HCL.HR

Preporuke za kupovinu televizora

  • 51 Odgovora
  • 48143 Hitova
*

c0bra123

  • ****
  • 1306
Odg: Preporuke za kupovinu televizora
« Odgovori #15 : 26. Listopad, 2017., 11:42 »
Ja sam uzeo 4k TV 55" i ultra sam zadovoljan. :D Uzeo sam Netflix paket od 13€ i sljedeći mi tjedan dolazi PS4 PRO i mslm da sam dobro izabrao.




I am a gamer. Not because I don't have a life - I choose to have many.

Odg: Preporuke za kupovinu televizora
« Odgovori #16 : 26. Listopad, 2017., 12:09 »
Ja sam uzeo 4k TV 55" i ultra sam zadovoljan. :D Uzeo sam Netflix paket od 13€ i sljedeći mi tjedan dolazi PS4 PRO i mslm da sam dobro izabrao.



Koju si TV kupio ako nije tajna, mene trenutno najvise vuce ova
mall.hr/ultra-hd-prijemnici/tcl-led-4k-tv-prijemnik-u55c7006?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

*

c0bra123

  • ****
  • 1306
Odg: Preporuke za kupovinu televizora
« Odgovori #17 : 26. Listopad, 2017., 12:29 »
Ovu.
Predobar je TV.



I am a gamer. Not because I don't have a life - I choose to have many.

Odg: Preporuke za kupovinu televizora
« Odgovori #18 : 26. Listopad, 2017., 12:43 »
Da, ti sonyevi modeli su mi takoder medu opcijama, ćekam black friday i nadam se dobrim popustima-

Odg: Preporuke za kupovinu televizora
« Odgovori #19 : 26. Listopad, 2017., 13:48 »
Nemoj se previse tome nadati jer na black friday to sve vrlo brzo otiđe, teško je nešto dobro uhvatiti

Odg: Preporuke za kupovinu televizora
« Odgovori #20 : 26. Listopad, 2017., 21:16 »
Imaš li neki savjet za black friday na koje dućane treba najviše obratiti pozornost i dali će to biti samo za fizički kupiti s popustom ili online? Možda u nekim drugim zemljama EU ?

Odg: Preporuke za kupovinu televizora
« Odgovori #21 : 26. Listopad, 2017., 22:05 »
Što se tiče TV-a, odi u nekoliko dućana koji ih imaju u izlogu i uspoerdi slike ( Sancta Domenica, Elipso... ). Vidjeti ćeš koji ti prikazuje najbolje boje i koji ti se naviše svidi. A i samu dimenziju uređaja.

Što se tiče black friday, ja ga izbjegavam kada su ovakve kupnje TV-a u putanju jer često se nađe da bude prošlogodišnji model po (pre)visokoj cijeni.

Danas od Samsunga i LG-a možeš naći 4k Tv za oko 5.000kn rezolucije okd 45-55 ( samo jedan model.

https://www.ekupi.hr/SAMSUNG-LED-TV-49MU6222-1215207.aspx
https://www.ekupi.hr/SAMSUNG-LED-TV-49MU6402-Flat-UHD-SMART-1117511.aspx

https://www.ekupi.hr/LG-UHD-TV-49UJ6307-SMART-1149878.aspx
https://www.ekupi.hr/LG-UHD-TV-49UJ635V-1212579.aspx
https://www.ekupi.hr/LG-UHD-TV-49UJ6517-SMART-1211956.aspx
https://www.ekupi.hr/LG-UHD-TV-49UJ634V-SMART-1134745.aspx

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-samsung-ue50mu6172-uhd.aspx
https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-samsung-ue55mu6172-uhd.aspx
https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-samsung-ue49mu6272-uhd-curved.aspx

Moju bi pažnju sigurno poklonio Samsungu zbog više aplikacija koje se mogu koristiti na TV-u.
 
Cijene mogu varirati, pa najbolje da potražiš isti model po drugim dućanima.

