HCL.HR

Blue screen na windows 7 64 bit

  • 17 Odgovora
  • 6068 Hitova
Blue screen na windows 7 64 bit
« : 18. Siječanj, 2014., 02:03 »
Pozdrav ljudi trebao bih stvarno vasu pomoc.Uvijek kad je neki problem na kompu proguglam i nadem rjesenje,al sad je zajebanije cini mi se pa bi trebao misljenje strucnjaka,a da ne placam nekom masne pare samo da mi kaze sta je.Znaci citao sam o ovom blue screen of death ili kako vec i shvatio da moze biti hardverska ili softverska.Po mome misljenju to je softverska jer ja hardverski nisam nista mjenjao unazad pola godine barem,a nadam se da nije nista pregorilo.Sljedece se dogodilo,uplaio sam komp kada sam dosao iz skole i vidim da je vazno naglasiti da je mozda neki update sjebao stvar pa cu naglasiti da je dosao update prije 2 dana za avg al sam ljen i stisnem postpone za 4 sata.Tako je vec par puta prije za neke updateove bilo i stalno sam odgadao i nije problema bilo.
Sada kad sam dosao kuci pokrenuo internet,sve je stekalo i ja reko idem restartat.Nakon boot upa doceka me plavi ekran.Guglao i nisam uspio rjesiti,probao sam instalacijaki disk ubaciti i recover napraviti,ali kaze mi da windows verzija na disku nije istoa ko na kompu (sto je logicno jer sam napravio mnogo updateova),a onda sam probao uci preko safe moda ali kad dode do boota opet dode plavi ekran.
Peoblem najveci je sto ne mogu nikako doci do radne povrsibe da bi se pozabavio problemom.
Znam da sam puno i iscrpno napisao,ali u nadi da onaj tko ce procitat uspjeti razumjeti.
Pa ako netko zna sta da radim,volio bi da napise.
Hvala :)
Evo i ostavit cu sliku u privitku da vidite o cemu se radi


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odg: Blue screen na windows 7 64 bit
« Odgovori #1 : 19. Siječanj, 2014., 10:59 »
Ja što sam se susretao sa BSOD-om bio je problem s RAMima tak da ono, nisam još vidio da je softverska bila
in principio erat Verbum et Verbum erat apud Deum et Deus erat Verbum

Odg: Blue screen na windows 7 64 bit
« Odgovori #2 : 19. Siječanj, 2014., 15:34 »
Dobro neki su rekli da je to moguce,al vidim tutoriale i svi pisu da probam preko recoverya bla bla
Nis idem probat otvorit al cudno bi bilo da su mi rami sam tako crknuli


Sent from my iPhone using Tapatalk

*

Lilo

  • **
  • 153
  • Nerdvana, state of total geekdom..
Odg: Blue screen na windows 7 64 bit
« Odgovori #3 : 19. Siječanj, 2014., 21:33 »
Evo šta možeš napravit, guglaj Hirens boot, skini, sprži kao bootabilnu .iso sliku, postavi CD/DVD kao First boot device, te digni miniWindowsXP i od tamo možeš napraviti test memorije i razne druge divotice ili pak u najgorem slučaju spasit podatke.
 
IT Crowd - Have You Tried Turning It Off And On Again?

Odg: Blue screen na windows 7 64 bit
« Odgovori #4 : 20. Siječanj, 2014., 00:49 »
Otvorio danas komp,izvadio rame,ispuhao i od prasine i prebrisao,vratio i nazalost nista,sve je ostalo ista.

@Lilo hvala probat cu to defintivno,al kakva je to bootabilna iso slika?
Znam przit iso sliku sad dal na isti nacin przim i tu ili?
Malo cu po youtubu onda jos trazit da vidim sve te testove kako saznati sta mu je zapravo.


Sent from my iPhone using Tapatalk

*

Lilo

  • **
  • 153
  • Nerdvana, state of total geekdom..
Odg: Blue screen na windows 7 64 bit
« Odgovori #5 : 20. Siječanj, 2014., 11:32 »
U principu kao i svaka druga .iso slika, samo šta ti komp može  ajmo reči "dići"  najbolji primjer ti je instalacija čista instalacija Windowsa. Za prženje preporučam ImgBurn(ako ga već koristiš bravo :thumbs:) a prži se isto kao i svaka .iso slikica

E i još da probaš ovo..probaj maknut bateriju iz matične van, ostavi je 30s do minuticu vani, pa je vrati natrag, tako sam vratila jedno računalo iz mrtvih neki dan, nije puno posla, a možda pomogne..
IT Crowd - Have You Tried Turning It Off And On Again?

Odg: Blue screen na windows 7 64 bit
« Odgovori #6 : 20. Siječanj, 2014., 14:19 »
Inace preko nero przim ali nije problem i preko ovoga,imam nekih iskustava.
Da ovo sam vidio na necijem blogu i djelovalo mi prejednostavno,ali mogao bih probati,samo ne znam kako bi to moglo pomoci ako su u pitanju rami ili hard disk?
Jel mogu ja jednostavno negdje otici i traziti samo dijagnozu da mi kazu sto je,oce mi zaracunat to?
Rado bi ja srusio windowse,ali do hardwera je,mogu probati eventualno to,a ovaj proces sa dizanjem xpa mogu probati i onda istrazivati sto bi moglo potrajati.
To sa xpom,oce on onda biti instaliran na disku ili sta?


