HCL.HR

gitara 'n' shit

  • 741 Odgovora
  • 98833 Hitova
*

TeraBajt

  • *
  • 48
  • only spenders
Odg: gitara 'n' shit
« Odgovori #705 : 19. Rujan, 2012., 15:41 »
za 1500 kn mozes dobit laney cub10 (mozda cak i cub12 ne znam kakva mu je cijena sad), koristim ga vec 2 godine i rula. Istina bog, crkla mi lampa prije mjesec dana i prelijen sam narucit drugu al to spada pod potrosne djelove  :clap:

10w lampas je, 10" celestion, po glasnoci parira tranzicima troduplo vece wataze. odradio par svirki u manjim klubovima sa njim i nafrljen do kraja pjeva. preporuka definitivno.

jedina mana tog laneya je sto je jednokanalno, znaci ima tri knoba: tone, volume i gain. Distorziju dobivas povecavanjem gaina, a clean sa gainom na 2-3. To je problem kod mjenjanja clean/distorzivnog zvuka jer moras frljit dva knoba i namjestat umjesto da stisnes jedan gumb i prebacis na drugi kanal. Posto ima jako dobar clean odlican je za pedalisanje :)) Kad prosiris budzet ubacis distorziju, fuzz, reverb, wah, sta ti vec treba u rack i imas pravu malu zvijer :)))

U tom rangu od lampasa imas i male bugere, v5, v10(nisam ziher) takodje fina pojacalca.

Imho cak i low-end lampasi siju hi-end tranzistore, puno ugodnije i toplije zvuce, al svakom svoje, za vjezbanje doma moze posluzit tranzistor, al ak stvarno zagrizes u to vidices da ces na kraju zavrsit na lampi :)
nigga

Odg: gitara 'n' shit
« Odgovori #706 : 21. Prosinac, 2012., 18:15 »
Konačno kupio nešto. VOX VT20+



1700kn u mjuzik shopu u gradu. Odlično je, glasno dosta, i ima miljon pecto efekata.
Trebam se još poigrat, al zasad je zakon. Jako fini clean ima, što mi je nešto najvažnije.

Odg: gitara 'n' shit
« Odgovori #707 : 21. Prosinac, 2012., 18:22 »
Jel ti sviraš u nekom bendu il nešto?

*

Seengeer

  • ******
  • 4945
  • ︻デ═一 not srs
Odg: gitara 'n' shit
« Odgovori #708 : 21. Prosinac, 2012., 18:28 »
Mjenja Klinghoffera tu i tamo. :hiha:

Za tu cijenu mora da je odlično :piva:

Odg: gitara 'n' shit
« Odgovori #709 : 21. Prosinac, 2012., 20:01 »
Nisam u bendu, al imam frenda basista s kojim planiram svirat malo kad uhvatimo oboje vremena i to.

*

Calavera

  • *****
  • 2135
  • Sultan
    • http://www.google.com
Odg: gitara 'n' shit
« Odgovori #710 : 21. Prosinac, 2012., 20:34 »
Možete svirat sami dok ne nađete bubnjara, bitno da nekaj svirate.

I pjevaj uz to kaj sviraš, odma ti ne treba pjevač u bendu.:approve

*

Death_rattle

  • *
  • 69
  • Rigor mortiis, always blindfold
    • My blog :D
Odg: gitara 'n' shit
« Odgovori #711 : 22. Prosinac, 2012., 17:58 »
Bubnjara je i najgore za nać, jer su rijetki. Ako ga i uspiju nać, šanse da taj isti ne svira u barem 3 različita benda su ravne nuli. A i oprema i mobilnost iste im ne ide u prilog.
Like deadly snakes,  death rattle shakes!!

Odg: gitara 'n' shit
« Odgovori #712 : 27. Prosinac, 2012., 17:21 »
Ima netko koje dobre slušalice za preporučit? Mislim za sviranje gitare, šibnuo bi ih u pojačalo (ovaj Vox ima 3.5mm jack, jea).
Na prvo pretraživanje sam naletio na ove:



Sennheiser hd201

Cijena je oko 250kn, što mi je ok. Pa ak je netko imao iskustva s njima, zna neke bolje i to.

*

Syzygy

  • *****
  • 1867
  • čvarkuša
Odg: gitara 'n' shit
« Odgovori #713 : 27. Prosinac, 2012., 20:05 »
Odlične su, isprobano.

