HCL.HR

Gaming monitor za Ps5

  • 2 Odgovora
  • 1563 Hitova
*

dinac

  • n00b
  • 1
Gaming monitor za Ps5
« : 22. Studeni, 2022., 20:49 »
Pozdrav svima
Trebam mišljenje nekog tko se stvarno kuži u to
Planiram uzet monitor Samsung odissey G5, 144hz,1ms refresh rate.... solidan monitor za te novce
Ono sto me muci jel ima smisla uzimati takav monitor za online gaming ako mi je ping u igri od 80 do 100 ms, hocu li osjetit razliku u odnosu na tv,hoce li monitor iskoristit svoj puni potencijal zbog lošeg pinga,
Hvala, lp

Odg: Gaming monitor za Ps5
« Odgovori #1 : 25. Studeni, 2022., 21:53 »
pa nema veze ping sa monitorom.. osjetit ces razliku u kvaliteti slike i odazivu sličica u sekundi odnosno fpsa.. ali internet popravi :)
jako dobar monitor !

 

Odg: Gaming monitor za Ps5
« Odgovori #2 : 28. Studeni, 2022., 13:45 »
Planiram uzet monitor Samsung odissey G5, 144hz,1ms refresh rate.... solidan monitor za te novce
Ono sto me muci jel ima smisla uzimati takav monitor za online gaming ako mi je ping u igri od 80 do 100 ms

Dobar monitor se uvijek isplati uzeti bez obzira igraš li se na nemu ili radiš štogod drugo. Ovaj kojeg si neveo je ok. Kako ti je kolega prije objasnio, ping i FPS nemaju veze jedno sa drugim.
Ping (Packet Internet Inter-Network Groper) ili hrvatski latencija je pojam za mjerenje odziva računalne mreže, a FPS  (Frames Per Second) je broj sličica po sekundi  odnosno koliko brzo tvoj stroj može renderirati  grafiku u igri. Što se pinga tiče, manje je bolje, kod FPS-a više je bolje. Viši FPS možeš dobiti ugradnjom kvalitetnih komponenti u računalo.       
Ping je nešto na što ti kao korisnik ne možeš značajno utjecati. Ono što eventualno možeš napraviti je odabrati server najbliži tebi (mislim na server igre koju igraš online).  Kolika vrijednost se smatra "dobrim pingom"  je relativan pojam i ovisi od igre do igre. Generalno, smatra se da je to 20 - 40ms.
Kako možeš smanjiti svoje brojke?
1) koristi isključivo žicu (wireless je ok ali povećava latenciju)
2) kad se igraš, pogasi torente, preuzimanja, nemoj strimati sa YT i slično...
3) promijeni operatera (uzmi onog koji nudi optiku, ADSL, homeboxeve, šeranje interneta preko mobitela zaboravi)

Toliko od mene.
Puno sreće želim!
« Zadnja izmjena: 28. Studeni, 2022., 13:50 moordrak »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9