HCL.HR

"Your graphics card hardware does not support all features (CSM)"

  • 11 Odgovora
  • 3200 Hitova
*

CroKac7

  • *
  • 66
  • TheMinecraftViking
Pozdrav!
Imam laptop acer aspire 7 i5 8300h 2,3ghz, gtx 1050ti 4gb ddr5,8gb ddr4 ram
 Vec 2 dana se mucim sa pokretanjem igre cs:go-a,  svakog puta kada pokrenem igricu iskoci mi ovaj okvir http://prntscr.com/l9i2sv , gledao sam na webu i sve solucije koje su drugima pomogle i koje su ponudili sam probao,  poput: reinstalacije drivera, disable pa opet enable graficke u Device manageru, neke launch opcije na steamu, obrisao csgo.exe precac u folderu i onda pustio steam da ju opet stvori i jednostavno nece i nece.
Ako ima tko ikakvu ideju kako ovaj problem rijesiti bio bih mu jako zahvalan!!  :ave: :ave: :ave: :ave: :ave:
Hvala!

Edit: meni osobno je pomoglo azuriranje windowsa odnosno laptop mi je imao zastarjelu verziju win10
« Zadnja izmjena: 24. Listopad, 2018., 10:51 CroKac7 »
.

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: "Your graphics card hardware does not support all features (CSM)"
« Odgovori #1 : 23. Listopad, 2018., 16:25 »
Jesi probao možda instalirati popratne programe uz CS:GO?


I bitno je kako si uninstalirao drivere od grafičke i naravno koji OS koristiš. Dakle za pravilno micanje drivera (jer problem je povezan s njima).
Skini DDU, pokreni ga u safe modu. Makni sve drivere od nVidie (izabereš ju pod opcijama).
Restart, skini najnovije drivere (ne da ti windows sam povuče).


Nakon toga obriši CS:GO (ne prečac nego igru) i ponovno ga instaliraj (nije tako velika igra).
Dakle odeš na steam - library ili installed games. Nađeš CS:GO i klikneš desni klik - Uninstall. Nakon toga ga ponovno instaliraj (skini). Prilikom prvog pokretanja - trebao bi i on pokrenuti ostale programe koji su mu potrebni za rad poput npr. DX 9 ili DX11, Visual studio i slične.


Drivere isključivo skini ovdje:
KLIK


Tamo izabereš svoj operativni sustav, GeForece 10 seried, ali pazi pošto imaš laptop biraš mobile, a ne obične drivere


I onda još izabereš GTX 1050ti.


Napravi cijelu proceduru kako sam napisao pa javi rezultate.
Ukoliko to ne pomogne, možda su ti Windowsi u banani pa bi trebalo pokrenuti CMD u admin modu i pokrenuti sfc/scannow

*

CroKac7

  • *
  • 66
  • TheMinecraftViking
Odg: "Your graphics card hardware does not support all features (CSM)"
« Odgovori #2 : 23. Listopad, 2018., 16:40 »
Hvala ti puno, pokusat cu sada sve napraviti pa javim nego sfc scan sam napravio i nista nije nadeno a uz to imam jos jedno pitanje cursor i ekran mi se svaku sekundu zalede na sekundu i cijelo vrijeme tako nekad prode i opet jel znas mozda kako fixat
.

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: "Your graphics card hardware does not support all features (CSM)"
« Odgovori #3 : 23. Listopad, 2018., 17:43 »
Ako ti se nešto tako zaledi - može upućivati i na hard disk koji polako odlazi... Iskeniraj i njega.
Što se tiče tvoje privatne poruke - radije postaj u temu da svi vide.


Slika koju si poslao:
https://prnt.sc/l9ix9v


Dakle tu biraš tko ti odrađuje fiziku, a ne koji je primarni pokretač svih aplikacija. Lijepo ti piše select Phsyx processor.






*

CroKac7

  • *
  • 66
  • TheMinecraftViking
Odg: "Your graphics card hardware does not support all features (CSM)"
« Odgovori #4 : 23. Listopad, 2018., 17:51 »
Laptop je kupljen nov prije 24 sata i ima ssd 500giga
.

