HCL.HR

Fun fact!

  • 203 Odgovora
  • 18001 Hitova
*

Radim247

  • *****
  • 2274
  • I ♥ kurac
Odg: Fun fact!
« Odgovori #165 : 07. Lipanj, 2010., 22:08 »
Ne samo da počinju nego idu od 555 0000 do 555 1999, ti brojevi su rezervirani za romane, filmove i ostale imaginarne pizdarije. Neda mi se googlat sad ali otprilike je tako nešto ;(((
Nebi bas reko,živim u Zagrebu i evo jedne situacije:Znači tuku se,imaju 12 godina otprilike i prolaze razni likovi i niko nista,cak je jedan u sali reko Koji je pobjedio..

*

Facaa

  • ******
  • 4455
  • Full of Stars
    • www.shuma.org
Odg: Fun fact!
« Odgovori #166 : 07. Lipanj, 2010., 22:27 »
Kad kažeš masu misliš na sve ikad.  :wildboy:

Al da, to da neb ekipa retardirana ekšli zvala te brojeve. :wildboy:
I'm teaching myself to live without sleeping cause i don't trust my dreams.

Odg: Fun fact!
« Odgovori #167 : 07. Lipanj, 2010., 22:32 »
555 4202  :hiha:

*

n00b

  • ****
  • 1663
Odg: Fun fact!
« Odgovori #168 : 08. Lipanj, 2010., 00:50 »
Nikako da nađem verziju bajke u kojoj je Snjeguljica djevojka bez ruku. Valjda sam pomiješao s onom di je žena sebi odrezala ruke da ju brat ne bi silovao. U novijoj verziji je malo drugačije.

Sad kad pogledam, bajke koje sam čitao ko mali nisu uvijek bile te uljepšane verzije, i pročitao sam dosta originala u biti a da to tad nisam ni znao.
Tipa Mala sirena, 1001 noć, Crvenkapica, i dosta naših rvackih koje su u biti sjebane.

Mislim bila je jedna koja se zvala Polovanjek, o frajeru koji ima pola tijela. Bilo i nekrofilije i pedofilije isto tako. I sad sam se sjetio u školi kad sam prepričavao priču o princu-žabi i uvjeravao ih da nije bilo nikakvog poljupca koji su svi gledali u crtiću već da je žaba spavala s princezom tri noći u istoj postelji. Sjećanja. Naviru. Jebemu. Sve.  :wildboy:

*

poison_ivy

  • ***
  • 594
  • Here while doin' the dishes.
Odg: Fun fact!
« Odgovori #169 : 08. Lipanj, 2010., 00:57 »
i je žena sebi odrezala ruke da ju brat ne bi silovao.


kako to ima smisla igdje  :ave:
...i onda smo imali vrući lezbijski sexs.

*

n00b

  • ****
  • 1663
Odg: Fun fact!
« Odgovori #170 : 08. Lipanj, 2010., 01:02 »
Priča ide ovako nekako;


Vrag posjetio nekog čovjeka siromaha i reko mu dat ću ti zlata blaga svega ako mi daš ono što ti se nalazi iza mlina. Čovik je mislio da je tamo neko stablo il nešto pa je pristao.
Došli iza mlina kadli tamo kćer njegova jedinica. Nema sad, obećanje je obećanje, i vrag želi njegovu kćer. I sad želi ju uzeti ali naime ona je nevina, čista i to pa vrag kaže da će uzeti oca ukoliko ovoj
ne odreže ruke. I otac pristane.

I jednoj od starijih verzija priče (mislim Perraultovih) ona je sebi odrezala ruke da se učini ružnom kad ju je brat krenuo silovati. U jednoj drugoj varijanti, sad našao na netu (ovo mi je novo), otac joj je odrezao ruke nakon što je ona odbila seks sa njim. Ne znam gdje je u cijeloj veerziji ove priče vrag i što je on htio napraviti.

Ne znam.  :wildboy:

Odg: Fun fact!
« Odgovori #171 : 08. Lipanj, 2010., 01:20 »
Znam ja. :hiha:
Poanta ti je priče da priče i prepričavanje istih ovisi o mjestu vremenu i kontekstu u kojem se nalazi. Ta priča je samo jedna od mnogih, a neke od tih mnogih su Crvenkapica ili Ivica i Marica recimo, čisto da eto, malo okaljam nevinost koju ste možda pronalazili u istima. (  :wildboy: )

Recimo, davno prije, Crvenkapica je bila ispričavana tako da pripremi djevojče da iskoristi svoje adute koliko može te tako dobije što želi ( zavede vuka, zavede lovca sve super sve pet ) malo kasnije da ako ne bude slušala majku i oca da će skrenuti s puta i izgubiti se, a tamo će biti strašni vuk koji će je pojesti, baka će pak zvati vuka u krevet k sebi i međusobno će se iskorištavati, što bi pak trebala biti aluzija na to da od starijih žena ugledaju kako zadovoljavati svoje seksualne apetite, otkrivanje privlačnosti u 13ogodišnjakinjama itd itd.

