HCL.HR

Exteel

  • 26 Odgovora
  • 7852 Hitova
*

Yuri

  • *****
  • 1958
  • Feeeeejk
Exteel
« : 07. Siječanj, 2008., 20:03 »
Sinoc iz dosade isao isprobat ovo.

NC Soft-ova(Guild Wars, City of Heroes, Lineage & shit) igra koja nikad sluzbeno nije izasla na engleskom teritoriju.
Zapravo, mislim da nikad nije izasla u prodaju ni na azijskom trzistu, al' ae.

Trenutno dostupna kao free beta verzija.
Ali po ovih par sati koliko sam igrao, igra radi bez ikakvih problema.
Client je samo 400 MB, i igra je trenutno potpuno besplatna.


Uglavnom, Exteel je 3rd person mecha pucacina sa brdom rpg elemenata.


Borbe su UT-like. DM, TDM, Territory Domination, Last Stand(ekvivalent Invasionu iz UT2004).
Nakon svakog zavrsenog matcha dobivate lovu i exp.
Exp vas automatski levelira, a sa lovom kupujete nova oruzja, dijelove za mechove, obavljate popravke, kupujete skillove & shit.
Kad prvi put pogledate u shop, cinit ce vam se da ima stvarno malo stvari za kupiti. Ali u igri je manji fokus na equipment, i vise na sam skill "pilota", jel.
Ono, oprema vasih mechova cini bitnu razliku, ali ako ne manevrirate dobro, bilo tko sa pocetnom opremom ce vas sprasit ko bebu.


Borba je prilicno jednostavna po defaultu.

LMB- oruzje u lijevoj ruci
RMB- oruzje u desnoj ruci
Space- skok(double tap = booster jump)
Shift- booster
1,2,3,4- skillovi
WASD- kretanje(double tap = booster)
R- weapon switch(mijenjanje izmedu setova oruzja)


Postoje nekoliko osnovnih tipova oruzja u igri. Streljivo kao takvo ne postoji, tj. imate ga neograniceno.
Submachinegun, Rifle, Cannon, Sword, Launcher(backpack), Shield.
Oruzja funkcioniraju na papir-skare-dijamant principu.

Rifle>SMG>Sword>Cannon>Rifle

Sve se svodi na pravilno opremanje mecha prije borbe i koristenje odgovarajuceg oruzja u odgovarajucoj situaciji.
Sa sobom u borbu mozete nositi 2 seta oruzja, koja mijenjate sa R, jel.
Mozete kombinirati sve medusobno, osim Cannon type oruzja, koja su 2-handed.

Dakle, recimo da naidete na nekog tipa sa Cannonom koji vas snajpa sa dobre pozicije. Prebacite na melee set koji ste si odabrali, recimo Sword i Shield i boostate do njega. Ako se protivnik ne prilagodi, nasjeckat cete ga ko sniclu.

Kombinacije oruzja mogu biti po zelji, jel.
Sword-Shield, Rifle-Shield, SMG-Shield, SMG-Rifle, SMG-Sword.
Uglavnom, kuzite.



Ako je itko od vas ikad igrao Armored Core na PS2, odmah cete skuziti sve.
Borba je isto tako brza, i nema bas direktnog aima.
Imate svoj aim kvadrat, i dok god drzite protivnika unutar tog kvadrata, svaki metak pogada.
Neka oruzja ipak imaju standardno manualno ciljanje.
Svaki tip oruzja ima drukciji aim. Sto je veci domet oruzja, to mu je manji aim kvadrat.
Recimo, Cannon type oruzja zahtjevaju preciznost jer imaju najmanji kvadrat i osjecaj za tajming, jer dok pucate sa Cannonom, ne mozete se micati. SMG ima najveci kvadrat, ali najmanji domet. Rifle je sredina sto se tice svega, jel.
Kao dodatni balans, ranged oruzja ne rade stetu protivniku ako vam je preblizu. Igra je prilicno dobro balansirana, i svatko moze igrati stilom kojim zeli, ako je dovoljno dobar.

Ja zasad imam 2 mecha.
Jedan je fokusiran na izdrzljivosti, moze dugo boostati i balansiran je sto se tice oruzja. SMG/Rifle i Sword/Shield set.
Drugi je za cistokrvno rushanje, sa jako brzim boosterom i dual Sword, Dual SMG weapon setovima.

