HCL.HR

Problemi s MP3-cama

  • 5 Odgovora
  • 1018 Hitova
Problemi s MP3-cama
« : 16. Travanj, 2010., 10:09 »
U zadnje vrijeme polako primjećujem nešto čudno.
Čujem nekakvo smeće na MP3-cama. Ne znam kako objasnit, rekao bih da su nekakvi artefakti. Karlo možda zna na šta mislim, komentirali smo kako mi je loša kvaliteta Rated R-a.

Al zanimljivo je da sam apsolutno siguran da prije nije bilo tako. To zasad primjećujem na samo nekoliko albuma, i to uglavnom albumima koje jako često slušam. Tak da... primijetio bih i prije to.
Nije veliki problem jer više manje sve te albume imam na CD-ima, al me zanima zašto se to događa. Kako se to može dogoditi?

*

n00b

  • ****
  • 1663
Odg: Problemi s MP3-cama
« Odgovori #1 : 16. Travanj, 2010., 10:19 »
Sluh ti evoluira, najozbiljnije.

Prije par godina nisam uopće kužio razliku između fajla na jutjubu i rendom. Danas na iole boljim zvučnicima ili slušalicama kužiš razliku između 128, 96 i 320.
Ne mogu vjerovati da prije to nisam kužio, ali kako se vraćam starijim stvarima koje sam jako često slušao jednostavno je ono, preogromna razlika. Čak i recimo audio sample od par sekundi prepoznam otprilike bitrejt neki.

I ako je moja teorija točna, prije to nisi ni mogao primijetiti. Valjda mislimo na isto.

Odg: Problemi s MP3-cama
« Odgovori #2 : 16. Travanj, 2010., 10:25 »
Mae, kužim ja to, al kažem. Nema šanse da je to.

Istina, ni ja prije nisam kužio razliku, pa je sad itekako kužim. Al ovo ne možeš ne skužit. Ovo nije tiho. Ne moram pojačavat zvučnike da bih čuo. Baš se čuje jako smećasto.  :(
A i te mp3-ce su u minimalno 256 kbps. Još ktome, nije zahvatilo sve pjesme na albumima.

*

n00b

  • ****
  • 1663
Odg: Problemi s MP3-cama
« Odgovori #3 : 16. Travanj, 2010., 10:26 »
Probaj reinstalirati audio codece.

*

Facaa

  • ******
  • 4455
  • Full of Stars
    • www.shuma.org
Odg: Problemi s MP3-cama
« Odgovori #4 : 16. Travanj, 2010., 17:54 »
Možda t umire zvučna. il kablovi. il konektor. Il koristiš Photoshop.
I'm teaching myself to live without sleeping cause i don't trust my dreams.

Odg: Problemi s MP3-cama
« Odgovori #5 : 16. Travanj, 2010., 21:16 »
Kakvog smisla ima da išta od toga umire ako se događa samo na određenim pjesmama? Nema.

Driveri ne pomažu. Ništa, ripat ću te pjesme ponovno. Valjd neće opet.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9