Sjebanije su te bajke no što sam mislio, u biti. :wildboy:
Ja sam definitivno najveći racio svih vremena.

*

n00b

  • ****
  • 1663
Odg: Fun fact!
« Odgovori #172 : 08. Lipanj, 2010., 01:30 »
Crvekapicu u originalu vuk pojede. I tu bi kraj. Pouka je ne vjerovati strancima. :wildboy:

Al da su sjebane jesu. U 1001 noći ima dio kad crncu robu frajer skoro odsječe glavu sabljom i ostane mu glava na vratu ali povezana samo s jednom žilom. On to preživi i krklja pola priče i tako komunicira sa priležnicom.

Trnoružica je silovana u snu. I rodi dvoje dice dok spava.

Uzeo sam u antikvarijatu 100 najljepših bajki svijeta, čudne su dosta. Zanimljiva je ona o djevojci i ljudožderu iz Zulu plemena. Mislim super mi je kako su se bajke uvriježile kao nešto za djecu, nešto bezazleno maštovito i pomalo naivno. ''Živjeli su kao u bajci.'' Termin dobiva sasvim novo značenje.  :wildboy:

Odg: Fun fact!
« Odgovori #173 : 08. Lipanj, 2010., 01:36 »
Još bi te malo ispravio prije no što se u potpunosti složim s tobom :wildboy: :ementaler:

Većina, ako ne i sve, bajki nema "orginala", tako ni Crvenkapica.
Mislim, tematika za Crvenkapicu izlazi još iz priče o Kronosu i kako je on proždirao djecu, na kraju mu je žena ( hah1 ) podvalila kamen umjesto Zeusa, što ga je kasnije koštalo prijestolja, jel.
Bajke se uglavnom prepričavaju u narodu, i izmjenjuju se kako su se izmjenjivale potrebe istog.. kao što su danas potrebne na jedan drugačiji način no što su bile potrebne prije. Bah.
Ja sam definitivno najveći racio svih vremena.

*

poison_ivy

  • ***
  • 594
  • Here while doin' the dishes.
Odg: Fun fact!
« Odgovori #174 : 08. Lipanj, 2010., 01:39 »
nije li crvenkapica bila povezana s ženskim mjesečnim ciklusom? znam da mi je to odnekud ostalo kao fan fekt, ali ne sjećam se detalja :geek:

i da, odsad na dalje nosim nož sa sobom kad idem van. ako me netko krene silovat, odrežem si ruke i na miru sam. fakjea.
...i onda smo imali vrući lezbijski sexs.

Odg: Fun fact!
« Odgovori #175 : 08. Lipanj, 2010., 01:40 »
...i onda imate vrući lezbijski seks
Ja sam definitivno najveći racio svih vremena.

*

Facaa

  • ******
  • 4455
  • Full of Stars
    • www.shuma.org
Odg: Fun fact!
« Odgovori #176 : 08. Lipanj, 2010., 01:42 »
Sjebano je sve to nekako. I braća grim i hanskristijanandersen. Al ono...možda je to tada bilo normalno? Silovanja, sjecanja ruku radi izbjegavanja vođenja ljubavi sa bratom/ocom dok Đava gleda sa strane, životinjski sex sa žabama i slično.

Možda su bajke zapravo bile prvi novinski natpisi i članci. Začetci novinskog istraživanja...al ih mi danas ne percipiramo tako. Jer kao, ma neeee, to su priče. FANTAZIJA! LUDA MAŠTA! A ono, ljudi fakat jebali žabe i spavali sa braćom i vukovima i tako.  :wildboy:
I'm teaching myself to live without sleeping cause i don't trust my dreams.

Odg: Fun fact!
« Odgovori #177 : 08. Lipanj, 2010., 01:45 »
 :hihi: Koji je tebi kurac ? :))))))))))))))))
Ja sam definitivno najveći racio svih vremena.

*

poison_ivy

  • ***
  • 594
  • Here while doin' the dishes.
Odg: Fun fact!
« Odgovori #178 : 08. Lipanj, 2010., 01:55 »
seXs molićulijepo. nemoj da te damir jedan pet osam izgrdi radi nepravilnog izgovora.  :hiha:


novinski natpisi i članci  :ave:
...i onda smo imali vrući lezbijski sexs.

*

n00b

  • ****
  • 1663
Odg: Fun fact!
« Odgovori #179 : 08. Lipanj, 2010., 02:02 »
Ali što je najgore to što ovaj gore govori ima smisla ako malo razmislite. Povijest pišu pobjednici i luđaci čije spise netko ne zapali.

Jer naime, vještice su palili na lomačama, stavljali u bačve u koje su zabijali čavle i polijevali ih kipućim uljem. Isto zvuči ko horor priča al ono, hrpe ljudi je tako poumiralo.
Štojaznam. Ima plemena koja jedu djecu i te fore. Nije baš toliko fantastično. Jezivo je u biti.

Nek se našao netko tko je to zapisao i malo promijenio likove i eto, dobijemo suptilni novinarski članak u srednjem vijeku o tome kako su sestre sebi podrezivale pete i prste da bi im noge stale u cipelicu.

 :wildboy:


 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9