HCL.HR

Winodws ili Linux?

  • 13 Odgovora
  • 5066 Hitova
Winodws ili Linux?
« : 04. Siječanj, 2007., 18:10 »
Koji OS je bolji i po čemu je bolji?


p.s. Koja verzija Linuxa je najbolja i za što je najbolja?  Gledao sam na siteu ali sam našao neke osnovne podatke...

*

killing man

  • *
  • 120
  • Give me one reason for not killing you!!!
    • Gamer's Heaven
Re: Winodws ili Linux?
« Odgovori #1 : 04. Siječanj, 2007., 18:42 »
Windows apsolutno
A za njega je napravljeno i više programa kao i igrica :)


Citat:
za njega je napravljeno i više programa
-Anthrax ti se grohotom nasmija na ovo. Kad bi win imao samo upola aplikacija koliko ih je za linux...HO HO HO
« Zadnja izmjena: 04. Siječanj, 2007., 18:48 Anthrax »

*

Anthrax

  • ******
  • 5284
Re: Winodws ili Linux?
« Odgovori #2 : 04. Siječanj, 2007., 18:47 »
Lame topic. Amd ili Intel? Ati ili nVidia? Al ajde dobro potrudit cu se da ti malo pojasnim.

dakle za jednog usera koji ima prosjecno informaticko znanje i koji ne zna ni drivere sam instalirat a prelazenje igara mu predstavlja vrhunac dostignuca bolji je windoes koji je u principutoliko user friendly kao da je radjen za debile. Sto se tice linuxa mit o nedostatku drivera i teskoj instalaciji je proslost i dezinformacija. Sve komercijalne i desktop distribucije (ne verzije) su danas krajnje prilagodjene i imaju odlican support a sto se tice besplatne online forumske podrske necu ni pricat. Svaki problem koji mozes imati( u slucaju da ga imas mada vjerojatno neces) mozes rijesiti u roku od 24 sata. Lionux je stabilniji, sigurniji i pro operativni sistem koji pruza mnogo vise mogucnosti od windowsa, i za razliku od win nema problema sto se tice multiuser podrske. Nije ti potreban antispam, antispyware ni antivirus. Mnostvo aplikacija sa njim vec dolazi predinstalirano a ostalo sto sam nadodajes je free. Necu ulazit u diskusije koja je distribucija bolja za sto jer o tome ti mogu napisati seminarski rad na 150 strana ali pretpostavljam da tebi treba nesto user friendly bez puno muke i zahebancije. U tom slucaju bilo bi pametno da pogledas ove distre:

Mepis (malen, jednostavan, dosta mogucnosti)
Fedora Core (ako vise volis Gnome sucelje tvoj izbor..jednostavna, dobre mogucnosti)
Ubuntu (imas recenziju moju na sajtu)
Mandriva(valjda najvise user friendly distra...ali ne bih je preporucio)

Od ovih ovdje moja je preporuka Mepis. I da pitanje win ili linux nema smisla jer mozes imati dualboot sistem i raditi na onome koji ti vise odgovora u odredjeno vrijeme. Za linux je dovoljno da sa part managerom nekim napravis particiju od 10 Gb koju ces smanjit na 9 i ostavit jedan gigabajt kako swap space za linux. 9 gb ces formatirat u ext3 i to je to. 8ovo je u slucaju da imas gigu rama...swap space=kolicina ramaX2)

*

dF@kk3r

  • *****
  • 2709
Re: Winodws ili Linux?
« Odgovori #3 : 04. Siječanj, 2007., 20:08 »
ok, nisam citao anthraxov post ali cu samo reci da je stupid pitanje koje se provlači na milijon foruma i ono bezveze

znaš i sam ko koristi win a ko lin

znas da nisu kompatibilni i da imaju različite podrške

wiše netrebas znati

kao ni ja

a ako te interesuje, instaliraj lin i proučavaj i budi dio linux nacije i izmjenjuj iskustva s njima i jednostavno budi linux korisnik

 8) :wave:

*

BenXXX

  • Gost
Re: Winodws ili Linux?
« Odgovori #4 : 04. Siječanj, 2007., 20:13 »
ja ću kratke odgovore, kad ti je već anth fini dugački dao..

windows preko linuxa always.. why? nije da sam pristaša windowsa, al za linux trebaš određeno znanje u programiranju i to.. windows je više n00b friendly, a i meni se više sviđa od linuxa, šta da ti kažem..

a od linuxa obavezno prvo probaj ubuntu.. taj sam i ja, i vjerojatno je najsavršeniji!

i btw, uvijek možeš oba OSa imat, ak baš hoćeš.. normalno, to je dijeljenje particija na hardu, ovo-ono.. pronađi i za to neke tutače!

