HCL.HR

Assassin's Creed IV: Black Flag

  • 330 Odgovora
  • 107771 Hitova
*

bartul_9

  • ******
  • 3854
  • Welcome to the matrix.
Odg: Assassin's Creed IV: Black Flag
« Odgovori #300 : 26. Rujan, 2015., 18:50 »
Nakon godina divljenja i pregledavanja jednih te istih recenzija mali miljon puta, upustio sam se u ovu avanturu.Iako sam bio u strahu da nece radit na mom 2,4 Ghz 2020M procesoru, 8750M 2 gb ddr3 grafi i 8 gb rama(laptop) igra uz mala podesavanja uz pomoc D3DOverridera radi u 35-40 fps na moru te 25-30 fps u gradovima.Sve postavke su na low, a igra i dalje izgleda predivno i detaljno, za razliku od AC3 koji je imao duplo manje detalja, a vrtio se duplo gore.

Prica za sada vrhunska prezadovoljan sam svime sto sam vidio.Dosao sam do djela gdje hvatam neke iguane i craftam weapon holster(mozda 5,6 posto igre).

Javim daljnja iskustva, a do tada ahoy.. :piva:


Odg: Assassin's Creed IV: Black Flag
« Odgovori #301 : 26. Rujan, 2015., 21:21 »
Nakon godina divljenja i pregledavanja jednih te istih recenzija mali miljon puta, upustio sam se u ovu avanturu.Iako sam bio u strahu da nece radit na mom 2,4 Ghz 2020M procesoru, 8750M 2 gb ddr3 grafi i 8 gb rama(laptop) igra uz mala podesavanja uz pomoc D3DOverridera radi u 35-40 fps na moru te 25-30 fps u gradovima.Sve postavke su na low, a igra i dalje izgleda predivno i detaljno, za razliku od AC3 koji je imao duplo manje detalja, a vrtio se duplo gore.

Prica za sada vrhunska prezadovoljan sam svime sto sam vidio.Dosao sam do djela gdje hvatam neke iguane i craftam weapon holster(mozda 5,6 posto igre).

Javim daljnja iskustva, a do tada ahoy.. :piva:

meni je radilo na mom starom laptopu intel i3 2.4ghz integrirana i 4 gb rama na min/mid na smanjenoj rezoluji u 50 fps

*

bartul_9

  • ******
  • 3854
  • Welcome to the matrix.
Odg: Assassin's Creed IV: Black Flag
« Odgovori #302 : 26. Rujan, 2015., 21:32 »
Ja igram na full rezoluciji u 1366x768 jer mi je to najbitnije, a ostalo sve na off i low i opet izgleda vrhunski...Kako si doveo do 50 fps? Jesi radio sta ili?

Odg: Assassin's Creed IV: Black Flag
« Odgovori #303 : 26. Rujan, 2015., 23:11 »
isao sam lagano s rezolucijom smanjiva je bile su dvi crne linije gore i dole na ekranu od 17"  ne sjecam se koja tocno rezolucija ali uglavnom min i koja postavka na mid

Odg: Assassin's Creed IV: Black Flag
« Odgovori #304 : 27. Rujan, 2015., 09:56 »
Meni je rogue puno bolji,black flag je ogromna milion pizdarija za radit jedva sam je presao dok rogue ima tocno toliko sadrzaja da kad igra dosadi vec si negdje pri kraju.BF su otegli jedva sam je doveo do kraja.

*

bartul_9

  • ******
  • 3854
  • Welcome to the matrix.
Odg: Assassin's Creed IV: Black Flag
« Odgovori #305 : 27. Rujan, 2015., 10:02 »
Ja sam od jucer na 10 posto igre i nema nijedne mane igra mi je brutalna.Obozavam cjeli setting Kariba, ja u ulozi pirata nemoze bit savrsenije, bitke na moru su savrsenstvo, a bas to sto je ogromna mapa je najslade od svega..Treasure hunt!!!

