HCL.HR

Internet, telefon i TV provider

  • 8 Odgovora
  • 7307 Hitova
*

9mlg9

  • Gost
Internet, telefon i TV provider
« : 29. Rujan, 2015., 13:21 »
Trenutno sam na B.netu, još od 2008. Do prije par mjeseci sam bio zadovoljan s njima, na speedtestu je download oko 11.70, upload 1.20 i ja sam s time zbilja bio zadovoljan. TV ponuda (osnovna) im i nije nešto, telefon ne koristim ja nego starci, al skoro sve je besplatno pa je super.
E sad, zadnjih 6 mjeseci mi se vrlo često (svaka 2-3 dana, iako zna biti i razmak od po tjedan dana) događa da mi brzina pada i onda se opet diže. I to s 11 na 0.20, pa se digne na 4 i tak bude pola sata, pa se digne na 11 itd.
Uglavnom testirao sam sve živo, s 3 različita laptopa, zamijenili su mi router, ništa se ne popravlja, a oni ne znaju zašto, a odbijaju provjeriti instalacije u zgradi. Sve me to navelo da nađem novog providera za sve ovo. Koja su vaša iskustva? Koga biste mi preporučili? Ne želim baš ići puno iznad sadašnjih mjesečnih davanja, račun B.neta mi je oko 270-280kn mjesečno. E da, živim u Novom Zagrebu.

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: Internet, telefon i TV provider
« Odgovori #1 : 29. Rujan, 2015., 13:43 »
Ako si u NZu onda odi na Amis, tamo imaju i VDSL2 i Optiku pa ćeš imati puno veće brzine, ali i cijenu!
Ja sam zadnje 4 godine na Amisu. Sad sam na VDSL2 (25/8 Mb/s) i telefon za 149,20kn mjesečno.

Pogledaj njihove cijene, ja sam zadovoljan, veza ne puca za razliku od drigih kod kojih sam bio.

*

9mlg9

  • Gost
Odg: Internet, telefon i TV provider
« Odgovori #2 : 29. Rujan, 2015., 14:24 »
razmišljao sam o Amisu, čak sam ih i kontaktirao, ali tvrde da mogu samo preko bakrene infrastrukture, nema optike do mene. šteta, jer u zgradu već imaju 2-3 korisnika.

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: Internet, telefon i TV provider
« Odgovori #3 : 29. Rujan, 2015., 14:51 »
Preko bakra ide VDSL2! Ja na bakru imam tu brzinu.

*

9mlg9

  • Gost
Odg: Internet, telefon i TV provider
« Odgovori #4 : 29. Rujan, 2015., 14:54 »
uu najs onda ću istražiti mogućnosti. muči me malo taj bakar, ne znam dal će mi se promijeniti stanje samom izmjenom providera budući da zgrada ostaje na istoj infrastrukturi. ma poludit ću više s tim :tired:

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: Internet, telefon i TV provider
« Odgovori #5 : 29. Rujan, 2015., 14:56 »
Do sada si imao frku s Bnetom, a oni vuku svoju infrastrukturu. Sad kad se prebacis na Amis onda ideš na infraatrukturu T-HTa.

*

9mlg9

  • Gost
Odg: Internet, telefon i TV provider
« Odgovori #6 : 29. Rujan, 2015., 14:58 »
gracias :ave: mislim da ću onda na amis, ako netko ne pobije argument :mrgreen:

edit: e da, kad sam prijavio slab internet B.netu, njihovo objašnjenje je da ljudi popodne dolaze s posla i idu na internet pa je meni zato sporiji internet (nevezano što na tom kanalu nema nijednog drugog routera) :fpalm: :fpalm: :fpalm:

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: Internet, telefon i TV provider
« Odgovori #7 : 29. Rujan, 2015., 18:25 »
Ne mora biti više routera. Stvar je u tome što oni ne vuku čistu optiku nego hibrid optike i bakra jer je to jeftinije.
Na tom kablu koji vodi do tvoje zgrade ima još xy kuća i zgrada. Prema tome ako Vas je puno na tom kablu koji vodi do tvoje zgrade onda i ti gubiš na brzini. Dobro su ti rekli.
To što nema nikoga u tvojoj zgradi to ne znači da ih nema u drugim zgradama u nizu, odnosno u zgrdama kuda prolazi njihov kabel.

*

9mlg9

  • Gost
Odg: Internet, telefon i TV provider
« Odgovori #8 : 29. Rujan, 2015., 19:28 »
ponavljam, to bi držalo vodu da mi je smetalo u zadnjih 7 godina kolko sam na B.netu, a ne zadnjih par mjeseci otkako su pod Vipom :)

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9