HCL.HR

Fallout 4

  • 331 Odgovora
  • 106256 Hitova
*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: Fallout 4
« Odgovori #255 : 18. Studeni, 2015., 13:09 »
Nije igra neko tehničko čudo po pitanju vizualija, ali ima stvarno dosta tih sitnih detalja koji se cijene. Napravio sam video komentar samog početka igre, danas ga bacim online, i tamo kada na početku dođe prodavač na kućna vrata primjetih naslage kamenca ili čega već, između zubiju. Nije dobro sinkronizirana facijalna animacija s naracijom, što je pomalo neugodno za AAA naslov 2015. godine, ali ima takvih detalja koji se cijene.

Kao da su ograničeni engineom jer ga iz nekog razloga baš moraju korisiti, pa se trude napraviti najviše uza vizualnu sliku igre u granicama onoga što engine može... bez nekih većih nadogradnji.

Btw, nisam još nikada renderirao video više od 3 sata - ovaj je prvi. Traje oko 35 minuta u 1080p/60.

*

kinaivan

  • **
  • 250
  • 60% of time, it works every time
Odg: Fallout 4
« Odgovori #256 : 18. Studeni, 2015., 23:51 »
Vidim ovdje na forumu svi hvalite igru sto mi se sviđa, ali sta se dogodilo na metacriticu sa user scorom?
"If you think this has a happy ending, you haven't been paying attention."

Odg: Fallout 4
« Odgovori #257 : 19. Studeni, 2015., 00:20 »
Mislim u kojoj još igri možeš slobodan ispod vedrog noćnog neba razvaljivat mutiranu gamad po radioaktivnoj pustoši slušajući Chopina ili na lijepom plavom dunavu ? :ave:

Sve mi je vrh, toliko sam u igri da sam lijen napisat više od par rečenica. Slažem se s wyzom u vezi vizuala i estetike. osjećaj da skoro svaka zgrada i skoro svaka kutija imaju točnu ulogu je tu.

Btw jel Kapetan Kellis sa Prydwena (ili Kells nisam ziher više) Tuvok iz Star Trek Voyagera ?

Mislim taj glumac. :D
Lista odigranih:2015,2016,2017,2018,

*

Adam Jensen

  • *****
  • 2025
  • i didn't ASK fOr this
Odg: Fallout 4
« Odgovori #258 : 19. Studeni, 2015., 12:15 »
Vidim ovdje na forumu svi hvalite igru sto mi se sviđa, ali sta se dogodilo na metacriticu sa user scorom?
Na metacritic samo ulaziš na vlastitu odgovornost, pola glavonja (usera) tamo igri da 0 radi neke sitnice koja samo njemu smeta :chair:

*

kinaivan

  • **
  • 250
  • 60% of time, it works every time
Odg: Fallout 4
« Odgovori #259 : 19. Studeni, 2015., 21:49 »
Vidim ovdje na forumu svi hvalite igru sto mi se sviđa, ali sta se dogodilo na metacriticu sa user scorom?
Na metacritic samo ulaziš na vlastitu odgovornost, pola glavonja (usera) tamo igri da 0 radi neke sitnice koja samo njemu smeta :chair:

Ma sigurno necu metacritic uzet kao mjerilo za igrinu kvalitetu niti je metacritic ikad utjecao na moju odluku dali cu kupit igru ili nije ali stvarno sam se zacudio kad sam neki dan vidio 4,5 od korisnika pa sam pomislio da je igra katastrofa. Jos se ceka hcl-ova recenzija, barem njima mogu vjerovati (nadam se).
"If you think this has a happy ending, you haven't been paying attention."

*

doktor1

  • ****
  • 1407
Odg: Fallout 4
« Odgovori #260 : 20. Studeni, 2015., 14:11 »
Neznam dali ste znali da se u hakiranju terminala mogu koristi i zagrade da se olakša samo hakiranje; ja nisam znao iako sam prešo i trojku i New Vegas :bonk:
Video

« Zadnja izmjena: 20. Studeni, 2015., 14:24 doktor1 »

Odg: Fallout 4
« Odgovori #261 : 20. Studeni, 2015., 14:39 »
Vidiš, ko bi rekao :mrgreen:  Nisam neki haker pa mi se nije baš dalo previše čeprkat po tim terminalima, uvijek sam prije nego sam ga otvorio napravio quicksave i onda išao na random pogađanje, ako failam napravim load pa ispočetka, tako sve dok ne otključam :tired:

Inače, dokud si stigao, jesi naletio na štagod zanimljivo?

*

Shicko

  • ***
  • 851
Odg: Fallout 4
« Odgovori #262 : 20. Studeni, 2015., 17:32 »
Moram reč da sam nakon preko 40 sati u igrici izrazito razočaran.  Pazite na spoilere, bit će ih.

