HCL.HR

PayPal i eBay

  • 123 Odgovora
  • 39106 Hitova
*

Syzygy

  • *****
  • 1867
  • čvarkuša
Odg: PayPal i eBay
« Odgovori #105 : 28. Lipanj, 2010., 00:46 »
Ne znam, sreća?  :wildboy:

Točno to.

S tim da probaj još koji put nešt naručit, ako fakat imaš sreće u ovome primam te kao naučnika  :approve

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: PayPal i eBay
« Odgovori #106 : 28. Lipanj, 2010., 00:52 »
Moš mislit, kad mi pošalješ onaj PM šta si rekao razgovarat ćemo.  :wildboy:

 :hiha:

SARKAZAM KRAJ

Naručivat će netko od mojih nešto, ja neću jer nemam para baš za bacat na carinu, pa javljam šta se dešava.  :wildboy:


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

baywochka

  • n00b
  • 0
Odg: PayPal i eBay
« Odgovori #107 : 28. Lipanj, 2010., 13:10 »
Ja drugačije kupujem.

Već par mjeseci, kada kupujem u USA, koristim besplatnu uslugu proslijeđivanja pošte sa www.Viaddress.com, i veoma sam zadovoljna njima... Koristila sam ih za kupovinu na Amazon.com i Ebay.com, i sve super radi!

Registracija je besplatna, na http://www.viaddress.com. Oni vam obezbjede vašu adresu u USA, koju onda možete koristiti kako biste kupili robu kod bilo kog prodavca u USA, a Viaddress potom proslijedi vaše pošiljke do vaše zemlje. 

Ako prodavac u USA ne prihvata vašu internacionalnu kreditnu karticu, Viaddress može kupiti stvari za vas, bez naknada, i potom proslijediti robu vama. Sve što plaćate je poštarina.

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: PayPal i eBay
« Odgovori #108 : 28. Lipanj, 2010., 14:34 »
A carina se izbjegne zato što...?


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

tikii

  • n00b
  • 0
Odg: PayPal i eBay
« Odgovori #109 : 18. Srpanj, 2010., 12:45 »
Pozdrav svima i unaprijed se ispričavam ako je netko već postavio ovo pitanje.

Uplatila sam novce i na računu imam 402,16kn (PBZ žiro račun) i po PayPal kursu (1kn=0,154$) kad su mi uzimali 1,95$ je više nego dovoljno za kupovinu.
Napokon sam kupila nešto i sad mi piše da je kurs 1kn=0,174.. $ i kad izračunam, tih 402,16kn mi je ravno 69,89$ koliko kupovina iznosi. Ali (naravno ali..) kad potvrdim plaćanje dobijem poruku “This card cannot be used for this transaction. You can complete the checkout with another debit or credit card.”

Znači li to da je problem u kartici ili ipak nemam dovoljno novaca na računu? Ne bih htjela ispasti neodgovorni kupac :(
Unaprijed hvala  ;)


*

NumbBody

  • n00b
  • 4
    • Silent Hill kolekcija
Odg: PayPal i eBay
« Odgovori #110 : 18. Srpanj, 2010., 13:45 »
Uplatila sam novce i na računu imam 402,16kn (PBZ žiro račun) i po PayPal kursu (1kn=0,154$) kad su mi uzimali 1,95$ je više nego dovoljno za kupovinu.
Napokon sam kupila nešto i sad mi piše da je kurs 1kn=0,174.. $ i kad izračunam, tih 402,16kn mi je ravno 69,89$ koliko kupovina iznosi. Ali (naravno ali..) kad potvrdim plaćanje dobijem poruku “This card cannot be used for this transaction. You can complete the checkout with another debit or credit card.”

Znači li to da je problem u kartici ili ipak nemam dovoljno novaca na računu? Ne bih htjela ispasti neodgovorni kupac :(
Unaprijed hvala  ;)
Može bit puno razloga, zbunjuje me "Napokon sam kupila nešto". Jeli ti to prva kupovina? Jesi potvrdila karticu? PayPal ne može znati koliko ti imaš na računu, servis svoje uzima a kartica poslije tebe tereti. Probaj pogledati što kažu na PayPal forumu
https://www.paypal-community.com/t5/eBay/This-card-cannot-be-used-for-this-transaction/m-p/4518

*

Radim247

  • *****
  • 2274
  • I ♥ kurac
Odg: PayPal i eBay
« Odgovori #111 : 18. Srpanj, 2010., 13:48 »
Pa probaj stavit još 50-100kn na žiro i onda platit, ako ne prođe onda je problem do kartice. Ako si i prije nešto plaćala tom karticom onda bi sve trebalo biti ok. :S
Nebi bas reko,živim u Zagrebu i evo jedne situacije:Znači tuku se,imaju 12 godina otprilike i prolaze razni likovi i niko nista,cak je jedan u sali reko Koji je pobjedio..

