HCL.HR

gitara 'n' shit

  • 741 Odgovora
  • 98908 Hitova
*

Seengeer

  • ******
  • 4945
  • ︻デ═一 not srs
Odg: gitara 'n' shit
« Odgovori #720 : 03. Siječanj, 2013., 14:49 »
:wildboy: pa baš sam naglasio da je jedno znat šta sivra, a drugo vještina. Kužim tvoje, intelektualnost :hiha: i da je najbolje usvojit oboje, al opet realno čemu? Ako će lik svirat za svoj gušt zezanciju il nešto, boli ga kurac za crtovlje ili nešto treće. :wildboy: 

Odg: gitara 'n' shit
« Odgovori #721 : 03. Siječanj, 2013., 15:50 »
idem danas po đitru.

@đester, sinđer
svirao bi sebi za gušt. nez note mi se neće dat sigurno učit.
ništ, malo ću po netu prošvrljat za tutorijale za početnike pa bumo vidjeli kak će se kasnije odvijat situacija (prvenstveno zbog volje i vremena)
Pratite službeni F1 portal za Hrvatsku - GP1

*

Đester

  • *****
  • 2126
  • OSOBNI TEKST
Odg: gitara 'n' shit
« Odgovori #722 : 03. Siječanj, 2013., 15:53 »
Ae, OKEJ, al ono, ako se misliš ozbiljnije time bavit -> uči teoriju i note. Ako ti je samo ZA EKIPU I PIČKE NA PLAŽI i CRVENU JABUKU onda nez, radi šta hoćeš xd
Cuando puedo ni siquiera el tabaco, por lo menos voy a ser oblejan,,,,

*

Seengeer

  • ******
  • 4945
  • ︻デ═一 not srs
Odg: gitara 'n' shit
« Odgovori #723 : 03. Siječanj, 2013., 15:55 »
kupi neku solida gitaru, nemoj neko smeće od 200kn i provjeri žice kakve su. Znaju im u izlogu stajat gitare pa to zahrđa jel. Ako treba kupiš nove, nek ti on/ona odma tamo promjeni, nemaš se šta ustručavat.
btw, nisu ti note neki bauk

Edit: nemoj zaboracit trzalice i štimalicu :hihi:
« Zadnja izmjena: 03. Siječanj, 2013., 15:57 Seengeer »

Odg: gitara 'n' shit
« Odgovori #724 : 03. Siječanj, 2013., 17:21 »
JA SAM ĐIZ JA SVIRAM KLASIČNU GLAZBU NA GUTIERRE A VI NE DOĐITE NA MOJU RAZINU xD

*

Đester

  • *****
  • 2126
  • OSOBNI TEKST
Odg: gitara 'n' shit
« Odgovori #725 : 03. Siječanj, 2013., 17:26 »
JA SAM IXY JA SPUŽVA BOB POSTELJINA LOL xdddddddddddd
Cuando puedo ni siquiera el tabaco, por lo menos voy a ser oblejan,,,,

Odg: gitara 'n' shit
« Odgovori #726 : 03. Siječanj, 2013., 19:28 »
Koliko si žele?

Odg: gitara 'n' shit
« Odgovori #727 : 03. Siječanj, 2013., 20:06 »
ne ti

*

Calavera

  • *****
  • 2135
  • Sultan
    • http://www.google.com
Odg: gitara 'n' shit
« Odgovori #728 : 03. Siječanj, 2013., 23:44 »
Planiram krenut svirat gitaru. Prvo ću se na akustičnoj vježbat pa onda ako bude volje i vremena, kupim si neku električnu.
No, gdje ste vi naučili svirat? Jel znate neke dobre youtube tutorijale po kojima ste vi naučili svirat?

Kupi si, da, neku akustičnu i sviraj, pogledaj po netu šta ljudi preporučaju za kupit itd.. Da se mene pita ne bi baš sad nešto najjeftinije kupio jer možda dobiješ gitaru koju ne možeš baš dobro nit naštimat, ali sve na kraju dođe na to što se tebi sviđa.

