HCL.HR

Grand Theft Auto 5

  • 3111 Odgovora
  • 939810 Hitova
*

metalni

  • ****
  • 1762
  • Seoski mudrac
    • My Art Gallery
Odg: GTA V - općenita rasprava
« Odgovori #885 : 21. Rujan, 2013., 14:08 »
Ma znam, pročitao sam- ali svejedno mi je teško za povjerovati. Ako se tako i u stvarnosti pokaže, onda će to biti i više nego odlična vijest za nas koji imamo malo prosječnije kompove
 :clap:
Znam da je loše optimizacije i neispoliranosti, ali poslije GTA4 i AC3 ne vjerujem više ni ćaći rođenom. :geek:

Odg: GTA V - općenita rasprava
« Odgovori #886 : 21. Rujan, 2013., 14:12 »
>2013
>vjerovanje fejk informacijama na internetu

*

metalni

  • ****
  • 1762
  • Seoski mudrac
    • My Art Gallery
Odg: GTA V - općenita rasprava
« Odgovori #887 : 21. Rujan, 2013., 14:21 »
Čuj, logično je pretpostaviti da će uskoro doći i do PC verzije... Poslije onako dobrih prodajnih rezultata, nema nikakve šanse da ostanu samo na tome. Ipak su tu veeelike pare u pitanju.
A sa druge strane, valjda su naučili neku školu iz GTA4 u svezi optimizacije. :mrs:

E sada, termin kada bi  to čudo trebalo izaći za PC... rekao bih negdje pred zimu, kad se i najviše kupuje, dolaze odmori, itd. :kava:

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: GTA V - općenita rasprava
« Odgovori #888 : 21. Rujan, 2013., 14:59 »
kad je obnova nema odmora. :hiha2:


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: GTA V - općenita rasprava
« Odgovori #889 : 21. Rujan, 2013., 15:09 »
Poslije onako dobrih prodajnih rezultata, nema nikakve šanse da ostanu samo na tome. Ipak su tu veeelike pare u pitanju.

U slučaju PC verzije, ne. Realno od PC verzije ne bi zaradili ni jednu desetinu onoga za konzole. Tj. bi, nakon jedno tri-četiri godine.

*

vilim

  • ****
  • 1389
Odg: GTA V - općenita rasprava
« Odgovori #890 : 21. Rujan, 2013., 15:10 »
Pa, iskreno, ja sam čak dosta optimističan što se tiče optimizacije i hardverske zahtjevnosti.

Prvi razlog je to što su se dobrano opekli na GTA 4 koji su uspjeli ispolirati tek nakon 4 patcha.
Drugi je to što su u recenzijama već napomenuli da se na xboxu bolje vrti gta 5 nego gta 4, pošto je ipak taj engine star preko 4 godine.
Treći je razlog što je to engine iz GTA 4, pa se nadam da su ga bolje ušmirglali i optimizirali.

A što wyzard kaže vezano za prodaju, istina je. Slično su pokazivali i prodajni rezultati od GTA 4.
« Zadnja izmjena: 21. Rujan, 2013., 15:12 vilim »
"Women don't respect salad eaters."

*

progabbeing-jadran

  • ******
  • 5293
  • abrah cadabrah
Odg: GTA V - općenita rasprava
« Odgovori #891 : 21. Rujan, 2013., 15:15 »
usporedba s tim ne drži vodu zbog onlinea koji su sad ubacili,,
Bowie je definitivno najveći umjetnik svih vremena.

Support your local gamers >>> Pro GABBEing Klan

*

zg_rider111

  • ****
  • 1636
  • ಠ_ಠ
Odg: GTA V - općenita rasprava
« Odgovori #892 : 21. Rujan, 2013., 15:32 »
Naravno da je četvorka loše prodavala kad je bio kurac od porta. Siguran sam da kad bi petica izašla(dobro optimizirana ofc) da bi imala dobre prodajne rezultate na PCu.


*

Me666

  • ******
  • 5556
  • Snaketicus Murphy Jr.
Odg: GTA V - općenita rasprava
« Odgovori #893 : 21. Rujan, 2013., 15:56 »
Dobro bi se prodao GTA 5 na PC-u, ali vjerojatno nakon što dospije na nekakav popust na Steamu jer su PC igrači u zadnje vrijeme itekako navikli da kupuju sve u pola cijene - humble bundleovi, razne rasprodaje itd.