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: PayPal i eBay
« Odgovori #112 : 18. Srpanj, 2010., 14:26 »
Točno to. Ili jednostavno, ako te strah da će te opljačkati pa stavljaš iznos u lipu - neće te opljačkati. Stavi 500 kuna i mirna si


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

tikii

  • n00b
  • 0
Odg: PayPal i eBay
« Odgovori #113 : 18. Srpanj, 2010., 14:38 »
Hvala vam!

Nije me strah da će ome opljačkati- mislila sam da će proizvod koštati 50$ i stavila sam 400 kn (nek se nađe) na kraju je ispalo ovako. Uplatila sam si još kunica ali će tek sutra biti na računu pa ću onda pokušati.

Napisala sam da sam "napokon nešto kupila" jer sam napokon kliknula na "buy this item" iako znam da još nije doslovno kupljen- krivo sam se izrazila :S
PayPal mi je potvrdio karticu, povezala sam i paypal i ebay account-e i kad na Ebayu želim platiti, prebaci me na logiranje na Paypal, i tamo mi piše koliko imam novaca na raspolaganju (zato i znam u lipu koliko), kurs po kojem se vrši naplata i kad traže da potvrdim (do ovog koraka mislim da tako i treba biti), izbace mi tu obavijest. Nadam se da je samo riječ o premalom iznosu na računu :)

I da, prva mi je kupovina pa strahujem da ne napravim nešto krivo (ne zaje**m prodavača, lako za mene :) )
Hvala još jednom ;)

*

Đester

  • *****
  • 2126
  • OSOBNI TEKST
Odg: PayPal i eBay
« Odgovori #114 : 24. Kolovoz, 2010., 17:24 »
Hej e-kipa, paket košta 329 kuna, koliko će me ODERAT za to? ;( Jel istina ovo filipovo 40% paketa + PDV + derp? :(


U biti oće li me uopće oderat? :tired: Jer ono, piše na ovom pozivu za carinu da samo donesem ka izvadak iz kartičnog plaćanja, nikakva lovica se ne spominje vamo tamo
« Zadnja izmjena: 24. Kolovoz, 2010., 17:28 Đester »
Cuando puedo ni siquiera el tabaco, por lo menos voy a ser oblejan,,,,

*

Radim247

  • *****
  • 2274
  • I ♥ kurac
Odg: PayPal i eBay
« Odgovori #115 : 24. Kolovoz, 2010., 17:47 »
Mene je 420kn došlo dodatnih 150kn...šta ja znam, računaj.
Nebi bas reko,živim u Zagrebu i evo jedne situacije:Znači tuku se,imaju 12 godina otprilike i prolaze razni likovi i niko nista,cak je jedan u sali reko Koji je pobjedio..

*

snowblind

  • Suradnik
  • ******
  • 9339
Odg: PayPal i eBay
« Odgovori #116 : 24. Kolovoz, 2010., 17:48 »
Na cijenu paketa plaćaš 23%, tak je meni bilo.

*

Đester

  • *****
  • 2126
  • OSOBNI TEKST
Odg: PayPal i eBay
« Odgovori #117 : 24. Kolovoz, 2010., 17:50 »
@RADIM158:
al 40% od 420 je 168 kuna ;(


@snowblind:

aha, hvala. znači nekih ~75 kuna dodatnih. Veu. Ubuduće preko filipa "NIKAD ME NE CARINE" dumančića naručujem :hiha:
Cuando puedo ni siquiera el tabaco, por lo menos voy a ser oblejan,,,,

*

Syzygy

  • *****
  • 1867
  • čvarkuša
Odg: PayPal i eBay
« Odgovori #118 : 24. Kolovoz, 2010., 19:05 »
13% carina + 23% pdv je uobicajno, postotak carine moze se mijenjat od iznosa do iznosa, ovisno o stupnju ovulacije kod ženske koja štambilja.


*

Đester

  • *****
  • 2126
  • OSOBNI TEKST
Odg: PayPal i eBay
« Odgovori #119 : 24. Kolovoz, 2010., 19:16 »
http://www.carina.hr/ACTInternet/MainFrame/AplMainFrame.aspx

Koristeći ovo govno me ispalo 107 kuna davanja, al onda opet, kad ubacim drugu tarifnu oznaku, hej, dođe 122 kune. Neznam, nosim 150 kuna, bit će dosta valjda :\


URED: s trećom oznakom je ipak riječ o 140 kuna :hihi: Isuse bože, birokracija :wildboy:
« Zadnja izmjena: 24. Kolovoz, 2010., 19:22 Đester »
Cuando puedo ni siquiera el tabaco, por lo menos voy a ser oblejan,,,,

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9