HCL.HR

PlayStation 4 - općenita rasprava

  • 2228 Odgovora
  • 631448 Hitova
*

Deadwalker

  • *****
  • 2495
  • All the pieces matter
    • HCL
Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #450 : 11. Ožujak, 2013., 13:22 »
Onda sam ja krivo shvatio rečenicu "Drago mi je da je Sony odlučio staviti 8GB RAM-a jer to znači da će PS4 nadjačati većinu PC-a u narednih nekoliko godina."
Izuzev procesora, taj "moćan uređaj" koji će nadjačati većinu konfiguracija narednih par godina imam već sada doma i nije da me košta cijelo bogatstvo.

Podsjeća me na velebnu Rockstarovu izjavu kako je GTA 4 rađen za PC-eve budućnosti.

Retardiran. Baš kul koliko si pun komplimenata.
The greatest teacher, failure is.

Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #451 : 11. Ožujak, 2013., 13:36 »
Očito jesi krivo shvatio. Jer nigdje u toj rečenici ne piše (niti se implicira) da se ista "iskustva" neće moći ponuditi na PC-ju.
Da se za dvije godine prosječna multiplatform igra izvodi bolje/izgleda bolje na PS4 nego na prosječnom PC-ju, to bi opet značilo da je on u pravu. Pa makar to "nadjačavanje" bilo 2 FPS-a više u igri koja jednako izgleda na PC-ju i PS-u 4.


Heh, sad ja kažem da tvojih 8 GB rama na PC-ju s Windowsima (ili nekim drugim OS-om, nije toliko bitno) te grafička i procesor uz koje imaš dosta velik overhead API-ja nisu baš direktno usporedivi s konzolaškim hardverom.
Onda ti kažeš VAU BAŠ SI CAPT OBVIOUS.
Onda ja odustanem od rasprave.

*

Deadwalker

  • *****
  • 2495
  • All the pieces matter
    • HCL
Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #452 : 11. Ožujak, 2013., 13:43 »
Da će izgledati i izvoditi se nešto bolje, to je najvjerojatniji scenarij, uzevši u obzir dosadašnju port politiku. Ja sam samo zaključio da čovjek smatra da jednako iskustvo neće biti moguće na PC-u jer je PS4 jednostavno jači stroj od većine igraćih PC-eva narednih par godina.
Al ok, možda i jesam krivo shvatio poruku između redaka.
Čovjek sam pa griješim.
Retardiran čovjek.
The greatest teacher, failure is.

*

dibek

  • ******
  • 5634
  • You put the stone in the case?
Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #453 : 11. Ožujak, 2013., 14:01 »
Pa cekaj, PS3 ima koliko, 256MB memorije? Ili nesto priblizno mizerno... pa koga boli kurac. Igre jos uvijek izlaze i izgledaju predobro, eto mozda MALO losije nego na PC-u, al ko sto sam rekao, koga briga za te sitnice.

Sad zamisli da PS4 ima otprilike jednaku hardver snagu ko gaming PC. Pa to ce biti sto puta bolje nego na tom istom PC-u. To sto je na papiru >>SLAB<< ne znaci nista.

I to bolje iskustvo. Pa iskustvo je redovito bolje na konzolama, ne berem :solidus: Ne moras se brinut hoce li raditi na tvoju konfiguraciju, ne moras se zajebavati sa driverima, ima neusporedivo manje bugova itd.
« Zadnja izmjena: 11. Ožujak, 2013., 14:59 dibek »

*

Yuri

  • *****
  • 1958
  • Feeeeejk
Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #454 : 11. Ožujak, 2013., 15:04 »
Middleware ono? Nema memorije gladnih windowsa i milju drivera koji mogu sjebat nesto?
Nema potrebe za beskorisnim linijama koda koje ruse performanse da bi se dobila sto veca kompatibilnost sa sirokim rasponom konfiguracija?

Ono, nije tehnicki da ce sirova snaga biti jaca, ali na primjeru PS3 i Xbox 360(i realno svih konzola od PS1 naovamo) smo vec posvjedocili kakva se cuda mogu napravit kad nema takvih prepreka.

Ixy je realno sve rekao. Nemam pojma cemu rasprava, ko da nismo nista naucili/vidjeli svojim ocima u zadnje dvije generacije konzola.

