HCL.HR

gitara 'n' shit

  • 741 Odgovora
  • 98809 Hitova
*

konjina

  • ****
  • 1168
Re: gitara 'n' shit
« Odgovori #180 : 12. Lipanj, 2008., 09:15 »
Nikad nisam shvaćao te filozofije "skidanje po sluhu je bolje od tabova". To donosi samo frustracije ako ne uspiješ, a puno je produktivnije da što više sviraš, pa makar po tabovima, jer se najbolje sluh razvija sviranjem(i pjevanjem).

time se razvija samo tehnika, koja ovako i onako dolazi sama po sebi i nije uopće toliko bitna. ako ti je cilj sviranja u životu skidanje nekakvih tuđih pjesmica i sviranje u nekakvim tribute bendovima, onda se drži tabova, ako misliš sam nešto radit, onda istražuj sam. osim toga zašto bi skidao neku pjesmu da zvuči identično kao original. koja je svrha, ako ne ubaciš ništa svoje. Nema mi ništa gluplje nego skidanje nekakvih solaža zato kaj to jebeno izgleda dok frajer svira. Ovo je sve moje subjektivno mišljenje, ali pitaj bilo koga ko stavrno zna svirat (ne tehnički, nego zna svirat) i sumnjam da će ti reć da skida sa tabova.

*

Mr.T

  • ******
  • 5604
Re: gitara 'n' shit
« Odgovori #181 : 12. Lipanj, 2008., 09:35 »
pa vjerujem da malo iskusniji gitaristi, a pogotovo oni kojima je to profesija ne skidaju po tabovima. ali nije mi cilj postat Steve Vai u životu.
veći mi je gušt nekaj naučit svirat, neku pjesmu nego se kačit s time pol sata. a i pjesme koje volim svirat često i ne uključuju solaže tak da ja osobno ni ne vidim poantu u skidanju akorda nekih i riffova kad već ima na netu.

*

majmun

  • ***
  • 753
  • pe'šest
Re: gitara 'n' shit
« Odgovori #182 : 13. Lipanj, 2008., 21:45 »
spoija sam gitaru na kompjuter,i oddmah mi se javija clean zvuk,običan

kako da prominim clean u neki drugi uz pomoć guitar rig 3

ORILO GORILO, JEBE SE NAMIN, TORNADO NADIN, VAJIK JE S VAMIN!

*

Easy

  • ****
  • 1497
  • disi
Re: gitara 'n' shit
« Odgovori #183 : 14. Lipanj, 2008., 10:57 »
Imaš one efekte tamo. Kad pokreneš guitar rig, odabereš sa strane iz onog menija. Ali najprije moraš odabrati input/output kad se program pokrene, mislim da to prvo traži.

*

majmun

  • ***
  • 753
  • pe'šest
Re: gitara 'n' shit
« Odgovori #184 : 14. Lipanj, 2008., 11:13 »


evo ovo,vidiš,ako uključim line in,clean zvuk mi se čuje bez ičega odma,ako ga isključim ne čuje se,što sad da namistim u tom guitar rigu?

ORILO GORILO, JEBE SE NAMIN, TORNADO NADIN, VAJIK JE S VAMIN!

*

Easy

  • ****
  • 1497
  • disi
Re: gitara 'n' shit
« Odgovori #185 : 15. Lipanj, 2008., 13:44 »
Oprosti šta ti nisam ranije skužio post.

Uglavnom:

Gitaru si uključio u MICROPHONE IN jel tako?

*

Seengeer

  • ******
  • 4945
  • ︻デ═一 not srs
Re: gitara 'n' shit
« Odgovori #186 : 15. Lipanj, 2008., 20:41 »
Da ne otvaram neki drugi topic; imam neka pitanja oko đitre. Pošto namjeravam nabaviti đitru, ja bih vas zamolio da mi savjetujete nešto prije kupnje. Šta je najbolje za početnike, do koliko novaca da kupim, koju vrstu gitare i sl. :piva:

*

Easy

  • ****
  • 1497
  • disi
Re: gitara 'n' shit
« Odgovori #187 : 15. Lipanj, 2008., 20:53 »
Ovo koju vrstu. E to bi ti već trebao znat, to je najviše do tebe, zavisi kakvom bi se muzikom ti htio bavit, kakva te zanima, što misliš svirat itd.

*

Seengeer

  • ******
  • 4945
  • ︻デ═一 not srs
Re: gitara 'n' shit
« Odgovori #188 : 15. Lipanj, 2008., 21:03 »
Ovo koju vrstu. E to bi ti već trebao znat, to je najviše do tebe, zavisi kakvom bi se muzikom ti htio bavit, kakva te zanima, što misliš svirat itd.

