HCL.HR

TP-Link TL-ANT2424B VANJSKA Grid Antenna 24dBi

  • 10 Odgovora
  • 5421 Hitova
*

Fluf

  • *
  • 39
TP-Link TL-ANT2424B VANJSKA Grid Antenna 24dBi
« : 27. Srpanj, 2015., 08:50 »
Pozdrav! Dali mi mozete rec za ovu vanjsku antenu, http://www.protis.hr/products/details/tplink-tlant2424b-outdoor-grid-antenna-24dbi-24ghz-n-female-connector/44664 , kolko ona može lovit signal daleko, dali tu antenu samo spojim na pc ili trebam imat onaj adapter pa spojit na njega pa u komp ili kako? Dali je po vama to kvalitetna antena? Ja je mislim namontrirat na kucu, na prvi ili drugi kat. Zivim u kvartu di su samo kuce pa me zanima jel bi se to isplatilo kupit i postavit? Hvala!
« Zadnja izmjena: 27. Srpanj, 2015., 08:53 Fluf »

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: TP-Link TL-ANT2424B VANJSKA Grid Antenna 24dBi
« Odgovori #1 : 27. Srpanj, 2015., 09:21 »
Hajde prvo napiši za što ti treba antena, koju udaljenost trebaš pokriti? Kolika je naseljenost?
Uz sve to ta antena ide samo na router ili AP! I moraš kupiti kabel s kojim ćeš ju moći povezati na router, jer s ovim konektorom to nećeš moći.

*

Fluf

  • *
  • 39
Odg: TP-Link TL-ANT2424B VANJSKA Grid Antenna 24dBi
« Odgovori #2 : 27. Srpanj, 2015., 10:46 »
Pa treba mi da pokrije barem nekih 300-400 metara. Ma naseljenost je dobra, to me opce ne brine. Ja imam doma onu karticu sa 5dbi antenom al to mi je slabo, treba mi nesto jace pa sam nasel ovo. jel se ta antena kablom spaja na tu karticu a karticu u pc?

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: TP-Link TL-ANT2424B VANJSKA Grid Antenna 24dBi
« Odgovori #3 : 27. Srpanj, 2015., 10:53 »
Opet nisi naveo što želiš! Želiš se na nekoga spojiti ili nekom šalješ signal? Imaš li router ili AP koji ti je potreban bez kojeg antena neće raditi?

*

Fluf

  • *
  • 39
Odg: TP-Link TL-ANT2424B VANJSKA Grid Antenna 24dBi
« Odgovori #4 : 27. Srpanj, 2015., 10:59 »
Opet nisi naveo što želiš! Želiš se na nekoga spojiti ili nekom šalješ signal? Imaš li router ili AP koji ti je potreban bez kojeg antena neće raditi?

Spajanje. Koji k je AP? Možda i imam, neznam. pitam u vezi ove kartice kaj imam doma sa antenicom, zato sta sam vidio na netu lik neki spoji antena na to i onda sve spoji na pc.

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: TP-Link TL-ANT2424B VANJSKA Grid Antenna 24dBi
« Odgovori #5 : 27. Srpanj, 2015., 11:04 »
Access point

Gle, ne znam kako bi radilo preko same njihove kartice kad ti u upustvima stoji da se spaja samo na AP ili na router! Ne znam ima li dovoljno snage ta tvoja mala kartica za iskoristiti tu antenu.
Uostalom ta antena je za 400m overkill... Uz sve to pitanje je kako će ti točno raditi jer uvijek postoje smetnje, a signal se gubi i kroz knauf, a kamo li ne kroz cigle i druge stvari.

