HCL.HR

gitara 'n' shit

  • 741 Odgovora
  • 98845 Hitova
*

Seengeer

  • ******
  • 4945
  • ︻デ═一 not srs
Odg: gitara 'n' shit
« Odgovori #630 : 21. Veljača, 2010., 00:32 »
Citat:
Kakvu muziku preferiraš svirat

Još nikada nisam imao električnu gitaru, samo akustičnu, a na njoj sam svirao nešto laganini tipa stervejtuhevn, nothing else matters, pa onda pjesme s akordima (pogledaj dom svoj anđele, balkan, a šta da radim, stand by me, nešto od iggy popa,...), određene dijelove iz pjesama itd.

Što se tiče toga što bih najviše svirao na novoj gitari, to bi bio rock, heavy metl, a vjerojatno i nešto tipa Santana itd. Gitaru bi naravno isprobao prije kupnje, to se podrazumijeva, a i već sam prije sličnu držao u rukama pa stoga vjerujem da će mi odgovarati.

btw, što je točno flojd?
« Zadnja izmjena: 21. Veljača, 2010., 00:33 Seengeer »

*

Calavera

  • *****
  • 2135
  • Sultan
    • http://www.google.com
Odg: gitara 'n' shit
« Odgovori #631 : 21. Veljača, 2010., 00:38 »
Ultra whammy bar kaj se zaključava i tako ostaje naštiman u nedogled.

De malo bolje definiraj "vrišti".

Ak je pojačalo lampaško, ak je pojačano dost jako i ak si dost blizu njega s gitarom dobio buš puno feedbacka ak je to ono na kaj si mislio.

je, pojačalo je lampaško, i blizu sam njega pa je zvuk ko mikrofonija. al frend ušteka svoj strat i ne 'vrišti' kao moj skvajer, nego zuji onako kako fenderi zuje :)

A onda su valjda pickupovi.
« Zadnja izmjena: 21. Veljača, 2010., 00:42 Calavera »

*

Mr.T

  • ******
  • 5604
Odg: gitara 'n' shit
« Odgovori #632 : 21. Veljača, 2010., 00:43 »
floyd rose je ovakav tip tremola kao na ovom ibanezu. ovo jel. http://www.fretnotguitarrepair.com/images/floydrose.jpg možda ti se ne isplati uzimat gitaru sa floydom ako ne kaniš to koristiti puno.. jer to nosi dosta namještanja pri mijenjanju žica i tako to. za početnika, mislim da bi dosta bolje prošao sa nekom gitarom sa običnim tremolom. na stranu početništvo i floyd, ibanez je super tip gitare za ovo što bi ti svirao a i dugo će te služit. :ementaler: naravno svaka gitara se može promjenit, namjestit, i to sve da odgovara nekom drugom tipu svirke.ali.. overall, ja bi rekao da ćeš bit zadovoljan sa zvukom i performansama ibaneza. od debljine vrata do pickupova tvorničkih(bolji puno od recimo squierovih. pa i jacksonovih u tom cijenovnom rangu.. naravno to je MOJE mišljenje :D )



*

Radim247

  • *****
  • 2274
  • I ♥ kurac
Odg: gitara 'n' shit
« Odgovori #634 : 16. Ožujak, 2010., 15:32 »
Mi može netko objasnit ovo?  :wildboy:

Nisam nikad svirao električnu, ali otkud zvuk jebemu? Da na (npr) akustičnoj samo drkam po vratu tako nebi se čuo nikakav zvuk. Zbunjen sam i oću odgovor odma. Hvala.  :(

edit:
ili ih picka prstenjakom i malim prstom? brijem da je to nemoguće ;(
Nebi bas reko,živim u Zagrebu i evo jedne situacije:Znači tuku se,imaju 12 godina otprilike i prolaze razni likovi i niko nista,cak je jedan u sali reko Koji je pobjedio..

Odg: gitara 'n' shit
« Odgovori #635 : 16. Ožujak, 2010., 15:37 »
Why is your...

*

Radim247

  • *****
  • 2274
  • I ♥ kurac
Odg: gitara 'n' shit
« Odgovori #636 : 16. Ožujak, 2010., 15:42 »
Aha.  :ementaler:

Žice moraju bit napete ko isus na akustičnoj brijem.  :wildboy:
Nebi bas reko,živim u Zagrebu i evo jedne situacije:Znači tuku se,imaju 12 godina otprilike i prolaze razni likovi i niko nista,cak je jedan u sali reko Koji je pobjedio..

