HCL.HR

Nintendo Switch - općenita rasprava

  • 207 Odgovora
  • 108781 Hitova
Odg: Nintendo Switch - općenita rasprava
« Odgovori #150 : 02. Siječanj, 2018., 06:20 »
Stvarno ne znam kupiti ili ne, volim super Mario igrice i Zeldu također. Ja imam Wii konzolu već 7 godina i radi odlično, ali sam vidio da Switch konzola ima dosta problema s mrtvim pixelima i nekim čudnim zvukovima, a opet je prodana prije 2 tjedna u 10 mil primjeraka. Kada bi maknuli sve dodatke potrebne za igru, sam “tablet” košta oko 1000kn. Na kraju ipak ne znam isplati li se, možda, a možda i neću imati problema

Ukoliko si neodlučan onda radije pričekaj još koji trenutak jer broj neispravnih Switcheva nije velik. Što se tiče cijena dodataka za Switch odluči što ti treba jer kupiti sve odjednom je velika financijska nevolja. Vlasnik sam Switcha od prvog dana sa oklopljenim etuijem i glass protectorom. Zbog nedostatka igara sam si u travnju mogao priuštiti prokontroler dok je rezervna baterija čekala kolovoz i kupljena u Austriji na velikom sniženju. Eto pred Božić sam se počastio i nosačem za Switch kertridže sa 24 slota. Moram napomenuti da sam dva mjeseca prije kupovine Switcha uzeo 64 gb karticu opet na sniženju tako da sam miran do kraja ove godine. Eto sad znaš što ja imam, prenosno kućni kombo koji košta nemale pare ali osim jedne desinkronizacije lijevog joycona nisam imao nikakvih problema sa Switchom.

Odg: Nintendo Switch - općenita rasprava
« Odgovori #151 : 09. Siječanj, 2018., 20:36 »
Pozdrav! Kupio sam switch ovaj vikend u sancti bio je neki popust 15% i uz njega maria novog mogu reci da sam pre zadovoljan. Sucelje je odlicno vrlo jednostavno. Igre su vrh. Igram mario malo sam malo sa djevojkom i mogu reci joyconi su dosta nespretni u co op-u ali izdrzljivi kada igram solo najvise volim heandheald. Igranje solo u grupu je grozno grip mi nikako nesjeda u ruke pa sam odmah uzeo i pro contorler. I to je to od acsesorisa. Sto se tice loseg standa nagurao sam krpicu unutra i nema brige sa ostecenjem ekrana. A sto se tice igara novi mario i zelda su must have.
« Zadnja izmjena: 09. Siječanj, 2018., 20:38 Dizzdy »

Odg: Nintendo Switch - općenita rasprava
« Odgovori #152 : 26. Siječanj, 2018., 10:24 »
Ja sam takodje neodlucan da li da kupim nintendo switch. Citam komentare, i pomalo  me plasi ovo sa mrtvim pikselima, ipak ako cu dati silne novce za nesto zelim da mi to i radi bez problema. Ali verovatno cu ga i kupiti,, pa sta mi bude. Nikad pre nisam imao nintendov proizvod, zelim jednog sada :D Imate  mozda savet sta obavezno  da kupim uz njega, neki savet pri kupovini   ?

Odg: Nintendo Switch - općenita rasprava
« Odgovori #153 : 26. Siječanj, 2018., 13:11 »
Moj savjet bi bio da odmah uz njega kupiš i (pre)skupi Pro Controller ukoliko planiraš veći dio Switch gejmanja provesti u docked modu tj na TV-u. Meni joyconi u onom controller gripu nikako ne leže jer su mi malo pre sitni... pravi kontroler puno bolje leži u ruci i prirodniji je položaj ruke prilikom duljeg gejmanja.
Da je nužan - nije, ali bitno olakšava dugotrajnije gejmanje.  :thumbs:

Ostalo po želji, ako ćeš često nositi Switch sa sobom, svakako futrolu za prenošenje nabavi... ako planiraš većinom igrat digitalne igre, onda je micro SD must have (must je ionako, ali se u počecima može bez problema i bez nje)...

Sve u svemu, uživat ćeš u novoj igrački svakako (npr.. Zelda, Mario Kart 8, I Super Mario Odyssey nabaviš i imaš što raditi 300+ sati)  :piva:

http://card.psnprofiles.com/1/tane666.png
Steam: tanelorn666, PSN: tane666, XBLA: tanelornius, Origin: tanelorn666
Never have I encountered such corrupt and foul-minded perversity! Have you ever considered a career in the church?!
-Bishop of Bath and Wells, Blackadder II

Odg: Nintendo Switch - općenita rasprava
« Odgovori #154 : 26. Siječanj, 2018., 23:58 »
Moj savjet bi bio da odmah uz njega kupiš i (pre)skupi Pro Controller ukoliko planiraš veći dio Switch gejmanja provesti u docked modu tj na TV-u. Meni joyconi u onom controller gripu nikako ne leže jer su mi malo pre sitni... pravi kontroler puno bolje leži u ruci i prirodniji je položaj ruke prilikom duljeg gejmanja.
Da je nužan - nije, ali bitno olakšava dugotrajnije gejmanje.  :thumbs:
Nema se sta cekati vise! :D kupuje se! Hvala na savetima
Ostalo po želji, ako ćeš često nositi Switch sa sobom, svakako futrolu za prenošenje nabavi... ako planiraš većinom igrat digitalne igre, onda je micro SD must have (must je ionako, ali se u počecima može bez problema i bez nje)...