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: "Your graphics card hardware does not support all features (CSM)"
« Odgovori #5 : 23. Listopad, 2018., 18:08 »
Jesi napravio update Windowsa na najnoviju verziju? I koja je točno verzija drivera koju imaš?
Isto tako jesi li na kraju potpuno uninstallirao igru i onda ju ponovno skinuo i instalirao?


Moraš mi dati puno detaljnije odgovore jer ja ne vidim tvoju situaciju i ne mogu nagađati. Dakle verzija windowsa, javlja li se to i s drugim igrama ili ne?
Ponavljam, jesi li napravio uninstall igre, a ne brisanje shortcut-a s desktopa?


*

CroKac7

  • *
  • 66
  • TheMinecraftViking
Odg: "Your graphics card hardware does not support all features (CSM)"
« Odgovori #6 : 23. Listopad, 2018., 18:26 »
Dakle update Windowsa je napravljen najnovija verzija je postavljena, 416.34 verziju drivera od nvidie, uninstalirao jesam ali nisam ponovno skinuo jer imam pola mb brzinu ali sam nasao neki minecraft od win10 i isto fps je valjda 10 i kad sam usao u onaj big picture mode od steama i otisao na display opet je sve bilo jako laggy ali jako i pisalo da je display Basic Microsoft http://prntscr.com/l9jx1i  sto znaci da i dalje mi ne prepoznaje graficku
.

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: "Your graphics card hardware does not support all features (CSM)"
« Odgovori #7 : 23. Listopad, 2018., 18:41 »
Ok, iako opet nemamo konkretnu verziju i build operativnog sustava...


Dakle u nvidia control panelu imaš postavku pod manage 3d settings > global settings > Preferred graphic driver i tamo staviš nVidiu.


Isto tako ako ti piše to što piše - vjerojatno nisi instalirao sve drivere za svoj laptop.
Jesi li bio na web stranici od acer-a, našao svoj model i instalirao sve potrebne drivere?
Windows 10 zna skinuti drivere ali većinu puta budu nekakav kompromis i ne skidaju najnovije kao takve. Na ovom mjestu gdje ti piše taj adapter, zapravo bi morao biti Intel HD grafika, a tvoj komp kaže da ne zna kako se radi o integriranoj grafi od Intela nego nekoj generic grafi.


Znači uvijek kada imaš novi komp, laptop, matičnu. Ideš na stranicu proizvođača, nađeš svoj model i skineš najnovije drivere koji se tamo nalaze. Ne instaliraš s CD-a jer su i tamo zastarjeli driveri, ne pustiš windows da odradi svoje nego sam sve skineš i napraviš.


*

CroKac7

  • *
  • 66
  • TheMinecraftViking
Odg: "Your graphics card hardware does not support all features (CSM)"
« Odgovori #8 : 23. Listopad, 2018., 18:49 »
http://prntscr.com/l9k6rv evo ti os
nego razumijem ja to sve ali tu nastaje problem, apsolutno sve je manual skinuto sa sluzbenih stranica i rucno instalirano izgleda ce biti red reinstalirat windowse
.

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: "Your graphics card hardware does not support all features (CSM)"
« Odgovori #9 : 23. Listopad, 2018., 18:53 »
Pa ne radi ti kada imaš prastaru verziju windowsa... Zato te cijelo vrijeme pitam za build.


Zato i ne rade driveri od nVidie dobro...


Hajde lijepo skini update assistant i onda ćeš konačno dobiti najnoviju verziju windowsa...


KLIK


Dale zbog ovog je jako bitno imati info koji je build u pitanju! Da si ovo napisao odmah - brže bi riješili situaciju...

*

CroKac7

  • *
  • 66
  • TheMinecraftViking
Odg: "Your graphics card hardware does not support all features (CSM)"
« Odgovori #10 : 24. Listopad, 2018., 10:50 »
Hehe radi sve! Hvala ti dobri covjece na savjetima i celicnim zivcima! Spasio si me! 😁
.

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: "Your graphics card hardware does not support all features (CSM)"
« Odgovori #11 : 24. Listopad, 2018., 11:08 »
Kažem, jako je bitno napisati i dati SVE informacije. Znam da se tebi činilo kako si napisao sve, no realno - vidiš da nisi.
Zato uvijek kada nešto trebaš bolje je napisati i ono što misliš da ne trebaš nego li ne napisati.
Više informacija = manje nepotrebne prepiske i brže rješavanje problema.  :thumbs:

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9