Odg: Assassin's Creed IV: Black Flag
« Odgovori #306 : 27. Rujan, 2015., 10:31 »
Bartul kad budes prelazio nemoj ic misiju za misijom nego malo istrazuj uzivaj u igri

*

bartul_9

  • ******
  • 3854
  • Welcome to the matrix.
Odg: Assassin's Creed IV: Black Flag
« Odgovori #307 : 27. Rujan, 2015., 10:40 »
U pocetku idem samo misije dok ne naucim sve, nemam sta istrazivat dok nisam sve naucio, tipa crafting, nadogradnja itd. u biti dok se prica ne razvije sama i igra me natjera na plovidbu i istrazivanje...Svakako mislim istrazit svaki kutak mape jer mi je igra cudoooo.

Odg: Assassin's Creed IV: Black Flag
« Odgovori #308 : 27. Rujan, 2015., 11:01 »
Na mapi ces vidit ka assassin logo to je templar hunt to ne radi dok ne prođeš bar pola misija jer ako sada pocmes izgleda debilno i također ne trazi nesto sta se zove m..... s.... uglavnom to pocni skupljat kad dođes do jedne misije, ako zelis da ti kazem sta je"m.... s...." reci jer ti nezelim spojlat igru

*

bartul_9

  • ******
  • 3854
  • Welcome to the matrix.
Odg: Assassin's Creed IV: Black Flag
« Odgovori #309 : 29. Rujan, 2015., 16:01 »
Ulozio do sada nekih 20 sati u igru dosao sam u glavnoj prici par misija nakon sto napustimo Nassau i pogine Blackbeard.

Igra je tesko savrsenstvo, grafika, detalji, atmosfera sve je pogodeno.Do sada uz Far Cry 3 najbolja igra daleko sto sam odigrao ove godine.Mali miljon otoka, pa treasure chest-ova, mapa sa blagom(kojih sam doduse tek pronasao 3), utvrda, nadogradnja igra je savrsena.Cak skupljam one fragmente, poruke u bocama itd, a to inace nikad ne radim u igrama.

Prica mi je pogodena, nemogu vam opisat koliko mi pase ovaj piratski setting, na takvu sam igru cekao jos od davnih Sid Maires Pirates.Predobro svi dojmovi su na maximumu, obozavam ovu igru, a tek sam poceo.Jos nisam naucio ni kako loviti kitove itd, a vec vidim da cu odigrati i DLC te poslje toga Rogue.

Javim daljne dojmove, a do tada natrag na Karibe u lov na blago.

Odg: Assassin's Creed IV: Black Flag
« Odgovori #310 : 29. Rujan, 2015., 16:44 »
Ne kupuj freedom cry jer tu doslovno cilo vrime oslobađas robove i ubijes pet ljudi mozes ga pric u jedan dan ako si teski noob

*

bartul_9

  • ******
  • 3854
  • Welcome to the matrix.
Odg: Assassin's Creed IV: Black Flag
« Odgovori #311 : 29. Rujan, 2015., 18:30 »
Tako kazes??...Nista onda cu prjeci odma na Rogue kad zavrsim ovo i osvojim sve sta se moze osvojit itd.Otisao sam prije u napad na one epic brodove, dosao do dva velika smljeli su me u doslovno 3 sekunde hahah.Sad sam na misiji nesto u vezi Observatory-ja, malo me cjela prica podsjeca na Age of Empires 3 i fontanu mladosti.

Al prica mi je bomba pogotovo jer sam uzivljen u ove piratske tematike(obozavatelj sam Pirates of the Caribbean filmova), i svida mi se sta imam ovu piratsku pricu i jos su je povezali sa ovim Templarima i to, to mi je bomba.Da je npr bez toga nebi bilo tako zanimljivo, ovo taman nadodaje malo mistike potrebne da sve bude carobno.

Obozavam kad me uhvati oluja na moru, nema ljepseg osjecaja borit se sa valovima.Skoro nikako ne koristim onaj fast travel niti fast travel opciju dok vozim(ono da gledam brod iz neba), ma uglavnom igra mi je premocna, u top 5 svih vremena(Far Cry 3, AC Black Flag, GTA Vice City, Mirrors Edge, COD Modern Warfare)  za mene ide sigurno.