*

madmax2013

  • n00b
  • 2
Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #455 : 03. Travanj, 2013., 17:11 »
Ja sam još od prije bio na strani playstationa još imam jedinice i dvojku gledao sam neke igre koje su igrali na predstavljanju i jako mi se sviđa kako izgleda i kad ga bude za kupit imat će još jednog korisnika više :clap:

*

West

  • *
  • 27
Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #456 : 11. Travanj, 2013., 13:25 »
AMD: Sony PlayStation 4 Will Show Ultimate Physics Realism Thanks to Heterogeneous Architecture

AMD’s Chief Graphics Architect Praises Sony’s PS4 Architecture

John Gustafson, chief product architect at graphics business unit of Advanced Micro Devices and a renowned industry veteran, praises the heterogeneous system architecture of Sony Corp.’s PlayStation 4 as well as its ultra-fast unified memory sub-system. In addition to advanced graphics, Mr. Gustafson expects PlayStation 4 to provide high-quality physics effects.


Fizika bi trebala rulat na PS4. Bumo vidjeli.

*

disc0

  • *****
  • 3274
Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #457 : 11. Travanj, 2013., 18:36 »
Ne, pazi, neko iz AMD-a ce rec da njihovo rijesenje nevalja, sve cemo vidit kad konzola dodje :kava:
3DS FC: 4768-7805-4966
PSN: DiSkAcH

*

kaisersephirot

  • Suradnik
  • ******
  • 6514
  • "Estuans interius ira vehementi, Sephiroth!"
    • HCL.hr
Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #458 : 11. Travanj, 2013., 18:39 »
pa ne, ali zanimljiva je ova izjava
Citat:
The PlayStation 4 blew me away but I am conscious about being too positive about it because of course we have other partners that are competing.

ovo je prvenstveno zanimljivo iz razloga što i idući Xbox koristi AMD-ovu tehnologiju, barem tako svi tvrde

*

kaisersephirot

  • Suradnik
  • ******
  • 6514
  • "Estuans interius ira vehementi, Sephiroth!"
    • HCL.hr
Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #459 : 11. Travanj, 2013., 21:09 »
sry na double postu, no ovo što sam našao je dosta zanimljivo klik

naime, prema "nepoznatom PS4 developeru" proizvođači će imati na raspolaganju nevjerovatnih 7 GB DDR5 memorije, dok će ostalih gigu biti rezervirane za OS

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #460 : 12. Travanj, 2013., 18:06 »
"Nepoznati PS4 developer" i site "PS4daily"... loša kombinacija za vjerodostojnost priče - takvi siteovi praktički žive od izmišljanja/prenošenja tračeva. A obično to i budu ovakvih tračevi koji zvuče potpuno logično.

Mislim, da me sada pitaš koliko bi bilo pametno da od 8GB RAM-a rezerviraju za OS, a koliko za same igre; rekao bih ti 7GB igre i 1GB OS. Jer zašto ne? OS na PS3 je radio solidno sa znatno manje dostupne RAM memorije od 1GB (doduše i radio je manje stvari odjednom), a 7GB za igre je i dalje jako velikodušno.

Uglavnom, nebitno je - RAM-a konzola ima i previše u ovom trenutku; imam osjećaj da će prioći godina-dvije dok developeri ne počnu iskorištavati svu tu RAM memoriju u PS4; vjerujem da većina i dalje radi u radnim okruženjima u smislu softvera prilagođenima za znatno manju količinu RAM-a.

*

snowblind

  • Suradnik
  • ******
  • 9339
Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #461 : 13. Svibanj, 2013., 18:40 »
REVEAL PLAYSTATION 4 PS4 E3 2013 新しいプレイステーションE3プレゼンテーション









Ako nije fejk izgleda nezz, futuristički, iako ova linija je malo prenaglašena.

*

kaisersephirot

  • Suradnik
  • ******
  • 6514
  • "Estuans interius ira vehementi, Sephiroth!"
    • HCL.hr
Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #462 : 13. Svibanj, 2013., 18:54 »
ako je ovo istina :ave:

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #463 : 13. Svibanj, 2013., 21:10 »
Nije, fejk je.
Ali zašto je fejk... :(

*

disc0

  • *****
  • 3274
Odg: PlayStation 4 - općenita rasprava
« Odgovori #464 : 13. Svibanj, 2013., 21:14 »
Meni se isto ovaj fejk pjaža!
Trojka je izgledala ko kutija za kruh, ovo napokon lici na sofisticirani komad hardvera....
3DS FC: 4768-7805-4966
PSN: DiSkAcH

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9