Ono, da ne pisem dalje biblije, skinite pa sami pogledajte:

http://news.mmosite.com/update/content/2007-12-13/20071213010436515.shtml


Account si radite iz igre, samo slijedite upute.

*

Lewka

  • ******
  • 5424
  • Lijep, interesantan
    • Kristen Miller Online :D
Re: Exteel
« Odgovori #1 : 07. Siječanj, 2008., 20:24 »
skidam, izgleda kul
Хрватска саjбер лига за победу!


s h u m a . o r g  :approve

*

noda

  • *****
  • 3184
Re: Exteel
« Odgovori #2 : 07. Siječanj, 2008., 20:24 »
Prema tvom opisu čini mi se da je NCsoft opet napravio dobar potez koncentrirajući se na skill igrača, a ne na sami equipment što je boljka ostalih MMORPG-a. Da imam vremena skinuo bi i isprobao, jer me podosta podsjeća na borbe u GW-u koji me držao prikovanog uz stolac od njegovog početka, jer je PvP bio odličan, a i uostalom, oduvijek sam volio mecheve.  :piva:

*

Yuri

  • *****
  • 1958
  • Feeeeejk
Re: Exteel
« Odgovori #3 : 07. Siječanj, 2008., 21:00 »
NCsoft je napravio goli kur.., jer je igra trebala izaci u 4Q 2006. Ova beta verzija je iz 2005.

Igra je skoro pa abandonware, bez datuma izlaska na vidiku.

Ali ono, ipak je zabavna.

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Re: Exteel
« Odgovori #4 : 07. Siječanj, 2008., 21:35 »
GG za topic i opširan opis Yuri  :piva:

Čini se kul prema tvom opisu, iako ne stignem sve procitat :D.. al opet sigurno postoji razlog zašto igra nije nikad izašla...

Nadam se da je zato jer u to vrijeme bilo nepoželjno vrijeme da takva igra izađe il takvo nešto, a ne zato jer ima katastrofalnu grešku u programiranju il nečemu što ćemo doznati nakon što se u nju udubimo nešto više... Filozofiram ugl  :ementaler:... trenutno sma na 56k modemu, pa budem skinuo kad dođem doma...

*

Yuri

  • *****
  • 1958
  • Feeeeejk
Re: Exteel
« Odgovori #5 : 07. Siječanj, 2008., 21:52 »
E da.

Callsign: G0dSlay3r
Mech: Freedom

Ili me addajte na friends sa callsignom, ili poginite od strane mog mecha.  :ementaler:

*

Ljenjak

  • **
  • 476
  • There's a tide in the affairs of men...
    • Hrvatska Cyber Liga(HCL jel)
Re: Exteel
« Odgovori #6 : 07. Siječanj, 2008., 22:27 »
wtf? Ja ne vidim Yuriev komentar.

*

Lewka

  • ******
  • 5424
  • Lijep, interesantan
    • Kristen Miller Online :D
Re: Exteel
« Odgovori #7 : 07. Siječanj, 2008., 23:53 »
sviđa mi se mnogo

Callsign: Ba0ss
Mech: Prymus

lvl 3 :approve
 :wildboy:
Хрватска саjбер лига за победу!


s h u m a . o r g  :approve

*

Yuri

  • *****
  • 1958
  • Feeeeejk
Re: Exteel
« Odgovori #8 : 08. Siječanj, 2008., 01:02 »
Ja lvl 7. Ko ga jebe, ionako ne kuzim cemu leveli i exp.  :ementaler:

*

seymour

  • ****
  • 1445
Re: Exteel
« Odgovori #9 : 08. Siječanj, 2008., 18:09 »
hihi

kul igra

callsign:auuman

mecha:inhert

Di ćemo večeras, pusti prazne priče<br />Di ćemo večeras da se ubijemo pićen<br />Di cemo večeras, da bude luda kuća<br />Tu su Kuzma i Shaka Zulu, doktori puknuća

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Re: Exteel
« Odgovori #10 : 08. Siječanj, 2008., 18:54 »
Skinuo prije par minuta.. nisam ni tut prosao do kraja... odigrao jedan match samo, al vidim potencijal  :ementaler:

Javim kasnije callsign trenutno ništa ne stignem  :wildboy:

*

Yuri

  • *****
  • 1958
  • Feeeeejk
Re: Exteel
« Odgovori #11 : 09. Siječanj, 2008., 16:15 »
Igrao sa seymourom par deathmatcheva danas.  :ementaler:
Ili bolje receno, seymour je nesretno naletio na mene.