Sve u svemu, uživat ćeš u novoj igrački svakako (npr.. Zelda, Mario Kart 8, I Super Mario Odyssey nabaviš i imaš što raditi 300+ sati)  :piva:
Nema se sta cekati vise! Kupuje se!  :slini: hvala na savetima

Odg: Nintendo Switch - općenita rasprava
« Odgovori #155 : 27. Siječanj, 2018., 15:32 »
Ja sam bio neodlučan, ali sam ipak kupio Nintendo Switch i to u paketu sa Super Mario Odysseyem. Prva stvar koju sam pogledao je ima li mrtvih piksela i hvala Bogu nema, uređaj radu odlično. Što se tiče ovih joy-cona, najbolji su za Odyssey i karting, a za većinu ostalih je po meni bolji pro controller iako meni nije niti loš grip s joy-conima (malo je stisnuto ali čisto solidno), najbitnije je imali torbicu za uređaj ako ga nosiš i pro controller za TV mode. Što se tiče kupnje igrica, ja volim imati igrice u fizičkom obliku, ali su igrice često na popustu u eshopu, no potrebna je i sd kartica nakon nekog vremena.

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: Nintendo Switch - općenita rasprava
« Odgovori #156 : 27. Siječanj, 2018., 17:48 »
Pa dobrodošao na forum, uvijek je fino vidjet novog korisnika Switcha. PS4 i PC svi imaju, to je skoro već i dosadno, ali ako Switch kupiš - e onda si malo lud :) A volimo ti mi lude ovdje.

Btw, imam filing da si čitao nešto o nekakvim mrtvim pixelima na Swtichu prije kupnje i punio si glavu time da to mora bit jako učestalo kad ima tako puno forumskih postova o tome. Uglavnom, nije tako učestalo - internet je zeznuta stvar :) Računaj da se nitko ne hvali savršeno funkcionalnim uređajima koliko se ljudi žale na eventualne greške... kojih ima kod svih uređaja ikada. Zato dobiješ takav dojam.


Odg: Nintendo Switch - općenita rasprava
« Odgovori #157 : 27. Siječanj, 2018., 21:22 »
Stvarno je. Ljude je strah kupiti Switch, a broj tih uređaja je stvarno malen. U Hrvatskoj nemam dojam da ima puno igrača na Switchu, ali ja volim Nintendo i to što se razlikuju od Sonya i Microsofta i uvijek uvode neke kreativne novitete. A ovo s ogrebotinama na docku, ako ga stavljaš kao manijak, dogoditi će se ogrebotina i to na dijelu gdje niti nemale slike, a i kupiš screen protector s torbicom.

Odg: Nintendo Switch - općenita rasprava
« Odgovori #158 : 29. Siječanj, 2018., 20:38 »
Ja sam bio neodlučan, ali sam ipak kupio Nintendo Switch i to u paketu sa Super Mario Odysseyem. Prva stvar koju sam pogledao je ima li mrtvih piksela i hvala Bogu nema, uređaj radu odlično. Što se tiče ovih joy-cona, najbolji su za Odyssey i karting, a za većinu ostalih je po meni bolji pro controller iako meni nije niti loš grip s joy-conima (malo je stisnuto ali čisto solidno), najbitnije je imali torbicu za uređaj ako ga nosiš i pro controller za TV mode. Što se tiče kupnje igrica, ja volim imati igrice u fizičkom obliku, ali su igrice često na popustu u eshopu, no potrebna je i sd kartica nakon nekog vremena.

Znaš, već mi na onu stvar ide priča o mrtvim pikselima koja je krenula odmah po izlasku konzole. Vjerojatno postoji jedan broj uređaja sa tom manom ali se radi o broju još manjem od promila. Izgleda da zaborav ili činjenica da netko nije rođen na dan izlaska PSP konzole kada je baš svaki uređaj imao mrtve piksele nikome ništa ne znači. Ili se možda samo radi o profinjenom triku marketinga konkurencije ili samo o hejterima koji nerazumno ponavljaju pozivajući se samo na rijetke primjerke konzola na tržištu sa tim defektom. Prateći HCL i Reboot forum još nisam pročitao nijedan post o kupljenom Switchu sa mrtvim pikselima.

Odg: Nintendo Switch - općenita rasprava
« Odgovori #159 : 05. Veljača, 2018., 10:54 »
Pozz ekipa,

Kako to da više nigdje kod nas nema kupiti Zelda ili Mario kart 8?
Gdje sam god trazio, salo upite, nigdje nisu raspoloživi?