Grafika izgleda jedanko ko modirani Skyrim, možda ima bolje osvjetljenje i eksplozije.
Nepostoji raznolikost kod itema, zar bi bethesdu ubilo kad bi imali više od 5 vrsta oružija u igri (karikirano, ali ne daleko od istine)

Čekam nekog novog neprijatelja, neko iznenađenje ili nešto, ali jok. Presta san pješke ič od mjesta do mjesta jer nema ništa novog za nač po putu, svaki dungeon je isti.

Retadirana patka bi mogla proč igru, svaki quest je isti (točka a, ubi/uzmi, točka b, pokupi 100 capsa), ni jednom u igri nemorate upotrijebit mozak. Moram spomenut 2 zagonetke SPOILER.
SPOILER
SPOILER

Nickov quest, skupljanje kazeta sa informacijama. Presluša sam ih jednom, iz prve skupia clue-ove. I onda porazgovara s Nickom i skužia da san bacia 5 minuta u smeče, igra ti kaže šifru, čak je i netrebaš sam utipkat, sve je automatsko. Railroad šifra je Railroad. Ni jedan od faction questova ne zahtjeva razmišljanje, sljediš točku na kompasu i to je to. Imam osječaj da u cijeloj igir nisam ništa postiga, pa makar upravo završia quest o etičnosti ubijanja ghoulova ili spašavanju života otetog robota...

SPOILER GOTOV
Jedna od dobrih stvari u igri su mi Ghoulovi. Bili su mi vrhunski prvih 5 puta šta san ih vidia, sad pošto igram stealth snajpera ionako umru prije nego s dignu s poda pa me i nediraju nešto. Ostali neprijatelji su mi debilni, pogotovo kad naletim na Raider snajpere u tornjevima sa sačmaricom.  Također mi se sviđaju i companioni, iskreno jedini su razlog zašto ne ugasim zvuk u igri i gledam uvod u anatomiju na mobitelu. U biti to i sad radim, ali baren pazin na titlove, da nema companiona nebi ni to radia. Također mi se i sviđa što su zadržali klasični Fallout humor, jedini problem je šta ga jedino vidim u rijetkim logovim (trebalo mi je par minuta da se prestanem smijat kad san pronaša jedan KenM quote u igri, ili pročita izvještaj o samoubojstvu sa 5 metaka u glavu) ali toga je premalo da bi se isplatilo čitat toliko dosadnog sranja.

Igru igram samo da pronađem jedno zrnce zlata u blatnoj kaljuži, ali sve brže gubim nadu.
« Zadnja izmjena: 20. Studeni, 2015., 17:37 Shicko »

*

doktor1

  • ****
  • 1407
Odg: Fallout 4
« Odgovori #263 : 20. Studeni, 2015., 17:40 »
Retadirana patka bi mogla proč igru, svaki quest je isti (točka a, ubi/uzmi, točka b, pokupi 100 capsa),

Kao u 90% današnjih RPG igara....
Možda sam i malo reko...

*

Shicko

  • ***
  • 851
Odg: Fallout 4
« Odgovori #264 : 20. Studeni, 2015., 18:40 »
Retadirana patka bi mogla proč igru, svaki quest je isti (točka a, ubi/uzmi, točka b, pokupi 100 capsa),

Kao u 90% današnjih RPG igara....
Možda sam i malo reko...

Znam, zato svake večeri cuclam viski, pijem da zaboravim Fallout 2 i Arcanum :mrgreen:

*

IaMarmageddoN

  • **
  • 209
  • i7 Core 5820; 16 GB DDR4; SLi GTX 970 Gigabyte
Odg: Fallout 4
« Odgovori #265 : 20. Studeni, 2015., 19:00 »
Retadirana patka bi mogla proč igru, svaki quest je isti (točka a, ubi/uzmi, točka b, pokupi 100 capsa),

Kao u 90% današnjih RPG igara....
Možda sam i malo reko...

Sad ću ja nešto reći, bez nekog ciljanja na daljnju polemiku, čisto moje mišljenje.

Što se to radilo u starijim RPGovima a da se ne radi u novim, kakve su to bile misije? Možda su tamo misije bile "dublje"?
Možda je bilo bolje kad nisi znao kamo treba ići pa si 60% vremena tražio uokolo? Što je koji vrag bilo bolje u starijim RPGovima?

