. Široko područje i zato rula na neki način, ima dosta toga
al uglavnom vezano uz računala, tako da je "sjedeći" posao. Al to volim pa mi nije problem
i mogao bih do penzije. Pitaj Natka kaj dal on želi "CIJELI ŽIVOT SJEDITI PRED KOMPOM".
Vjerujem da je odgovor DA, sve dok radi to što voli.
A u slobodno vrijeme uvijek mogu otić van s frendačima ili se rekreairat
il šta već hoću.

@ Biver

Nitko ih ne želi. Sve dok ne nađeš pronađeš primjerak ženske vrste s kojom češ htjeti razvijati potomstvo,
ono mali čopor dabrova, gledaš kak se razvijaju, rastu pa pozoveš svoje frendače i njihove familije, pa
roštiljate, svirate, pjevate, opijate se i zadovoljno gledate na sve što ste učinili kroz život, prisječate se
mladih dana i tako. To rula.  :ementaler:

Neznam, zamisli da im pokazuješ brojeve hackera a oni te onak gledaju sa sažaljenjem  :wildboy:
« Zadnja izmjena: 08. Listopad, 2010., 14:08 Blaster32 »
Ja sam s godinama shvatio da postoje samo dva ukusa. Moj. I pogrešan. -  Weky
Moji djecacki snovi jesu moj zivot. Nikad ne radim i puno jebem. -  Rider on the Storm
Da za 18. rođendan dobijem strip od svog dečka mislim da bi si na rođendanskom tulumu našla nekog crnca da me pred njim brutalno izjebe. jebem te mrtvog. - Beaver Hunter

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: dječački snovi vs život !11
« Odgovori #12 : 08. Listopad, 2010., 14:08 »
htio sam bit masu stvari, pa onda kasnije nisam bio siguran što točno, a ni danas mi nije sasvim jasno. mijenjam pogled na život svako malo pa znam da mi se ne vrijedi previše zamarat razmišljanjem o mid-lajfu. znam samo da se sve više distanciram od nekog zacrtanog stajališta da čovjek treba karijeru, brak i djecu.

Odg: dječački snovi vs život !11
« Odgovori #13 : 08. Listopad, 2010., 14:11 »
sjećam se kad sam bio klinac, u vrtiću nam je teta dala 'zadatak' da nacrtamo ono što želimo biti KAD NARASTEMO. i ja sam nacrtao čovjeka koji sjedi za kompjuterom, informatičar/programer i to kao.  :wildboy: i to ću vjerovatno i biti, završavam TVZ informatiku i planiram završiti par akademija kroz godine, radi veće plaće jednog dana.

kad razmislim, i nije me toliko strah desk-joba. prije me bilo više. može bit dosadno koliko hoće, ali ako će plaća bit velika ja ću to radit. moram priznat da volim novac (čudno malo zvuči, al berete valjda), zato se i nadam dobrom poslu jednog dana. i mislim se potrudit u sljedećih 5 godina, tako da jedan dan to i ostvarim.

a s druge strane, stari mi je autoprijevoznik. to je dosta dinamičan posao, totalno suprotan mom budućem poslu. imam doma kamion i bager, koji mi može bit kao neki side-job za brze pare. a i ako ne uspijem gore navedeno (što ne vjerujem da će se desiti), mogu skroz nastavit posao od starog.

*

Đester

  • *****
  • 2126
  • OSOBNI TEKST
Odg: dječački snovi vs život !11
« Odgovori #14 : 08. Listopad, 2010., 14:12 »
I ono, desk job bar je toplo, želim bit računovođa, produkcija stvari, konpjutori? GDJE JE ČOVJEK U VAMA? :wildboy: glupo je svima ovako srat, zašto bi ono što ja želim bilo bolje od vašeg ;( al nekako vidi se po filmovima, stripovima, i igrama šta je srčano. Teme koje prevladavaju nisu takve, nego su epskije.

Dobro Karlo, oprosti ;( Želim pucati vatru iz ruku i prizivati demone iz najduljih krugova Pakla :hiha2: Zato i igram WoW hiahaihaiahiahiahia


Berem te. Znam kako "Želim bit računovođa :D" zvuči, al jebiga, nemam još ni 20. Vjerojatno će me za 2 mjeseca proć i ulovit neki drugi fad. :wildboy:
Cuando puedo ni siquiera el tabaco, por lo menos voy a ser oblejan,,,,

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9