Imaš na jutjubu brdo tutorijala, a i općenito na netu hrpu tablatura, i brdo albuma i pjesama koje možeš slušat i učit svirat. Uživaj.

*

presveti

  • ****
  • 1179
  • sanjam samo pobjede...
Odg: gitara 'n' shit
« Odgovori #729 : 04. Siječanj, 2013., 02:23 »
što će ti NOTE :ave:

:tired:

mislim, ja sam ih učia jedno kratko vrime, i vjerojatno sam zaboravija išta od toga. ono, DERP.
kreneš s akordima, kasnije što god ti padne na pamet.
ja sam zapravo sve sam naučia preko interneta. sve tehnike. i skidanje preko sluha.
preporučujem...a mislim da sam to i linkao u prošlim stranicama ovog topica, jednom davno:

http://justinguitar.com/

eto, tu ima stvarno svega i svačega. ili jednostavno odeš na njegov jutub profil i gledaš što te zanima.

NOTE
Ali tko može pouzdano znati vjeruje li u nešto ili ne vjeruje?...Koliko puta varljiv osjećaj ili grešku razuma smatramo uvjerenjem! Ja najradije u sve sumnjam - ta sklonost uma ne smeta odlučnosti karaktera; naprotiv, što se mene tiče, uvijek odvažnije idem naprijed kad neznam što me očekuje. Jer ništa me gore od smrti ne može snaći - a smrti ne možeš umaknuti!

*

Calavera

  • *****
  • 2135
  • Sultan
    • http://www.google.com
Odg: gitara 'n' shit
« Odgovori #730 : 04. Siječanj, 2013., 10:12 »
Dobro, ako se netko stvarno želi obrazovat kak se spada kaj se tiče glazbe općenito, onda treba, između ostaloga, znat i note, ali da bi samo naučio svirat gitaru nije ih potrebno znat.

Mislim note su samo način na koji se relativno zapisuje glazba kako bi je netko mogao poslije reproducirat. Ja čak mislim da su za gitaru pogodnije tablature od običnih nota.

Odg: gitara 'n' shit
« Odgovori #731 : 04. Siječanj, 2013., 12:14 »
Ako će svirati klasičnu glazbu ili nešto ritmički ne tako jednostavno, note su super. :]

Odg: gitara 'n' shit
« Odgovori #732 : 07. Ožujak, 2013., 19:49 »
E, pitanje.
Kupio sam si nedavno jednu distorzijsku pedalu (Boss DS-2).
Jel preporučljivo uključit to između gitare i PC-a bez ikakvog interfejsa (pa snimati u Cubase-u npr), ili će nešto pregoriti?

*

Calavera

  • *****
  • 2135
  • Sultan
    • http://www.google.com
Odg: gitara 'n' shit
« Odgovori #733 : 07. Ožujak, 2013., 22:36 »
Šta, znači direktno na matičnu? Nisam sad baš neki ekspert kaj se toga tiče, al svi ti konektori i onaj veći od 6.35 mm kaj ga stavljaš u gitaru ili pedale i onaj 3.5 mm kaj ide u komp su standardni konektori. A i nije da neke opasne struje teku kroz taj kabel od gitare, sve jako mali signali. A i općenito ti treba neko pojačanje da ti se gitara uopće čuje kroz zvučnike od kompa.

Htio sam reć da je slobodno ukopčaš. :mrgreen:

Al garant ćeš trebat malo obradit taj zvuk jer će zvučat dost tužno.
« Zadnja izmjena: 07. Ožujak, 2013., 22:45 Calavera »

Odg: gitara 'n' shit
« Odgovori #734 : 31. Ožujak, 2013., 00:36 »
Jel ima tko loop pedalu, kuži se u njih i to? Pa me zanima ak ima tko kakvu preporuku.
Zasad sam proučavao samo onu Boss RC-20/30 i čini se ok, al kolko vidim cijena je oko 1200kn, pa me zanima jel ima nekih jeftinijih ili nešto?

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9