Ja ne znam ljudi moji što vi pamtite. Daleke osjećaje neke samo jer tu ništa drugog nema. Nisam baš tako star ali igram RPGove još od kasnih 90tih godina.
Ne može se niti jedan stari RPG mjeriti sa misijama ovih novih.
Stvarno mi je već glupo slušati "prije je bilo bolje". Je, moj k... je bilo. Svi više idoliziramo stare igre nego da su to neke realne usporedbe.
Meni je i mnogo starih igara ostalo u sjećanju te i sam mislim da su u nekim serijala poneki stariji nastavci bili "bolji" ali kad ih pokreneš istovremeno onda rijetko
koja starija igra može prismrditi novoj. I opet ne mislim na grafiku, niti baš na mehaniku niti išta tehničkog što mora biti bolje nego vrste misija, složenost igre, broj dijaloga, zanimljivost, unikatnost i tako to.

*

Shicko

  • ***
  • 851
Odg: Fallout 4
« Odgovori #266 : 20. Studeni, 2015., 19:29 »
Retadirana patka bi mogla proč igru, svaki quest je isti (točka a, ubi/uzmi, točka b, pokupi 100 capsa),

Kao u 90% današnjih RPG igara....
Možda sam i malo reko...

Sad ću ja nešto reći, bez nekog ciljanja na daljnju polemiku, čisto moje mišljenje.

Što se to radilo u starijim RPGovima a da se ne radi u novim, kakve su to bile misije? Možda su tamo misije bile "dublje"?
Možda je bilo bolje kad nisi znao kamo treba ići pa si 60% vremena tražio uokolo? Što je koji vrag bilo bolje u starijim RPGovima?

Ja ne znam ljudi moji što vi pamtite. Daleke osjećaje neke samo jer tu ništa drugog nema. Nisam baš tako star ali igram RPGove još od kasnih 90tih godina.
Ne može se niti jedan stari RPG mjeriti sa misijama ovih novih.
Stvarno mi je već glupo slušati "prije je bilo bolje". Je, moj k... je bilo. Svi više idoliziramo stare igre nego da su to neke realne usporedbe.
Meni je i mnogo starih igara ostalo u sjećanju te i sam mislim da su u nekim serijala poneki stariji nastavci bili "bolji" ali kad ih pokreneš istovremeno onda rijetko
koja starija igra može prismrditi novoj. I opet ne mislim na grafiku, niti baš na mehaniku niti išta tehničkog što mora biti bolje nego vrste misija, složenost igre, broj dijaloga, zanimljivost, unikatnost i tako to.

Fallout 2 i Arcanum :loludara:

Da, i u starim igrama je bilo fetch questova, ali oni su bili filler materijal a ne glavni quest. Evo primjer, iz arcanuma, Stillwater giant quest fetch quest di uloviš legendarnog zeku koji se kad ga doneseš quest giveru pretvori u yeti-a i ubije sve oko sebe. Pa loadaš game i radije ga držiš u kavezu jer nisi siguran kako da ga ubiješ. Ili dio glavnog questa di trebaš uć u Bates manor. Pa možeš uč na silu (jako teško), potplatit stražara, podignit svoju reputaciju dovoljno da te stražar prepozna, potplatit radnike da te prokrijumčare unutra, uč kroz kanalizaciju, uč kroz katakombe (obe opcije zahtjevaju dodatne questove ili visoki stealth skill), napit butlera i natjerat ga da se prokurva pa ga ucjenjivat. I pogodi šta, za sve te opcije moraš mozgat i istraživat kako da ih točno riješiš, i nisu ti sva riješenja dostupna na istom liku, to jest role play element je nevjerojatno važan. Ako igraš might tipa sa dobrim alighmentom nemaš istu opciju kao i prevarant ili kocakr (oba dva su opcije s kojima možeš proč cijeli game) Jednom sam proša igru tako šta san igra bogatu izumiteljicu, nisam upotrjebia ni jedan auto attack u cijeloj igri i otkria san nekoliko novih načina za proč questove. Ja u Arcanumu imam vjerovatno preko 500 sati utučenih samo u zadnjih 5 godina, a igram ga otkad je izaša i i dalje otkirvam nove načine za proči neke questove.

I sad mi reci da je Fallout 4 puno bolji od takvog tipa igara jer nemoraš tražit način da završiš quest....

I ne, nevidim ironiju  u tome šta je Fallout 2 main quest fetch quest :mrgreen:

Fuck, sad mi se još piše i o Morrowindu kojeg nikako da pređem, a i o Deus Ex-u, Baldurs Gatu, Planscapeu.........


