HCL.HR

Što sada čitate?

  • 2302 Odgovora
  • 221941 Hitova
*

tryon

  • **
  • 224
Odg: Što sada čitate?
« Odgovori #2295 : 13. Studeni, 2017., 15:38 »
Kazuo Ishiguro - Nikad me ne ostavljaj

Doduše čitam "Nedaj mi nikada da odem", na interliberu našao samo bosansku verziju. Nije greda.

Kad sam uzeo u ruke stisnuo sam 4-5 poglavlja i odusevljen sam, jedva cekam doci s posla i nastaviti.

*

9mlg9

  • Gost
Odg: Što sada čitate?
« Odgovori #2296 : 14. Studeni, 2017., 22:00 »
Neil Gaiman - Američki bogovi.

Ide ko voda, danas pročitao 230 stranica...  :ementaler:

*

disc0

  • *****
  • 3274
Odg: Što sada čitate?
« Odgovori #2297 : 15. Studeni, 2017., 07:30 »
V for Vendetta kultni strip koji bi uz jos neke trebao spadat u opcu kulturu ;)
Inace ko nezna, ako su vam stripovi skupi, uclanite se u knjiznicu za 50-ak kn godisnje i citajte do mile volje.
Naravno, u knjiznicama imate samo HR izdanja.
3DS FC: 4768-7805-4966
PSN: DiSkAcH

*

Adam Jensen

  • *****
  • 2025
  • i didn't ASK fOr this
Odg: Što sada čitate?
« Odgovori #2298 : 15. Studeni, 2017., 18:16 »
Neil Gaiman - Američki bogovi.

Ide ko voda, danas pročitao 230 stranica...  :ementaler:
Jel po toj knjizi snimljena serija ove godine? Valjalo bi to pročitat prije gledanja.

*

9mlg9

  • Gost
Odg: Što sada čitate?
« Odgovori #2299 : 16. Studeni, 2017., 11:42 »
To je ta. Iskreno, serija mi je ok izgledala po trailerima pa me to ponukalo da pročitam knjigu. Knjiga je  :ave: :ave: :ave:
Da pojasnim. Bio sam osoba koja je u osnovnoj i srednjoj školi čitala abnormalno puno, 100+ knjiga godišnje. Onda je došao faks i sve to padne u vodu kad vidiš materiju koju moraš naučiti (3000 stranica za GPP između ostalog ti ubije volju za čitanjem novina, a kamoli knjiga).

I evo, 7 godina kasnije nabasam na Američke bogove i doslovno mi je vratilo želju i glad za čitanjem, baš uživam.

*

Adam Jensen

  • *****
  • 2025
  • i didn't ASK fOr this
Odg: Što sada čitate?
« Odgovori #2300 : 26. Studeni, 2017., 10:48 »
Aldous Huxley - Vrli novi svijet

Već dugo vremena imam volju da pročitam ovo, kako kažu, remek djelo utopijsko/distopijske tematike. Odmah na početku da se požalim na predgovor, znači pisac je prvo malo popljuvo svoje djelo, pri tome obrazložio šta bi popravio kada bi se mogao vratiti u prošlost i ponovo ga napisati i kao šlag na tortu je spojlao radnju, uključujući sam kraj knjige. Doduše ovo nije knjiga koja se čita zbog samog toka radnje, ali ipak predgovor ostavite za kraj.

Što se tiče Huxleyeve vizije utopijskog društva, mislim da je ovo što je on napisao jedini način za organizaciju svjetskog društva tako da svi ljudi budu sretni i zadovoljni. Ali kao i sve utopije i ova se plaća skupom cijenom (gubitak individualnosti, ljubavi, umjetnosti, vjere...). Autor je dao dosta zanimljivih ideja i pretpostavki koje potiču na razmišljanje i to je najveća vrijednost knjige. Uz 1984 i Fahrenheit 451 ovo je najbolja knjiga ove tematike.

Odg: Što sada čitate?
« Odgovori #2301 : 28. Studeni, 2017., 16:50 »
Zajedno sami - Marko Šelić
Mislim da će mi ovo biti najbolja knjiga koju sam do sada pročitao, sa prvih 50 stranica sam preoduševljen. Preporučujem svima!

*

Adam Jensen

  • *****
  • 2025
  • i didn't ASK fOr this
Odg: Što sada čitate?
« Odgovori #2302 : 23. Rujan, 2018., 09:29 »


Već dugo želim da pročitam ovaj serijal a tek mi je sada došao u ruke. Prva knjiga dosta kratka (150-ak str) ali bogata radnjom. Inače nekarakteristično teče radnja, znači jedno poglavlje (20-30 str) obradi jedan događaj (krizu) sa određenim likovima a već naredno se prebaci više desetina (ili stotina) godina nakon toga sa nekim novim likovima ali i to bude dovoljno da se stvori određena dubina svijeta i likova i čitalac osjeti povezanost. A sama radnja je prava SF-ovska i to doslovno kosmičkih razmjera i jedva čekam da vidim kako će se dalje odvijat.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9