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: GTA V - općenita rasprava
« Odgovori #894 : 21. Rujan, 2013., 16:00 »
Optimiziranost je zapravo najmanja stavka koja utječe na to.
Recimo, San Andreas koji je svojevremeno bio dobro optimiziran (kao i sve ranije GTA igre) - i koje isto tako željno iščekivan na PC-u, jer znalo se da je kvalitetna igra. Prodajni rezultati po gamechartzu:

PS2 verzija - 20.81 milijuna primjeraka
Xbox verzija - 1.96 milijuna
PC - 0.86 milijuna

*

des3iny

  • ****
  • 1506
  • xD xD xD
Odg: GTA V - općenita rasprava
« Odgovori #895 : 21. Rujan, 2013., 16:11 »
Optimiziranost je zapravo najmanja stavka koja utječe na to.
Recimo, San Andreas koji je svojevremeno bio dobro optimiziran (kao i sve ranije GTA igre) - i koje isto tako željno iščekivan na PC-u, jer znalo se da je kvalitetna igra. Prodajni rezultati po gamechartzu:

PS2 verzija - 20.81 milijuna primjeraka
Xbox verzija - 1.96 milijuna
PC - 0.86 milijuna

računaj da je za PS2 izašla 8 mjeseci prije Xbox i PC verzije i tko god ju je htio odmah igrati ju je kupio za PS2

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: GTA V - općenita rasprava
« Odgovori #896 : 21. Rujan, 2013., 16:25 »
Manje bitno.
Mislim, zarada na PC-u postoji, ali PC gameri slijepo pričaju kao da je negdje ravnopravna ili blizu onoj na konzolama, a zapravo je oko deset puta manja i odatle sva logika iza toga zašto Rockstaru PC nije prioritet.

Odg: GTA V - općenita rasprava
« Odgovori #897 : 21. Rujan, 2013., 16:42 »
Kada se radi o zaradi od milijardu dolara u tri dana, desetina (ili cak i manje) toga iznosa nikako nije malo.

Odg: GTA V - općenita rasprava
« Odgovori #898 : 21. Rujan, 2013., 17:12 »
Gle ga... Desetina od toga nije malo, ali u odnosu na kozolašku milijardu JE.
“The optimist thinks this is the best of all possible worlds. The pessimist fears it is true.” - Robert Oppenheimer

*

des3iny

  • ****
  • 1506
  • xD xD xD
Odg: GTA V - općenita rasprava
« Odgovori #899 : 21. Rujan, 2013., 17:30 »
Manje bitno.
Mislim, zarada na PC-u postoji, ali PC gameri slijepo pričaju kao da je negdje ravnopravna ili blizu onoj na konzolama, a zapravo je oko deset puta manja i odatle sva logika iza toga zašto Rockstaru PC nije prioritet.
pa ovak, sve skupa ne računajući PS2 (jer je za njega igra izašla 8 mjeseci ranije i to je veoma značajan faktor iako ga odbacuješ kao da se radi o nekoliko dana), PC drži oko 30% prodanih jedinica. što nije malo. uopće.

prava istina leži negdje između činjenice da su PC igre po prosjeku jeftinije od konzolnih igara i da PC gameri vole svoje igre kupovati na popustima
i da je postotak piratstva na PCu puno veći nego na konzolama
i pretpostavke da nemaju svi dovoljno jako računalo da pogone GTA onako kako je rockstar to zamislio ^^

broj prodanih primjeraka GTA5 bi bila dosta veća da su stavili da PC verzija izlazi isto kad i verzije za konzole, no zarada im se ne bi razmjerno povećala zbog toga što bi određen broj ljudi radije uzelo igru za svoj PC nego za konzolu.
da ne spominjemo što bi se dogodilo kad bi PC verzija imala bugove i probleme sa određenim hardverom.

naravno sve je ovo informirano pogađanje.

tl;dr - politika kompanije je da što više zarade u početku. ergo ciljaju na publiku koja najčešće prednaručuje igre i od kojih mogu izvući najveću količinu novaca po kopiji igre -> konzolaše.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9