HCL.HR

Assassin's Creed: Unity

  • 278 Odgovora
  • 91506 Hitova
*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: Assassin's Creed: Unity
« Odgovori #135 : 07. Listopad, 2014., 18:52 »
Ma dobro, i3 za laptope nije isto što i i3 za desktope, mislio sam na ovo drugo.

Al zna se dosta o Jaguarima inače, imaš ovdje sve već - http://en.wikipedia.org/wiki/Jaguar_(microarchitecture)

Pratio sam to sve više dok je bilo friško i uzbudljivo (prvih par mjeseci nakon izlaska konzola) pa bi ti tad možda i imao nešto bolje za linkat. Bilo je po neogafu i beyond3D-u stranica i stranica rasprava o tome što ti procesori zapravo mogu, teoretske usporedbe s Bobcat jezgrama, s drugim netbook/laptop procovima, s desktop procovima itd. Zato kažem, po sjećanju, okvirno, dobar desktop i3 bi mogao istu stvar prožvakati vjerojatno i bolje (al sve je to ovisno o kodu jel).

Odg: Assassin's Creed: Unity
« Odgovori #136 : 07. Listopad, 2014., 20:21 »
Pa kod igra veliku ulogu u svemu. Koliko znam danasnje igre tesko da koriste vise od dvije jezgre (ispravite me ako grijesim) dok kao sto kazes igre za konzolu koriste skoro sve jezgre. Fazon zasto PC igre koriste samo par jezgri je sto je u istom trenutku pokrenuti i vise procesa osim igre i da ne bi stvaralo konflikt. Jos je gora situacija sa softverima.

*

kaisersephirot

  • Suradnik
  • ******
  • 6514
  • "Estuans interius ira vehementi, Sephiroth!"
    • HCL.hr
Odg: Assassin's Creed: Unity
« Odgovori #137 : 07. Listopad, 2014., 21:52 »
30 fps je bilo očekivano za obje. Razlika između 900p i 1080p nije toliko velika da bi se o njoj uopće raspravljalo. Raspravlja se zato jer jedna konzola može ostvarit full hd, a druga ne.

Iako, identičan slučaj je bio i s Black Flagom pa je kasnije na PS4 upskejlan na 1080p sa zakrpom.
A nije uopće stvar 1080p vs 900p, smješno je što idu smanjivati rezoluciju jedne verzije kao "da budu iste da se gameri ne raspravljaju" :ave: I da, nije neka drastična razlika, ali je ipak vidljiva, evo primjera iz Black Flaga:


*

snowblind

  • Suradnik
  • ******
  • 9339

*

doktor1

  • ****
  • 1407
Odg: Assassin's Creed: Unity
« Odgovori #139 : 23. Listopad, 2014., 19:25 »
Službeni zahtjevi sa Steama... :loludara::loludara:


*

WEAPONX

  • *****
  • 2209
  • Doom-driven
Odg: Assassin's Creed: Unity
« Odgovori #140 : 23. Listopad, 2014., 19:30 »
Van svake pameti. Kako će ovo radit na konzolama? 12 FPS-a, 640x480 cinematic rezolucija?
Lijepo je biti važan, ali je važnije biti lijep.    PREĐENE IGRE | PLAYLISTA | IKONE

Odg: Assassin's Creed: Unity
« Odgovori #141 : 24. Listopad, 2014., 00:01 »
Prezahtjevno je.

Odg: Assassin's Creed: Unity
« Odgovori #142 : 24. Listopad, 2014., 06:02 »
Divili ste se nevjerojatnoj grafici i realnosti prikaza bla bla a sad se žalite na zahtjeve. Buraz nije prezahtjevno, dolazi polako vrijeme i DX12 i svaka nova igra će trebat I7,6-8Gb rama i 2Gb ili 3Gb karticu.