Kakve su cijene u eShopu? Isplati li se tamo kupovati ili da naručim iz vana ( MK8 oko 400 kn, Zelda 500 )?

Koliku imate memorijsku karticu? Meni se čini za prvu ruku ona od 64GB najbolja.
 

Odg: Nintendo Switch - općenita rasprava
« Odgovori #160 : 05. Veljača, 2018., 12:54 »
Zeldu ti ima Svijet Medija na lageru. Imali su i MK8 no trenutno im je nedostupan (svako malo ima se popunjava lager, vjerojatno će se opet pojaviti u dogledno vrijeme).

Ja sam stavio 128 gb mem karticu jer volim bit siguran no ona od 64 je sasvim dovoljna. Ako misliš pretežno kupovati box igre, onda ti ništa više ni ne treba... 64 gb je sasvim dovoljno za sve instalacije plus ponešto digitalnih igri sa Storea :)

http://card.psnprofiles.com/1/tane666.png
Steam: tanelorn666, PSN: tane666, XBLA: tanelornius, Origin: tanelorn666
Never have I encountered such corrupt and foul-minded perversity! Have you ever considered a career in the church?!
-Bishop of Bath and Wells, Blackadder II

Odg: Nintendo Switch - općenita rasprava
« Odgovori #161 : 05. Veljača, 2018., 14:53 »
Nocas kad sam gledao nije bila, sva sreća da im je dosla. :D Hvala kolega !

Mislim da ću MK8 kupiti digitalno, da mi bude lakše je pokretati, tj. da ne mislim gdje mi je koja igra haha

Pa mislim kupovati fizičke kopije, uvijek mi se sviđao taj koncept za Nintendo, dok su mi na PS4 digitalne praktićnije i često jeftinije.

Hvala na savjetu, uzet ću onda od 64GB, nekako sam računao, zelda kao ima nesto manje od 15GB u downloadu, tako da mogu staviti 4 velike igre na tu karticu + indie na Switch. Pa to uz kombinaciju sa fizičkim kopijama je taman ono sto će mi biti dostatno neko vrijeme.

Imaš li još kakav savjet ili preporuku neke indie igre ili čak AAA naslova. Razmišljao sam o Xenoblade Chronicles 2, Lego City, Mario + Rabbids ... ali to s vremenom, svaki mjesec jedna.
 

Odg: Nintendo Switch - općenita rasprava
« Odgovori #162 : 05. Veljača, 2018., 17:29 »
Ja sam se isto raspitivao o MK8, a Zeldu sam kupio prije 4 dana u Svijetu Medija. MK8 bi u Svijet Medija trebao doći krajem Veljače, a u Sancta Domenicu početkom 3. To znam jer sam ih pitao tu informaciju. Ja imam pitanje ima li u Hrvatskoj Nintendo eShop gift card negdje za kupiti?

Odg: Nintendo Switch - općenita rasprava
« Odgovori #163 : 06. Veljača, 2018., 10:26 »
Imaš li još kakav savjet ili preporuku neke indie igre ili čak AAA naslova. Razmišljao sam o Xenoblade Chronicles 2, Lego City, Mario + Rabbids ... ali to s vremenom, svaki mjesec jedna.

Ove tri koje si naveo su sve odlične tako da ne možeš profulati s njima  :thumbs: Naravno, takodjer su mast i Mario Odyssey (gore spominjani MK8 i Zeldu ne moram specijalno spominjati)... takodđer volim i Splatoon 2 i Fire Emblem: Warriors od ovih AAA naslova. Glede digital/indie igara meni su super Fast RMX, Shantae, Shovel Knight...

Jedina igra koju sam kupio a nije me uopće navukla je Arms... igrao sam je sat vremena i nemam neku želju vratiti karticu u Switch  :kava:

Pogledaj si gameplayeve na Youtubeu (za ove za koje ne znaš kakve su) pa odluči igra li ti se takvo što ili ne :)

http://card.psnprofiles.com/1/tane666.png
Steam: tanelorn666, PSN: tane666, XBLA: tanelornius, Origin: tanelorn666
Never have I encountered such corrupt and foul-minded perversity! Have you ever considered a career in the church?!
-Bishop of Bath and Wells, Blackadder II

*

Catzzye

  • *
  • 67
  • Watch. Your. Back.
Odg: Nintendo Switch - općenita rasprava
« Odgovori #164 : 07. Veljača, 2018., 21:00 »
Također sam gledao dostupnost igrica u našim trgovinama i baš slabu raspoloživost imaju!
Isto sam ih pitao u Sancta Domenici za Breath of The Wild, te su rekli da ocekuju sljedecu isporuku na pocetku 3. mjeseca.
Možda će se i druge igrice tad restockat? Da bar, mislim da cu otici full physical. Zasada imam samo Splatoon 2 i odlican mi je. Planiram uzeti BOTW (iako ju imam na Wii U), Odyssey, Celeste, Bayonetta 1&2 (iako imam na Wii U i Steamu), itd. :)

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9