Za sad bih volio Dire Straitse i tako te, a kasnije mislim i malo maidene, metallicu.

*

Lewka

  • ******
  • 5424
  • Lijep, interesantan
    • Kristen Miller Online :D
Re: gitara 'n' shit
« Odgovori #189 : 15. Lipanj, 2008., 21:43 »
kupi neku klasičnu/akustičnu polovnu, izvježbaj se na njoj, vidi jel ti sviranje leži, ako da, kasnije uzmeš električnu, a ako ne, jebe te se, nisi neke velike pare potrošio
Хрватска саjбер лига за победу!


s h u m a . o r g  :approve

*

konjina

  • ****
  • 1168
Re: gitara 'n' shit
« Odgovori #190 : 15. Lipanj, 2008., 22:46 »
ubodi si akustičnu (bolje nego klasičnu za to kaj misliš svirat). eventualno nekog akustičnjaka sa pickupom ako imaš malo više para. električnu si ubodi ako te fakat bude interesirala svirka.

*

Easy

  • ****
  • 1497
  • disi
Re: gitara 'n' shit
« Odgovori #191 : 15. Lipanj, 2008., 22:53 »
Ova varijnata koju je Lweka predložio mi se čini mnogo bolja. Prvo si uzmi nešto jeftino pa ka odustaneš neće ti bit tako žao love (osim ak ti lova nije problem).

Vidim, ti bi prvo išao svirat ovo šta ti se sviđa, to je pogrešno, prvo se nauči držati akorde i nauči one osnovne. "Skidanje" pjesama zna bit frustrijajuće za početnike i vrlo teško, te ćeš brzo odustat, a ako ne odustaneš i nastaviš svirati dalje, a neznaš nijedan pošten akord nego znaš svirati samo po tabovima... to je bezveze i mišljenja sam da onaj tko nezna barem osnovne akorde nezna svirati gitaru. Dire straits su dosta kompleksni, a tek to poslije Iron Maiden. E, ne da ćeš se izgubit nego ćeš nakon 2 sata sterat sve ukurac.

*

konjina

  • ****
  • 1168
Re: gitara 'n' shit
« Odgovori #192 : 15. Lipanj, 2008., 23:00 »
Ova varijnata koju je Lweka predložio mi se čini mnogo bolja. Prvo si uzmi nešto jeftino pa ka odustaneš neće ti bit tako žao love (osim ak ti lova nije problem).

Vidim, ti bi prvo išao svirat ovo šta ti se sviđa, to je pogrešno, prvo se nauči držati akorde i nauči one osnovne. "Skidanje" pjesama zna bit frustrijajuće za početnike i vrlo teško, te ćeš brzo odustat, a ako ne odustaneš i nastaviš svirati dalje, a neznaš nijedan pošten akord nego znaš svirati samo po tabovima... to je bezveze i mišljenja sam da onaj tko nezna barem osnovne akorde nezna svirati gitaru. Dire straits su dosta kompleksni, a tek to poslije Iron Maiden. E, ne da ćeš se izgubit nego ćeš nakon 2 sata sterat sve ukurac.

kad si si već dao truda mu tolko objasnit potpisujem sve šta si rekao. znači nećeš ti svirat nikakve direstraitse, nego ako fakat misliš svirat, prvo ćeš svirat nekakve debilane da naučiš akorde i osnove. znači prvo "Bratec Martin", a onda ako sve ne steraš u kurac kao što kolega kaže, onda ćeš svirat direstraitse.  ;)

*

majmun

  • ***
  • 753
  • pe'šest
Re: gitara 'n' shit
« Odgovori #193 : 16. Lipanj, 2008., 07:51 »
prvo nauči akorde,odmah na početku,počni udarati d dur s prstima,(jer s prstima je lakše,pa onda kasnije na trzalicu) pa onda pribacuješ na a dur pa na g dur pa na a dur pa na d dur i tako ponovo,onda naučiš druge akorde,
kad si naučija akorde,onda ono što je konjina reka,neke pjesmuljke sviraš,npr.zvončići ili oda radosti,po sluhu skineš solo,to je lako.i tako dalje kreneš

ORILO GORILO, JEBE SE NAMIN, TORNADO NADIN, VAJIK JE S VAMIN!

*

Seengeer

  • ******
  • 4945
  • ︻デ═一 not srs
Re: gitara 'n' shit
« Odgovori #194 : 16. Lipanj, 2008., 10:13 »
Znači najbolje uzeti akustičnu gitaru i početi s nekim osnovama da se isfiksam, pa tek onda preći na teže i brže svirke.

BTW: Nitko mi nije rekao koliko cu prosječne cjene akutičnih gitara? Pitam to da me slučajno ne bi zalevatili, jelte.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9