*

Anthrax

  • ******
  • 5284
Re: Winodws ili Linux?
« Odgovori #5 : 04. Siječanj, 2007., 20:37 »
al za linux trebaš određeno znanje u programiranju i to..

vidim da nisi citao moj post.... ljudi zive u proslosti i dezinformiranosti pa time i drugima govore krivo.

*

--HS--

  • ****
  • 1078
  • :tired:
Re: Winodws ili Linux?
« Odgovori #6 : 04. Siječanj, 2007., 21:08 »
reko recite sta usporedujete SLACKWARE ILI UBUNTU ILI NESTO PETO
Ovo dvoje je velika razlika ukratko recimo kao Mac i Windowsi..
easy-forex-basics.blogspot.com

*

Anthrax

  • ******
  • 5284
Re: Winodws ili Linux?
« Odgovori #7 : 04. Siječanj, 2007., 21:13 »
reko recite sta usporedujete SLACKWARE ILI UBUNTU ILI NESTO PETO
Ovo dvoje je velika razlika ukratko recimo kao Mac i Windowsi..

a da procitas sta sam mu preporucio kao za pocetnika?

*

--HS--

  • ****
  • 1078
  • :tired:
Re: Winodws ili Linux?
« Odgovori #8 : 04. Siječanj, 2007., 21:23 »
reko recite sta usporedujete SLACKWARE ILI UBUNTU ILI NESTO PETO
Ovo dvoje je velika razlika ukratko recimo kao Mac i Windowsi..

a da procitas sta sam mu preporucio kao za pocetnika?

reko sam da nemogu to dvoje usporedivati jer su to skroz dvije razlicite stvari..
easy-forex-basics.blogspot.com

*

Anthrax

  • ******
  • 5284
Re: Winodws ili Linux?
« Odgovori #9 : 04. Siječanj, 2007., 21:29 »
reko recite sta usporedujete SLACKWARE ILI UBUNTU ILI NESTO PETO
Ovo dvoje je velika razlika ukratko recimo kao Mac i Windowsi..

a da procitas sta sam mu preporucio kao za pocetnika?

reko sam da nemogu to dvoje usporedivati jer su to skroz dvije razlicite stvari..

pa ja ne kuzim gdje ih se to usporedjuje?

Odg: Winodws ili Linux?
« Odgovori #10 : 09. Prosinac, 2011., 20:30 »
Ubuntu ili Mint?

*

Pajko

  • *****
  • 3090
  • REEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
Odg: Winodws ili Linux?
« Odgovori #11 : 09. Prosinac, 2011., 20:49 »
Sva sreća pa da nisi dignuo iz mrtvih temu iz 2007. :lol:
P.S. Napisano je velikim tiskanim slovima jer stvarno vičem. Najozbiljnije.

*

Chaky

  • *
  • 129
Odg: Winodws ili Linux?
« Odgovori #12 : 09. Prosinac, 2011., 21:12 »
Mint nisam koristio. Ubuntu sam probao i lako se na njega priviknuti, jer je pogodniji za one koji su navikli na Windowse.
Imao sam problema s zvukom, ali mi je frend Linuxas to sredio, jer ja nisam znao.
Inace je ok.
Nisam ga bas previse koristio, jer sam gamer.
A ne da mi se svako malo resetirati komp zbog prebacivanja izmedu igranja i surfanja  :ementaler:
Za Ubuntu znam da ima Live distribuciju, pa ga bootas s DVD-a i vidis da li ti se svida.

*

WEAPONX

  • *****
  • 2209
  • Doom-driven
Odg: Winodws ili Linux?
« Odgovori #13 : 09. Prosinac, 2011., 21:47 »
@Yossarian

Nema smisla odgovarat na post iz 2007. Ako vam je do rasprave o Linuxu, otvorite novu temu. Lokot.
Lijepo je biti važan, ali je važnije biti lijep.    PREĐENE IGRE | PLAYLISTA | IKONE

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9