HCL.HR

Assassin's Creed: Unity

  • 278 Odgovora
  • 91502 Hitova
*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Assassin's Creed: Unity
« Odgovori #120 : 11. Rujan, 2014., 15:26 »
Sviđa mi se sve osim ovog "wallhacka" odnosno crvenih tagiranih neprijatelja, to me užasno smorilo još u Black Flagu.
Srećom nakon par sekundi nestaje...

:wildboy:


*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Assassin's Creed: Unity
« Odgovori #122 : 06. Listopad, 2014., 21:39 »

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: Assassin's Creed: Unity
« Odgovori #123 : 07. Listopad, 2014., 08:27 »
Fino, fino - ali:

"Technically we're CPU-bound," he said. "The GPUs are really powerful, obviously the graphics look pretty good, but it's the CPU [that] has to process the AI, the number of NPCs we have on screen, all these systems running in parallel.
"We were quickly bottlenecked by that and it was a bit frustrating, because we thought that this was going to be a tenfold improvement over everything AI-wise, and we realised it was going to be pretty hard. It's not the number of polygons that affect the framerate. We could be running at 100fps if it was just graphics, but because of AI, we're still limited to 30 frames per second.

Ako 8-core procesori u konzolama vuku na 30 fps u 900p, ovo vjerojatno neće biti igrivo na PC-u bez x8 procesora. Jer nema te grafičke postavke ili drivera koji bi tu pomogli.
A i na E3 prezentacijama mi je gameplay bio dosta trzav, pa eto, sad je jasno zašto. Ne bi me čudilo da na PC verziju stave 30 fps lock po defaultu.
« Zadnja izmjena: 07. Listopad, 2014., 08:31 wyzard »

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: Assassin's Creed: Unity
« Odgovori #124 : 07. Listopad, 2014., 09:40 »
Dobro, ti 8-core procesori u PS4/XONE konzolama su low-level 4-jezgreni procesori iščupani iz netbooka... i spojeni da imaju 8 jezgri.

Dobar dvojezgreni i3 bi mogao bolje prožvakat istu stvar. Zavisi ajde kako je pisan kod, s kakvim hardverom na umu, ali hej rade PC verziju od starta.

*

disc0

  • *****
  • 3274
Odg: Assassin's Creed: Unity
« Odgovori #125 : 07. Listopad, 2014., 09:46 »
Dobro, ti 8-core procesori u PS4/XONE konzolama su low-level 4-jezgreni procesori iščupani iz netbooka... i spojeni da imaju 8 jezgri.

Dobar dvojezgreni i3 bi mogao bolje prožvakat istu stvar. Zavisi ajde kako je pisan kod, s kakvim hardverom na umu, ali hej rade PC verziju od starta.

U mene jedan taki, javim kako ide kad probam igru  :thumbs:
3DS FC: 4768-7805-4966
PSN: DiSkAcH

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: Assassin's Creed: Unity
« Odgovori #126 : 07. Listopad, 2014., 09:49 »
A to što kažeš, zavisi od koda. Ali iz iskustva nisam baš optimističan, AC igre na PC-u su uvijek bile čudne po performansama i što god da si mijenjao to bi imalo utjecaj 1-2 fps, ali bi svejedno palo kad bi došao među hrpu likova. Mislim da nijednu nikad nisam vrtio glatko. Čak ni AC4 na x8 i r290 ne drži 60 frejmsa nego je većinu vremena 40-50. A ovo je još zahtjevnije.

