HCL.HR

ArmA 2 CO - DayZ

  • 564 Odgovora
  • 113365 Hitova
*

Tegla

  • *
  • 96
  • Rizlu imam, licnu kartu nemam
Odg: ArmA 2 CO - DayZ - [gameplay]
« Odgovori #165 : 28. Svibanj, 2012., 13:22 »
Hahahaha obozavam baitat ljude :D

"Ïma li netko u blizini *unesi ime mjesta/zgrade*, krvarim i jako sam ranjen. Zasto mi se slika tako jako trese?? Molim vas pomozite mi  :wildboy:. Nemojte pucati imam nvg i vidim vas u mraku blabla"


Onda samo cekam da se vrata otvore  \:D/

*

Tegla

  • *
  • 96
  • Rizlu imam, licnu kartu nemam
Odg: ArmA 2 CO - DayZ - [gameplay]
« Odgovori #166 : 28. Svibanj, 2012., 13:25 »
Pročitao sam prvi post i par rendom postova kroz topik.
Ovo zvuči savršeno, ali nije mi sve baš jasno.

Jel ima NPC-ja u igri? U prvom postu kaže da ima nekoliko gradova. Jesu li napušteni ili što?
Postoji li neki konkretni cilj u igri? Misije neke?


Ima npc-a, zombiji. Ima masu ali bas masu gradova ( http://avidblur.com/arma2/ ), izgledaju napusteni da ali uvijek nekoga ima okolo samo ceka :)
Uglavnom, zombi apokalipsa tako da neces naici na rgovine koje rade i to nego u vidu napustene zgrade,da.
Cilj? Prezivi :) Nema misija uglavnom open world multiplayer survival zombie fps  :thumbs:

Odg: ArmA 2 CO - DayZ - [gameplay]
« Odgovori #167 : 28. Svibanj, 2012., 13:28 »
Ae. Znam za zombije, mislio sam neki merchanti il nešto.
Kul.

*

Tegla

  • *
  • 96
  • Rizlu imam, licnu kartu nemam
Odg: ArmA 2 CO - DayZ - [gameplay]
« Odgovori #168 : 28. Svibanj, 2012., 13:32 »
Nema merchanta nije skyrim ovo  :ne:
Pogledaj si neke gameplay videe na yt ako te zanima, zbilja je odlicna igra (erm... mod)  :thumbs:

Odg: ArmA 2 CO - DayZ - [gameplay]
« Odgovori #169 : 28. Svibanj, 2012., 13:39 »

Al' ono, faking mali backstabbing smradovi nesposobni. Sprintaju na sve strane i ne mogu te ni ubit iz point blank rangea.
E stvarno, nije mi jasno kak netko može bit takav kripl. :hihi:
Btw, AKM > svi drugi kalaši.
http://dayzwiki.com/wiki/index.php?title=Comparison_of_Weapons

*

Yuri

  • *****
  • 1958
  • Feeeeejk
Odg: ArmA 2 CO - DayZ - [gameplay]
« Odgovori #170 : 28. Svibanj, 2012., 13:50 »
Pročitao sam prvi post i par rendom postova kroz topik.
Ovo zvuči savršeno, ali nije mi sve baš jasno.

Jel ima NPC-ja u igri? U prvom postu kaže da ima nekoliko gradova. Jesu li napušteni ili što?
Postoji li neki konkretni cilj u igri? Misije neke?

Nema misija niti ciljeva osim onih koje si sam postavis.

Mislim, igra te baci usred zombi apokalipse sa osnovnim gearom.
Dalje skupljas sam bolja oruzja, hranu, medical supplies, utility iteme (kompas, mapa, hunting knife, toolkits, vece backpackove, binoculars, NV goggles i slicna sranja).

Nema striktnog grupiranja, vec je sve ad-hoc i u letu.

Svi gradovi imaju zombije. Odnedavno nailazim na zombije na ravnicama i blizu suma, povecali su zed density na serverima u zadnjih nekoliko patcheva.
NPC-eva nema, jedino drugih igraca. S obzirom da sam vidio servere za do 75 igraca...
Mislim, ne znam kako da objasnim tocno. Imas 250 km podrucja, ali uvijek je velika sansa da ces naici na nekoga u nekom random gradicu.
A ako se motas oko loot hotspots, tu ti je garantiran nekakav encounter.