Evo par screenova..










Odg: Assassin's Creed IV: Black Flag
« Odgovori #312 : 29. Rujan, 2015., 18:54 »
One legendary ships mozes tek kad ti je brod na max

Odg: Assassin's Creed IV: Black Flag
« Odgovori #313 : 29. Rujan, 2015., 18:56 »
Preko 150 sati uloženih, napokon sam završio AC:BF IV. Znači igra je FANTASTIČNA.
- Grafika: definitivno jedna od najboljih strana igre ( doduše igrao sam na PS4 ), detalji su odlični, sviđa mi se kako svaki čovjek na otoku hoda, priča i nešto radi, divljina je predivna, more i valovi su WOW, svaka čast za grafiku

- Priča: priznajem da me je malo razočarala. Ono, nije da je sada loša ali ne ističe se nikako. Nekako mi plitka. Ali to zanemarimo kada je sve ostalo savršeno.

- Setting: ja naprosto volim sve što se tiče pirata. Pa tako jedva sam čekao da se upustim u ovu avanturu. Pirate setting je u ovoj igrici naprosto WOW.

- Svijet: definitivno najbolji dio ove igre. U igri postoji mali milion otoka. Toliko je to velik i otvoren svijet da je to nevjerovatno. Eto trebalo mi je 150+ sati da sve obiđem i da vidim svaki kutak. Naprosto sam volio skupljati sve na toj ogromnoj mapi ( mape, chestove, fragmetne, shantije...) moram napomenuti da sam na svakom otoku pokupio sve što se pokupiti da.

- Borbe na moru: definitivno sam najmanje uživao u njima. Nisu me impresionirale. Najveći minus igre po meni.

- Dužina: moram priznati da je veoma zadovoljavajuća dužina Main Story-a. Moram isto priznati malo forsiranje na foru idi ukradi, idi presluškuj...

- Borba, oružja, nadograđivanje...: borba u igri je ok. Lahko mogu pretući 10 protivnika u 3 minute.
                                                             oružja su fantastična. Mačevi, pištolji.
                                                             Sustav nadograđivanja je dobar. Idi uhvati živuljku i odmah imaš veći Weapon Holster.
                                             
- Stealh sustav i parkuranje: definitivno preporučam stealth pristup u igri, ustvari igra i forsira stealh pristup. Na parkouranje nemam nekih zamjerki. I kontrole su divne. Jeste da nekad ode gdje ja neću ali eto.

Zaključak: igra je vrhunska uz par sitnih grešaka kao što je priča i borba sa brodovima. Ogroman svijet, savršena grafika, odličan svijet, ma milina.

9,0/10
                                             
« Zadnja izmjena: 29. Rujan, 2015., 18:59 IcemanSL »

*

Tomina

  • **
  • 235
Odg: Assassin's Creed IV: Black Flag
« Odgovori #314 : 30. Rujan, 2015., 07:11 »
Ne kužim, ne sviđa ti se borba na moru, a sviđa ti se skakanje po drveću, krovovima i naganjanje nekih letećih nota, fregmenata itd?

:mrgreen:

Ja sam igru napustio na oko 40%, i to mi je bilo sigurno preko 25h u igri, i onda mi totalno dosadila. Taman sam se pripremao da uništim legendary ship koji, jer je brod bio blizu max, no dosadilo mi je.

To skakanje za kakvim notama, fregmentima na otocima 10x10m itd, me ubilo u pojam, to mrzim.

Borba brodova mi je bila odlična, pogotovo dok je brod oko medium i zaputiš se u južni dio mora gdje su jači brodovi, pa svaki tvoj potez ima smisla.
Kasnije i to bude malo prelagano jer si prejak za sve osim za legendary ships.

Stealth? Meni je bio jako smiješan, tj to trčanje od žbunja do žbunja a lik te ne vidi na 5m.

Mislim čim me više od 10h zadržala u igri, meni je igra super, isto 9/10.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9