I probaj izbjegavati slabo poznate brandove, većina ljudi kupuje od poznatih brandova pa se lako može naći i servisna podrška ( kvalitetna )  a i na internetu hrpa pomoći ako negdje zapneš. Na kraju tu su i paneli ( koji ionako proizvode ili samsung ili lg, ali sigurno im ne daju najbolje, najbolje ipak zadrže za sebe.
 

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Preporuke za kupovinu televizora
« Odgovori #22 : 27. Listopad, 2017., 05:57 »
I probaj izbjegavati slabo poznate brandove, većina ljudi kupuje od poznatih brandova pa se lako može naći i servisna podrška ( kvalitetna )  a i na internetu hrpa pomoći ako negdje zapneš. Na kraju tu su i paneli ( koji ionako proizvode ili samsung ili lg, ali sigurno im ne daju najbolje, najbolje ipak zadrže za sebe.


Ja ne znam koje tržište ti pratiš i gdje... Davno je poznato da se vrlo često stvari kombiniraju.
Pa sad u 2017. je opće poznato da je Samsung kupovao panele od LG-a jer je kod njih bila nestašica...
Isto tako Sharp radi jedne od najboljih panela koje su kupovali svi mogući brandovi, ako nisi znao isti taj Sharp ima najbolju tvornicu LCD panela na svijetu...
Recimo u Philips televizorima ti se nalazi MBO od LG-a, itd.


Odi u dućane i pogledaj kako izgleda panel od Sharpa i kako je slika vrhunska i oštra. Možda ju i ti imaš u svom Samusngu, itd.


Nikada tržište nije crno-bijelo. Sve je to zarada i nije bitno tko je od koga uzeo nego je bitno da svi u lancu profitiraju...




Odg: Preporuke za kupovinu televizora
« Odgovori #23 : 27. Listopad, 2017., 12:03 »

Koju si TV kupio ako nije tajna, mene trenutno najvise vuce ova
mall.hr/ultra-hd-prijemnici/tcl-led-4k-tv-prijemnik-u55c7006?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click
[/quote]

U prvom redu ja sam savjetovao da se izbjegne ovakav brand : TLC.

Pratim ja tržišta, možda ne kao ti: čije je što, tko kome šta daje...
Ja pratim kvalitetu slike, mogućnosti smart tv-a i samu funkcionalnost ( kad je u pitanju TV ).

Malo da izađem iz teme: Pri početku ere MacBook Pro Retine, Apple je kombinirao Samsungove i LG-eve panele, i pojavio se problem “ghosting-a“. Na internetu je vladala “histerija“ oko pitanja koji je zaslon u kojem MBP, bez obzira je li zaslon ispravan ili “s greškom“. Mnogi su se pitali : a što ako ja dobijem LG-ev panel. Ljudi su slali uređaje na servise iako nije bilo greške na svim panelima. A nisu svi LG-evi paneli bili sa greškom niti to znači da LG ima loše panele.

Zbog takvih stvari je meni važnija slika, nego čije je šta.

A nisam niti idiot da ne shvaćam da je svaki uređaj sastavljen od različitih proizvođača komponenti.

Razlog zašto preporučujem Samsung je zbog više mogućnosti Smart TV-a ( jer su mi neke mogućnosti nedostajale na LGu ).

Ja sam u postu rekao da su tu paneli koje proizvode Samsung, LG ( nisam napisao itd.; i u tome mi trenutku uopće nije pao na pamet Sharp jer ga se nismo dotaknuli ) i koji daju drugima, ali za sebe zadrže najbolje ( što je  normalno ).

EDIT:

Jedna kvalitetna komponenta ne čini nužno kvalitetan proizvod.

« Zadnja izmjena: 27. Listopad, 2017., 21:33 DeusNIikola »
 

Odg: Preporuke za kupovinu televizora
« Odgovori #24 : 29. Listopad, 2017., 17:43 »
Što kažete na LG 49 UJ634V za 4600 kn i 5 godina jamstva?

Odg: Preporuke za kupovinu televizora
« Odgovori #25 : 29. Listopad, 2017., 20:22 »
Mislim da je to dobra kupnja, pogotovo jer su prosječne cijene oko 500 kn više. Uređaj je iz ove godine, ima WebOS 3.5, tako da je novi, nije neki stari iz skladišta koji skuplja prašinu godinu dana.
Samo izbjegavaj webshopove poput edigital i slično, samo zbog garanicije i problema sa istom.