Smrt je smrt i trajna kao takva. Ako igras i dalje na istom serveru, imas sanse spasit gear sa svog lesa ako su te recimo zombiji ubili.
Ako su te banditi ubili... jebat ga, ode gear.

Helici, camci, auti, kamioni, autobusi i ATV's se mislim mogu repairat i koristit.
Mozes lovit zivotinje u divljini umjesto da strvinaris po gradovima.
Mozes bit bandit i lovit druge survivore, lone wolf koji izbjegava sve, grupirat se sa drugim survivorima ili bandit hunter.

Nezz. Generalno, nema cilja, nema neke motivacije osim boljeg loota i istrazivanja.
Ali u tome nije poanta DayZ-a.
DayZ je jednostavno jeben dozivljaj, pogotovo jer vecina stvari koje ces dozivjet ovisi o drugim igracima.
Interakcija, paranoja, udruzivanje i izdaja.

Jebo me pas ako se ovo sve skupa ne bi moglo koristiti za psiholoske studije. :P

EDIT:

Super. Imao sam M14, ali ga zamjenio za taj AK-74 Cobra.
Ae, barem je za AK streljivo cesce.  :wildboy:
« Zadnja izmjena: 28. Svibanj, 2012., 13:56 Yuri »

Odg: ArmA 2 CO - DayZ - [gameplay]
« Odgovori #171 : 28. Svibanj, 2012., 16:56 »
a dobro, realno nemoš s tim "IDEŠ OKOLO RENDOM" đirom živit vječno. Triba ubacit mogućnost bidlanja i stvaranja gradova/nastambi nekakvih za skupine ljudi :<
CSadria - Kupovi, LANovi, intervjui i izvještaji s događanja iz Balkan/Adriatic regije.
Web - Facebook - Twitch - Youtube

[/url

*

Tegla

  • *
  • 96
  • Rizlu imam, licnu kartu nemam
Odg: ArmA 2 CO - DayZ - [gameplay]
« Odgovori #172 : 28. Svibanj, 2012., 17:22 »
a dobro, realno nemoš s tim "IDEŠ OKOLO RENDOM" đirom živit vječno. Triba ubacit mogućnost bidlanja i stvaranja gradova/nastambi nekakvih za skupine ljudi :<


Pa mozes satore podizati, ali jos nisu rijesili da se satori prenose s tobom sa servera na server, iako ljudi rade vec velike kampove




Citat:
DayZ je jednostavno jeben dozivljaj, pogotovo jer vecina stvari koje ces dozivjet ovisi o drugim igracima.
Interakcija, paranoja, udruzivanje i izdaja.

Tocno to. Neznam da li mi je ikad od ijedne igre srce toliko lupalo, u najpozitivnijem koliko u najnegativnijem smislu. Shvatit ce samo oni koji igraju vjerojatno  :piva:






EDIT: Evo da citiram samog sebe:

Citat:
Unique Players:   117 299

Jucer je bilo 105 000 i kusur, a u utorak mislim 100 000 ravno pa su slavili poklanjanjem igre.

To je danas u pola 2, sada ih ima 120 699  :thumbs:
« Zadnja izmjena: 28. Svibanj, 2012., 22:48 Tegla »

Odg: ArmA 2 CO - DayZ - [gameplay]
« Odgovori #173 : 28. Svibanj, 2012., 23:56 »
Ma sve više i više igrača dolazi, jedva čekam da se nakupe puni serveri :D

*

Yuri

  • *****
  • 1958
  • Feeeeejk
Odg: ArmA 2 CO - DayZ - [gameplay]
« Odgovori #174 : 29. Svibanj, 2012., 00:21 »
a dobro, realno nemoš s tim "IDEŠ OKOLO RENDOM" đirom živit vječno. Triba ubacit mogućnost bidlanja i stvaranja gradova/nastambi nekakvih za skupine ljudi :<

Ne znam da li ce to uopce biti moguce u trenutnom engineu.

