HCL.HR

Fifa 10

  • 130 Odgovora
  • 36319 Hitova
*

Freddy

  • ******
  • 5994
  • Briljantin.
Odg: Fifa 10
« Odgovori #105 : 22. Lipanj, 2010., 16:40 »
Za trikove stisneš L2 a trikove i finte radiš sa desnim stickom ( dok držiš L2 pritisnut )

dakle idemo redom:

CENTARŠUT: opet, kao i većina stvari u Fifi centaršut ovisi o igraču, te položaju lopte i tijela, no pretpostavimo da imaš solidnog igrača.
1. Ako si u trku i uz tebe je protivnički igrač imaš 2 riješenja prvo je probati okrenuti se i mirno centrirati ( što ne preporučam ), a drugo je da napuniš cross bar do pola ili tkao nešto i paziš da ubaciš prije nego se približiš liniji igrališta na 10-tak metara

2. Ako stojiš na boku šestnaesterca i želiš ubaciti, a protivnički branič je pred tobom opet imaš 2 rješenja, prvo je napraviti koju jednostavnu fintu i ubaciti ( odmjeriš snagu ovisi o položaju svojih suigrača u šestnaerstercu, ali nešto izmeđe treniću i dvije trećine cross bara ), a drugo je riješenje finta i kratko dodavanje te pokušaj proigravanja

3. Ako si na boku i nema protivničkih igrača, o čemu onda pričamo, namjesti se i ubaci ( ili proigravanje, ali pričamo o centaršutu, jel )

UDARAC: Šestnaesterac: lagan udarac maksimalno četvrtina shot bara, ne preporučujem finesse shot
                16 - 25 metara: tećina shot bara i pazi na položaj igrača jer ponekad i ako savršeno nacilješ i opališ lopta zbog položaja tijela ode široko
                25 - 40 metara: sad sve više-manje ovisi o igraču, ali nikad ne preporučujem pun šut... 2/3 shot bara, možda i finesse shot, ali to su sada već screamer udarci tako da ćeš to teško realizirat

GLAVA: Pretpostavimo da ćeš glavom pucat unutar 16 metara, inače nema smisla -.- Udarac glavom ustvari još nitko nije potpuno iskontolirao, znam da zavisi od visine igrača te skillova Jump i Header znači skok i udarac glavom, moj savjet je ako već ideš na udarac glavom samo lagano stisni što kraće možeš ( tap ) tipku za pucanje

VOLEJ: to je prespecifična situacija fa bih ju ovako opisao... samo nemoj pumpat ko manijak nego sve lagano, a ovisi i o visini igrača kao i o mogućnostima

SLOBODNI UDARAC: najteži aspekt Fife... 16 - 25 metara: naciljaj možda centimetar kraj glave zadnjeg braniča u živom zidu ( naravno onog kraj kojeg je golman, ne onog s druge strane ) napuni  1/3 shot bara ( možda malo manje ) i drži right stick lijevo dolje
                                                                   25 - 40 metara: ciljaj između glava zadnja dva igrača u živom zidu ( ako pucaš s lijeve strane gola onda između dva desna, ako s desne onda između dva lijeva ), stisni i drži tipku za driven shot i napuni 2/4 - 3/4 četvrtine shot bara ( ovisno u udaljenosti ).

Slobodni udaraj je ponavljam najteži dio Fife i ne garantiram ti nikakav uspjeh, a pogotovo uz činjenicu da se za slobodni udarac gleda najviše aspekata igrača ( curve, shot power, shot accuracy
, free kicks, long shots, awkward shots, finesse shots, vision,... ) moraš puno vježbati te ćeš uočiti velike razlike između igrača...

To bi ti ukratko bilo to...
malo vježbaj probaj nešto od ovoga i možda ti pomogne ...  ;)

*

.Bole

  • *
  • 57
Odg: Fifa 10
« Odgovori #106 : 22. Lipanj, 2010., 17:29 »
Mnogo hvala ,imam pitanje za shot da li njega izvodim  u punom sprintu (ja mislim da ne) i da li koristim strelice da skrenem ili samo kocku pritisnem.Za free kick treba right stick dolje lijevo ,ima li to veze ako sam ja prominio controle i stavio da mi je mjesto stick strelice za kretanje

*

Freddy

  • ******
  • 5994
  • Briljantin.
Odg: Fifa 10
« Odgovori #107 : 22. Lipanj, 2010., 17:34 »
pucanje nikako u punom sprintu rijetko kad ces pogodit okvir tako... zastani ili pusti sprint pa pucaj, a oćeš li skrenut il ne ovisi dal itko stoji u bloku ispred tebe. Ako se krećeš strelicama nema beda dok god su ti trikovi na right stick... znaci onaj stick na kojem su ti trikovi i ono guranje lopte u prostor i to taj stick trebas dolje lijevo

*

.Bole

  • *
  • 57
Odg: Fifa 10
« Odgovori #108 : 22. Lipanj, 2010., 17:44 »
Znaci i ako su mi kontrole na strelice,right stick ce mi raditi za trick ,a za sta je lijevi stick.I ove finte nesto ne idu kako treba.A za sut skrecem strelicama ili stickom (kojim ) odbranice mi golman svaku.Vazno mi je da znam ako se krecem pomocu strelica znaci li to i da njima usmjeravam loptu