Odg: gitara 'n' shit
« Odgovori #637 : 16. Ožujak, 2010., 15:46 »
Pa ne moraju. Probaj samo malo jače prstom pritisnut žicu i vjerojatno ćeš čuti zvuk.
Why is your...

*

konjina

  • ****
  • 1168
Odg: gitara 'n' shit
« Odgovori #638 : 16. Ožujak, 2010., 16:09 »
staviš mikrofon pored vrata i čut će se na zvučniku jel. ako već nemaš akustičnjak sa pickupom ili mikrofonom.

*

Calavera

  • *****
  • 2135
  • Sultan
    • http://www.google.com
Odg: gitara 'n' shit
« Odgovori #639 : 16. Ožujak, 2010., 16:22 »
Malo jače trebaš udarat po akustičnoj zato kaj se slabije čuje bez pojačala i zato kaj su žice tvrđe i zategnutije, al nije da se ne može.

*

Blaster32

  • ******
  • 6492
  • RIP HRVY ;(
Odg: gitara 'n' shit
« Odgovori #640 : 03. Lipanj, 2010., 14:54 »
Zanima me ovakav zvuk, tj kak ga dobit. Ono koja gitara, koje pojačalo , efekti itd..

Pretpostavljam da ovo ide samo preko lampaša?

Uvodna
Ja sam s godinama shvatio da postoje samo dva ukusa. Moj. I pogrešan. -  Weky
Moji djecacki snovi jesu moj zivot. Nikad ne radim i puno jebem. -  Rider on the Storm
Da za 18. rođendan dobijem strip od svog dečka mislim da bi si na rođendanskom tulumu našla nekog crnca da me pred njim brutalno izjebe. jebem te mrtvog. - Beaver Hunter

*

Mr.T

  • ******
  • 5604
Odg: gitara 'n' shit
« Odgovori #641 : 03. Lipanj, 2010., 15:41 »
otkrio si čari surf rocka :ementaler:


efekt je reverb, gitara, najčešće fender u surf rocku.

možeš to postić sa bilo kojom gitarom i efektom reverba.

ak hoćeš kvalitetno, onda da, fender lampaš, po mogućnosti silverface, sa spring ili tank reverbom. jako definirani visoki tonovi, smanjeni niski.

i tako :hiha:

*

poison_ivy

  • ***
  • 594
  • Here while doin' the dishes.
Odg: gitara 'n' shit
« Odgovori #642 : 03. Lipanj, 2010., 15:52 »
oh, sad sam se sjetila da nisam još ubacila molesterse u lajbrari, a lijepo me tu čekaju spremno već dva dana <3
...i onda smo imali vrući lezbijski sexs.

*

Mr.T

  • ******
  • 5604
Odg: gitara 'n' shit
« Odgovori #643 : 07. Lipanj, 2010., 16:03 »
aj kad već samo tu nisam spomenuo

prodajem korg ax 1500 g
900kn

teško ćete dobit bolji dil za ovu stvar, a očuvano je savršeno.

*

Blaster32

  • ******
  • 6492
  • RIP HRVY ;(
Odg: gitara 'n' shit
« Odgovori #644 : 11. Lipanj, 2010., 14:12 »
otkrio si čari surf rocka :ementaler:


efekt je reverb, gitara, najčešće fender u surf rocku.

možeš to postić sa bilo kojom gitarom i efektom reverba.

ak hoćeš kvalitetno, onda da, fender lampaš, po mogućnosti silverface, sa spring ili tank reverbom. jako definirani visoki tonovi, smanjeni niski.

i tako :hiha:

Imaš kakve rokenrol izvođače s takvim zvukom a da nije sve instrumental i da nisu Shadowsi? :(
Ja sam s godinama shvatio da postoje samo dva ukusa. Moj. I pogrešan. -  Weky
Moji djecacki snovi jesu moj zivot. Nikad ne radim i puno jebem. -  Rider on the Storm
Da za 18. rođendan dobijem strip od svog dečka mislim da bi si na rođendanskom tulumu našla nekog crnca da me pred njim brutalno izjebe. jebem te mrtvog. - Beaver Hunter

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9