HCL.HR

Fallout 4

  • 331 Odgovora
  • 106264 Hitova
*

bigguy

  • *
  • 84
  • War Thunder player
Odg: Fallout 4
« Odgovori #240 : 12. Studeni, 2015., 21:48 »
Onda je valjda tako , a ako imas SSD probaj tamo igricu prebacit pa ce mozda bit isto kao kod doktor1
Work hard until your idols become your rivals!

Odg: Fallout 4
« Odgovori #241 : 14. Studeni, 2015., 09:11 »
Igram oko nekih 8 sati za sad.
Vrlo zadovoljan.
Igra je totalno Fallout 3 sa 100 modova :hihi:

Što uber paše.
Još uvijek zujim okolo i čistim one settlemente, ni blizu Diamond Cityu.

Ali možda ću morat požurit tamo, fali municije. Ima tamo municije za kupit negdi a ?  :D
Lista odigranih:2015,2016,2017,2018,

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: Fallout 4
« Odgovori #242 : 14. Studeni, 2015., 21:22 »
Dosta sam zadovoljan, ima onaj feel da se na svakom koraku nalazi nešto zanimljivo. Nedostaje mi jedino nekakav dalekozor, jer nišanjenje ne približava kameru nego samo centrira oružje (bez optike).

Ipak, pričekat ću AMD drivere, nekakav mod za sučelje da makne ono odvratno [HIDDEN] pri šuljanju nasred ekrana, i da recimo promijeni crosshair, jer iako sam ga maknio, shvatio sam kako onda OTS kamera pri pucanju nema smisla.

Odg: Fallout 4
« Odgovori #243 : 15. Studeni, 2015., 17:58 »
tvoj avatar me podsjeća na Nicka

Valentine <3

sviđa mi se njegova osobnost kao syntha, baš je kulan.
pošten gad, ne voli kad kradem :hiha:
Lista odigranih:2015,2016,2017,2018,

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: Fallout 4
« Odgovori #244 : 16. Studeni, 2015., 21:29 »
Toliko ste nahajpani svi zajedno na ovo da sam si i ja, Fallout noob koji je igrao samo jedinicu i dvojku nešto malo, odlučio uzeti igru na Steamu. :hiha:

Nisam siguran koliko će to smisla imati, ali planiram i neki video komentar složit ovih dana. Možda i dva! :wildboy:

A samu recenziju piše/snima Freddy na Xboxu One inače, jer smo iz nekog razloga dobili Xbox One primjerak za recenziju. Bit će i to uskoro.

*

bartul_9

  • ******
  • 3854
  • Welcome to the matrix.
Odg: Fallout 4
« Odgovori #245 : 16. Studeni, 2015., 21:53 »
Svi zivi hvale igru i sta sam odgledao gameplaya i recenzija cini mi se kako je ovo GOTY.

Grafika je predobra, gameplay je razraden do najsintijeg detalja, ispunjena mapa koja na svakom koraku donosi nesto novo i jos pregrst toga...

+ napucavanje mi izgleda stvarno fantasticno, imam osjecaj kako je napravljeno taman po mjeri


Odg: Fallout 4
« Odgovori #246 : 16. Studeni, 2015., 22:12 »
Samo da sto prije izbace kakav patch koji ce popraviti performanse (fps drop) i bugove... Zivi bili, pa vidjeli.

*

doktor1

  • ****
  • 1407
Odg: Fallout 4
« Odgovori #247 : 16. Studeni, 2015., 22:20 »
Toliko ste nahajpani svi zajedno na ovo da sam si i ja, Fallout noob koji je igrao samo jedinicu i dvojku nešto malo, odlučio uzeti igru na Steamu. :hiha:
Nisam siguran koliko će to smisla imati, ali planiram i neki video komentar složit ovih dana. Možda i dva! :wildboy:

Bez da si igro prijašnje Bethesdine Fallout igre nećeš vidjet veliki napredak u svakom aspektu. Dobro, skoro u svakom jer animacije iako su mnogo bolje nego u trojci i New vegasu ipak ne blistaju; kao ni lip sync.
No kada sam kod animacija danas mi se dogodilo nešto šta nisam očekivo - imo sam bajonetu okačenu o vrh puške i kada me je raider napo išto sam ga odalamit puškom pošto sam osto bez municije i usljdio je potez gdje ga udaram kundakom u glavu i nakon toga probadam nožem; reko bi finihser pošto je bio slab sa health barom.
No tu su animacije kada vam orgoman komarac sisa krv, kada te Deathclaw uhvati u zagrlja itd...

No igra je u svemu osim animacija drastično bolja od svojih prethodnika...
Osobno bi volio da je tu karma i popravljanje oružja, ali ne onako retardirano kao u trojci/vegasu! Već na workbenchu!