*

disc0

  • *****
  • 3274
Odg: Assassin's Creed: Unity
« Odgovori #127 : 07. Listopad, 2014., 10:26 »
Nativna reza mi je 1280x1024 (necu mjenjat monitor dok god dura, nema bacanja :mrgreen:) tako da bi moglo ici kako treba...
3DS FC: 4768-7805-4966
PSN: DiSkAcH

*

kaisersephirot

  • Suradnik
  • ******
  • 6514
  • "Estuans interius ira vehementi, Sephiroth!"
    • HCL.hr
Odg: Assassin's Creed: Unity
« Odgovori #128 : 07. Listopad, 2014., 13:15 »
Još bolja izjava od strane Ubisofta:

Citat:
"We decided to lock them at the same specs to avoid all the debates and stuff," senior producer Vincent Pontbriand told VideoGamer.com

Dakle da gaming zajednica ne raspravlja o rezoluciji i čemu sve ne, downgreadat će PS4 verziju na 900p30FPS :ave: Normalno, postigli su kontraefekt :hiha:

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: Assassin's Creed: Unity
« Odgovori #129 : 07. Listopad, 2014., 15:00 »
30 fps je bilo očekivano za obje. Razlika između 900p i 1080p nije toliko velika da bi se o njoj uopće raspravljalo. Raspravlja se zato jer jedna konzola može ostvarit full hd, a druga ne.

Iako, identičan slučaj je bio i s Black Flagom pa je kasnije na PS4 upskejlan na 1080p sa zakrpom.

Odg: Assassin's Creed: Unity
« Odgovori #130 : 07. Listopad, 2014., 17:06 »
Dobro, ti 8-core procesori u PS4/XONE konzolama su low-level 4-jezgreni procesori iščupani iz netbooka... i spojeni da imaju 8 jezgri.

Dobar dvojezgreni i3 bi mogao bolje prožvakat istu stvar.

Odakle ti ovo?
Nez, nije da pratim baš vijesti o hardveru konzola lol pa sam možda nešto propustio, ali nisam vidio ništa takvo da se igdje spominje.

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: Assassin's Creed: Unity
« Odgovori #131 : 07. Listopad, 2014., 17:26 »
Ma karikiram malo, ali da - što se procesora u PS4/XONE tiče sastavljen je od dvije Jaguar jedinice, a Jaguari su tipično low-power procesori namijenjeni laptopima, netbookovima - generalno, stvarima s baterijom. Doduše, takvi prijenosnici obično imaju jedan takav CPU, ovdje su dva.

Odg: Assassin's Creed: Unity
« Odgovori #132 : 07. Listopad, 2014., 17:32 »
Aha, znači izvučeno iz šupka. :hiha:

Što je isto okej jer nije da se više manje išta zna o tim procesorima,,,

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: Assassin's Creed: Unity
« Odgovori #133 : 07. Listopad, 2014., 17:48 »
Ma i nije baš odnikud, dosta dobro je sve već "dokumentirano". Clockspeed je 1,6 GHz, dva 4-jezgrena Jaguara potvrđena, oko 125W TDP za cijelu mašinu (uključujući i GPU i sve) itd. Nije ludo misteriozno kao Wii U.

Mislim, zna se da taj CPU u PS4 i XONE i nije baš neka single-core snaga, ali kada je osam takvih jezgri u pitanju i kada pišeš kod da iskoristi svih osam - dosta je to dobro. Ali GPGPU konfiguracija je tu da izvuče cijelu stvar kada procesor (planski slabašan) neke stvari ne može izgurat sam. Samo, ako tjeraš GPU do nekakvog maksimuma, vjerojatno nema baš lufta da pomaže procesoru - pa dolazi do ovakvih izjava developera kao sada za Unity.

Odg: Assassin's Creed: Unity
« Odgovori #134 : 07. Listopad, 2014., 18:03 »
jasno mi je to lol
mislim, taj 1.6ghz je bazni clock speed koji je takav samo u idleu, a ne zna se koji je maksimalni, tako da ono... prd. plus, ne zna se baš pretjerano o samoj arhitekturi hardvera (BAZIRANO na jaguar arhitekturi ne znači da su to procesori iščupani iz netbooka lol),,

al mislim, to je sve dosta nebitno, ja sam više komentirao to da mi se iz tvog posta učinilo da želiš reći da bi tipa laptop s i3 procesorom to trebao bolje vrtiti
ODNOSNO, htio sam neki source za usporedbu konzola cpu-a sa desktop cpu-ima u praksi,,

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9