HCL.HR

Što sada čitate?

  • 2302 Odgovora
  • 222993 Hitova
Odg: Sta sada citate?
« Odgovori #1410 : 15. Prosinac, 2011., 16:54 »
Odkad prodaju PLAYSTATION 3 na kioscima?

Btw, tek je sad došlo u varaždin? Koja rupa omfg.  :fpalm:
CSadria - Kupovi, LANovi, intervjui i izvještaji s događanja iz Balkan/Adriatic regije.
Web - Facebook - Twitch - Youtube

[/url

*

pilip

  • ******
  • 4442
Odg: Sta sada citate?
« Odgovori #1411 : 15. Prosinac, 2011., 17:46 »
A nit ne sad... pred godinu. Sad tek otkrio kulnost ducana.
Hacker (1994.-2005.) R.I.P.

Ja volim:
Facuuuu, Gr4gu, CMC program i Rengurzica

*

n00b

  • ****
  • 1663
Odg: Sta sada citate?
« Odgovori #1412 : 17. Prosinac, 2011., 23:40 »
Endymion je dosadan ko govno.  :wildboy: Hyperion mi je vrlo vjerojatno jedna od najdražih knjiga, priča, sve mi se sviđa...al Endymion je tako dosadan zbog glavnih likova da je to čudo jedno. Uglavnom završio to, sad ću Uspon Endymiona a u međuvremenu;



A Visual Dictionary of Architecture

A zanimljivo uglavnom.

Odg: Sta sada citate?
« Odgovori #1413 : 17. Prosinac, 2011., 23:56 »
A ono :wildboy:
Dobro, jest zapravo na nekim djelovima dosadan, al meni je bio ful interesantan jer volim opise pejzaža, a i pisac, Simmons jel, nudi neke zanimljive.. teme.. antropoloških istraživanja. To mi je isto eto, bilo interesantno. Ne znam, baš knjiga u koju se UPUSTIŠ i daš da te povede. Kao neki putopis.

Uspon Endymiona, imam još 100tinjak stranica za pročitati i to ću sutra u miru odraditi, mi je na nekim djelovima, mada puno rjeđe nego Endymion, također bila dosadnjikava, ali je također SPEKTAKULARNA i meni bar nepojmljivo maštovita bila. Al na SF način, ne na fantasy način, jer fantasy zna biti gej.
Simmons je u principu beskrajni romantičar. Rula mi pun kurac taj odnos glavnog lika i nje.
Kako da se lijepo izrazim. Ona je u principu najbitnija osoba u svemiru, ali još važnije, ona je najbitnija osoba u njegovu osobnom svemiru.
Malo dakako se kvari dojam radi odavanja misterija (al opet, koji krajnji dio serijala nema to), nestaje ona mistika koja je okruživala prvu i drugu knjigu, al sve u svemu, iznimno sam zadovoljan serijalom. I iako su mi Hyperioni bolji, mogu nekako i pomisliti da mi je Endymion draži. Intimniji je puno. Nezz. :wildboy:

I da, postaje mi posebno drago što mi je Kassad ostao zapamćen kao najdraži lik. :hiha:
Ja sam definitivno najveći racio svih vremena.

*

n00b

  • ****
  • 1663
Odg: Sta sada citate?
« Odgovori #1414 : 18. Prosinac, 2011., 02:10 »
Sve stoji. Samo eto, meni su napetiji međuljudski odnosi nego ljubavna priča (što je osnovna razlika između H i E).

Ma sve u svemu. Isplati se pročitati cijeli opus jer je baš jako dobar. Olimp i ovi neki njegovi hororci su onako, isto ok, ali ni blizu jednom Padu recimo.

Odg: Sta sada citate?
« Odgovori #1415 : 18. Prosinac, 2011., 02:54 »
Ae. Btw, jesi čitao išta od Asimova? Ako da, šta?

I ne znam. I H i E su mi super radi >mogućnosti< ideja koje pružaju. Natuknu toliko toga, na toliko mnogo misaonih područja i ono, zbilja tako suptilno *korisna* knjiga, uz sve ostalo.
Dakako, katkad i radikalno sve to zvuči, ali ono.. to je samo zato jer smo navikli razmišljati na jedan način. Ne znam, kakav god sad bio kraj, zbilja, jedna od najboljih, i svakako najkompletnija stvar koju sam ikad čitao. Tako mi je drago što sam sve sve to pročitao.
Ja sam definitivno najveći racio svih vremena.