Sent from my iPhone using Tapatalk

*

Lilo

  • **
  • 153
  • Nerdvana, state of total geekdom..
Odg: Blue screen na windows 7 64 bit
« Odgovori #7 : 20. Siječanj, 2014., 15:25 »
Svaki pošteniji servis bi trebao radit besplatnu dijagnozu, jer ti trebaju reči šta se događa i jesi li zainteresiran za popravak ;)

Ovo ti ne instalira novi sustav, mislim da funkcionira na principu Linux live cd-a, nisam sigurna, al ugl nakon šta makneš CD van, sve ti je isto, bootaš normalno s HDDa 
Kako ti može najlakše pomoći, ako ti miniWindows radi kako treba, znači da nije grafička kartica ni proc, to ti dođe kao mali pokus, a tada za svaki slučaj testiraš memoriju RAM/HDD, ako pak su i oni u redu, pokušaj izvadit baterijicu iz matične da se vrati na default(kao kad je kupljena) stanje :) 
Sve skupa ti treba kojih sat do dva da sve ovo napraviš ;)   
IT Crowd - Have You Tried Turning It Off And On Again?

Odg: Blue screen na windows 7 64 bit
« Odgovori #8 : 21. Siječanj, 2014., 23:47 »
Malo sam u strci s vremenom al hvala ti puno,definitivno moram probati ovo s baterijicom i volio bi da to radi.
Ako nista podizat cu taj miniwindowsxp,a mislim da nije ni do procesora i grafe,a ne znam da li su rami.
No necu vise spamati jedino mi preostaje da probam.
Koji podaci mi odlaze kada izvadim tu karticu?
Ovo sa hdd otaje to znam,ne znam onda sto se mjenja uopce?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odg: Blue screen na windows 7 64 bit
« Odgovori #9 : 22. Siječanj, 2014., 15:10 »
Evo izvadio cmos bateriju sve pazljivo vratio,u pocetku niaam imao signal monitora i onda je proradio monitor,dolazi do boot up screena,na onom windowsu sto se vrti ostane dosta dugo i onda kao da ga prekine nesto i opet plavi ekran.
Opet sam na nuli


Sent from my iPhone using Tapatalk

*

Lilo

  • **
  • 153
  • Nerdvana, state of total geekdom..
Odg: Blue screen na windows 7 64 bit
« Odgovori #10 : 22. Siječanj, 2014., 22:37 »
U bemti..ovo je teški slučaj, nestalo mi je ideja..  :(

Mislim da moraš na servis, pa da isprobavaju dio po dio hardwera, al prije toga možda da pokušaš znači s instalacijskim DVDom od Windowsa 7, znači pokreneš ga i ako sve radi kako treba dođi do onog dijela gdje odabireš disk za instalaciju, do tada ti se ništa ne događa sa podacima. E sad ako bi recimo htio nastaviti instalaciju dalje te ako imaš podatke podjeljene na C:\ i D:\ particiju, i na C:\ su ti instalirani Windowsi, i imaš još mjesta tamo, možeš instalirat Windows 7 BEZ FORMATIRANJA diska, znači ostaje ti tvoj stari operativni sustav sa svim podacima na disku ne izbirsan, to jest premješten u Windows.old file, a kad uključiš računalo možeš birati OS.

Kad izvadiš bateriju iz matične, tada se BIOS vraća na tvorničke postavke.
IT Crowd - Have You Tried Turning It Off And On Again?

Odg: Blue screen na windows 7 64 bit
« Odgovori #11 : 23. Siječanj, 2014., 00:44 »
Da znam tu instalaciju instalirao sam vec tako jednom na starom kompu.
A probat cu onda i to pa cu javiti
Sve u svemu hvala puno,nakon ovoga ne preostaje jista nego na popravak..


Sent from my iPhone using Tapatalk

*

Lilo

  • **
  • 153
  • Nerdvana, state of total geekdom..
Odg: Blue screen na windows 7 64 bit
« Odgovori #12 : 23. Siječanj, 2014., 10:56 »
Nemaš brige, javi ako bude kakvog napretka :thumbs::piva:
IT Crowd - Have You Tried Turning It Off And On Again?

Odg: Blue screen na windows 7 64 bit
« Odgovori #13 : 07. Veljača, 2014., 14:20 »
Frend koji se kuzi u kompove mi rekao da mozda nije hardverski i da probam rusit windowse.Uspio sam instalirat na drugi disk windows 7 i spasiti ono glavno i onda sam sve formatirao i instalirao windows 8 na c disk i sve radi kao i inace,nikakvih problema i prezadovoljan sam sa osmicom.
Jedini sad problem je sto ne mogu naci tj. kolko sam skuzio nema drivera za moju maticnu (Gigabyte h55m-s2) za windows 8 pa nez kaj bi.

Inace sve ostalo je rjeseno,driveri su sad jedini problem :mrgreen:

*

Lilo

  • **
  • 153
  • Nerdvana, state of total geekdom..
Odg: Blue screen na windows 7 64 bit
« Odgovori #14 : 07. Veljača, 2014., 15:11 »
Super :clap: drago mi je da si riješio problem :thumbs:

Šta se drivera tiće, skini 3DP chip, i preko njega ćeš naći drivere za matičnu ;)
IT Crowd - Have You Tried Turning It Off And On Again?

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9