Svi bi htjeli fotorealističnu next gen igru a pokretali bi ju na XP-u na kompu od 2 soma kuna. E ne može :mrs:
Lista odigranih:2015,2016,2017,2018,

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Assassin's Creed: Unity
« Odgovori #143 : 24. Listopad, 2014., 07:09 »
Pričaš malo smeća, al dobro.
Problem je u tome što igra neće raditi ni na GTX TITANU dobro (info iz šu*ka), kao što meni niti jedan AC ne radi u stabilnih 60 FPS-a, a imam grafu od 5,000 kn (onda doduše).
Alien: Isolation, Ryse trenutno igram na maksimalnim detaljima uz stabilnih 60 frejma i onda očekujem da igra koja barem dva koplja lošije izgleda, bar se izvodi glatko i fino.

Najviše je problem u nesposobnosti i u tim njihovim nabrijavanjima grafičkim, koji se "uvijek" na kraju smanje zbog xyzfk razloga...
Ja kada vidim kako se izvode ovaj Alien i Ryse, odmah dobijem osmijeh od uha do uha, jer znam da sam dobio predivne vizuale uz maksimalno uglađeno izvođenje.
I to je ono čemu treba težiti svaki dev AAA naslove.

*

kaisersephirot

  • Suradnik
  • ******
  • 6514
  • "Estuans interius ira vehementi, Sephiroth!"
    • HCL.hr
Odg: Assassin's Creed: Unity
« Odgovori #144 : 24. Listopad, 2014., 08:07 »
Uporedba Aliena/Rysea s AC :hiha: AC je igra otvorene mape s puno NPC-ova na istoj, ne možeš to uspoređivati sa "zatvorenim" igrama. I ne, ovo nije znak da branim AC, malo su pretjerali sa zahtjevima, no sve treba vidjeti kako se vrti na ovim minimalnim i preporučenim konfiguracijama. Poznavajući Ubisoft, jako loše :hiha:

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: Assassin's Creed: Unity
« Odgovori #145 : 24. Listopad, 2014., 09:58 »
Ocekivano.  Nazalost. I onda ce se pitat cemu slaba prodaja pc verzije. Naravno - zbog pirata...

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: Assassin's Creed: Unity
« Odgovori #146 : 24. Listopad, 2014., 10:41 »
Ma nije problem u tom što je zahtjevna, neka je, ajde... nego u tome što im ta cijela ta min/preporučena konfiguracija nema smisla. Ne možeš mi stavit isti FX-8350 prvo u minimalnu kategoriju i izjednačit ga s i5 2500k, a onda i u preporučenu kategoriju i izjednačiti ga sa i7 3770. I reći da igra podržava cijelu GTX700 seriju, ali od GTX600 serije samo GTX 680... iako je praktički GTX670 ista stvar, malo slabija. A i GTX 660 bi trebala moć pokrenuti ovo (na low, valjda), ako CIJELA GTX700 serija može.

Mislim, uvijek se te konfiguracije tu da okvirno vidiš ako tvoj PC može to pokrenuti, ne mogu naravno pokriti s time baš sve kombinacije hardvera, ali barem se trebaju potrudit izbalansirat tu "okvirnu sliku" PC specifikacija utoliko da bar ima nekog smisla.

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Assassin's Creed: Unity
« Odgovori #147 : 24. Listopad, 2014., 11:42 »
Ja pamtim da se tamo prije 7,8 godina još te preporučene konfiguracije imale smisla i bile su vjerodostojne.
Već jako dugo ljudi ili sa puno slabijim konfama od minimalne uspijevaju igrat neke igre na medium detaljima čak, dok sa optimalnim guraju i na skoro visokim detaljima.
Nezz, nema previše smisla se uzrujavat ili davat neko konkretno značenje, kada odavno se to upisuje reda radi...

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: Assassin's Creed: Unity
« Odgovori #148 : 24. Listopad, 2014., 11:48 »
Pričamo o Ubisoftu koji je izbacio neigrivi AC3 na PC-u bez obzira što si imao konfiguraciju koja premašuje preporučeno.

Sad će netko reć kako nije tako, ali ja tu igru do dana današnjeg nisam uspio potjerat na više od 20 fps.

Odg: Assassin's Creed: Unity
« Odgovori #149 : 24. Listopad, 2014., 12:00 »
Wow, sjajno. Ionako će izaći još 25 Assassins Creed igara u slijedećih godinu dana... Iako pitanje koliki će za njih tek biti zahtjevi?
Bought a new boomerang. Can't throw away my old one.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9