*

Fluf

  • *
  • 39
Odg: TP-Link TL-ANT2424B VANJSKA Grid Antenna 24dBi
« Odgovori #6 : 27. Srpanj, 2015., 11:07 »
Ovo overkill znaci da lovi i više od 400 metara?
sta je onda bolje, modem ili AP ( ja ni neznam kae to ap, gore sam te pital)

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: TP-Link TL-ANT2424B VANJSKA Grid Antenna 24dBi
« Odgovori #7 : 27. Srpanj, 2015., 11:28 »
Router je uređaj koji spajaš s telefonskom linijom i ima više LAN portova s kojima možeš spojiti više računala.
Modem je uređaj koji također spajaš s telefonskom linijom, ali iz njega ide samo jedna konekcija.
AP je samo produžetak routeru ili modemu na način da AP spojiš na router i onda imaš Wi-Fi i još dodatnih portova za spojiti više računala.

Ako nemaš internet preko svoje linije onda nemaš ni router niti si kupovao AP. Prema tome možeš probati spojiti antenu, ali kako će raditi - ne znam.
Oprosti pisao sam još jedan drugi komentar na drugom mjestu pa sam ti slučajno napisao da je antena overkill.

Najbolje je vidjeti s nekim tko se baš bavi bežićnim mrežama na daljinu. Ja sam slagao po zgradama u kojima je armirani beton AP-ove i to na način da ih postavljam na stubišta, jer je tamo jedio otvoreni prostor. I funkcionira sasvim solidno. Sad za toliku udaljenost ti ne mogu ništa preizno reći.

*

Fluf

  • *
  • 39
Odg: TP-Link TL-ANT2424B VANJSKA Grid Antenna 24dBi
« Odgovori #8 : 27. Srpanj, 2015., 11:35 »
Router je uređaj koji spajaš s telefonskom linijom i ima više LAN portova s kojima možeš spojiti više računala.
Modem je uređaj koji također spajaš s telefonskom linijom, ali iz njega ide samo jedna konekcija.
AP je samo produžetak routeru ili modemu na način da AP spojiš na router i onda imaš Wi-Fi i još dodatnih portova za spojiti više računala.

Ako nemaš internet preko svoje linije onda nemaš ni router niti si kupovao AP. Prema tome možeš probati spojiti antenu, ali kako će raditi - ne znam.
Oprosti pisao sam još jedan drugi komentar na drugom mjestu pa sam ti slučajno napisao da je antena overkill.

Najbolje je vidjeti s nekim tko se baš bavi bežićnim mrežama na daljinu. Ja sam slagao po zgradama u kojima je armirani beton AP-ove i to na način da ih postavljam na stubišta, jer je tamo jedio otvoreni prostor. I funkcionira sasvim solidno. Sad za toliku udaljenost ti ne mogu ništa preizno reći.

Cekaj, jel moguce kupit modem, njega spojit na pc, a u modem ovu vanjsku antenu da to sve šljaka? ili baš mora bit spojen na tel. liniju?
sory na pitanjima, totalni sam noob na ovom podrucju

*

Fluf

  • *
  • 39
Odg: TP-Link TL-ANT2424B VANJSKA Grid Antenna 24dBi
« Odgovori #9 : 27. Srpanj, 2015., 13:18 »
Ili da mi jednostavno samo napises ili das neke linkove od stvari sta bi trebao kupit samo da vidim kako to sve izgleda da spojim ovu antenu . Okvirno nesto pa cu ja dalje sam guglat.

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: TP-Link TL-ANT2424B VANJSKA Grid Antenna 24dBi
« Odgovori #10 : 27. Srpanj, 2015., 19:28 »
Gledaj, najbolje ti je otići u dućan i vdijeti ima li netko od prodavača iskustvo s tolikom udaljenosti. Jer za takvu udaljenost trebala bi biti još jedna vanjska antena slična ovoj koja šalje signal. No to je samo moje mišljenje i mislim da ti je to preskupa investicija.
Budem još o tome pričao s kolegom koji ima i previše iskustva s vanjskim antenama i mrežom, no on je sada na moru i ne znam kada ćemo se uspjeti čuti.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9