I dalje je moja preporuka neki Samsung zbog više Smart sadržaja ( Max TV To GO ), koji meni trebaju, ali siguran sam da ćeš i sa ovime biti jako zadovoljan ( Netlix, HBO, Preglednik... ).

AKo ti je prevelik TV za regal, odmah razmišljaj o kupovini zidnog nosača ( ja sam svoj platio oko 150 kn ) i mogu reći da nisam požalio. Puno bolje od prvotnog skidanja ormarića. Uz to pametno je nabaviti i vodilice, po mogućnosti deblje, kako bi prošao HDMI (1,2 ) i antena. Čisto estetski razlog.
A ako ćemo baš ići u krajnost i imaš novaca na bacanje, pogledaj i soundbarove haha.

EDIT:

Dobro je što je garancija 5 godina i mislim da LG servisira svoje TV uređaje kod MR Servis-a, koji po onome što čujem su kvalitetni.
« Zadnja izmjena: 29. Listopad, 2017., 20:24 DeusNIikola »
 

Odg: Preporuke za kupovinu televizora
« Odgovori #26 : 29. Listopad, 2017., 21:24 »
Većinom su samo u sancte domenice televizori s 5 godina garancije, tako da ću vjerojatno tamo kupiti, nisam baš vidio neki isplativi Samsung 49 incha možda sam nešto previdio, i još sam razmišljao  o Sony KD-49XE7005  kao par sto kuna skupljoj alternativi

Odg: Preporuke za kupovinu televizora
« Odgovori #27 : 29. Listopad, 2017., 21:33 »
Ne znam odakle si, ali ako imaš mogućnost, svakako obiđi nekoliko dućana i usporedi tih par modela.
Traži da ti prodavač istakne sve mogućnosti i Android Tv-a kao i WebOS-a 3.5.
Neka te provede kroz razne prikaze slika ( ECO, Standard, Igra, HDR ( neki imaju 3 opcije HDR ), Film... )

Nakraju ćeš sigurno odabrati , kao što je kolega rekao, najljepši i najsjajniiji zaslon.
 

Odg: Preporuke za kupovinu televizora
« Odgovori #28 : 03. Studeni, 2017., 06:54 »
Moj savjet: nađi najveću dijagonalu što možeš za te novce i to si uzmi.

Ne znam kako je to danas, ali kad sam ja to intenzivno pratio, za te novce nisi mogao naći 4k HDR telku. Telke s Androidom da, ali sad dolazimo do sljedećeg problema.

Pretpostavljam da planiraš da ti telka traje 5+ godina. U tom periodu ti garantiram da će prestati softverska podrška za koji god model da odabereš.
Srećom to se da lako riješiti nabavkom nekog android boxa za par desetaka dolara. Dobri su sada, bit će bolji u budućnosti.

Što se kvalitete slike tiče, slika neće biti savršena jer eto, budžet je kakav je, ne kupuješ OLED. I zato mislim da je najbolje uzeti najveći televizor što možeš, a da ti istovremeno stane u dnevni :)

Odg: Preporuke za kupovinu televizora
« Odgovori #29 : 02. Siječanj, 2018., 22:11 »
Ovako momci, sretni praznici, nova godina i ako jos netko sta slavi  :piva:

Televizor koji je u pitanju jeste Thomson 49UC6316

Trenutno su popusti na sve strane i posto sam se skoro doselio u stan nemam nikakav tv. Ono realno koristim laptop za sve al treba mi nesto da popuni prostor. Konzola nemam al mozda sebi nabavim ps4 pro, pa bi volio i da je slika prihvatljiva. Trenutno je na popustu sa 699€ na 389€, pa razmisljam dal da ga kupim. Prilicno je velik sa 49" i ima wlan i sva ta sranja, ali opet nije bog zna koja marka haha. Sta vi kazete? Preporuke mozda za neki bolji? Ne razumijem se nesto posebno u televizore tako da je vasa rijec sveta  :ave:

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9