-"ratatatata"
-auuman: yuri bre?
-G0dSlay3r: a?(ratatata - auuman killed by Beam Splitter-C(G0dSlay3r))
-auuman: lol

Inace, malo mi jace krenulo.
Odbacio sam kombinaciju od 2 mecha i fokusirao se samo na jednog.
Freedom sad lagano pwna isusa.  :ementaler:

Sto prije nabavit:

-Dispenser booster pack - 16500 Credits
-Scootwing AR ruke - 25000 Credits
-Beam Splitter-C SMG, komada dva - 9500 Credits x 2
-Annihilator-C blade - 16500 Credits

Zasto?
Scootwing poboljsava cooldown oruzja, precizniji je, i omogucava vam da duze pucate prije overheata.
Dispenser je najbolji cisti booster, sa dobrom kontrolom, i traje puno duze od onog defaultnog.
Beam Splitter pwna. I tocka.
Annihilator je najjaci sword. Koristiti u kombinaciji sa onim defaultnim shieldom, niposto dual wield.
Mozete i Spear/Lance oruzja uzeti, ali Sword ima prednost jer pogada vise protivnika, a Spear je za 1 on 1 borbu.
Vas izbor.

Ali prije svega si nabavite Scootwing i Beam Splitter. Ona oruzja koja ste dobili kao nagradu u tutorialima slobodno prodajte da skupite pare za to.
Najbolja kombinacija za neko solidno igranje, i skupljanje parica u DM-u.

Taktika: odabrati jednu metu, i garit ih sa Beam Splitterima dok ne krepaju. Boost dodgeat ko blesav, i kad se Splitter ovearheata, switchat na Annihilator/Shield set i shieldad se dok se Splitteri ne ohlade. Normalno, i dalje boost dodgeat ko blesav i u isto vrijeme koristiti sve moguce zaklone, da vas nebi priklali ko stoku.
Boost dodgeove raditi u kratkim burstovima, u vise smjerova, da biste zbunili protivnike. Ako bas morate bjezat, uvijek idite unatrag i sa kratkim burstovima. Kad strafeate, laka ste meta.
Sa swordovima ne ulijetati u guzve, radije pricekajte da vam se ranged oruzja ohlade.
Swordove koristit samo kada nema guzve oko vas. Inace ce vas neko sleda priklat bez problema dok vi naganjate bokca kojeg mislite satrat swordom.


Uglavnom, probajte odrzati kill/death ratio u pozitivi. Ono, 2-3 killa prije nego vas ubiju. Moze i po jedan, ali potrudite se napraviti vise.


E da. U Lobbyu, pod Pilot Info. Nemojte zaboravit iskoristit skill pointse da si povecate movement speed, energy, marksmanship.
Exteel cijeni mobilnost.
« Zadnja izmjena: 09. Siječanj, 2008., 16:26 Yuri »

*

Affirmative

  • Gost
Re: Exteel
« Odgovori #12 : 09. Siječanj, 2008., 20:43 »
skida se...

vidimo se tamo...


etid:



imam par pitanja...
 
gdje je najlakša zarada? u kojem modu bi bila?

          za sad mi je dobitak po oko 1300 po rundi, al to mi je nekak nedovoljno... dobim bonus za level up, ali ipak...

ne mogu se prodat oni osnovni djelovi mecha? zaš? :roll:
« Zadnja izmjena: 10. Siječanj, 2008., 10:35 Affirmative »

*

Yuri

  • *****
  • 1958
  • Feeeeejk
Re: Exteel
« Odgovori #13 : 11. Siječanj, 2008., 00:05 »
Deathmatch bi bila najlaksa zarada. Po danu, kad nema skillera, najbolje ujutro.
1300 po rundi je standardno. Fokus je ipak na skillu, ne na opremi.

Osnovni dijelovi se ne mogu prodat zato da uvijek imas backup dijelove na koje se mozes oslonit.
Dijelove koje ces kupovat ce se svaki odigrani match malo istrositi. Mozes ih popravljati & shit, ali ako ne pripazis i previse te kolju, ostat ces bez ruku ili nekog drugog dijela tijela.

*

Affirmative

  • Gost
Re: Exteel
« Odgovori #14 : 11. Siječanj, 2008., 01:48 »
trenutno stanje: lvl 8


imam još pitanja:

kako uć u ostale channele u lobiju??


ping mi je uvijek iznad 100, jel se može smanjit kako?

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9