P.S.
Nepismen san i ne sramim se toga :mrs:

(I ne, nevidim ironiju u tome da su glavi questovi tih igrica počeli kako fetch quest)

*

IaMarmageddoN

  • **
  • 209
  • i7 Core 5820; 16 GB DDR4; SLi GTX 970 Gigabyte
Odg: Fallout 4
« Odgovori #267 : 20. Studeni, 2015., 20:24 »
Stare igre poput Spell Force serijala, Devastationa i još par igara koje idu "izvan okvira" po meni su iznimke a ne pravila.
Ne pamtim imena svih misija i pod-misija ali nije baš da su sve na istu ili sličnu foru u novim RPGovim. Definitivno se više ne gleda izvan nekih granica
pa rijetko koja igra iznenadi kao nekad ali ima ih. Normalno, takve misije jesu i trebaju biti rijetkost da i one ne postanu "normala" kao ove što si rekao "fetch misije"
i to je u redu.
A što se tiče "nemoraš tražit način da završiš quest.... " meni je draže kad se može na neki način i, pogotovo kada nije očito, saznati kako se nastavlja quest
ali definitivno mi je drago da više ne trebam gubiti vrijeme na traženje toga gdje, kako, zašto i što moram činiti da se igra nastavi kao što je to nekad bilo, sada je sve logičnije nekako.
Ja, evo, mislim je dobro napravljeno u današnjim igrama da određeni RPG element kao Lockpicking, Strenght ili nešto deseto znači u misijama novih igara ali to se niti ne može
jako promijeniti sa godinama, ono što se promijenilo je broj tih grupa RPG elemenata i njihovih pod-grupa. Pogledaj jedan Skyrim npr, pa tamo imaš cijelo stablo za svaku grupu nekog RPG elementa samo što to uzimamo zdravo za gotovo a nije ništa lošije, dapače bolje je na novijm igrama, to je ono: "Ako igraš might tipa sa dobrim alighmentom nemaš istu opciju kao i prevarant ili kocakr" što se u nekim igrama više primjeti a u nekima manje. I ME serijal i Elder scrolls i spell force i fallout i još neki od tih serijala da ih sada
ne nabrajam do sutra imaju u sebi određene opcije koje rade slične stvari na drugi način.

Napomena Ne želim reći da zato stariji RPGovi nemaju neki šarm, ja sam isto obožavao kad sam slučajno sam došao do nekog zaključka kako riješiti neku misiju
ili kad sam shvatio da sam igrajući jednu misiju na SpellForcu sa time da sam na životu ostavio jednog diva propustio riješiti drugu misiju jer je taj div ukrao neki item kojeg
sam trebao da dovršim onu drugu misiju i tako neke stvari ali bit će toga još. Ja se osobno teško vraćam na starije igre jer nemam više onoliko volje za istraživanje a bogme
niti vremena pa mi je lakše kada ti "staza" ili strelica na mapi ili zastava neka prikazuje kamo trebaš ići i što bi bilo dobro napraviti :D


A sad, da li bi htio da su misije raznovrsnije? Da ali opet ne mogu reći da su stariji RPGovi bili bolji u tome jer mislim da nisu. Sve je bilo nekoherentno, bez glave i repa
po mojem mišljenju ili sam se ja dovoljno promijenio da to vidim drugačije sada :D

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: Fallout 4
« Odgovori #268 : 20. Studeni, 2015., 20:27 »
Ne smetaju me toliko fetch questovi koliko zamjena nekih kul stvari onime što je danas kul.

Danas je kul izgradit utvrdu od smeća. Nije kul kad u FPS igri rješavaš situacije dijalogom bez pucanja. Nije kul ako ti se zbog karme zamjera kako igraš.

U starijim Falloutima kad si napravio lika s niskom karizmom i inteligencijom taj doslovno nije znao reći dužu rečenicu od tri riječi, obično nepovezane. U Falloutu imaš samo checkere - po 50, 75 i 100 za average, advanced i expert zadaće, bilo da su lockpick, science ili speech. Tu je sve predvidivo i zaista nema razlike u tome imaš li 76 skill ili 99 - osim u tome koliko si daleko tome da ga dovedeš na novu razinu. U ranijim Falloutima recimo svaki bod je bio određeni postotak više da u nečemu uspiješ.

To me smeta. Ali eto, da nije osakaćen taj RPG element toliko, serijal nikad ne bi bio toliko popularan; što je ironično.

*

Shicko

  • ***
  • 851
Odg: Fallout 4
« Odgovori #269 : 20. Studeni, 2015., 20:39 »
Malo je bilo toga napravljeno bez glave i repa, samo se i iz tvog pisanja vidi da nevoliš razmišljat o igrama dok ih igraš.
Nemoj me krivo shvatit, to nije uvreda, igre su tu radi zabave ,a ljudi se zabavljaju na razne načine.
Ali nemožeš RPG-u dat plus zato šta ima manje role play-a u njemu. Kao akcijska avantura Fallout je super igra, ali kao RPG je šrot po meni.

Odo sad dovršit igru, u ponedjeljak trebam tek u podne na posao, to znači da mogu ič na spavanje tek preksutra popodne.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9