*

Seengeer

  • ******
  • 4945
  • ︻デ═一 not srs
Odg: gitara 'n' shit
« Odgovori #714 : 27. Prosinac, 2012., 21:13 »
u moje pojačalo ne mogu ić, a jebiga čine se dobre za dobru cijenu :hiha:

Odg: gitara 'n' shit
« Odgovori #715 : 01. Siječanj, 2013., 22:36 »
Planiram krenut svirat gitaru. Prvo ću se na akustičnoj vježbat pa onda ako bude volje i vremena, kupim si neku električnu.
No, gdje ste vi naučili svirat? Jel znate neke dobre youtube tutorijale po kojima ste vi naučili svirat?
Pratite službeni F1 portal za Hrvatsku - GP1

*

Seengeer

  • ******
  • 4945
  • ︻デ═一 not srs
Odg: gitara 'n' shit
« Odgovori #716 : 01. Siječanj, 2013., 23:41 »
Malo definiraj to naučit svirat. Jedno je >znat što sviraš, drugo je >vještina. Ovo prvo je u mom shvaćanju teško ako ćeš sam, a za drugo samo treba dosta vježbe i ponavljanja. Isto je teško, al kužiš jel. Ja sam isto samouk (ne baš čitavo vrijeme, al ae) i stvari koje se prve uče i koje su neka "osnova" su akordi (3+ tona odjednom jel). Možda i nemaš u planu svirat nezz neke pjesme isključivo u akord formatu, al brzo se da skužit da su oni neizostavni jer dosta toga ide baš preko njih, recimo u baladama u kojima se često koristi arpeggio, tj. sviranje akorda u sekvencama (izlomljeni/isprekidani akord). Za početak bi ti istaknuo nekoliko popularnijih, to su--> Durovi: D, A, E, F, G, C.  i Molovi: Dm, Am, Em, Fm. To kad naučiš otvaraju ti se vrata za neke druge i tako. Imaš sad tu podjele akorada na nazive, recimo F je barre akord i takvi akordi kod početnika su najteži nekako. Kad kupiš gitaru, onda fino na google i traži grafikone ili videe kako ih svirat. Druga najvažnija stvar (s pretpostavkom da ne znaš čitat note ali i općenito) su tablature. Kad oćeš učit svirat neku pjesmu, odeš na google, upišeš naziv pjesme i pored upišeš još >tab< i naćeš za skoro svaku iole poznatu pjesmu nešto. Tablature su dosta jednostavne za skužit (to je ubiti preslika žica gitare i prikazuju koju žicu i polje svirat i šta sve tu odsvirat jel). Imaš brdo stranica s tutorijalima za tablature, ako ne skužiš odmah. Kako budeš svirao po njima, sve brže i brže ćeš letit po njima, bez nekog "kontanja". Treća stvar su skale, al otompotom  :hiha:.  Dakle, sve se ovo da naučit preko neta, ja ne znam sad baš neki mega sajt da "bolje" učiš. Realno pukneš samo na google šta te zanima i gledaš šta ti odgovara, bio to neki video, tekst, grafikon... Imaš i jedan domaći sajt vezan za gitare --> http://www.gitare.info/ 

Nisi još kupio gitaru pa nema sad smisla nešto više pisat jel. Ae  ;)

*

Đester

  • *****
  • 2126
  • OSOBNI TEKST
Odg: gitara 'n' shit
« Odgovori #717 : 03. Siječanj, 2013., 14:28 »
Jel vi uopće..gitara? Realno?
Cuando puedo ni siquiera el tabaco, por lo menos voy a ser oblejan,,,,

*

Seengeer

  • ******
  • 4945
  • ︻デ═一 not srs
Odg: gitara 'n' shit
« Odgovori #718 : 03. Siječanj, 2013., 14:31 »
šta?

*

Đester

  • *****
  • 2126
  • OSOBNI TEKST
Odg: gitara 'n' shit
« Odgovori #719 : 03. Siječanj, 2013., 14:34 »
Neznam. Mislim, ti njemu nisi ništa krivo rekao, al to je tako..amatersko poimanje instrumenta :wildboy: Frajer će naučit držat A MOL i E DURRRRRRRRRR bez da zapravo zna zašto je taj hvat a mol ili e dur. Okej, nemožeš mu na početku natovarit previeš informacija, al eto moj savjet je da se kasnije ulovi teorije i nek nauči note. Čisto da ne bude drljavi drljo koji drlja. xD
Cuando puedo ni siquiera el tabaco, por lo menos voy a ser oblejan,,,,

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9