*

Freddy

  • ******
  • 5994
  • Briljantin.
Odg: Fifa 10
« Odgovori #109 : 22. Lipanj, 2010., 18:21 »
Znaci i ako su mi kontrole na strelice,right stick ce mi raditi za trick ,a za sta je lijevi stick.I ove finte nesto ne idu kako treba.A za sut skrecem strelicama ili stickom (kojim ) odbranice mi golman svaku.Vazno mi je da znam ako se krecem pomocu strelica znaci li to i da njima usmjeravam loptu

pa s kojim stickom radiš finte... ono trebalo bi da držiš L2 i okrećeš desni stick, a lijevi stick nije ništa...a sut iz slobodnog udarca ne skreces nego dodajes felš i to dodajes desnim stickom ( tj. sa istim onim s kojim trikove izvodiš )

*

.Bole

  • *
  • 57
Odg: Fifa 10
« Odgovori #110 : 22. Lipanj, 2010., 18:26 »
Fels se dodaje  posle punjenja bara jel tako ,ja sam penal pucao na strelice i cesto mi ode u stranu ,a ponekad ne potrefim redoslijed i ode u sredinu.Znaci sutnem i right stickom dodajem dje lopta ide (obicni sut 20-25 m) ili strelicam

*

Freddy

  • ******
  • 5994
  • Briljantin.
Odg: Fifa 10
« Odgovori #111 : 22. Lipanj, 2010., 20:15 »
da felš se dodaje right stickom poslije punjenja shot bara kad izvodiš slobodni udarac... penal moraš izabrat stranu prije punjenja shot bara i to srelicama

*

.Bole

  • *
  • 57
Odg: Fifa 10
« Odgovori #112 : 23. Lipanj, 2010., 14:56 »
Meni se cini da sam ja igrao prvo L2 kocka i odma strelice ,to je za penal.Najkasnije mi dolazi  Fifa ,WC i Red Dead Redemption u subotu ,a u nedelju idem na more,zato  :wildboy: .A sad mogu manje da igram jer mi se LCD u sobu nesto na HDMI sjebalo ,pa je slika cudna ,pa moram u dnevnu to cu sjutra a tamo je 37 inch lcd i stari mi tamo gledaju TV .32LCD420 valja li i sa koje radaljine da gledam?
EDIT:37 inch
« Zadnja izmjena: 23. Lipanj, 2010., 16:26 .Bole »

*

Freddy

  • ******
  • 5994
  • Briljantin.
Odg: Fifa 10
« Odgovori #113 : 23. Lipanj, 2010., 21:28 »
Ja ti kažem kako je u Fifi napravljeno... izabereš i držiš smjer i onda pumpaš shot bar ( na WC Africa ti je malo drukcije jer sto vise drzis smjer vise ide u stranu, al ako igras normalnu Fifu 10 moras stalno drzat smjer ).... kupi novi HDMI kabel bar to nije skupo... a za TV neznam ja s koje tebi daljine paše, nađi kako ti valja i igraj, imam ja u sobi 114 cm LCD pa mi je svejedno igro sa fotelje s 2 i pol metra ili s drugog kraja sobe s 6 metara... (već si napisao da je 37 inch tako da ti je edit nepotreban )

*

.Bole

  • *
  • 57
Odg: Fifa 10
« Odgovori #114 : 24. Lipanj, 2010., 11:23 »
 :D Prije sam napisao da je 42 ,ali nije nego 37 pa sam stavio da je to edit.A za HDMI imam njega  preko njega i igram.

*

Freddy

  • ******
  • 5994
  • Briljantin.
Odg: Fifa 10
« Odgovori #115 : 24. Lipanj, 2010., 13:34 »
aha... pa probaj iskopčat kabel i ponovno ga stavit il ga probaj stavit u drugi HDMI priključak ( neznam kako je tebi, al moja TV ima HDMI1 i HDMI2 ) ako ti ni onda neće onda ti je do kabela i moraš kupit novi, imaš to di god oćeš, nećemo sam reklamirat dućane al u prvi dućan s tehnološkom opremom i odriješi kesu za 50 kuna i riješena stvar  ;)

*

.Bole

  • *
  • 57
Odg: Fifa 10
« Odgovori #116 : 25. Lipanj, 2010., 20:40 »
Ovaj novi ima  2 ,stari ne.Sve je ok,sad bolje igram jos samo ove finte da provalim ,jos kad dodje citava igra.Mogu reci  da je WC mnogo laksi od Fifa 10

*

Freddy

  • ******
  • 5994
  • Briljantin.
Odg: Fifa 10
« Odgovori #117 : 25. Lipanj, 2010., 22:51 »
WC je općenito bolje izveden nego Fifa 10, ne mora biti lakši, sve ovisi o načinu igre ili formi nogometaša te o raspoloženju igrača...

*

Freddy

  • ******
  • 5994
  • Briljantin.
Odg: Fifa 10
« Odgovori #118 : 26. Lipanj, 2010., 11:53 »
Krešo, imaš punu igru ili neku beta verziju ?? Mislim da imaš punu jer nema be a pro u beta, al za svaki slučaj pitam ...

*

Freddy

  • ******
  • 5994
  • Briljantin.
Odg: Fifa 10
« Odgovori #119 : 26. Lipanj, 2010., 12:56 »
Eto problema u Fifi10 na koji niti ja nemam odgovor... dakle ako je itko drugi doživio sličnu pogrešku neka pomogne kreši... Problem je taj da on nakon odigrane sezone u Be a Pro načinu igre i kada odigra zadnju utakmicu i treba otputovati na Svjetsko Prvenstvo našem Kreši igra izbaci error da nema pravu verziju te da ju mora nabaviti kako bi nastavio igrati... ponavljam ako se ikome išta slično dogodilo neka javi kako je, ako je riješio problem...eto Krešo ne mogu ti drukčije pomoći, a pomoglo bi kada bi nam javio u na kojoj platvormi igraš ( konzola, PC ? ) te ako imaš još kakve dodatne detalje o erroru

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9