A i realno, vec sam rekao u cemu je glavna car igre. Socijalna interakcija lulz.
Ko Facebook/Twitter, samo sa zombijima i rizikom da ce te netko upucat i ukrast ti sve sto imas.


Nego, itko zna na kojim se lokacijama spawnaju camo i ghilie suits?

Odg: ArmA 2 CO - DayZ - [gameplay]
« Odgovori #175 : 29. Svibanj, 2012., 01:00 »
Nemam pojma. Doduše, ubio sam danas jednog s ghilliejem.

*

Yuri

  • *****
  • 1958
  • Feeeeejk
Odg: ArmA 2 CO - DayZ - [gameplay]
« Odgovori #176 : 29. Svibanj, 2012., 01:50 »
Cherno je u kitu dosadan. Dobro, ne bas. Ima akcije, samo nema loota.
Ljudi trce uokolo kao da su u CoD-u. Osluskujem gdje ima pucnjave, krenem u tom smjeru i obicno naletim na fajtove.

3 takva danas, cekam da dovrse i onda dovrsim prezivjele. Dobro, ne svaki put. Ako vidim da je neki novi survivor sa Makarovom, ostavim ga.
Ali ako vidim da imaju dobar backpack i lootaju nekog njuba, njih koknem.

Ima tamo ista osim medical supplies u bolnicama? Mislim, malo neiskoristen potencijal za tako velik grad.

EDIT:

Naravno, sve zahvaljujuci M9 Silenced.  :ementaler:
« Zadnja izmjena: 29. Svibanj, 2012., 01:57 Yuri »

Odg: ArmA 2 CO - DayZ - [gameplay]
« Odgovori #177 : 29. Svibanj, 2012., 02:19 »
Moja grupa je Ghillie našla u supermarketu.

Prvo lootali Polana supermarket, pa ošli sjeverno. Ne znam sad kako se točno zove mjesto, al ima 2 supermarketa poprilično blizu jedan drugome. Tamo našli Ghillie.

Potraga za NVG je idalje neuspješna ...

*

Tegla

  • *
  • 96
  • Rizlu imam, licnu kartu nemam
Odg: ArmA 2 CO - DayZ - [gameplay]
« Odgovori #178 : 29. Svibanj, 2012., 09:31 »
berezino? skroz sjeverno uz obalu?
bas smo krenuli tamo, nadam se da se necemo sresti u negativnom smislu :D

*

Yuri

  • *****
  • 1958
  • Feeeeejk
Odg: ArmA 2 CO - DayZ - [gameplay]
« Odgovori #179 : 29. Svibanj, 2012., 10:49 »
Stigao sinoc do NW Airfielda.
Jos mi samo toolkit fali od starog geara. Mozda se zaletim prema nekom industrijskom podrucju za to.

Inace upecao G17 od boljeg geara. Nadao sam se nekoj M16 ili nekom drugom US oruzju, ali nisam imao srece. Odlogirao se u kutku jednog od hangara, mozda cu imat bolje srece kad se ponovno ulogiram danas kasnije.

Jedan tip i ja u isto vrijeme isli istom rutom do NW airfielda. Na 250 kvadratnih kilometara i ravno 5 ljudi na serveru u to vrijeme, uspijem ga spazit kako puzi meni 10 metara iza leda. Kasnije se opet nasli kod military barracks na Airfieldu, spazio sam mu flashlight iz daljine.
Tip je imao hrpu geara, tradeali smo par stvari, ali opet je bio magnet za nevolju. Razdvojimo se nakon nekog vremena i onda cujem pucnjeve u daljini. 5 minuta kasnije me pita jel mogu doci do njega za blood transfusion.

Al' da. Taj NW Airfield je valjda najbolje mjesto za loot u igri. Jedini problem? Hrpa tornjeva na kojima snajperi mogu imati pogled na vrlo veliko podrucje. Da ne spominjem da je airfield jedna ogromna ravnica, a ima par brdasca uokolo.
Nezz, ne zelim se tamo naci po danu ni pod razno. Prerizicno.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9