*

n00b

  • ****
  • 1663
Odg: Sta sada citate?
« Odgovori #1416 : 18. Prosinac, 2011., 03:00 »
Fondaciju davno. Sjećam se da ima matematike i da mi je bilo tako-tako. Mislim da tad nisam kužio baš stvari.

Ako hoćeš dobar SF, koji se lagano čita i ima neku blesavu pričicu čitaj Nebeske gospodare, trilogija. Baš onako, laganini kul štivo.

Odg: Sta sada citate?
« Odgovori #1417 : 18. Prosinac, 2011., 03:05 »
Možda preko ljeta, tad obično budem raspoložen za takve stvari. Ali upamtit ću da si spomenuo to ovdje, tnx. :]
Ma pitam jer ono, Asimov, njegovi robotski zakoni i ono. Kul mi je što te neke stvari SFa zbilja graniče s primjenjivom znanošću, a ne da je tamo negdje daleko u budućnost i totalno nebitno za današnji svijet. Bla.
Ja sam definitivno najveći racio svih vremena.

*

seymour

  • ****
  • 1445
Odg: Sta sada citate?
« Odgovori #1418 : 18. Prosinac, 2011., 03:28 »
Moram taj serijal jednom pročitat u planu mi je već jako dugo,nadam se nekim parama za žićbo jer u ove zimske dane dosta više čitam nego po ljeti.

Ja u zadnje vrijeme čitam PUSTOLOVNE knjige o gusarima,mornarima,rumu i sirenama koje su kurve.Vraća me u djetinjstvo,dobar osjećaj. Zasad pročitao Petnaestogodišnjeg kapetana,sad čitam Otok s blagom .
Di ćemo večeras, pusti prazne priče<br />Di ćemo večeras da se ubijemo pićen<br />Di cemo večeras, da bude luda kuća<br />Tu su Kuzma i Shaka Zulu, doktori puknuća

Odg: Sta sada citate?
« Odgovori #1419 : 18. Prosinac, 2011., 03:59 »
Ja želim čitati!  :(

*

progabbeing-jadran

  • ******
  • 5293
  • abrah cadabrah
Odg: Sta sada citate?
« Odgovori #1420 : 18. Prosinac, 2011., 04:25 »
nisam nikad pročitao otok s blagom iako sam nekoliko puta počinjao kao klinac. odbijao sam vjerovati da netko o tako zanimljivoj temi kao potraga za gusarskim blagom može napisati nešto tako dosadno i nemaštovito  :wildboy:
Bowie je definitivno najveći umjetnik svih vremena.

Support your local gamers >>> Pro GABBEing Klan

*

dibek

  • ******
  • 5634
  • You put the stone in the case?
Odg: Sta sada citate?
« Odgovori #1421 : 18. Prosinac, 2011., 10:03 »
Zelim citat spijunske knjige. Zbog onih serija sto sam gledo :pimp:
« Zadnja izmjena: 18. Prosinac, 2011., 12:11 dibek »

*

seymour

  • ****
  • 1445
Odg: Sta sada citate?
« Odgovori #1422 : 18. Prosinac, 2011., 11:30 »
nisam nikad pročitao otok s blagom iako sam nekoliko puta počinjao kao klinac. odbijao sam vjerovati da netko o tako zanimljivoj temi kao potraga za gusarskim blagom može napisati nešto tako dosadno i nemaštovito  :wildboy:
Pa nezz,pročitao sam prvih sto stranica,malo je dosadnjikav početak,nadam se da će ostatak knjige bit bolji .
Di ćemo večeras, pusti prazne priče<br />Di ćemo večeras da se ubijemo pićen<br />Di cemo večeras, da bude luda kuća<br />Tu su Kuzma i Shaka Zulu, doktori puknuća

*

seymour

  • ****
  • 1445
Odg: Sta sada citate?
« Odgovori #1423 : 18. Prosinac, 2011., 15:20 »
zašto :( ?
Di ćemo večeras, pusti prazne priče<br />Di ćemo večeras da se ubijemo pićen<br />Di cemo večeras, da bude luda kuća<br />Tu su Kuzma i Shaka Zulu, doktori puknuća

*

seymour

  • ****
  • 1445
Odg: Sta sada citate?
« Odgovori #1424 : 18. Prosinac, 2011., 15:42 »
meh,ionako je to sve precijenjeno,imaš pametnijih stvari za radit.
Di ćemo večeras, pusti prazne priče<br />Di ćemo večeras da se ubijemo pićen<br />Di cemo večeras, da bude luda kuća<br />Tu su Kuzma i Shaka Zulu, doktori puknuća

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9