A šta se tiče open worlda iako je manji nego onaj koji ima Witcher 3, drastično manji, ispunjen je fantastičnim i super dizajniranim lokacijama na svakom koraku, (evo samo sitni pogled na lokacije i prezentaciju; Fallout 4 galerija)

Također treba pohvalit i šta su napokon interijeri raznoliki i super dizajnirani za razliku od prethodnika!
« Zadnja izmjena: 16. Studeni, 2015., 22:30 doktor1 »

Odg: Fallout 4
« Odgovori #248 : 16. Studeni, 2015., 22:21 »
Bio kod prijatelja,igrao,vidim da je igra u početku dosta okrutna i teška,dok ne pronađeš bolja oružja i dok se ne leveluješ, mislim da su mogli preglednije napraviti inventory i mapu,nekako se teško snalaziti u njima.

*

bigguy

  • *
  • 84
  • War Thunder player
Odg: Fallout 4
« Odgovori #249 : 17. Studeni, 2015., 07:35 »
Od subote sam nakupio samo 2h igre jer stalno mi neki crashevi prvo mi freezalo pa sam stavio onaj beta patch pa je prestalo i sad mi se igrica gasi bez errora il icega svakih 10-15 min zna neko fix?
Work hard until your idols become your rivals!

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: Fallout 4
« Odgovori #250 : 17. Studeni, 2015., 09:57 »
Toliko ste nahajpani svi zajedno na ovo da sam si i ja, Fallout noob koji je igrao samo jedinicu i dvojku nešto malo, odlučio uzeti igru na Steamu. :hiha:
Nisam siguran koliko će to smisla imati, ali planiram i neki video komentar složit ovih dana. Možda i dva! :wildboy:

Bez da si igro prijašnje Bethesdine Fallout igre nećeš vidjet veliki napredak u svakom aspektu.

Zato ću i gledati na igru kao na novu AAA igru s kraja 2015. godine, ne kao nasljednika nečega. S time na umu, gledajući neke gameplay videe i screenshote, već imam osjećaj da je igra vizualno općenito ispod prosjeka :hiha:

*

doktor1

  • ****
  • 1407
Odg: Fallout 4
« Odgovori #251 : 17. Studeni, 2015., 10:47 »
Nije vrhunac prezentacije / tehnologije, ali doživljaj je mnogo bolji kada igraš i gledaš to u pokretu...
Pogotovo različiti vremenski uvjeti, (vedro, maglovito, oblačno, kišovito, radioaktivna oluja) i odlično osvjetljenje doprinose fantastičnoj atmosferi.
Dogoodilo mi se da pet igrinih dana nisam sunca vidio; dva dana magla, nakon toga dva dana kiša i tek peti dan jutro počelo sa maglom te se razvedrilo!
Nije ona šema da kiša pada jednu minutu i odmah zasja sunce... Te neke radijacijske oluje traju kratko i malo te nagrizaju sa radijacijom....

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: Fallout 4
« Odgovori #252 : 17. Studeni, 2015., 11:50 »
Tehnički je polovično - odličan je recimo TAA i god raysi mi se sviđaju. Animacije i modeli likova naravno loši.

Ali, ono što se rjeđe spominje, a jednako je važno - napravili su odličnu stvar s bojama i estetikom u vizualnom smislu. Boje se pametno koriste i nije samo hej gle šarenilo, nego npr. svaka kutija u kojoj znaš da ćeš naći neki tip itema ima svoju boju - npr. tooboxi su crveni, kutije sa streljivom su uvijek svijetlo plave, medicinke kutije su bijelo-zelene. To mi je odlična stvar, jer mogu spazit i prepoznati item od važnosti i kad sam dalje od njega - bez da on ima posebnu konturu neku, da svjećka ili da nedajbože moram koristiti neki posebni "instinkt" mod da ga detektiram. A to su realno mogli ubaciti kroz pip boj skener nekakav - da su htjeli. Ali ovako je daleko bolje, jer intuitivno znaš što je što bez ikakvog pomagala. O tom vidu "grafike" se ne priča puno, ali u igri gdje je fokus na haračenju takva stvar puno znači.

Što se estetike tiče, općenito iz dizajna svijeta imam dojam da je sve nekako bolje promišljeno. Npr. modeli automobila nisu nekakvi random modeli kao u Falloutu 3. Ili recimo automat mašine - uvijek imaju neku animaciju odakle ispadaju predmeti, nije samo da im priđeš i pokupiš ono što je unutra nego kroz vrata možeš vidjeti ima li štogod ili nema.
« Zadnja izmjena: 17. Studeni, 2015., 11:53 wyzard »

Odg: Fallout 4
« Odgovori #253 : 18. Studeni, 2015., 08:51 »

*

Shicko

  • ***
  • 851
Odg: Fallout 4
« Odgovori #254 : 18. Studeni, 2015., 11:51 »
Moram pohvalit i male detalje u igri.

Poput audiologova, naprimjer jednog di na početku neki tip izgleda ko luđak, a onda na kraju skužiš da je radnik koji se žrtvova na firmu i onda mu direktorov sin da otkaz i ukrade sve.
Ili kad nakon pola sata napucavanja skužiš da si taman pobia grupu ljudi koji pokušavaju prehranit svoju djecu...

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9